Czy warto utrzymywać kontakty z ex ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-07-29 13:28:08

Mathilde
Niewinne początki

Czy warto utrzymywać kontakty z ex ?

Właśnie skończył się mój ponad dwuletni związek. Czy myślicie, ze warto utrzymywać kontakty z byłym chłopakiem ? Czy lepiej wykreślić go ze swojego życia i nigdy więcej się z nim już nie kontaktować ?

#2 2007-07-29 13:33:27

Laila
Niewinne początki

Re: Czy warto utrzymywać kontakty z ex ?

Kategorycznie zakończyć - inaczej będzie się to za Tobą ciągnęło jak smród po gaciach. Szczególnie jeżeli - myśl ze jest z kimś innym doprowadza Cię do szału, a myśli że jest sam też. Ukrywasz przed znajomymi że go widujesz a nawet ze o nim myślisz bo wiesz doskonale co by ci na to powiedziały. Ciągle wynajdujesz jakiś pretekst żeby się z nim spotkać. Nieustanna obsesja na jego punkcie zakłóca ci pracę, relacje z przyjaciółmi, i ......obecny lub właśnie wykluwający się związek.

#3 2007-08-02 14:50:12

fantasia
Niewinne początki

Laila ma rację, trudno jest wyrzucić kogoś z pamięci, zawsze pozostaje smutek i żal, chęć naprawienia tego co się zepsuło, ale tak naprawdę juzniestety coś bedzie wisiało w powietrzu, i naprawdę powinnaś unikać  kontaktu z nim, nie wracać do wspomneiń, staraj się traktowac to jako wazne doświadczenie życiowe, a bycie razem wspominaj pozytywnie, al e nie szukaj kontaktu, to trudne ale tak bedzie najlepiej, ni eoszukuj samej siebie, staraj się żyć swoim zyciem, a n ie jego życiem,może to brzmi niedorzezcnie, ale naparwdę zcas leczy rany!!!wierz mi na slowo, wiem co mówię!!!smile

#4 2007-08-04 21:34:45

mirindaaa11
Niewinne początki

a to zalezy jaki był powód rozstania!!!jak Ci zalazł za skórę zdradą albo Cię skrzywdził to nie warto!!!jeśli rozstaliście się w pokoju za obustronnym porozumieneim i była to świdoma decyzja Was obojga, to czemu od razu zrywać całkowicie kontakt i przekreślać wszystkie wspólne chwile, warto zostać kolegami, może się okazac ,że były to przydatna i pomocnna znajomość...trudne to bo zawsze pozostaje jakiś neismak,że nei wyszło, ale to kwestia podejścia i nastawienia do sprawy, jak odrzucisz zlośc i pomyślisz tylko o pozytywnych stronach związku to i łatwiej będzie utrzymać kontakt, już trochę inny, ale dystans to oznaka dojrzałości!!!

#5 2007-08-19 23:52:23

kreolia
Gość Netkobiet

NIE WARTO!!!! PO CO WRACAC DO PRZESZŁOŚCI, TRZEBA SIĘUWOLNIĆ I ZACZĄĆ NOWE ŻYCIE, SZUKAC ZWIĄZKU, KTÓRY SPEŁNI WSZYSTKIE OCZEKIWANIA I ZASPOKOI WSZYSTKIE POTRZEBY!!!

#6 2007-09-09 20:31:50

Veggie
Gość Netkobiet

Ja próbowałąm,chcialam byśmy byli nadal przyjaciółmi,ale to on się odciął,a do etgo robił głupoty w postaci dziwnych opisów na gadu gadu, np.: kobiety sa głupie, płacz kobieto płacz albo coś w takim stylu,żebym pomyślałą,że ma kogoś i żebym zazdrościła, a w rzeczywistości nikogo nie miał bo był typem,który raczej nie podoba się kobietom...Był beznadziejny a zdaje mu się zupełnei inaczej!Mnie się przykro robi jak to czytam, nie dlatego bym zazdrościła , nie mam czego, tylko smutno mi jak pomyślę z jakim niedojrzałym i głupim facetem byłam, jak mogłam być taka ślepa. Też bym mogłą wypisywac bzdury na gg, ale po co? Mogłąbym go tez usunąc z kontaktów,ale ja nie wyrzucam ludzia mego życia, i z gg tez nie...chyba,ze sami mi o tym powiedza.Chyba nie ma sensu próbowac podtrzymać kontakt z byłym, mam wrażenie że te opisy to taki właśnie żal,że to on z powodu żalu chce we mnie wzbudzic poczucie zazdrości,żalu,że nie jestem z nim. To niech mi to powie,ze chce znowu być razem, a nie wygłupia jak ostatni gówniarz!

#7 2007-09-17 21:04:04

Malwina
Niewinne początki

No nie warto, ja chcęwłąśnie zerwać i nie urazić chłopaka, ale wiem,że podtrzymywanie relacji byłoby bardzo trudne, bo zawsze wracają wspomnienia, a ja jużnie umiem z nim być, jest zasiedziały i znudzony życiem, nic mu się nie chce, a więc wciąż się o to kłócimy...

#8 2011-01-13 00:43:40

drach
Niewinne początki

Zgadzam sie z Mirindaaa11, wszystko zalezy od powodu rozstania i wydaje mi sie ze najwazniejsze jest W JAKI SPOSOB LUDZIE SIE ROZSTAJA.Bo jezeli osoba odchodzaca pragnie zagluszyc wyrzuty sumienia ( przeciez musi czuc sie jak idota,skoro twierdzil kiedys ze nas kocha)naskakuje na nas, obraza i mowi takie slowa, ze przylozenie goracego zelastwa bolalo by mniej, to o jakim pozniej kontakcie czy o poprawnej relacji mozemy mowic.Z chamem ?Czytam te wszystkie odpowiedzi i zastanawia mnie jedna rzecz...dlaczego osoby porzucone pragna powrotow czy kontaktu ?Tez jestem w podobnej sytuacji, wlasnie w Wigilie po kolacji facet mnie zostawil po 1,5 roku zycia jak w rodzinie,malzenstwie...tez bolalo oddychanie...Minely 3 tyg., swieza sprawa, pomimo tego ze byl moja miloscia,nie chce zeby do mnie wracal i wiecie dlaczego tak mysle?Bo jak by wrocil to po prostu ponizyl by mnie ponownie.Nie napisalam ani jednego smsa,zadnego emaila,zero kontaktu.Przeciez on wiedzial ze go kocham,pragne i potrzebuje, to co mam mu teraz pisac?Pytac sie glupio co u niego slychac?Przez ponad 500 dni dzien w dzien mielismy kontakt.Jezeli po takim czasie ktos potrafi 3 tyg. bez Was zyc to o czym to swiadczy?....ze zyje dla kogos innego...zapomnijcie najlepiej...

#9 2011-01-13 00:54:50

vanila
Cioteczka Dobra Rada

mysle, ze to zalezy. jezeli jest teraz Ci ciezko, tesknisz i myslisz nad powrotem- wtedy lepiej sie z nim nie kontaktowac i definitywnie wyrzucic go ze swojego zycia. natomiast jezeli go dobrze i cieplo wspominasz, nadal bardzo lubisz i chcesz byc jego kumpela- mozecie sprobowac byc kolegami.
natomiast z wlasnego doswiadczenia polecam te pierwsza opcje. po rozstaniu z chlopakiem cierpialam duzo mniej niz by mi sie moglo wydawac, myslalam, ze fajnie byloby sie z nim kumplowac itp i teraz po dwoch latach od rozstania on nadal w mojej glowie i nie moge sie zakochac w kims innym. bezpieczniej nie utrzymywac kontaktow, ale mam pare kolezanek, ktorym sie to udaje i jest ok.

#10 2011-01-13 08:29:34

Kaja83
Przyjaciółka Forum

no własnie u mnie jest ten problem, że utrzymujemy kontakt mailowy, raz nawet spotkaliśmy się służbowo i to jest dla mnie bardzo ciężkie, bo nadal go kocham.. długo miałam nadzieję, ale po spotkaniu gdy  zobaczyłam jego dystans, przestałam nią żyć, urwałam kontakt, aż do wczoraj kiedy to on do mnie zadzwonił , znowu z dystansem.. hmm

kiedyś kontaktowałam się z nim sama, od pewnego czasu jednak daję sobie spokój, tylko gorzej własnie jak nagle ta osoba zadzwoni, napisze..

wiem, ze to źle, widze po sobie jak pogarsza się mój nastrój, dlatego jesli tylko macie możliwość to zerwijcie wszelkie kontakty z eks

... you make me feel like a natural woman ...

#11 2011-01-13 11:34:54

busiu
100% Netkobieta

Zależy. Ja do żadnego z moich ex nie czuję już kompletnie nic, oni do mnie też nie (poza jednym), więc utrzymujemy może nie świetne, ale normalne stosunki kumpelskie. Natomiast z tym jednym, któremu odbiło i chciał wrócić, unikamy się. Sądzę, że to z nim łączyło mnie coś w miarę poważnego, i dlatego nadal mamy na siebie wpływ. Chcemy zaoszczędzić sobie wracania do przeszłości.

Popieram twierdzenie, że to, co będzie potem, zależy od rozstania. Ale czy warto przyjaźnić się z eksem? Nie wiem...

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

#12 2011-01-13 15:03:43

un hombre
Net-facet

Mi sie wydaje, ze warto utrzymywac kontakt, ale najpierw raczej trzeba dac sobie troche czasu na zaleczenie zalu i ran, pare tygodni, miesiecy.
To tez zalezy oczywiscie od okolicznosci i powodow rostania, ale jesli rozstanie bylo blahe albo powod rozstania jest do naprawienia, ale potrzeba na to czasu i przemyslen, to moze warto za jakis czas sprobowac od nowa?

Czasem swiezo po rozstaniu ten/ta z kim sie rozstajemy wydaje sie najwiekszym swiniakiem, zlem i jestesmy pewni, ze nigdy w zyciu nie bedziemy z nim/nia... Ile to naczytlem sie historii, ze po paru tygodniach czy tam miesiacach, kontakt sie odnowil, zakochali sie w sobie od nowa i stworzyli jeszcze silniejsze i pozytywniejsze zwiazki!

A co do przyjazni ex partnerow, wiele przyjazni kobiet z mezczyznami to wlasnie pomiedzy ludzmi, ktorych laczylo cos blizej i znaja sie za przeproszeniem od "dupy" strony takze roznie to bywa big_smile

Z drugiej strony nie wiem ile z was wierzy w przyjazn damsko-meska...

Ostatnio edytowany przez un hombre (2011-01-13 15:06:09)

"Milsza mi niebezpieczna wolnosc, niz bezpieczna niewola."

#13 2011-01-14 00:21:12

superbe89
Niewinne początki

wiesz cooo.. to zależy. zależy jaki ten Twój były jest, jakie były między wami relacje itp. Ja utrzymuje kontakt z byłym z którym byłam 1,5 roku mimo że zwiazek nie zakończył się w pozytywnej atmosferze, to jakoś utrzymywanie z nim kontaktu nie zakłoca obecnego mojego życia. chyba można nazwać to tak że jesteśmy przyjaciółmi i sa rzeczy, sprawy w których świetnie się rozumiemy i to jest fajne. ale do takiego kontaktu trzeba dojrzeć, ochłonąc. my przez dłuższy czas po rozstaniu utrzymywaliśmy kontakt ale bardzo umiarkowany. obecnie kontakt jest intensywny, widujemy sie czesto ale nie ma mowy o powrocie. musisz dojrzeć do tego, by wiedzieć że już nie chcesz z nim być. wtedy kontakt z byłym jest całkiem fajny smile ale tak jak mówie wszystko zależy od waszych osobowości. bo mam też byłego z którym nie mam absolutnie żadnego kontaktu i nawet nie chce mieć, ale to dlatego że my nigdy nie byliśmy przyjaciółmi:)

Stopka forum