Biura podróży warte zaufania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Biura podróży warte zaufania

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 121 do 180 z 236 ]

121

Odp: Biura podróży warte zaufania

malediwa , a co NIE JEST w cenie?[rejs]

Zobacz podobne tematy :

122 Ostatnio edytowany przez Kami90 (2012-09-15 12:04:35)

yadgaa źle mówisz, pośrednicy paść mogą, ale jeśli wpłacisz pieniądze na konto biura które wysyła Cię na wycieczkę, to tak czy siak nic nie tracisz. Umowę podpisujesz z danym biurem przez pośrednika, a nie z pośrednikiem. tak więc to tylko w razie czego strata pośrednika a nie Twoja. Jedyna wada taka że możesz wyjechać, a za drugim razem jak pójdziesz do pośrednika to może go już nie być i szukasz kolejnego.

Swoją drogą powiem Wam, ze teraz zrobił się bum na wyjazdy. Jak się bali ludzie wyjeżdżać w wakacje to teraz, załatwią wolne dzieciom i jadą całymi rodzinami, jest taki natłok że, już w niektórych miejscach nie ma już nic wolnego. Swoją drogą to dobrze, bo biura prawdopodobnie się wzbogacą( będą bezpieczniejsze).

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

123

Catwoman napisał/a:

malediwa , a co NIE JEST w cenie?[rejs]

big_smile nie no, tak wypisałam co jest w  cenie, bo często się okazuje, że sa jakieś ukryte kruczki czy haczyki po prostu big_smile no ale może zabrzmiało to trochę śmiesznie wink

124

ale ja się pytam zupełnie poważnie:)

125

rozwielitka napisał/a:
malediwa napisał/a:

ja mogę polecić firmę, która organizuje obozy i kursy żeglarskie dla nastolatków, ale  też nie tylko. nazywa się wind4you - organizują bardzo fajne wyjazdy, na których tez można się czegoś nauczyć no i zdać patent. a do tego poczuć się naprawdę wakacyjnie smile

Buuuu sama chciałabym na coś takiego pojechać... Zawsze marzyłam, tylko to chyba kupę kasy kosztuje?? Mam nadzieję, że to nie tylko dla nastolatków, już raczej bym się nie kwalifikowała.

Znam tą firmę, ale nie ze szkolenia tylko ze zwykłego rejsu smile Bardzo polecam, sami sympatyczni i kompetentni ludzie, którzy organizują całą tą zabawę. Raczej nie miałabym oporów, żeby posłać tam dziecko na kurs patentowy smile Sama to już raczej nie będę próbować - nie te czasy tongue

126 Ostatnio edytowany przez Delicious (2012-10-04 20:12:54)

Catwoman napisał/a:

ale ja się pytam zupełnie poważnie:)

Catwoman, przepraszam, zupełnie się nie zrozumiałyśmy big_smile
Ze strony wynika, że płaci się za:
kadrę, asekurację, bezpieczeństwo, wyżywienie, uprawnienia,doświadczenie smile

a oprócz tego jeszcze ze strony:
"Cena zawiera:

Czarter jachtu
    Opłaty portowe
    Paliwo do silników zaburtowych
    Sternika (instruktora żeglarstwa)
    Elementy szkolenia żeglarskiego (według preferencji uczestników)
    Ubezpieczenie NNW"

więc w sumie chyba w cenie jest wszystko smile przynajmniej mi nic innego nie przychodzi do głowy smile

127

właśnie o te opłaty portowe mi chodziło, bo wiem, że o ile rejsy potrafią być niedrogie, to opłaty portowe często stanowią drugie tyle lub przynajmniej połowę.

128

no to tu są ujęte "w cenie" smile

129

Opłaty lotniskowe - można też popatrzeć na nie smile Jak zapakujesz cięższy bagaż, to albo zostawiasz część rzeczy albo dopłacasz tongue
Tak czy owak, jadąc na urlop jedziesz po to by wypocząć i jedziesz tam, gdzie Cię na to stać. A biorąc pod uwagę dość wysokie ceny w Polsce, to przeważnie fajniej jest wyjechać zagranicę. Nawet gdzieś niedaleko np. Chorwacja.

130

Jednak kwestia tych dotyczy glownie oplat lotniskowych, jednak czy biura podrozy maja no to jakis wplyw ? W temacie sa polecane biura  a wiec, w tej chwili do kogo macie pretensje ? No i pytanie z jakim biurem leciec? Na zasadzie stabilnosci na rynku jak Wam sie wydaje ?

131

Jak wiadomo co jakiś czas słyszy się o jakiejś wpadce biura podróży, obawy będą zawsze ale generalnie na naszym PL rynku jest parę tych od dawna funkcjonujących biur podróży które dają nam większe poczucie bezpieczeństwa, nie wiem ale np. wspomniana już wyżej Itaka, jednak dobrze znana wielu.

132

Ja właśnie rozmyślam nad zimowymi wakacjami, uwielbiam śnieg, narty i wszystko co   z tym zwiazane. tyle co słyszałam to jeszcze nikt nie narzekał na ITAKĘ. Znalazlam ciekawą oferte  na ich stronie ale niestety nie mogę jej wstawić. zima 2012/2013 i może z niej skorzystam

Może ktoś się tam wybiera? albo już był??
Jak wrazenia?

133

dala napisał/a:

Ja właśnie rozmyślam nad zimowymi wakacjami, uwielbiam śnieg, narty i wszystko co   z tym zwiazane. tyle co słyszałam to jeszcze nikt nie narzekał na ITAKĘ. Znalazlam ciekawą oferte  na ich stronie ale niestety nie mogę jej wstawić. zima 2012/2013 i może z niej skorzystam

Może ktoś się tam wybiera? albo już był??
Jak wrazenia?

Szkoda, że linka nie wstawiłaś bo sama jestem ciekawa tej oferty bo sama kombinuje nad tym gdzie się wybrać, napisz może chociaż kilka konkretów (cena) tongue

134 Ostatnio edytowany przez Bombelini (2012-11-16 22:34:21)

My z mężem też się zastanawiamy, Chorwacja lub Bułgaria.
I raczej przez Itakę bo w zasadzie o nich słyszałam najlepsze opinie.
A słyszałyście ze latają też z Modlina???

Mama 2011 tu masz oferty spam Ja patrzałam lipiec/sierpień. Mam nadzieję że nic nam nie wyskoczy i wyjedziemy w końcu na te wymarzone wakacje...

No skleroza nie boli, zapomniałam że nie można linkować, starość nie radość big_smile:D:D Ale poszukasz ich stronkę raz dwa albo na fb smile

-------------------------------------------------------------------------------
Moja obojętność? Pracuję nad nią już bardzo długo...

135

no właśnie miałam pisać, przecież strona itaki ma banalny adres a oferty te gorące, zimowe są na pierwszej stronie.
z Modlina latają dodatkowo oprócz Chopina? w sumie fajne rozwiązanie dla tych z północy kraju.

136

sylfka napisał/a:

z Modlina latają dodatkowo oprócz Chopina?

Tak, czytałam o tym artykuł swego czasu na gazecie. Modlin ma być dodatkowym środkiem transportu prócz Chopina, tylko nie tak od razu.

sylfka napisał/a:

w sumie fajne rozwiązanie dla tych z północy kraju.

A czemu ?

137

tych z Północy bardziej cieszą wyloty z Gdańska wink
Myślę, że to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla centrum, przynajmniej w teorii wyloty z Modlina powinny być chyba tańsze, co?

138

Z tego co czytałam to z Modlina mają latać od lata 2013 roku a na początek do Turcji, Hiszpanii, Tunezji i na Wyspy Kanaryjskie.
Myślę że to fajny kolejny punkt tym bardziej że może zaoszczędzić co niektórym kilku km smile

-------------------------------------------------------------------------------
Moja obojętność? Pracuję nad nią już bardzo długo...

139

yacha napisał/a:

tych z Północy bardziej cieszą wyloty z Gdańska wink
Myślę, że to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla centrum, przynajmniej w teorii wyloty z Modlina powinny być chyba tańsze, co?

miałam na myśli z północy jeśli chodzi i położenie Warszawy. Ja  jestem z Kielc i jak tylko gdzieś mam lecieć to wybieram lotnisko Chopina, bliżej, nie muszę przez całą Warszawę przejeżdżać. zaś odloty z Modlina dają swobodę tym dojeżdżającym z północnej części stolicy.
Gdańsk oczywiście najlepsze rozwiązanie dla Tych z Północy Polski big_smile

a co do nart.. zaskoczyła mnie Turcja w ofercie na narty... tam są jakieś ośrodki narciarskie?

140

mnie też Turcja nie kojarzy się z nartami, więc pewnie to wszystko sztuczne stoki i nie wiem czy to ma sens, prędzej wybrałabym się tam zimą dla opalanie niż na narty, ale chyba słońce też nie grzeje zbyt mocno, więc albo Egipt albo Maroko, był ktoś i może mi polecić biuro podróży najlepsze na te stronę świata?

141

W tym roku moim celem na zimowe szaleństwo jest Bansko w Bułgarii. Wykupiłem wycieczkę w wyżej wymienionej Itace. Jeśli chodzi o Egipt czy inne ciepłe kraje to myślę że w ich ofercie też coś się znajdzie atrakcyjnego.

142

Bułgaria tez mi się nie kojarzyła z nartami, a jednak, W Turcji na pewno tez fajnie, sama chętnie bym się wybrała, ale chyba czas nam na to nie pozwoli, niemniej jednak czekam na opinie po powrocie z Bansko, bo jestem ciekawa smile Może za rok się uda smile

143

Droga taka wyprawa na narty do Turcji lub Bansko? mnie się marzy ale może kiedyś.. już jak dzieci urosną.

144

A możecie pokazac tą ofertę ? Sama nie pomyślałąbym chyba  wżyciu o nartach w Turcji - szok!! big_smile

145

Znacie jakieś dobre biuro podróży, które organizuje wyjazdy młodzieżowe?

146

Sylfka, ceny zaczynają się od 1300-1600 zł, zależy dokąd i w jakim terminie. Ile lat mają Twoje dzieci? Może też już mogłyby pojeździć? smile Wyjazd dla dziecka zwykle jest tańszy, bo skipass kosztuje mniej, nocleg zwykle też, jeśli wchodzi w grę dostawka.

147 Ostatnio edytowany przez Diabeł Stróż (2012-12-15 18:19:16)

Ja juz od wielu lat nie korzystam z biur podrozy, samodzielnie rezerwuje sobie hotele i dojazd.
Nie jestem uzalezniony od programu,ogladam kiedy i co chce, wole sam organizowac sobie czas.
Po Europie jezdze samochodem bo bardzo lubie dlugie trasy,do tego taka podroz sama w sobie wnosi element przygody.Rezerwuje hotele z mozliwoscia zwrotu do ostatniej chwili,wiadomo ze zycie lubi platac niespodzianki.Zadnych pieniedzy nie wplacam z gory i nie musze sie martwic o bankructwo biura.Z uwag praktycznych- staram sie rezerwowac noclegi w malych rodzinnych hotelach lub pensjonatach, bo regula jest ze gospodarze chetnie sluza rada,pomoca,pokieruja gdzie mozna znalezc cos ciekawego czego nie ma w przewodnikach ,w takich miejscach gosc nie jest traktowany bezosobowo.Korzystam z witryny booking.com, gdzie jest mnostwo hoteli z calego swiata, latwa wyszukiwarka,opinie gosci, i ceny naogol nizsze niz bezposrednio w hotelu.
Dzis standardem w hotelech jest dostep do internetu,wiec jesli czegos nie wiem, bez problemu wyszukam sobie na miejscu.Polecam taka forme wypoczynku ,bo daje swobode i mozliwosc wypelnienia sobie czasu wedlug indywidualnych potrzeb.

148

meryś napisał/a:

A pod jakim kátem pytasz ? teraz na zimé ?

Yacha a takie ceny wjazdów to gdzie ?

149

meryś napisał/a:

np. znam biuro But z Warszawy, spora oferta młodzieżowa, szkolna, dziecięca.

150

Tak, na zimę. Trochę za późno wzięliśmy się ze znajomymi za organizację wyjazdu i już wszystko jest pozajmowane, więc pomyśleliśmy że może jakieś biuro ma jeszcze miejsca. Tylko dla całej grupy bardzo ważna jest atmosfera na wyjeździe no i żeby średnia wieku była zbliżona do naszej big_smile

Sylfka, możesz rozwinąć skrót albo przesłać jakiegoś linka do strony wink

151

Też słyszałam o tym biurze BUT!! Tego biura chyba ostatnio dotyczyła rozmowa mojej siostry z koleżanką która ma synka paroletniego. smile

Ja preferuję Itakę smile

152

No to czekamy na więcej informacji, chociaż ja sama zacznę już czegoś szukać w sieci, bo terminy się zbliżają, i jak bym chciała jechać to już muszę wszystko załatwiać.

153

meryś napisał/a:

Tak, na zimę. Trochę za późno wzięliśmy się ze znajomymi za organizację wyjazdu i już wszystko jest pozajmowane, więc pomyśleliśmy że może jakieś biuro ma jeszcze miejsca. Tylko dla całej grupy bardzo ważna jest atmosfera na wyjeździe no i żeby średnia wieku była zbliżona do naszej big_smile

Sylfka, możesz rozwinąć skrót albo przesłać jakiegoś linka do strony wink

nie będę podsyłała linka w wątku, wyślę jak coś na pw.
skrót to chyba Biuro Usług Turystycznych.

154

Ok, dzięki to napisz na priv, sama poszukam też w sieci, ale nie wiem czy to znajdę, bo czasem łapie mnie taki pech, że niczego nie mogę znaleźć nawet jak wyskakuje w pierwszej pozycji tongue

155 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-20 09:54:07)

Tu znajdziesz wykaz znacznej ilości biur podróży z jednoczesnym ratingiem i rankingiem wykazującym największa popularność wśród turystów
link
Niesamowity odskok 1 miejsca od drugiego.

156

Linka nie ma ale poszukałam sama w google smile w sumie tak myślałam ze najwięcej zarabia Itaka smile

157

sylfka napisał/a:

Linka nie ma ale poszukałam sama w google smile w sumie tak myślałam ze najwięcej zarabia Itaka smile

Nie wiem czy myślałam, nie znam się na finansowości, ale zapewne o czymś to świadczy. Natomiast przerażające jest, że aż 14 biur podróży upadło..., a 9 ma stabilną pozycję.

158

Ja jednak nauczona doświadczeniem ufam tylko tym większym i bardziej znanym biurom. Nie poleciałabym na wczasy z BP takim miejscowym, po prostu bym się bała. I szczerze powiedziawszy to ceny zawsze porównuję i praktycznie zawsze taniej jest w takiej Alfie czy tiu czy jeszcze z jakimś innym. No i jakoś tak wydaje mi się, że te wakacje są "pewniejsze".

159

Nie wiem jak Wy, ale ja w tym roku chyba pojadę na wakacje na własną rękę. Tyle biur podróży upadło.. niewiadomo co będzie w tym roku..

160

Myślę, że będzie spokojnie wbrew panice jaka jest tworzona. Nie wiem jaki w tym cel. W sumie współczuję biurom bo mają niemały orzech do zgryzienia, sezon się zaraz zaczyna. Duże czy małe, według mnie to bez znaczenia. Nie polecę żadnego konkretnego biura, niech każda z was sama dokona sobie wyboru. BTW kumpela odważnie na majówkę leci np. z net holiday, biurem młodym. Znam też osobę, która jeździ wyłącznie z niemieckimi biurami - też opcja. I sobie jeszcze tak myślę, że może ta cała sytuacja pozytywnie odbije się na naszej krajowej turystyce?

161

Tamarka napisał/a:

Nie wiem jak Wy, ale ja w tym roku chyba pojadę na wakacje na własną rękę. Tyle biur podróży upadło.. niewiadomo co będzie w tym roku..

Fakt, to ile biur upada jest przerażające. Ale jest też dobra strona tego że zaufane biura podróży dalej wiodą prym na pierwszy miejscu i takim trzeba ufać.

162

Ja nawet jakbym chciała to i tak nie dam rady zorganizować sobie i znajomym wyjazdu na własną rękę. Dlatego zależy mi na biurze, które mnie nie wystawi do wiatru, a raczej które nie upadnie.

163

Nie ma takiego, niestety smile jedynymi, dość pewnymi biurami są te niemieckie.

164 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-04-17 17:22:56)

nie wiem czy już pisałam - ja bardzo sobie cenię link - dowiedzialam się o nich, bo to biuro podróży dla firm smile ale zainteresowałam się i okazało się, że indywidualne wyjazdy też mają. na pewno jest bezpiecznie - bo jednak co klient firmowy, to firmowy - muszą działać perfekcyjnie ;P

165

Chcę jeszcze dodać, jednocześnie ostrzegając, iż skończyło się finansowanie POWROTU turystów z wczasów w przypadku BANKRUCTWA biura podróży.
Zatem trzeba się liczyć z tym, że możemy zostać w Chinach dłużej niż 2 tygodnie big_smile

166

Catwoman napisał/a:

Chcę jeszcze dodać, jednocześnie ostrzegając, iż skończyło się finansowanie POWROTU turystów z wczasów w przypadku BANKRUCTWA biura podróży.
Zatem trzeba się liczyć z tym, że możemy zostać w Chinach dłużej niż 2 tygodnie big_smile

Słyszałam o tym, ale nie rozumiem tego hmm jak nie mogą finansować powrotu? Lepiej wydawać kasę na samochody dla władz państwowych...

167

Powiem Ci czemu: Bo głos z drugiej strony jest taki:
- Dlaczego nie finansują kebabowni, której grozi bankructwo lub która zbankrutowała?

Chodzi o to, że biura podróży również są...prywatnym interesem, zatem muszą sobie radzić same.

168

Ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji, gdzie wyjeżdżam na wymarzone wakacje a za chwilę dowiaduję się że moje biuro upadło i muszę sobie radzić sama. Masakra jakaś. Dlatego jak tylko będę jechała gdzieś z biurem to ze znanym i zaufanym. A takie na szczęście też są na naszym rynku turystycznym.

169

No, teraz z tym "znaniem" i "zaufaniem" to można się rozczarować wink Kto by mógł przypuszczać, że biuro ORBIS upadnie?! A jednak.
Ale zawsze można się ubezpieczyć przed wyjazdem, od tego typu "wypadków".

170

Ale powstają co jakiś czas rankingi biur podróży i to nie tylko te "komercyjne". Myślę że też opinie innych ludzi, znajomych to też dobry wyznacznik. Fakt, nigdy nic nie wiadomo ale jednak jak bym kupowała wycieczkę to tylko w dobrze znanym biurze.

171

Moim zdaniem to, że wykupimy wycieczkę w znanym i zaufanym nie oznacza, że się nie rozczarujemy na nim.. Przypuszczam, że większość osób kupuje wycieczki w takich właśnie biurach, a jednak kilkanaście z nich upadło. Nigdy nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji, można się po prostu załamać. Człowiek zbiera na urlop, czeka na wakacje cały rok,  a tu takie coś może się zdarzyć, ech

172

To napewno nie jest fajna sytuacja.. jak by to mój tato powiedział "ryzyko zawsze jest wliczone". a jakbyście mieli wybierać jakieś biuro, to jakie najprędzej?

173

Ja bym wybrała Neckermanna lub Tui - oczywiście, gdybym miała dużo pieniędzy.

174

Byłam w kilku miejscach :
Chorwacja, Turcja, Teneryfa
I za każdym razem zaufałam Itace, jak narazie się nie zawiodłam i mam nadzieję że tak już pozostanie. Teraz w wakacje wybieram się do Bułgarii również z nimi

175

No to jak widac, jednak ufamy tym znanym, sprawdzonym od dawna obecnym na naszym rynku. Zastanawiam się czym się kierują osoby, które źle wybierają a takie historie co jakiś czas słychać w mediach... wydaje mi się że cena nie jest najważniejsza.

176

sylfka masz rację. Wiesz -moja koleżanka wybrała się w tym samych czasie co ja do Chorwacji , z jakąś firmą nieznaną, miało ją wyjść troszkę taniej, a w ostateczności nie dość, że nie zadowolona wróciła to jeszcze wydała więcej.

177

warto sprawdzać czy  od czego biura są ubezpieczone. Zawsze to jakaś gwarancja, że w razie czego nie zostaniemy na lodzie.

178

yacha ja sprawdziłam, to był jeden z kilku punktów, które sprawdziłam wybierając biuro.
Lubię mieć świadomość bezpieczeństwa, tym bardziej z dala od domu.

179

A kiedy jedziesz z nimi do Bułgarii? masz już wycieczkę wykupioną czy liczysz na fajny last minute?

180

ja byłam na wczasach z alfa starem w Egipcie chyba z trzy lata temu i bardzo mi się podobało. Odbyło się to na zasadzie: zapłaciłam pieniądze i dostałam w zamian dobry produkt, czyli wycieczkę, nie reklamowałam żadnych jej wad, nie miałam większych zastrzeżeń. W tym roku chciałam z nimi jechać do Indii, ale z kasą krucho... :-(

Posty [ 121 do 180 z 236 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Biura podróży warte zaufania

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021