Filmy oparte na faktach - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Filmy oparte na faktach

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 88 ]

39 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-01-09 19:39:27)

Odp: Filmy oparte na faktach
mortisha napisał/a:

Sporo ogladalam filmowo opartych na faktach, lecz ostatnio  lecial film oparty na autentycznych faktach Amerykańska zbrodnia (An American Crime (2007))
Przerazający, ja z natury jestem raczej twradą osobą, ale ten dramat mna wstrzasnąl.
Nie jestem przewrazliwiona ale od razu naszla mi na mysl tragedia w Pucku ,co dzieci takze zostaly zatluczone prze rodzine zastepczą, scenariusz cholernie podobny ,i takze prawdziwy niestety

To prawda, przerażający film. Jest też "Dziewczyna z sąsiedztwa", moim zdaniem jeszcze bardziej brutalny, a postać matki to zło w najczystszym wydaniu, naprawdę przeraża. Z tym, że ten drugi film podobno mniej ma wspólnego z faktami. Zgadzam się, mocny film, długo o nim myślałam.

Ktoś wspomniał o "Nietykalnych"- też świetny film, oparty na faktach. Polecam smile

Od siebie mogę dodać np filmy: "Oszukana" (2008), "Mój przyjaciel Hachiko" (2009), "Piękny umysł" (2001), "Fala" (2008).

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

truskaweczka19 napisał/a:

Jest też "Dziewczyna z sąsiedztwa", moim zdaniem jeszcze bardziej brutalny, a postać matki to zło w najczystszym wydaniu, naprawdę przeraża.

Nie pomyliłaś tytułu przypadkiem?

A mnie do głowy przyszedł jeszcze 'Takiego pięknego syna urodziłam'. Sami obejrzyjcie i oceńcie.

Gdy osiągasz coś czego pragnąłeś - jesteś w tym dobry. Jeśli udaje Ci się zrobić to samo gdy inni nie wierzyli że Ci się powiedzie - jesteś lepszy niż byłeś. Ale gdy zdobędziesz to o czym marzyłeś zaczynając od kompletnego zera i dna, gdy spełniają się rzeczy o których nawet nie marzyłeś - wtedy jesteś profesjonalistą.

41

Ciemnooki napisał/a:

Jest też "Dziewczyna z sąsiedztwa", moim zdaniem jeszcze bardziej brutalny, a postać matki to zło w najczystszym wydaniu, naprawdę przeraża.

A mnie do głowy przyszedł jeszcze 'Takiego pięknego syna urodziłam'. Sami obejrzyjcie i oceńcie.

Nie. Chyba, że podejrzewasz, że myślę o komedii romantycznej, o tym samym tytule. Tytuł po angielsku tutaj "Girl next door" (2007).

Wisława Szymborska
Reklama

42 Ostatnio edytowany przez mortisha (2013-01-09 20:01:53)

Ciemnooki napisał/a:

............

Truskawce  napewno chodzilo o ten film co napisala co napisała ( tu on jest z fabuły oparty na Amerykanskiej zbrodni

43

Już sobie sam poradziłem. wink A ten film o którym pisałem naprawdę warto obejrzeć, jest nawet na yt, bardzo krótki. Naprawdę dobry a szkoda że tak mało znany.

Gdy osiągasz coś czego pragnąłeś - jesteś w tym dobry. Jeśli udaje Ci się zrobić to samo gdy inni nie wierzyli że Ci się powiedzie - jesteś lepszy niż byłeś. Ale gdy zdobędziesz to o czym marzyłeś zaczynając od kompletnego zera i dna, gdy spełniają się rzeczy o których nawet nie marzyłeś - wtedy jesteś profesjonalistą.
Reklama

44

Dokładnie o ten film chodzi, a co do Twojej propozycji Ciemnooki, to wydaje się ciekawa i na pewno obejrzę.

Wisława Szymborska

45 Ostatnio edytowany przez dayzi (2013-02-10 20:46:16)

"Czwarte piętro"-  Antonio Mercero
Polecam.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

46 Ostatnio edytowany przez Florentyna44 (2013-02-10 22:09:12)

"Obywatel Milk"

"127 godzin" - ale gorący finał  !

( .. dodam : "Mój przyjaciel Hachiko" - wyciskacz łez,  też jak najbardziej - "na faktach")

Przepraszam za ew.brak polskich znaków.

47

"W ciemności" -Agnieszki Holland.

48 Ostatnio edytowany przez lakhti (2013-02-21 22:47:03)

Jakby kto jeszcze co chciał na faktach:

Amerykańska Zbrodnia (dla ludzi o mocnych nerwach)
Niewolnica (też wkurzający)
W rękach Boga (tu już inna, raczej piękna historia)
Jak zostać królem (ale to chyba wszyscy juz widzieli, nie?)

I trochę historycznych, o których nikt nie wspomniał: Rasputin, Rozpustnik, Agora,
azjatyckie "Hua Mulan"
smile

49

'Pocahontas' wink

50

Pocahontas też smile Aczkolwiek tytuł filmu, jakby ktoś szukał to "New World".
Ostrzegam, że dla cierpliwych, bo wlecze się niemiłosiernie wink

51 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-02-22 21:43:17)

Ciemnooki napisał/a:

Nie. Chyba, że podejrzewasz, że myślę o komedii romantycznej, o tym samym tytule. Tytuł po angielsku tutaj "Girl next door" (2007).

Pogubiłam się.
A jaki tytuł oryginalny ma ten przerażający o którym pisałaś..?

Aa, ok, odnalazłam się big_smile 2007
Sorry ^^

Btw - czytałam kiedyś dokumentację, autentyczne akta, właśnie tego morderstwa. Potworność.

52

"Operacja Argo", tegoroczny zdobywca Oscara za najlepszy film.

53

"Poszukiwana Sarah Pender" (2013). Film oparty na faktach. Warty obejrzenia smile Słowo przeciwko słowu, postawa przeciwko postawie. Potrafi zmienić Twój pogląd na daną sprawę kilka razy w ciągu oglądania filmu smile

Sarah Pender można znaleźć za pomocą wujka google, ale nie będę niczego zdradzać. Najpierw zachęcam do obejrzenia filmu.

54 Ostatnio edytowany przez Margolinka (2013-04-01 17:10:14)

"Wszystko za życie" (2007)
Jest to dramat biograficzny. Opowiada o wybitnym uczniu i sportowcu. Christopher McCandless porzuca swoje nudne życie i wyrusza autostopem w podróż. Kierując się na Alaskę.
"Kaznodzieja z karabinem" (2011)
Historia pewnego mężczyzny Sama Childersa, który zaangażował się w pomoc dzieciom w Afryce. Był to skutek jego nawrócenia się. Przedtem był człowiekiem z nieciekawą przeszłością.
"Przetrwać w Nowym Jorku" (1995)
To z kolei historia życia znanego pisarza Jima Carrolla.
"Bezlitosny morderca" (2002)
Historia z życia seryjnego mordercy z lat '70 Teda Bundy. Wstrząsający film.

"Mądrego widać, głupiego słychać."

55

The Impossible z 2012 o katastrofalnych efektach największego od długiego czasu tsunami z 2004 roku też jest oparty na faktach. I niestety film jest dość mocno przyhype'owany - obejrzeć można rzecz jasna, choć trudno momentami się nie oprzeć wrażeniu słabizny. I nie o efekty specjalne czy grę aktorską mi chodzi ...

56

To ja mam temat oparty na faktach ale trochę zabawniejszy (przynajmniej moim zdaniem zabawny). Bling Ring - historia o grupie młodych ludzi, którzy włamują się do domów gwiazd. Tak by się wydawało, że jest to świat nietykalny - np. Paris Hilton musi mieszkać w domu z armią strażników, a tu wychodzi, że nie. Przynajmniej o niej wiem, że miała włam do domu. smile

57 Ostatnio edytowany przez Milionek (2013-05-28 16:09:35)

Dzień Dobry smile

Na początek :

"Sypiając z wrogiem" w roli głównej Julia Roberts.
Film na podstawie  książki.Bardzo dobry
trzymający w napięciu. Ale to  już chyba
znany film wszystkim.

smile Kurcze  muszę się przygotować ;p
Tyle filmów się oglądało... normalnie
teraz nie pamiętam...

Ale dzisiaj wyczytałam że z tego roku
jest już film pt" POSZUKIWANA SARAH PENDER (2013)
Tytuł oryginalny: She Made Them Do It
reż: Grant Harvey
dramat kryminalny oparty na faktach

Nostalgia Anioła

Byłam w błękicie między Niebem a Ziemią.
Dni się nie zmieniały.
każdej nocy śniłam ten sam sen.
zapachu wilgotnej ziemi.
O krzyku, którego nikt nie słyszał.
Biciu mojego serca, niczym młot walący o płótno.
Słyszałam nawoływanie umarłych.
Chciałam iść za ich głosem.
Znaleźć wyjście.
Ale zawsze wracałam do tych samych drzwi.
I bałam się.
Wiedziałam, że gdy tam wejdę,
już nigdy się nie wydostanę.
Mój modreca przez długi czas zadowalał się tamtą chwilą.
Żywił się raz po raz tamtym wspomnieniem.
Był zwierzęciem, bez twarzy.
Nieskończonym.
Lecz teraz zaczął odczuwać|powracającą pustkę.
I żądza kiełkowała w nim od nowa.

Nikt nie zauważa gdy odchodzimy.
Mam na myśli ten moment, gdy naprawdę postanawiamy odejść.
Możecie co najwyżej poczuć szept, lub ledwie tchnienie szeptu,
spływające falą w dół.

Na imię mam Suzie.
Miałam 14 lat, gdy zostałam zamordowana.
6 grudnia, 1973.
Byłam tu przez jedno mgnienie.
A potem odeszłam.
Życzę wam długiego, szczęśliwego życia.

Przepiękny Film , choć  zarazem smutny.

58

"Vince niepokonany" (2006)
Film nakręcony na podstawie historii Vince'a Papale. Człowiek ten w wieku 30 lat, gdy nie miał już nic do stracenia (gdyż stracił już prawie wszystko) zaczął niełatwą walkę o spełnienie swoich marzeń.
"The Socjal Network" (2010)
Jest to historia powstania popularnego portalu społecznościowego Facebook.
"Gwiazda rocka" (2001)
Ten film został zainspirowany prawdziwym życiem Tim'a "Ripper" Owens'a, wokalisty Judas Priest.

Wszystkie 3 filmy polecam. smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

59 Ostatnio edytowany przez Bella123 (2013-05-29 12:30:47)

*Elita Zabójców
*Angielska Robota
* Zawód Gangster

filmy oparte na faktach bardzo ciekawe wink
Szczególnie do obejrzenia z facetem , będzie wniebowzięty smile
Mi osobiście też  się podobały.

60

Wspomniany już wcześniej film Wszystko za życie,
My, dzieci z dwora Zoo na podstawie pamiętników Christian F., książka jest o tym samym tytule, tematyka o narkotykach.
Sid i Nancy biograficzna historia Sida Viciousa, basisty Sex Pistols, i jego dziewczyny Nancy, też o narkotykach.
no i z zupełnie innej beczki Magic Mike film oparty na życiu Channinga Tatuma, jest na co popatrzeć, bo o striptizerach wink

Każdy umie cierpieć - to ludziom przychodzi najłatwiej, najtrudniejszą i najambitniejszą rzeczą w życiu jest osiągnąć szczęście.

61

Pojawiło się parę propozycji - chętnie obejrzę:
Hua Mulan, Magic mike'a i Bling ringa. Lżejsze tytuły jak w sam raz, bo ostatnio oglądałam sporo dołujących typu Obława - btw, bez rewelacji.

Miłość wywraca życie do góry nogami...

62

A mi się Obława bardzo podobała, chociaż racja to strasznie dołujący film. Hua Mulan może być fajne wizualnie. A Bling Ring to o tych w włamywaczach tak? Też się zamierzam na niego wybrać, zapowiada się ciekawie.

63

"Wysoka fala" - historia mlodego serfera ktory swoja kariere zakonczyl w wieku 24 lat

pora na zmiany...
Piotrus ur 14.09.2013 Moj skarb

64

Aszntiii napisał/a:

A mi się Obława bardzo podobała, chociaż racja to strasznie dołujący film. Hua Mulan może być fajne wizualnie. A Bling Ring to o tych w włamywaczach tak? Też się zamierzam na niego wybrać, zapowiada się ciekawie.

Dla mnie nawet nie była dołująca, raczej pełna humanizmu - obu z pozoru okrutnych mężczyzn ulitowało się nad Weroniką (sorry nie pamiętam jak miała w filmie tongue)
Bling Ring już obczaiłam na filmwebie. Fajna rozmowa z Coppolą i aktorami. Co ciekawe ona wcześniej nie słyszła o tej historii dopiero przeczytała o niej w gazecie i stwierdziła, że to niemal gotowy scenariusz. Dodała mu trochę blichtru jak sądzę, ale wygląda naprawdę interesująco. Jest nawet polska strona na facebooku.

65

Czy się ulitowało, no nie wiem. Wypuścili ją wolno, ale najpewniej została zgwałcona przez sztab Niemców, który szedł robić obławę. Ja to odebrałam w ten sposób, jak z tymi Niemcami z niewoli zamiast zabić ich szybko, podali im truciznę aby zmarli w mękach. W tym filmie nikt nie był kryształowy.

A co do Bling Ring, poczytałam trochę i film zapowiada się bardzo ciekawie. Dziwne, że o tej historii nie słyszałam wcześniej, bo okradzione zostały same szych Holywood, takie jak Orlando Bloom i Lindsay Lohan.

66

Mnie Obława też się podobała, a to właśnie ze względu na brak idealnych aktorów. O Bling Ring pierwsze słyszę ale obczaję a dziś skoro taka ładna pogoda to Nostalgię Anioła sobie obejrzę.

67

Serferki, histria dziewczyny ktora stracila reke przez rekina,mimo tego nie poddala sie i nadal osiagala sukcesy jako serfer.

68

"Gangster", "The Conspirator"  - oba bodajże z 2010r.
Akcja obu toczy się na południu Stanów.

Pierwszy to historia prohibicji w USA w latach 1920-1933; o tym jak dzięki temu rozwinął się czarny rynek i gangsterstwo smile Walka z tymi, którzy bimber pędzili, bezsens tej walki.

Drugi: pokazuje, jak USA uczy się na błędach okupionych ludzką krwią. Tu: szukanie zamachowców którzy zabili prezydenta A.Lincolna oraz niejasny proces.

Oba mogę polecić.

69

Chyba jeszcze się tutaj nie pojawiły te tytuły:

Krwawy diament - akcja rozgrywa się w latach 90tych w Sierra Leone - afrykańskim kraju wyniszczonym przez wojnę domową opłacaną z przemytu diamentów, trafiających do Europy i USA.

Wierny Ogrodnik - historia kobiety, która próbowała upublicznić działania gigantycznych koncernów farmaceutycznych, testujących leki na Afrykańczykach przy poparciu polityków

Niemożliwe - oparta na prawdziwych wydarzeniach w 2004 r. w Tajlandii, kiedy nawiedziło ją tsunami w święta Bożego Narodzenia, zabijając blisko 300 tys. ludzi. Film opowiada historię amerykańskiej rodziny, spędzających tam wakacje.

Blow - biografia amerykańskiego przemytnika narkotyków, który w latach 70tych był głównym importerem koki z Kolumbii i Meksyku, zaopatrując nią całe Zachodnie Wybrzeże USA. W latach 80tych dorobił się na tym prawdziwej fortuny.

Chciałabym jeszcze polecić dwa polskie filmy:

Skazany na bluesa - biografia Ryśka Riedla, obowiązkowe dla fanów Dżemu, ale nie tylko

Układ zamknięty - historia biznesmenów niesłusznie oskarżonych przez prokuratora, którego celem było jedynie przechwycenie ich firmy

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

70

Aszntiii napisał/a:

Czy się ulitowało, no nie wiem. Wypuścili ją wolno, ale najpewniej została zgwałcona przez sztab Niemców, który szedł robić obławę. Ja to odebrałam w ten sposób, jak z tymi Niemcami z niewoli zamiast zabić ich szybko, podali im truciznę aby zmarli w mękach. W tym filmie nikt nie był kryształowy.

A co do Bling Ring, poczytałam trochę i film zapowiada się bardzo ciekawie. Dziwne, że o tej historii nie słyszałam wcześniej, bo okradzione zostały same szych Holywood, takie jak Orlando Bloom i Lindsay Lohan.

Stuhr jej nie "bzyknął", choć miał dużą ochotę i trudno mu się dziwić wink A Dorociński puścił wolno - dał szansę, nie zemscił się, a co się stało dalej trudno powiedzieć wink Niemcy podobno cenili sobie higienę, więc niekoniecznie tego brudasa by wzięli tongue Mogła sie gdzieś ukryć i przeczekać.

Blow i układ zamkniety zaje...dobre filmy!

Wybieram się jutro na Blinga, ktoś już był może??

71

Serducha Stuhr jej nie bzyknął bo był impotentem smile. Byłam na Bling Ring w weekend, warto. Historia bardzo fajnie pokazana, już wiem jak udawało im się włamywać do tych domów. Przeraża tylko, jak te nastolatki były puste i zapatrzone w pieniądze.

72

Z taką lodówką w łóżku każdy bylby impotentem! wink
Wydaje mi się, ze jednak zdecydował o tym rozum (miłość do zony mimo wszystko?), a nie brak predyspozycji.

W sprawie Bling ring, nie oceniałabym tak surowo tych dzieciaków. Wszystkie (moze oprócz Chloe, o której niewiele wiemy) żyły w jakis rodzinach dysfunkcyjnych. A film jako film dobry, świetna gra aktorska i muzyka.

73

Hej a oglądał ktoś z was film Obcy we mnie film opowiada o kobiecie która ma depresję poporodową chciałabym go pooglądać ale nigdzie go nie ma sad

74

"Oskarżona Amanda Knox" - film z bodajże 2012. Zagadkowa sprawa morderstwa angielskiej studentki w Italii. Podejrzani: amerykańska studentka i jej włoski chłopak/kochanek.
Co ciekawe: proces najprawdopodobniej będzie się toczył nadal.......

75

Witam poszukuje filmu opartego na faktach . Film jest o trzech przyjaciolkach jedna z nich ginie z rak pozostalych matka szuka zabojcy. dziewczyna ktora glownie uczestniczyla w tym zdarzeniu probuje zblizyc sie do jej matki  zastrasza rowniez druga uczestniczke ktora w koncu mowi prawde.

76

Hej smile
Lubię oglądać filmy oparte na faktach szczególnie wojenne takie ruszające, ale horrory są gorsze jak np. Obiecność... smile

Posty [ 39 do 76 z 88 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Filmy oparte na faktach

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018