Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2010-11-29 11:09:34)

Temat: Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa?

Jak w temacie.
Trzy tygodnie temu oddałam laptopa do naprawy gwarancyjnej, jeszcze go nie zrobili, wie może ktoś po jakim czasie mogę żądać nowego sprzętu lub zwrotu pieniędzy? Laptop został zakupiony na osobę prywatną, jednak służy mi do pracy i mam już poważne straty przez ten przymusowy urlop.
Jak długo może trwać taka naprawa i czy jest jakiś ustawowy czas na naprawy gwarancyjne.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa?

To zależy od wielkości szkody. Przeważnie na naprawę jest 30 dni, ale w papierach gwarancyjnych może być określony inny czas. A już najlepiej dla ciebie zorientować się u źródła, idź tam gdzie go oddałaś do naprawy i spytaj ile to potrwa, albo jeśli nie chcesz w taki sposób to zadzwoń anonimowo ile wynosi u nich okres naprawy gwarancyjnej?
Pozdrawiam!

3

Odp: Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa?

oddawalam laptopa juz dwa razy do serwisu i naprawa nie trwała dłużej jak tydzień. sprawdz w regulaminie ile czsu przewidują na naprawy.

4 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2010-12-12 23:25:22)

Odp: Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa?

Dziś się dowiedziałam, naprawa nie powinna przekroczyć 14 dni roboczych, w skrajnych przypadkach dłużej gdy np. muszą ściągać części, ale w ów czas muszą poinformować. Narobiłam trochę rabanu i właśnie odebrałam sprzęt bez opisu naprawy, myślę, że to tak na wszelki wypadek gdyby przyszło mi do głowy żądać pokrycia strat po terminie 14 dni.
Najważniejsze, że sprzęt działa i ma wszystkie części.

5

Odp: Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa?

Laptop zepsuł się po niecałych dwóch tygodniach od naprawy, w związku z tym mam kolejne pytanie: jakie są warunki ubiegania się o wymianę sprzętu lub zwrot pieniędzy.
Przeczytałam dokładnie umowę gwarancyjną i pisze w niej, że o takiej ewentualności decyduje producent. Wiem jednak, że często wpisy w gwarancji nie mają nic wspólnego z prawem konsumenckim. Może ktoś się orientuje, bo wydaje mi się, że w laptopie jest jakaś wada fabryczna, przez którą się przepala. Po za tym nie po to człowiek kupuje nowy sprzęt, żeby spędzał więcej czasu w serwisie niż u mnie.
I jeszcze jedna sprawa, czy ktoś wie czy w przypadku takiego sprzętu jak komputer można otrzymać na czas naprawy zastępczy?

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Ile może trwać naprawa gwarancyjna laptopa?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024