Łysa z wyboru - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Łysa z wyboru

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Łysa z wyboru

Witam,

Jestem kobietą, która od paru miesięcy chce być łysa. Obecnie mam zgolony jeden bok, ale od jakiegoś czasu przemawia do mnie łysa głowa. Jestem młoda, chodzę do technikum fryzjerskiego i ciężko mi się tam o to zapytać xd. Mam twarz trochę trapezoidalną i trochę okrągłą oraz jestem przykości, więc martwię się czy będzie to do mnie pasować. Mam plan B w postaci peruki, ale wiadomo że to nie to samo.

Powody za byciem łysym:
+ mam wrażliwy kark i włosy bardzo mi na nim przeszkadzają,
+ moje włosy są podatne na plątanie, a że są dodatkowo grube to mordęga przy rozczesywaniu,
+ ilość szamponu się zmniejszy,
+ ułatwienie na wszelkich wypadach nad wodę czy basen (często bywam),
+ jeśli byłaby jakaś uroczystość założyłabym perukę,
+ ułatwienie przy zasypianiu, bo włosy nie oplatają twarzy,
+ brak przejmowania się wiatrem xd,
+ włosy nie będą nachodzić na oczy i zasłaniać widoczności,
+ bardzo mi się podoba,
+ brak włosów w wannie po myciu,

+ obecnie mam ochotę trochę odróżnić się od swojej rodziny,
która jest "idealna", a ja do nich nie pasuję.
Mam na myśli, że chodzi mi o pokazanie im siebie
i tego że nie jestem taka jak oni, by mnie do siebie nie porównywali,

Powody przeciw:
- moja czaszka ma deformację, w postaci wybrzuszenia ciemieniowego i zapadłości potyliczno-ciemieniowej + wcięciem potylicznym (choć mi to już nie przeszkadza),
- łyse kobiety są mało akceptowane i zwracają dużą uwagę na siebie,
- nie będzie mi pasować do kształtu twarzy,
- czasami dopada mnie łupież

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Łysa z wyboru

Wszystkie powody "za" byciem łysym można też sprawić dobrze zrobioną fryzurą.

Włosy odrastają. Nigdy nie będziesz w 100% łysa. Musiałabyś zrobić depilację.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

A jaki jest właściwie cel tego wątku? Bez zdjęcie nie będziemy mogły stwierdzić, czy Ci to pasuje tongue Poza tym dochodzi fakt, że dla dużej części ludzi fryzura z włosami będzie zawsze lepsza niż ogolona głowa, co nie zmienia faktu, że nie powinnaś się tym sugerować, bo to Twój wygląd smile Tylko nie wiem, czy to dobry wybór dla fryzjerki tongue

Może po prostu stopniowo podcinaj włosy do coraz krótszych, będziesz widzieć jak wygląda Twoja buzia w różnych fryzurach. Może akurat okaże się, że niekoniecznie musisz być łysa, ale będziesz wyglądać ładnie w króciutkich włosach.

4

Kurcze, ja jestem za jeżeli będziesz czuła się w takim wcieleniu dobrze smile Ogólnie trzymam kciuki big_smile

każda wariatka ma na głowie kwiatka! smile

5

Jeśli ilość szamponu ma decydować o tym czy się zrobić na kolano to gratuluję.
Choć z drugiej strony nie dowiesz się jak to jest jeśli tego nie zrobisz a włosy szybko odrastają.

6

Dobrze się zastanów. Ogoliłam sobie głowę tuż przed maturą. Po jakimś czasie mi się znudziło i prawdę mówiąc dorastające włosy wyglądały fatalnie, nie chciały się układać. Chodziłam w chustkach i czapkach, dopóki nie odrosły do pewnej długości.

7

Myślę, że zgolenie się na łyso jest dosyć drastycznym krokiem, niezależnie od tego czy to kobieta czy mężczyzna. We mnie wszystko krzyczy "nie" chociaż są kobiety, które wyglądają super bez włosów. Być może najpierw eksperymenty z różną długością? Bardzo krótkie włosy też spełniają większość plusów"

+ moje włosy są podatne na plątanie, a że są dodatkowo grube to mordęga przy rozczesywaniu,
+ ilość szamponu się zmniejszy,
+ ułatwienie na wszelkich wypadach nad wodę czy basen (często bywam),
+ łatwienie przy zasypianiu, bo włosy nie oplatają twarzy,
+ brak przejmowania się wiatrem xd,
+ włosy nie będą nachodzić na oczy i zasłaniać widoczności,

to nadal 6 z 10 powódów za krótkimi włosami, niekoniecznie brakiem. Może też kolor, wtedy też + różnisz się od rodziny.

Oczywiście to Twoja głowa i zrobisz z nią co zechcesz wink

If you can be anything, be kind.

8

O ile bardzo podobają mi się łysi mężczyźni, uważam ich za seksownych, to zupełnie łysa kobieta kojarzy mi się z chorobą. sad Wiem, może takie skojarzenie jest głupie ale widząc łysą kobietę nie wiem jak się zachować, powiedzieć, że ładnie wygląda czy udawać, że nie dostrzegam braku włosów, które wypadły w trakcie leczenia.
Jest wiele fajnych krótkich fryzur, dzięki którym można się wyróżnić. Szczególnie jeśli podkreśli je się niecodziennym kolorem.

9

Sylwana01 napisał/a:

+ obecnie mam ochotę trochę odróżnić się od swojej rodziny,
która jest "idealna", a ja do nich nie pasuję.
Mam na myśli, że chodzi mi o pokazanie im siebie
i tego że nie jestem taka jak oni, by mnie do siebie nie porównywali,

Powody przeciw:
- moja czaszka ma deformację, w postaci wybrzuszenia ciemieniowego i zapadłości potyliczno-ciemieniowej + wcięciem potylicznym (choć mi to już nie przeszkadza),
- łyse kobiety są mało akceptowane i zwracają dużą uwagę na siebie,
- nie będzie mi pasować do kształtu twarzy,
- czasami dopada mnie łupież

Odróżnić się możesz osobowością, tym co robisz, tym co myślisz i mówisz.
Jeśli trza się wyróżniać wyglądem, to znaczy, że coś kiepsko z tymi pierwszymi. Stworzysz z siebie wydmuszkę, jakoś tam wyglądającą, jednak wyglądem wołającą o jakąś pomoc i chęć bycia dostrzeżoną. Że ci zależy...
Po co ci takie coś, skoro o to pytasz?

No i ta zcaszka ... to raczej byłoby estetyczną porażką.

10

Ale wiecie, że to wątek sprzed kilku miesięcy wykopany i Autorki raczej nie uświadczymy? wink

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

11 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-04-18 22:23:31)

Lady Loka napisał/a:

Ale wiecie, że to wątek sprzed kilku miesięcy wykopany i Autorki raczej nie uświadczymy? wink

Ech, że się poczuwasz w obowiązku informowania, który wątek jaki. Nie wytrzymałabyś bez pouczenia, czy co? wink
Ale nic, no tak, miałam coś dopisać.

Taka łysota, to nie wiem, czy dobrze będzie się kojarzyć potencjalnym klientkom salonu, w którym będzie odbywać praktyki. Choćby dlatego, ze na łyso każdy idiota w domu potrafi, nie trza do tego żadnych umiejętności.

12

Zrób sobie krótką fryzurkę - taką na jeżyka. Też zaoszczędzisz na szamponie i przy okazji nikt nie będzie na Ciebie patrzył jak na dziwadło, a i można fryzurkę tak dobrać, żeby pasowała do kształtu twarzy.

Sama wygoda - miałam i wiem. Jedyny problem to konieczność częstych wizyt u fryzjera - ale u Ciebie ten problem odpada, bo jesteś w technikum fryzjerskim smile

13

Jak chcesz to sprobuj. Albo podtrzymasz swoje przekonanie albo zrozumiesz, ze jednak bez wlosow jest jeszcze cięzej tongue

14

Kobieta z krótkimi włosami dużo traci na atrakcyjności i dla wielu kojarzy się z feministką.

15

haha
To musi być naprawdę straszne dla takiej kobiety, prawdziwa potwarz i oszczerstwo - łatka feministki.
Potem to już tylko strzelić sobie w leb ;P

16

Mystery_ napisał/a:

Kobieta z krótkimi włosami dużo traci na atrakcyjności i dla wielu kojarzy się z feministką.

Feministka to chyba dobrze? Znaczy będzie pracować i przynosić pieniądze do domu, a nie tylko czekać na bogatego męża,  który ją  po ślubie będzie utrzymywał jak to było te 100 lat temu smile
Co do mnie, to nie zgolilabym się na łyso, źle bym się z tym czuła,  ale co kto lubi.
Autorko, jak masz ładny kształt głowy,  duże oczy i mocny makijaż,  no i jestem dość mloda-może to dać ciekawy efekt.

17

rossanka napisał/a:
Mystery_ napisał/a:

Feministka to chyba dobrze? Znaczy będzie pracować i przynosić pieniądze do domu, a nie tylko czekać na bogatego męża,  który ją  po ślubie będzie utrzymywał jak to było te 100 lat temu smile

Hahahaha to taki twój kolejny żart jak z tym 120 kg big_smile

18

To z tym skojarzeniem z feministką to tak na serio? Płytkie strasznie.
Mnie się krótkie włosy / łysa głowa w ogóle nie podobają, według mnie tylko naprawdę piękne twarze w takim wydaniu mogą wyglądać w miarę ok, ale i tak gorzej niż z włosami chociażby do ramion

19

Agattek napisał/a:

To z tym skojarzeniem z feministką to tak na serio? Płytkie strasznie.

Serio, a jak dołożysz do tego okulary to już na 100% big_smile

20

Mystery_ napisał/a:
rossanka napisał/a:
Mystery_ napisał/a:

Ale to tak szkoda obciążać pamięć takimi detalami. Ja już dawno zapomniałam o tych 120 kg smile

21

rossanka napisał/a:
Mystery_ napisał/a:
rossanka napisał/a:

Ale to tak szkoda obciążać pamięć takimi detalami. Ja już dawno zapomniałam o tych 120 kg smile

No bo nie pomagasz mi zapomnieć wink

22

Jeżeli będzie ci wygodnie i będziesz się dobrze tak czuła to śmiało. w sumie wiele o czym piszesz tpo prawda. ja mam włosy za połowę pleców i na prawdę czasem mam ich dość.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Łysa z wyboru

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021