Temat: Luteina

A jakie suplementy z luteiną polecacie? Zależy mi na poprawie wzroku

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Luteina

Mi okulista powiedział, że luteina i tak niewiele pomoże na poprawę wzroku. Z wiekiem wzrok się pogarsza i tyle

3 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2018-03-27 09:05:10)

Odp: Luteina
Halexandra1 napisał/a:

A jakie suplementy z luteiną polecacie? Zależy mi na poprawie wzroku

Jajka będą ok. i parę innych produktów np. szpinak, sałata, brokuły, groszek zielony, jarmuż, brzoskwinie . Przebywanie poza domem również. Zwyczajnie wzrok musi być również stymulowany. Stąd też pracującym przy komputerze, zaleca się co jakiś czas spoglądanie w dal. Nie spodziewaj się cudów. Raczej nastaw się na działanie prozdrowotne. Nie ma specjalnie wielu badań, na dobrym poziomie w tej materii, a wyniki bardziej opierają się na działaniu biologicznym.

4

Odp: Luteina

No właśnie, zdrowa dieta to podstawa. Najwięcej luteiny zawierają zielone, żółte lub pomarańczowe warzywa. Teraz będzie coraz lepiej, bo jest wiosna, ale jednak czasem trzeba wspierać się suplementem i to jeszcze dobrze, żeby miał w składzie kwasy omega, które też dobrze działają na wzrok.

5 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-04-24 14:49:16)

Odp: Luteina

A ja biorę luteinę z spam, odkąd zaczęłam pracę przy komputerze. Nieraz mi się zdarza po 10-12 godzin dziennie siedzieć i to jest jakaś masakra dla wzroku, chociaż okulista mi mówił, że teraz to już raczej mit z "psuciem wzroku", bo nowe ekrany mają filtry, ale i tak nigdy wcześniej nie miałam problemów ze wzrokiem, a teraz jest zmęczony i czasem po prostu mnie bolą oczy. Czytałam, że na wzrok pomaga  też patrzenie się na zielone big_smile Ale ogólnie podobno zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy, działa relaksacyjnie i odstresowuje, to może coś w tym jest.