Kiedy jest czas na wyprowadzkę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Kiedy jest czas na wyprowadzkę?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Kiedy jest czas na wyprowadzkę?

Witajcie,

nie wiedziałam, gdzie umieścić mój post więc umieszczam go tutaj, licząc na inspirujące odpowiedzi smile

Wkrótce wybije mi 27 lat mieszkam nadal z rodzicami, kilka razy juz myślałam o wyprowadzce, ale nie dość poważnie by to zrobić. Głównym plusem mojej wyprowadzki od rodziców byłyby oszczędność czasu na dojazdy. Mieszkam obok dużego miasta w którym pracuje więc codziennie dojeżdżam do niego pociągiem ( łącznie z tramwajem to jakieś 50 minut no i tez nie zawsze pociąg odpowiednio pasuje. ) Ostatnio coraz częściej nachodzą mnie sny, że przeprowadziłam się ze swojego domu  i mieszkam sama  w ruinie albo w kamienicy gdzie jest bardzo niebezpiecznie i ktoś czyha na moje życie. To  skłania mnie coraz częściej do refleksji i do nie odpuszczania tematu przeprowadzki.  Wydawałoby się, że to dość prosta rzecz po prostu coś wynajmuje i tyle jednak kilka lat temu zaczęłam interesować się konfliktami na świecie, odmiennością innych kultur w których np. dziwią się, że młodzi ludzie zachodu przeprowadzają się  do nowych mieszkań zamiast żyć z rodzicami itp,w  końcu  raźniej i  wszelaka pomoc jest na miejscu, kwestie finansowe. Czytając o wszelkich nieszczęściach na tym świecie i nie lubię tego określenia, ale jednak są tereny ,że życie tysięcy ludzi, dzieci jest już zmarnowane, naznaczone traumatycznymi przeżyciami ciesze się, że mam rodzinę zdrową,że nie muszę każdego dnia walczyć o życie, o godność, o wodę,edukację. Przychodzę codziennie  do  domu w których jest ciepło,  jest woda, moja rodzina jest zdrowa, nie musimy obawiać się niebezpieczeństw  i bardzo to doceniam  jak nigdy przedtem i chcę się tym cieszyć.

Z drugiej strony nie mogę tak myśleć cały czas bo blokuje  w jakiś sposób siebie, nigdy tak naprawdę się nie usamodzielnię. Usamodzielnię ? co to naprawdę znaczy? obecnie  robię obiady, płacę rachunki itd.

Nie chcę mieszkać ze współlokatorkami, więc po pracy byłoby  czasem jakieś spotkania ze znajomymi itd a potem powrót do pustego domu, zamiast być  z rodziną. Nie wiem zresztą czy to nie wymówka  przed tym, że naprawdę boję się przeprowadzki..

Wiem, że to nie jest jakiś duży problem sama mam większe natomiast to mnie dręczy i nie mogę się podjąć decyzji , czuję , że sama się nie zdecyduje   czekam na jakiś impuls, który skłoni mnie do przeprowadzki, jednak nic nie nadchodzi i to coraz bardziej mnie męczy, choć być może to zwyczajnie niewidoczna presja, który mówi masz tyle i tyle lat i nie możesz już mieszkać z rodzicami. Jak myślicie czy wyznaczyć sobie jakiś termin na przeprowadzkę i po prostu śmiało to zrobić? Proszę Was o Wasze zdanie, chętnie poczytam.
Dziękuję

Zobacz podobne tematy :
Odp: Kiedy jest czas na wyprowadzkę?

Hej,
Na wyprowadzkę z domu rodzinnego to po prostu trzeba być gotowym. Musi przyjść taki czas, w którym sobie pomyślisz: Chcę mieszkać bez rodziców. Jeżeli nie czujesz jeszcze tego, to musisz zacząć dążyć do takiego myślenia. Pomyśl sobie tak: Gdybym się wyprowadziła miałabym większe możliwości, by zacząć tworzyć swoją własną rodzinę. Bo z rodzicami to wiadomo, nie ma się całkowitej swobody. Pomyśl sobie jakie mogą być plusy tego, że będziesz mieszkać sama lub ze współlokatorami. Może akurat odkryjesz coś w tym fajnego.
Nie zmuszaj się do decyzji. Nie postanawiaj, że do tego konkretnego czasu musisz się wyprowadzić. Nic nie musisz. Możesz jedynie chcieć i zmieniać swoje życie tak, byś miała to czego chcesz. Jeżeli nawet byś chciała to mogłabyś mieszkać z rodzicami cały czas. Ale pytanie: Czy tego chcesz? Czy chcesz wiązać swoją przyszłość z rodziną (mamą, tatą) czy może chciałabyś w przyszłości mieć swoją rodzinę (męża, dzieci). Musisz zastanowić się czego pragniesz w życiu.
Gdy tak zaczniesz się zastanawiać nad tym, co wyżej napisałam, to nadejdzie taki moment, że przyjdzie ta gotowość do wyprowadzki. Ale powtarzam- nic na siłę, to ma przyjść naturalnie.

Powodzenia smile

3

Odp: Kiedy jest czas na wyprowadzkę?

Hymm.. rozśmieszył mnie Twój post. Znalazłaś 10000 powodów żeby tylko się nie wyprowadzić. Szczerze ? Mając 27 lat wstydziłabym się mieszkać z rodzicami ! Miałam 18 lat gdy się wyprowadziłam.. bywały gorsze i lepsze momenty. Często się martwiałam o rachunki , przeprowadzałam się kilkakrotnie , wynajmowałam pokoje , mieszkanie .. różnie ! Mam 25 lat i nie wyobrażam sobie że mogłąbym mieszkać z rodzicami ? no proszę Cię...

4

Odp: Kiedy jest czas na wyprowadzkę?

hmmm... zacznij stawiac czola wlasnym lekom... To ze Ci sie sni , ze ktos czyha na Ciebie w ruinie ktorej zmieszkalas moze swiadczyc o tym, ze najbardziej boisz sie usamodzielnic. Wyprowadzka z domu to jest przeciecie pepowiny z rodzicami, usamodzielnienie sie i zycie na wlasny rachunek. Tego mozna sie bac (podswiadomie) a w inny sposob sie to ujawnia jezeli nie chcesz sie przed tym przed soba przyznac. Skonfrontuj sie z tym uczuciem. Mieszkasz sama gdzies z dala od rodzicow, wszystko jest inne niz dotychczas, nie wiesz jak bedzie jutro.... To wzbudza lek, i niezawsze jest taki lek mily dla samego siebie, moze nawet nie do wytrzymania. A wiec szukasz racjonalnych powodow, dlaczego by sie nie wyprowadzic. Od rodzicow nie wyprowadza sie dlatego, ze do pracy jest blizej....  A wiec na Twoim miejscu przeanalizowalabym swoje leki, ktore gdzies gleboko w Tobie sa zakorzenione. One odbieraja Ci sile na usamodzielnienie sie. Pomysl jak bedzie za 10 lat... Bedziesz dalej mieszkac z rodzicami dlaczego? Masz partnera? Bedziesz miala za 10 lat partnera, jesli bedziesz nadal prowadzic takie zycie jak dotychczas?  Moze zastanow sie bardziej nad soba nad swoimi problemami a nie analizuj za bardzo innych, ktorzy maja tak zle na swiecie. Wydaje mi sie, ze przerzucasz swoje leki na innych....
Pozdrawiam

Odp: Kiedy jest czas na wyprowadzkę?

Slyszalas o eksperymencie z kaczkami?

Przeprowadzono go, poniewaz kaczki wychowuja potomstwo podobnie jak ludzie.

Zdrowe male kaczatka trzymaja sie na poczatku blisko mamy. Z czasem zaczynaja robic samodzielne krótkie i bliskie wycieczki. Potem coraz dalej, coraz dluzej itd. Az odlaczaja sie od mamy, kiedy dojrzeja do samodzielnosci.

Zbudowano sztuczna kaczke-mame. Glówna roznica bylo to, ze dziobala male kaczatka duzo bolesniej niz normalna kacza mama. Jak to wplynelo na male kaczatka? Otóz swoje samodzielne wycieczki zaczely o wiele pozniej niz ich kuzyni wywowywani przez zdrowa kacza mame. O wiele pozniej sie usamodzielnily (nie pamietam czy nawet w ogóle).

Mozna powiedziec, ze agresywna kacza mama zasiala w nich strach przed zyciem i swiatem.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Kiedy jest czas na wyprowadzkę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024