kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1

Temat: kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ?

Temat jak najbardziej na czasie bo juz jesien i te paskudztwa ciagna z pola do naszych domowi i mieszkan. Kolezanka remontowala mieszkanie ( w bloku) i jej sie zakradly dwie jak miala jedna noc otwarte okno. Jak sie ich pozbyc ? Co polecacie na takie wypadki ? I jak sprawdzic czy w domu nie mamy myszy ?

Poleć temat na :

2

Odp: kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ?

W moim domku na wsi też pojawiły się myszy. Od razu było widać: pogryzione torebki (u nas dobrały się do chipsów), gdzieniegdzie można zobaczyć ich odchody no i ten zapach, słodkawy, duszny, zatęchły. U nas sprawdzają się dwie metody 1. to łapka na myszy - metoda straszna, okrutna ale skuteczna, ale nie wszyscy są w stanie ją stosować (złapaną myszkę, niejednokrotnie nieżywą trza usunąć z łapki)
2. trutka na myszy - rozsypujemy na np. pokrywkę od słoików i rozkładamy w kilku miejscach, myszka zje, poczuje sie troszkę gorzej, potem jeszcze gorzej i jej się zemrze, sęk w tym że nie zacznie się rozkładać, a zeschnie - i może być problem z lokalizacją takiego zaschniętego zwierzątka. Ale ta metoda jest mniej drastyczna (jeśli można to tak ująć w kontekście zabijania)
Można jeszcze wypuścić kota, ale to metoda niepewna bo np. mój kot to chyba w życiu myszy nie widział. Pozdrawiam i powodzenia w łowach

"Nie ma przymusu religii. Prawość wyróżniła się od nieprawości. (K2:256)"

3

ja zdecydowanie polecam kotka w domu;)
mój sprawdza się wspaniale,po myszkach ani widu ani słychu
a co najgorsze potrafi przynieść swoją zdobycz z podwórka,brrr....
trutki na myszy nie polecam,nigdy nie wiemy gdzie ta myszka padnie a zapaszek pózniej okropny...

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

4

Uciekać, jak najszybciej - albo zastosować tradycyjne pułapki na myszy, takie sprężynowe.

5

martel-uciekać?a dlaczego?-czy ty wiesz jak ta mała myszka się ciebie boi??jak można uciekać przed małą,nie groźną myszką?

6

Brysiu ja też się boję myszy.:o

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

7

UCIEKAĆ!!!

8

Ja się myszy nie boję-wręcz przeciwnie. big_smile U mnie w domu rzadko pojawia się jakaś mysz. Jestem całkowicie przeciwna zabijaniu zwierząt, więc pułapki nie wchodzą w grę. Kiedyś złapałam mysz do pudełka, a następnie wypuściłam na dwór. Ile mnie to poświęcenia i cierpliwości kosztowało. big_smile Chociaż kot w domu to też dobry pomysł. wink

Nie wspieraj finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
http://www.peta.org/living/beauty-and-p … fault.aspx

9

Zdecydowanie kot! tongue

To przeurocze zwierzaki i myszy raczej od nich stornią i tyle plusów... tongue

Ale na poważnie, u nas w pracy rozstawiono po prostu trutkę (pilnuj inne zwierzaki przed nią!),  mniej drastyczna jest pułapka (mysz może przeżyć, potem wystarczy ja wypuścić z dala od domu).

Co do samej trutki - odradzam, padnie Ci gdzieś za ścianą i będzie dopiero kłopot... śmierdzący wybornie kłopot.

10

ja bym zadzwoniła po deratyzatora. Kot, kotem choć niektóre kompletnie nie są myszami zainteresowane.

11

hej, u nas regularnie ten sam problem..
ale pułapki na myszy zawsze się sprawdzają. nic przyjemnego widzieć taką swoją małą ofiarę, ale to jest skuteczne. i chyba wieści się rozchodzą, bo zazwyczaj po pierwszej ofierze jest spokój.
powodzenia!

12

Biedne myszorki ;( a nie można zrobić pułapki na myszki HUMANITARNEJ i wypuścić stworka na pole?

A robi się to tak, że:
Nadłamujemy patyczek tak, że zgina się.
Końcówkę patyczka oklejamy taśmą, do której też przyczepiamy jakieś ziarenka, chleb czy inne jedzonko.
Na patyczku w miejscu nadłamania opieramy pudełko po butach (końcówka z jedzeniem jest pod pudełkiem)
Konstrukcję stawiamy na jakiejś twardej podkładce.

Myszak podejdzie, chapsnie końcówkę patyczka i zostanie PRZYSKRZYNIONY big_smile I zwierzaka można w ten sposób przetransportować na pole i wypuścić

Ja tak robiłam, jak byłam mała i hodowałam myszki- czasem zdarzyło się, że jakaś spryciula uciekła. Działało zawsze smile

Gorzej, jeśli te myszy Ci się rozpłodzą w domu i rozumiem, że będzie za dużo zachodu z tym...

13

Jako kociara widzę tylko jedno rozwiązanie - KOT smile

14 Ostatnio edytowany przez vinnga (2014-09-12 17:51:40)

U mnie w domu jak się pojawiła mysz zacząłem googlować. Po dłuższym przeglądaniu znalazłem spam i jestem bardzo zadowolony z ich produktów. Myszy znikły w bardzo krótkim czasie. Bardzo dobry produkt za niską cenę smile

15

Paskudztwa? Nie twierdzę że myszy to pożądani goście w domu, ale że od razu paskudztwa? sad

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)

16

hyccu napisał/a:

U mnie w domu jak się pojawiła mysz zacząłem googlować.(...)

Serio pomaga?!
To może dlatego od 10 lat myszy nie widziałam?...

|----------|---------->

17

Iceni napisał/a:
hyccu napisał/a:

U mnie w domu jak się pojawiła mysz zacząłem googlować.(...)

Serio pomaga?!
To może dlatego od 10 lat myszy nie widziałam?...

big_smile

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)

18

Uciekać smile Hi Hi i to jak najprędzej:)

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ?