kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-09-15 00:06:33

goszia
Gość Netkobiet

kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ?

Temat jak najbardziej na czasie bo juz jesien i te paskudztwa ciagna z pola do naszych domowi i mieszkan. Kolezanka remontowala mieszkanie ( w bloku) i jej sie zakradly dwie jak miala jedna noc otwarte okno. Jak sie ich pozbyc ? Co polecacie na takie wypadki ? I jak sprawdzic czy w domu nie mamy myszy ?

#2 2008-09-15 09:58:47

Anna
100% Netkobieta

Re: kiedy w domu pojawi sie mysz - co robic ?

W moim domku na wsi też pojawiły się myszy. Od razu było widać: pogryzione torebki (u nas dobrały się do chipsów), gdzieniegdzie można zobaczyć ich odchody no i ten zapach, słodkawy, duszny, zatęchły. U nas sprawdzają się dwie metody 1. to łapka na myszy - metoda straszna, okrutna ale skuteczna, ale nie wszyscy są w stanie ją stosować (złapaną myszkę, niejednokrotnie nieżywą trza usunąć z łapki)
2. trutka na myszy - rozsypujemy na np. pokrywkę od słoików i rozkładamy w kilku miejscach, myszka zje, poczuje sie troszkę gorzej, potem jeszcze gorzej i jej się zemrze, sęk w tym że nie zacznie się rozkładać, a zeschnie - i może być problem z lokalizacją takiego zaschniętego zwierzątka. Ale ta metoda jest mniej drastyczna (jeśli można to tak ująć w kontekście zabijania)
Można jeszcze wypuścić kota, ale to metoda niepewna bo np. mój kot to chyba w życiu myszy nie widział. Pozdrawiam i powodzenia w łowach

"Nie ma przymusu religii. Prawość wyróżniła się od nieprawości. (K2:256)"

#3 2008-09-15 10:21:18

atina
Przyjaciółka Forum

ja zdecydowanie polecam kotka w domu;)
mój sprawdza się wspaniale,po myszkach ani widu ani słychu
a co najgorsze potrafi przynieść swoją zdobycz z podwórka,brrr....
trutki na myszy nie polecam,nigdy nie wiemy gdzie ta myszka padnie a zapaszek pózniej okropny...

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#4 2008-11-24 11:17:13

martel
Niewinne początki

Uciekać, jak najszybciej - albo zastosować tradycyjne pułapki na myszy, takie sprężynowe.

#5 2008-11-24 11:22:59

brysia
Zbanowany

martel-uciekać?a dlaczego?-czy ty wiesz jak ta mała myszka się ciebie boi??jak można uciekać przed małą,nie groźną myszką?

#6 2008-11-24 12:21:51

atina
Przyjaciółka Forum

Brysiu ja też się boję myszy.yikes

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#7 2013-02-13 22:27:29

MamaM
Mój jest ten kawałek podłogi

UCIEKAĆ!!!

#8 2013-02-13 22:40:56

Miyoshi
Cioteczka Dobra Rada

Ja się myszy nie boję-wręcz przeciwnie. big_smile U mnie w domu rzadko pojawia się jakaś mysz. Jestem całkowicie przeciwna zabijaniu zwierząt, więc pułapki nie wchodzą w grę. Kiedyś złapałam mysz do pudełka, a następnie wypuściłam na dwór. Ile mnie to poświęcenia i cierpliwości kosztowało. big_smile Chociaż kot w domu to też dobry pomysł. wink

Nie wspieraj finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
http://www.peta.org/living/beauty-and-p … fault.aspx

#9 2013-02-17 23:05:05

kamislien
Na razie czysta sympatia

Zdecydowanie kot! tongue

To przeurocze zwierzaki i myszy raczej od nich stornią i tyle plusów... tongue

Ale na poważnie, u nas w pracy rozstawiono po prostu trutkę (pilnuj inne zwierzaki przed nią!),  mniej drastyczna jest pułapka (mysz może przeżyć, potem wystarczy ja wypuścić z dala od domu).

Co do samej trutki - odradzam, padnie Ci gdzieś za ścianą i będzie dopiero kłopot... śmierdzący wybornie kłopot.

#10 2013-02-25 08:59:26

MichalinkaG
Powoli się zadomawiam

ja bym zadzwoniła po deratyzatora. Kot, kotem choć niektóre kompletnie nie są myszami zainteresowane.

#11 2013-03-13 22:27:11

LauraPalmer
Tajemnicza Lady

hej, u nas regularnie ten sam problem..
ale pułapki na myszy zawsze się sprawdzają. nic przyjemnego widzieć taką swoją małą ofiarę, ale to jest skuteczne. i chyba wieści się rozchodzą, bo zazwyczaj po pierwszej ofierze jest spokój.
powodzenia!

#12 2013-03-13 22:36:06

piekny_nick
Słodka Czarodziejka

Biedne myszorki ;( a nie można zrobić pułapki na myszki HUMANITARNEJ i wypuścić stworka na pole?

A robi się to tak, że:
Nadłamujemy patyczek tak, że zgina się.
Końcówkę patyczka oklejamy taśmą, do której też przyczepiamy jakieś ziarenka, chleb czy inne jedzonko.
Na patyczku w miejscu nadłamania opieramy pudełko po butach (końcówka z jedzeniem jest pod pudełkiem)
Konstrukcję stawiamy na jakiejś twardej podkładce.

Myszak podejdzie, chapsnie końcówkę patyczka i zostanie PRZYSKRZYNIONY big_smile I zwierzaka można w ten sposób przetransportować na pole i wypuścić

Ja tak robiłam, jak byłam mała i hodowałam myszki- czasem zdarzyło się, że jakaś spryciula uciekła. Działało zawsze smile

Gorzej, jeśli te myszy Ci się rozpłodzą w domu i rozumiem, że będzie za dużo zachodu z tym...

#13 2013-03-17 14:37:39

karmel
Mój jest ten kawałek podłogi

Jako kociara widzę tylko jedno rozwiązanie - KOT smile

Stopka forum