jak rzucić palenie ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » jak rzucić palenie ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: jak rzucić palenie ?

Pale papierosy od 4 lat. Jestem niesamowicie uzależniona. Paczka a nie raz półtorej dziennie.
Znacie jakieś dobre metody na rzucenie palenia ?

I oczywiscie wiem, ze w momencie gdy sie rzuca, człowiek tyje, zatem pytam, czy jest taka metoda by nie przytyć a skończyć z tym tragicznym nałogiem ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak rzucić palenie ?

Musisz chciec przestac palić , bo inaczej wszystkie metody nic nie dadzą . Mój mąż palił 2 paczki , czasem trzy dziennie . Tak bardzo chciał żucic palenie , że postanowił iż od środy popielcowej przestaje palić . Nie pali już 9 lat ! Dobra metoda na posianie w sobie takiej zachęty może być np. Adwent . Musisz mieć wenę do żucania palenia , jaks cel ,który cię do tego zachęci.

3

Odp: jak rzucić palenie ?

Może fakt iż na 11 objawów zakrzepicy zyłowo-zatorowej  mam 8 ? =/

4

Odp: jak rzucić palenie ?

Tak, najważniejsza jest motywacja. Ostatnio spotkałam znajomą, która paliła przez wiele lat. Zastosowała taką metodę. Każdego dnia o godzinę później zaczynała palić i o godzinę wcześniej niż zwykle kończyła. Rzuciła w kilka dni. Inni mówią, że najlepsza metoda to jednorazowe odstawienie. Bywa ciężko, ale ja tak właśnie rzuciłam. Powodzenia - nie ma innej rady - zacisnąć zęby i przetrwać najgorszy pierwszy tydzień.

5

Odp: jak rzucić palenie ?

sama palę już 10 lat i też mam z tym problem, ale wydaje mi się że najlepiej z dnia na dzien i to mocno konsekwentnie, inaczej się nie uda.
Są też takie tabletki w aptece Tabex, mi osobiście pomogły ale potem znów przez głupotę zaczęłam palić i palę tak do dziś........

6

Odp: jak rzucić palenie ?

Mcrka.... ja właśnie rzucam a mianowicie nie palę 18 dni. Mam pewne doświadczenia w tym temacie, gdyż rzucam po raz drugi - kiedyś nie paliłam 1,5 roku ( na okres ciąży i karmienia). I coś się stało, że zapaliłam ponownie? Po prostu moja motywacja spadła....urodziłam, wykarmiłam i stwierdziłam, że teraz to szkodzę tylko sobie i jazda po fajkę - ależ ja głupia wtedy byłam... Minęło 7 lat i rzucam na nowo. Ale z tą różnicą, że teraz chcę, że stwierdziłam,że taki śmierdzący pet nie będzie mną rządził i mnie zabijał, że nie chce umierać w mękach na raka - tego nie jest warte moje życie i zdrowie. Ja mam taką propozycję dla Ciebie: wejdź na stronę rzuceniepalenia.pl i wszystko dokładnie poczytaj a następnie rzuć od razu i napisz to tu - będziemy się wspierać i pomagać sobie.... pamiętaj najgorszy jest tydzień a potem już z górki..........

7

Odp: jak rzucić palenie ?

I jeszcze jedno cały problem tkwi w Twojej ( i mojej też ) głowie..... jak tam dobrze poukładasz to dasz radę....

8

Odp: jak rzucić palenie ?

na zachętę dodam, że paliłam ok. 14 lat - paczkę dziennie!!!! a teraz nic a jak dumna jestem...a mój mąż jaki dumny....

9

Odp: jak rzucić palenie ?

Zgadzam się z poprzedniczkami, trzeba bardzo chcieć. Ja zaczynałam popalać w wieku 12 lat (!!!), potem się uzależniłam paliłam dziennie paczkę albo  półtorej , najgorzej przy piwie na imprezie wtedy to szły nieograniczone ilości, nie palę pół roku ale nadal czuję że psychicznie jestem jeszcze uzależniona i to chyba tylko dlatego nie palę bo wiem o tym że w każdej chwili mogę wrócić że każdy dzień to ciągła walka z nałogiem. Fizycznie bardzo szybko się odzwyczaić ale w psychice zostaje to na bardzo długo, dlatego żadne plastry tabletki ani żadne inne specyfiki nie są w stanie nam pomóc dopóki same tego nie będziemy BARDZO chciały. Wiem bo przez pierwszy tydzień brałam tabletki na receptę Zyban się nazywały. Szczerze ? Wkurzyłam się nic nie pomogło tylko wyrzuciłam pieniadze w błoto i przerwałam kurację rzuciłam sama swoją wolą.

10

Odp: jak rzucić palenie ?

nie ma cudownych środków. Silna wola tylko pomorze. A jeśli chodzi o tycie to mit fałszywy. Chodzi o to abyś głody nikotynowego nie zaspakajała jedzeniem słodyczy itp a nie przytyjesz.

11

Odp: jak rzucić palenie ?
Edward Waler napisał/a:

A jeśli chodzi o tycie to mit fałszywy.

To nie do końca mit.
Nikotyna przyśpiesza przemianę materii. W momencie kiedy palenie rzucimy ta przemiana materii spada i jedząc nieostrożnie można przytyć.

Natomiast jeśli człowiek będzie się kontrolował i zacznie trochę ruszać, to nie ma takiego ryzyka

12

Odp: jak rzucić palenie ?

Nie zawsze po rzuceniu się tyje! Zresztą nie przejmuj się tym, zawsze możesz przejść na zdrową dietę i jeszcze bardziej sobie pomóc. Trzymam za Ciebie kciuki smile

13

Odp: jak rzucić palenie ?

paliłam 20 lat, nie palę już 12 lat, a ostatnio paliłam paczkę Amerikanosów ( 25 szt ) dziennie - czasami nawet  brakowało. Jestem palaczem niepalącym, który w każdej chwili może powrócić do palenia. Nadal dymek z jednego  papierosa mi pachnie, ale jak pali więcej osób to się duszę. Jak rzuciłam palenie? Natychmiast teraz i dziś - kiedy miałam ochotę na papierosa to piłam szklankę wody mineralnej i tak przez cały czas. To nie spowodowało żadnej zmiany wagowej, do dzisiaj utrzymuję wagę na tym samym poziomie. Przez te 12 lat nie palenia nie zapaliłam nawet jednego papierosa, bo wiedziałam, że ten jeden spowoduje mój powrót. Ponieważ nikt nie wierzył, że rzucę palenie, ani w domu, ani w pracy to mój honor nie pozwalał na powrót.  Co było powodem mojego rzucenia? Nie zdrowie, a pieniądze. Właśnie wzieliśmy kredyt, by kupić mieszkanie starszemu synowi, a młodszy syn miał 300 zł kieszonkowego ( nie wydawał, a zbierał sobie na auto ). Mąż powiedział, że musimy przycisnąć pasa i trzeba coś zweryfikować. Uznał, że najlepiej będzie jak  zabierzemy kieszonkowe dla młodszego syna. Powiedziałam natychmiast, że na to nie pozwolę, to ja przestaję palić. I tak to się stało, a minęło już 12 lat. Teraz cieszę się, że jestem wolnym człowiekiem. Mam czysty oddech i nie śmierdzę tytoniem.

14

Odp: jak rzucić palenie ?

Musisz chcieć.
Większość palaczy w mojej rodzinie którzy wcale nie chcą rzucić palenia mówi że się nie da bo uzaleznienie bo coś tam.
9/10 palaczy z rakiem płuca rzuca jak ręką odjął.
Czyli się da,tylko trzeba kopa.
Zeby nie przytyć zacznij np uprawiać sport.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » jak rzucić palenie ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024