Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez polna.trawka (2014-02-12 00:35:59)

Temat: Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

Czasami słysze od różnych ludzi, że jestem wrażliwa, dobrą osobą i powinnam uważać, bo kogoś takiego jak ja łatwo wykorzystać i jest łupem na dokuczanie. W sumie zgadzam się z tym, bo duzo razy ludzie się na mnie uwzieli nie wiadomo z jakiego powodu. Dziś powiedziała mi to osoba, z którą mam neutralne, rzeczowe, profesjonalne wręcz kontakty, nie okazuję przy niej smutku, czy radości. Myślę, że tą moją wrażliwość widać nie po tym co mówię tylko po tym jak mówię. Oczywiście ta osoba zaraz potem powiedziała mi, że to jest taka moja uroda, mój atut i nie powinnam tego zmieniać, ale zaleciła mi bym uważała na ludzi.
Ludzie (oczywiście niektórzy) czepiają się mnie mimo, że nie jestem zamknięta w sobie, da się ze mną pogadać. Muszę wysyłac jakies komunikaty niewerbalne.
Czasami patrząc na zachowanie moich współlokatorów wydaje mi się, że są chamscy. Niby nie robią nic złego, potrafia byc sympatyczni, ale czasem zachowują się w sposób, w który ja bym się nie zachowała z szacunku do drugiego człowieka. Potrafią np zwrócić uwagę, że coś tam rozlałam, a potem nie przeprosić kiedy już wyjdzie na jaw, że to nie ja.
Kiedy stawiam granice w mieszkaniu studenckim lokatorzy dostosują się, ale za pare dni tak jakby chcieli się odegrać i zaczynają się czepiac o pierdoły. Jednocześnie nie wyczuwam, ze ludzie tak się zachowują, bo mnie nie lubią, potrafią być dla mnie sympatyczni.Może przez to, że jestem tak odbierana trudniej jest mi postawić granice. Nawet jeśli postawię na swoim to za parę dni i tak zbiorę po d**ie.
Dlaczego niektórzy jezdżą po tych ,,dobrych i wrażliwych"?
Po czym Wy wyczuwacie, że ktoś jest dobrym łupem do dokuczania i wykorzystywania dla innych?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

Ludzi wrażliwych można poznać po wielu cechach, nawet jeżeli są otwarci imprezowi i są duszami towarzystwa, napisałaś " Potrafią np zwrócić uwagę, że coś tam rozlałam, a potem nie przeprosić kiedy już wyjdzie na jaw, że to nie ja." To już mogę stwierdzić że jesteś wrażliwa, ponieważ sprawia Ci przykrość/ złość tak mała i banalna spawa, bycie wrażliwym jest okej ale nie można tego okazywać  bo wtedy osoby z boku które zauważają Twoją słabość brak asertywności będą Cie wykorzystywać i nie bedą Cie szanować. Tak już jest że ludzie twardzi o silnym charakterze mają w życiu prościej z wielu powodów, natomiast osoba wrażliwa która nie okazuje wrażliwości i braku asertywności dorównuje tym silnym, znajdź swój sposób na rozładowanie swojej wrażliwości ale tak by nikt tego nie widział. Nie wiem czy jesteś wrażliwa ale z tego co piszesz koledzy nie szanują Twojego zdania więc jest coś na rzeczy. Głowa podniesiona do góra, własne zdania, i trzymaj sie tego za wszelką cenę a ludzie sami sie przekonają ze nie ma z Tobą żartów i automatycznie przestaną zachowywać sie w taki sposób jak tu opisujesz. Badz pewna siebie !

3

Odp: Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

Ludzi wrażliwych można poznać po wielu cechach, nawet jeżeli są otwarci imprezowi i są duszami towarzystwa, napisałaś " Potrafią np zwrócić uwagę, że coś tam rozlałam, a potem nie przeprosić kiedy już wyjdzie na jaw, że to nie ja." To już mogę stwierdzić że jesteś wrażliwa, ponieważ sprawia Ci przykrość/ złość tak mała i banalna spawa, bycie wrażliwym jest okej ale nie można tego okazywać  bo wtedy osoby z boku które zauważają Twoją słabość brak asertywności będą Cie wykorzystywać i nie bedą Cie szanować. Tak już jest że ludzie twardzi o silnym charakterze mają w życiu prościej z wielu powodów, natomiast osoba wrażliwa która nie okazuje wrażliwości i braku asertywności dorównuje tym silnym, znajdź swój sposób na rozładowanie swojej wrażliwości ale tak by nikt tego nie widział. Nie wiem czy jesteś wrażliwa ale z tego co piszesz koledzy nie szanują Twojego zdania więc jest coś na rzeczy. Głowa podniesiona do góra, własne zdania, i trzymaj sie tego za wszelką cenę a ludzie sami sie przekonają ze nie ma z Tobą żartów i automatycznie przestaną zachowywać sie w taki sposób jak tu opisujesz. Badz pewna siebie !

4

Odp: Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

Ludzi wrażliwych można poznać po wielu cechach, nawet jeżeli są otwarci imprezowi i są duszami towarzystwa, napisałaś " Potrafią np zwrócić uwagę, że coś tam rozlałam, a potem nie przeprosić kiedy już wyjdzie na jaw, że to nie ja." To już mogę stwierdzić że jesteś wrażliwa, ponieważ sprawia Ci przykrość/ złość tak mała i banalna spawa, bycie wrażliwym jest okej ale nie można tego okazywać  bo wtedy osoby z boku które zauważają Twoją słabość brak asertywności będą Cie wykorzystywać i nie bedą Cie szanować. Tak już jest że ludzie twardzi o silnym charakterze mają w życiu prościej z wielu powodów, natomiast osoba wrażliwa która nie okazuje wrażliwości i braku asertywności dorównuje tym silnym, znajdź swój sposób na rozładowanie swojej wrażliwości ale tak by nikt tego nie widział. Nie wiem czy jesteś wrażliwa ale z tego co piszesz koledzy nie szanują Twojego zdania więc jest coś na rzeczy. Głowa podniesiona do góra, własne zdania, i trzymaj sie tego za wszelką cenę a ludzie sami sie przekonają ze nie ma z Tobą żartów i automatycznie przestaną zachowywać sie w taki sposób jak tu opisujesz. Badz pewna siebie !

5 Ostatnio edytowany przez polna.trawka (2014-02-12 21:14:54)

Odp: Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

.

6 Ostatnio edytowany przez polna.trawka (2014-02-12 21:14:35)

Odp: Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Po czym ludzie wyczuwają czyjąś wrażliwość i dobroć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024