Gdy jemu przestaje na mnie zależeć ??? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-05-01 12:04:40

niezapominajka_25
Zaglądam tu coraz częściej

Gdy jemu przestaje na mnie zależeć ???

Witajcie dziewczyny,

niestety mnie po 3 latach związku dopadła taka sytuacja, iż mojemu partnerowi przestaje na mnie zależeć...
Nie wiem czy jest sens walczyć o ten związek, czy nie lepiej jest odpuścić i iść w drugą stronę...
Może od początku - poznałam go 3 lata temu, na początku było cudownie , później zaczęło się psuć, aż doszło do takiego stadium, że on już nie jest zainteresowany spędzaniem ze mną czasu.
Spotkania z kolegami - są dla niego bardziej interesujące , bo ze mną się nudzi hmm
Może to przez to, że jesteśmy przeciwieństwami - ja jestem typem spokojnej domatorki, a on lubi wychodzić w różne miejsca - dusi go takie siedzenie w domu przed TV.
Nie potrafimy się ostatnio dogadać, cały czas się kłócimy, cały czas mi zarzuca, że nic nie robię aby się zmienić, w dodatku zaczyna krytykować moją figurę, że mi się przytyło 2-3 kg.
Chyba tylko po to, aby mi dogryźć, abym pewnie 1 odpuściła.
On ma ostatnio problemy z pracą, kredytami - podejrzewam, że to piętrzy w nim negatywne emocje, a że ja jestem w pobliżu to wyładowuje złość na mnie - bo na kim ma ją wyładować - na najlepszych kolegach ?
Jest teraz weekend majowy, a ja siedzę sama w domu - myślałam, że zaproponuje jakieś spotkanie, ale wczoraj jak wieczorem z nim rozmawiałam to już zasugerował " abym się uczyła do egzaminów w majówce ".
Wkurzyłam się, on to wyczuł i zaproponował, że może po mnie przyjechać, ale ja nie potrzebuje jego łaski, skoro on już ma inne plany z kolegami.
Oczywiście co jakiś czas gada, abyśmy zostali przyjaciółmi - a jak odbudujemy nasze ralacje to znowu będzie na poważnie.
Tylko czy jest sens decydować się na ewentualną przyjaźń ???
Dziś się wcale nie odzywa, wyłączyłam telefon - bo już mam tego powoli dość.

Nie wiem co robić, kończyć tą znajomość czy walczyć???
to jest mój błąd - bo za bardzo pokazałam, że mi zależy, weszłam w gotowanie obiadków, chodzenie koło tyłka i już mu się to wszystko znudziło.
Jak mam postępować ?
Proszę poradźcie mi coś, może któraś z was była w podobne sytuacji ?

#2 2013-05-01 12:56:17

valentinetine
Tajemnicza Lady

Re: Gdy jemu przestaje na mnie zależeć ???

Nie byłam jeszcze w takiej sytuacji, ale wydaje mi się, że skoro dla niego teraz są ważniejsi koledzy to najlepiej odejdź od niego z dumą, pokaż mu, że go nie potrzebujesz, bo z tego co piszesz to zdecydowanie on na Ciebie nie zasługuje. Widać, że starasz się i masz wobec niego jakieś plany, ale skoro on tak Cię traktuje to zakończ to bez wahania. Jeszcze jakbyś zauważyła jakieś starania z jego strony to istniała by możliwość ratowania Waszego związku, ale w takiej sytuacji daj sobie z nim spokój. Nie wiem ile masz lat, ale pewnie jestem młoda i całe życie przed Tobą, jeszcze spotkasz kogoś kto będzie potrafił docenić to co robisz i jak się starasz.

#3 2013-05-01 13:09:19

ananaasowa_
Przyjaciółka Forum

Przykro mi ,że doświadczasz czegoś tak niefajnego:(
Jeśli nie chcesz z nim zrywać proponuje nabrać dystansu... może nie odzywaj się przez jakiś czas? Niech zobaczy ,że nie polecisz z wywalonym jęzorem na każde jego zawołanie!

" Sometimes you have to be your own hero..."

#4 2013-05-01 13:23:57

niezapominajka_25

Mam 26 lat a on 27 lat więc nie jesteśmy małolatami, ale jemu cały cały wszystko we mnie przeszkadza : zarzuca mi dziecinne zachowanie, niedojrzałość - takie zachowanie nie mobilizuje mnie do zmian - wręcz przeciwnie czuję się zdołowana i niedowartościowana.
Muszę zerwać, to nie ma sensu - jest nieprzyjemne uczucie, ale lepsze niż ciągła agonia.
Ja już raz z nim zerwałam pod koniec zeszłego roku - odeszłam, ale on chciał abyśmy dali sobie szansę - jednak mam wrażenie, że to nie dało dobrego rezultatu, bo on wciąż ma do mnie zastrzeżenia, takie same jak przed świętami bożonarodzeniowymi.
wtedy też gadał mi teksty : zostańmy przyjaciółmi, jesteśmy z 2 różnych światów - nie wytrzymałam i zerwałam z nim znajomość, potem wróciliśmy do siebie - ale nadal jest to samo.
Znowu teksty zostańmy przyjaciółmi - ja już nerwowo nie wytrzymuję sad
Ostatnio jak do niego przyjechałam, to siedział tylko przed komputerem, zero zainteresowania moją osobą.
Chyba do gotowania obiadów i sprzątania jestem mu potrzebna - przykre ale ja to tak odczuwam.
Jestem teraz cała roztrzęsiona, już mam wszystkiego dość ...

#5 2013-05-01 13:26:35

cherrymousee
Blokada na życzenie Użytkownika

Ja uważam, że powinnaś odejść z dumą i pokazać, że świetnie sobie bez niego radzisz. Zobaczysz, że jeszcze sam do Ciebie przybiegnie. Jesteś dla niego za dobra, a on chyba jeszcze nie dojrzał do poważnego związku, skoro koledzy są dla niego ważniejsi. Nie możesz mu pokazywać, że jesteś w stanie zrobić dla niego wszystko, bo to zacznie wykorzystywać. Ja niestety pokazałam i teraz żałuję, bo mogłam odejść z twarzą, bez zbędnych zachowań. Mimo wszystko i tak przybiegł po półtorej roku, bo zauważył co miał.

Życzę duużo siły smile

#6 2013-05-01 13:34:10

elfiona
Zbanowany

niezapominajka_25 napisał:

Ostatnio jak do niego przyjechałam, to siedział tylko przed komputerem, zero zainteresowania moją osobą.

Nad czym tu się zastanawiać? Koledzy ważniejsi, komputer ważniejszy, a Ty jeszcze masz jakiekolwiek wahania? wink

#7 2013-05-01 13:41:53

Inna22
Przyjaciółka Forum

Kochana... skoro raz miałaś odwagę odejść, zrób to po raz drugi - tylko zapowiedź mu, że nie ma już opcji powrotu, bo jesteś tym zmęczona. Jesteś kobietą, która zasługuje na miłość, szacunek i zainteresowanie!  Ewidentnie wykorzystuje Twoją dobroć - udowodnij mu, że to już się skończyło. Na początku będzie Ci ciężko i źle, ale od czegoś trzeba zacząć i przetrwać to. Żadne jego problemy nie są argumentem dla jego zachowania więc nie tłumacz go w ten sposób. Dogryzanie z jego strony też jest kolejnym powodem dla którego powinnaś otworzyć oczy. Nie pozwól by przez niego spadła Twoja samoocena. Bądź konsekwentna w swoich postanowieniach i walcz przede wszystkim o siebie!

"Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i i iść dalej na przód. Tak się wygrywa - użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązania"

"Człowiekowi, który nie chce zmienić swojego życia, nie można pomóc."

#8 2013-05-01 13:46:27

niezapominajka_25

Dziewczyny macie rację, powinnam sobie go odpuścić, szkoda nerwów na niego.
Wystarczy popatrzeć na inne związku, jak się zachowują faceci, którym naprawdę zależy na kobiecie.
Ja byłam dla niego za dobra : błąd zrobiłam z tym usługiwaniem typu : robienie obiadków, wywieszanie prania, sprzątanie - a on tego nawet nie docenił.
Tylko cały czas wylicza moje wady : niedojrzałość, dziecinność, nieujędrnione ciało no i, że jesteśmy z dwóch innych światów.
A teksty zostańmy przyjaciółmi - to niech sobie wsadzi ...
Jak wy byście się poczuły : mamy majówkę - a wasz facet mówi majówkę to poświęć na naukę, bo w maju mam zerówki na studiach i wczoraj już napomknął, że jest umówiony z kolegami na rowery na następny dzień hmm
Jak ja zaproponuje pójście do kina - to nie ma ochoty, bo nic ciekawego nie grają sad
A jak koledzy zadzwonią i zaproponują pójście do kina - to leci pędem sad
Cały czas ma do mnie pretensje, że nie potrafię nic zorganizować - ale jak ja wychodzę z jakąś propozycją to on nie jest zainteresowany i woli siedzieć przed komputerem.
Teraz wydzwania do mnie - nie wiem o czym z nim gadać hmm

#9 2013-05-01 13:52:36

elfiona
Zbanowany

Ja bym mu takiego kopa dała, że byłoby co wnukom opowiadać. big_smile

#10 2013-05-01 14:03:54

niezapominajka_25

Odebrałam telefon : nie wiem po co zadzwonił, uśmiechnięty, chichotał sobie pod nosem, pochwalił się, że wczoraj pił z kolegami hmm
No i oczywiście chciał wszystko odkręcić, że przyjechałby dziś do mnie - powiedziałam, że się uczę - w końcu takie rady mi wczoraj dawał, abym w majówkę zajęła się nauką.
Macie racje, on jest niedojrzały, ma wahania nastroju.
Skoro on mi po 3 latach wyskakuje z tekstami zostańmy przyjaciółmi i, że jak coś wrócimy do siebie po jakimś czasie - to szkoda mojego czasu na niego.
No i w zeszłym tygodniu już coś napomknął, że nie będziemy już spędzali ze sobą tyle czasu ( bo z reguły siedziałam u niego prawie tydzień), już teksty : że ostatni weekend, nie wiem - on się pewnie chce wycofać, wkurzyłam się wtedy na niego - ostra awantura była, ale jakoś mnie udobruchał.
Jak myślicie on już może się z kimś spotykać ???
On ewidentnie nie chce się angażować w ten związek i chce czmychnąć, jak mu się pewnie z kimś nie ułoży to będzie chciał wrócić na stare śmieci hmm

Ostatnio edytowany przez niezapominajka_25 (2013-05-01 15:00:45)

#11 2013-05-01 14:23:05

Inna22
Przyjaciółka Forum

Możesz mieć rację, próbuje zrobić sobie koło zapasowe, mieć Ciebie ' w razie czego' - a to już moim zdaniem przegięcie. Kopnij go mocno w tyłek, tak żeby go zabolało. Facet zamiast Cie dowartościowywać, komplementować i przede wszystkim budować wasz związek tak jak należy wali takie teksty... Moim zdaniem już zrobiłaś jakiś krok, nie spotykając się z nim, wykręcając się nauką. Ale olej go definitywnie. Tracisz czas, a możesz poznać kogoś z kim naprawdę będzie Ci dobrze i będziesz szczęśliwa smile

"Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i i iść dalej na przód. Tak się wygrywa - użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązania"

#12 2013-05-01 14:33:48

niezapominajka_25

Masz rację, tracę tylko czas - minęły 3 lata i ja nadal nie wiem na czym stoję.
Moi rówieśnicy mają już pozakładane rodziny, w najgorszym razie są zaręczeni - a ja jestem zawieszona jakby "w próżni".
Zerwę z nim, to nie ma sensu i tak nie będziemy razem w przyszłości - więc nie ma sensu przedłużać tej farsy.
Gdyby jemu na mnie zależało to też by coś robił w tym kierunku, ale on chce mnie zrazić do siebie - abym to ja sama z nim zerwała a on, żeby nie czuł się winny.
Jak teraz zadzwoni to powiem mu, że to już definitywny koniec naszej znajomości.

#13 2013-05-01 15:46:29

howIwish
O krok od uzależnienia

niezapominajka_25, spytałaś w tym wątku, czy to jemu przestaje zależeń..Tymczasem, z tego co piszesz wynika, że to Tobie przestaje zależeć. I wiesz co? Bardzo dobrze! Najwidoczniej odkochałaś się, straciłaś cierpliwość do tego faceta i nabrałaś dystansu.
Masz rację, że z tego, co mówisz, raczej nie wyniknie już nic dobrego.
Wydaje mi się, że jeśli człowiek choć raz na poważnie pomyśli o rozstaniu jakaś rzecz zmienia się nieodwracalnie w związku. I żeby to naprawić potrzeba działania dwóch osób, ale u Was chyba już nikt nie chce o to walczyć...

Gratuluję odważnej decyzji, daj znać jak poszła rozmowa!

#14 2013-05-02 09:12:08

Zielony_Domek
Przyjaciółka Forum

Kochana, jemu na Tobie nie zależy. Nic, a nic, jesteś zwykłym zapychaczem czasu i tu wcale nie musi chodzić o jakąś drugą dziewczynę/kobietę.
Niech spada, szkoda prądu. Jesteś jeszcze młoda, spotkasz tego właściwego. Zobaczysz.
Ja spotkałam w równe 30 urodziny, przez pół roku w życiu każdego człowieka może dużo się zmienić, ale trzeba oddzielić ziarno od plew. Chyba lepiej być samemu niż z byle kim.

Antoś Michał - 7 VIII 2013 - czysta postać szczęścia smile

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

#15 2013-05-03 14:27:11

Smokingcat
Mój jest ten kawałek podłogi

Miałam podobną sytuację z moim obecnie już eks'em. I wiem jak to koszmarnie nieprzyjemne uczucie, że "jest się niby razem", a (jego) zachowanie i codzienne rytuały (np. nie wykazuje inicjatywy spotkań, trzeba się o to prosić) wskazują, że ewidentnie jest to życie pozagrobowe związku. Człowiek się wtedy tak umęczy. Ja dostałam od tego nerwicy, bo już nie wiedziałam jaką strategię przyjąć - olewać, udawać że nic się nie stało, rozmawiać czy kategorycznie stawiać granice. W końcu coś we mnie pękło i zerwałam. O dziwo, nie bronił się. Zachował się jakby tylko na to czekał. To byłaby sytuacja idealna, gdyby związki kończyły się na prostej zasadzie - coś się skończyło, odchodzę. To chyba mniej boli, niż takie przytrzymywanie - nie staram się, ale nie kończę. Nie wiem, czy Twojemu Chłopakowi skończyły się uczucia, ale Jego zachowanie może na to wskazywać. Moim zdaniem wskazuje.
Trzymam kciuki, bo wiem że to trudne! Ale lepiej być samej, niż nieszczęśliwą, smutną, złą, rozgoryczoną w związku. i tak spędzasz najwięcej czasu samotnie.

nie mam jak dawniej matowych oczu

#16 2013-05-03 15:54:55

nena
Niewinne początki

O jej... Znam to. Facet jest po prostu nie dojrzały i tu tkwi problem. Wiek nie gra roli (niestety). Nie dojrzał do związku i im się robi poważniej tym on się bardziej "blokuje". Nie jest łatwo zerwać gdy się kogoś kocha, nie jest też łatwo trwać w takim związku.
Zrób tak jak ja myśl teraz wyłącznie o sobie i o tym czego Ty byś chciała! Niech to on pokaże, że mu zależy! A jeśli nie pokaże... To trzeba dać sobie z nim niestety spokój...

#17 2013-05-04 08:50:52

niezapominajka_25

Witajcie dziewczyny, potrzebuje waszej obiektywnej opinii.
Rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że damy sobie spokój z naszym związkiem bo on i tak podobno ma duże problemy w pracy.
Ale mam wrażenie, że on mnie okłamał - mówił mi, że w czwartek jedzie zagranicę zawieźć jaką część, że jedzie razem z ojcem i ojca kolegą.
W czwartek wieczorem się już nie odzywał, wczoraj przez cały piątek też nie dzwonił - coś mnie to zdziwiło, bo zawsze jak gdzieś jechał to dzwonił - mówił jak przebiegło spotkanie, a tu cisza.
Dzwoniłam po 23 to nie odbierał moich telefonów - napisał tylko smsa, że rano zadzwoni jak dojedzie.

On sobie zrobił jakiś wypad - tylko teraz nie wiadomo czy z jakąś koleżanką czy z kolegami.
Dziś będzie do mnie dzwonił jak to zagrać ? aby się złamał, ze nie pojechał tam gdzie mówił.

Ostatnio edytowany przez niezapominajka_25 (2013-05-04 12:21:32)

#18 2013-05-04 10:50:34

Inna22
Przyjaciółka Forum

Ja zupełnie nie rozmawiałabym z nim na ten temat... w ogóle bym z nim nie rozmawiała. Kolejna sprawa - skoro doszliście do wniosku, że się rozstajecie, to mógł zrobić co chciał i z kim chciał, przecież już z Tobą nie jest. On może to tak tłumaczyć, nawet jeśli Cie okłamał.

#19 2013-05-04 11:41:10

Bullinka
Redaktor Działu Prawo i Psychologia

Nie rozumiem...

Po kiego sprawdzasz co on robi? Po co sie tym interesujesz?

Czekasz az zadzwoni, zastanawiasz sie o czym z nim rozmawiac??

Czy Ty zwariowalas??
Zwiazek sie skonczyl, ale Ty nadal zachowujesz sie jakbys nadal w nim byla...

Niech sobie robi co chce, jedzie gdzie chce i spedza czas z kim i jak chce.
Co Cie to obchodzi, skoro nie jestescie juz razem??

Nie dzwon do niego, nie pisz, nie kontaktuj sie. Koniec to koniec. Bajki o przyjazni po rozstaniu zostaw dla dzieci. Taka przyjazn jest mozliwa po dlugim czasie od rozstania.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

#20 2013-05-04 12:14:30

niezapominajka_25

Już nie ma nic - ani znajomości ani związku.
Zadzwonił - kazałam mu wypie** z mojego życia.
Zakończyłam to wszystko.

#21 2013-05-04 12:38:34

Inna22
Przyjaciółka Forum

I słusznie... obyś tylko wytrwała w swoim postanowieniu.

#22 2013-05-04 19:40:35

ananaasowa_
Przyjaciółka Forum

Trzymam mocno kciuki żeby starczyło Ci sił!

" Sometimes you have to be your own hero..."

Stopka forum