Czy to ciąża? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Czy to ciąża?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Czy to ciąża?

Hej, mam pewien bardzo nurtujacy mnie problem. Czy można być w ciąży bez wlozenia penisa do pochwy, tylko przy ocieraniu nim warg sromowych i dziurki przy wydzielaniu preejajkulatu? Dodam, że bylo tak dwa razy, raz w dni nieplodne a drugi raz w pierwszy dzien dni plodnych, przyczym mam niereegularny okres. Ja nie mialam orgazmu, a on mial wytrysk ale na moje cialo, nie bezposrednio do pochwy ani na wargi sromowe. Niepokoi mnie tez to, ze 3 dzien boli mnie lewy jajnik... czyzby to tylko ze stresu badz urojonej ciazy czy jednak nie jest ona urojona lub cos mi dolega?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy to ciąża?

1. Skoro masz nieregularne miesiaczki to skąd wiesz, kiedy miałaś dni płodne a kiedy niepłodne?? Wiesz dlaczego miesiączki są nieregularne?

2. Ile czasu minęło od sytuacji potencjalnie niebezpiecznej do teraz?

3. Tak, można zajść w ciążę bez penetracji, ale jest to ekstremalnie rzadkie.

4. Ból jajnika może oznaczać, że np owulację masz dopiero teraz.

5. Stosunek przerywany jest kiepską metodą antykpncepcji, jeśli nie znasz swojego ciała, a nie planujesz jeszcze ciąży. Czemu nie zabezpieczacie się inaczej??

3

Odp: Czy to ciąża?

Od zawsze (ok. 7 lat) mam nieregularne miesiączki. Nigdy sie nie zastanawialam nad braniem srodkow antykoncepcyjnych dla wyregulowania cyklu a przy okazji dla antykoncepcji. Nie chce tego, ze wzgledu na skutki. Zazwyczaj cykle wahaja sie miedzy 28-31 dniem, ale zdaza sie ze trwaja one po 21, 23 badz 35, 39 dni. Nigdy wczesniej taki bol jajnika miedzy miesiaczkami mi sie nie zdazyl. Jedynie w czasie okresu i to tylko lewego (jak teraz), prawy jeszcze ani razu mnie nie bolal.
Sytuacja miala miejsce dokladnie 5 dni temu czyli 12 dnia cyklu tzn w domniemanym trzecim dniu dni plodnych, a jajnik zaczal mnie bolec dzien pozniej. Bol owulacyjny moglby trwac tyle dni? Chyba ze jestem juz nazbyt przewrazliwiona i ze stresu, na mysl o tym, mnie boli? hmm

4 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-02-04 22:35:24)

Odp: Czy to ciąża?
kasiula1102 napisał/a:

Zazwyczaj cykle wahaja sie miedzy 28-31 dniem, ale zdaza sie ze trwaja one po 21, 23 badz 35, 39 dni.
(...)
Sytuacja miala miejsce dokladnie 5 dni temu czyli 12 dnia cyklu tzn w domniemanym trzecim dniu dni plodnych,

Eee. Coś się zmieniło od czasu, jak ja chodziłam do szkoły??? Może matematyka?

5

Odp: Czy to ciąża?

Z matematyka wszystko w porzadku:) Chyba sie nie zrozumialysmy, bo teraz to ja nwm o co chodzi ;p
W pierwszym zdaniu wypisalam jak dlugie mam cykle miedzy miesiaczkami, ze zazwyczaj trwaja od 28-31 dni, ale zdarzają się tez krotsze badz dluzsze. A w drugim zdaniu napisane jest kiedy sytuacja "z zagrozeniem" miala miejsce, czyli w 12 dni po rozpoczeciu cyklu czyli w domniemanym trzecim dniu dni plodnych (a czy to dni plodne sa czy nie, to stwierdzic ciezko przy tak rozregulowanym cyklu).

Odp: Czy to ciąża?

Wytłumacz mi, skąd wzięłaś 3 dzień dni płodnych w 12 dniu cyklu. Bo nijak doliczyć się nie mogę, ale może nie mam racji smile

PS. Tzw. kalendarzyk to nie jest dobra metoda, jeśli obawiasz się ciąży, to ja jednak polecam tabletki smile

7

Odp: Czy to ciąża?

Zazwyczaj licze na to, ze cykl bedzie trwal 28 dni. Przy takim cyklu owulacja wypadnie 14 dnia, wiec 12 dzien to juz dzien plodny. No ale faktycznie, ciezko tak wyliczyc skoro cykl jest nieregularny:/

Odp: Czy to ciąża?

To już może lepiej stosować metodę objawowo-termiczną? Bo sorry, ale kalendarzyk naprawdę jest przereklamowany, a przy nieregularnych cyklach to w ogóle sobie wsadź wink

A co do tematu wątku - jak na moje oko, to w ciąży nie jesteś. Ale ja nie jestem też ginekologiem.

9

Odp: Czy to ciąża?

Dzięki za odzew smile Mimo wszystko wybiore sie do ginekologa, nie bylam tam jeszcze a jednak troche mnie zastanawia bol jajnika. Mam jednak nadzieje, ze to tylko bol owulacyjny wink

10 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-02-04 23:08:21)

Odp: Czy to ciąża?
kasiula1102 napisał/a:

wybiore sie do ginekologa, nie bylam tam jeszcze

Więc czas najwyższy. I zapytaj o odpowiednie dla Ciebie tabletki.

11

Odp: Czy to ciąża?

Przy takich cyklach nie wyliczysz dokładnie dni plodnych. Tylko tak mniej wiecej, co jest żadna metoda
Ból jajnika-może stan zapalny,to oceni lekarz
Na koniec muszę się zapytać bo mnie to ciekawi dlaczego piszesz o orgazmie,ze go nie miałaś. Co on ma do tej całej historii?

12

Odp: Czy to ciąża?

W sumie nie wiem smile myslalam, ze moze jest choc troche istotny big_smile

13

Odp: Czy to ciąża?

Po 5 dniach objawy ciąży jeszcze nie występują.

Antykoncepcja to nie tylko hormony. Są prezerwatywy, globulki dopochwowe itd.

Od 7 lat masz nieregularne cykle i nie bylas u ginekologa?? Zaczelas współżycie bez zabezpieczenia mimo, że nie planujesz ciąży?? Mało to rozsądne....

Powodzenia na przyszłość i koniecznie odwiedź ginekologa.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Czy to ciąża?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024