Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Witam, jestem tutaj nowa i sobie mysle ze napisze, moze ktoras z was mi cos doradzi. Otoz mam problem, nie mam miesiaczki. Zawsze mialam nieregularne (nawet 2 miesiace -ale potem znow bylo ok). W sierpniu doszlo do stosunku i we wrzesniu mialam okres ale bardzo skapy, inny niz zawsze. Dzis mamy grudzien a okresu jak nie bylo, tak nie ma. Robilam test ciazowy no i nie jestem w ciazy. Wyczytalam ze aspiryna i goraca kapiel pomagaja przyspieszyc okres ale nie pomoglo. Czasem mnie boli w podbrzuszu ale tak lekko. Czy ktoras z was miala cos takiego? Co to moze byc? Wlasnie sie zarejestrowalam do ginekologa, ale tak chodze i mysle... Moze stres.... juz wariuje. Prosze o wasze komentarze i dziekuje z gory. Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Zaburzenia hormonalne. Możliwe że zespół jajników policystycznych, wtedy miesiączki są bardzo nieregularne albo nie pojawiają się przez dłuższy czas. A ten dwumiesięczny cykl nie zaniepokoił cię na tyle, że poszłabyś do lekarza? Im wcześniej cię zdiagnozuje, tym lepiej.
U ciebie nie chodzi o przyspieszenie okresu, bo jeśli to nie jest ostatnia faza cyklu, to cokolwiek byś nie robiła, to miesiączki i tak nie dostaniesz. Chodzi raczej o dojście, jaka jest przyczyna nieprawidłowości oraz o leczenie.

3

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Oczywiscie ze mnie to bardzo niepokoi. Zawsze po max 2 miesiacach znow sie pojawiala miesiaczka i bylo regularnie, a teraz nic. Ale mnie wyciagnac do lekarza... chyba nikt nie lubi do nich chodzic... A mialam nadzieje ze sie w koncu pojawi, ale widze ze to chyba cos powaznego wiec za niedlugo ide.

4

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Idź do lekarza, dziwne że jeszcze nie poszłaś..
Miałam podobną sytuację - to na szczęście był tylko stres.

5

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Jaką masz wagę? bo jeśli bardzo mało ważysz, to mogla zniknąć

6

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Mam 164 wzrostu i waga 75. Dawniej bylam szczuplejsza.

7

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
alfaalfa napisał/a:

Idź do lekarza, dziwne że jeszcze nie poszłaś..
Miałam podobną sytuację - to na szczęście był tylko stres.

Ja sama sie sobie dziwie ze czemu nie poszlam wczesniej. Ja zylam taka nadzieja ze sie pojawi w koncu to krwawienie, ale niestety nie tym razem. Myslalam ze to stres, ale juz jestem miesiac po egzaminach i na razie zyje na luzie a miesiaczki nie widac, wiec stres chyba wykluczam....

8

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Więc albo problemy hormonalne - za dużo poziomu testosteronu (androgenów) spowodowane może być zespołem policystycznych jajników i nie tylko, bądź niski poziom estrogenu.
Druga opcja - jeśli masz teraz dużo stresu może się odkladać w czasie.

Idź do endokrynologa na badania hormonalne i do ginekologa, by sprawdził, czy nie masz PCOS

9

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

No moze cos byc z hormonami, bo mialam lekki wasik - okronosc. Usuwam go pensetop i jest ok.

10

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

zaledwie tydzień temu byłam w tej samej sytuacji smile Okres zatrzymał się na 2 miesiące, testy negatywne. Ginekolog zapisał mi Luteinę na wywołanie okresu i teraz już ok. Powiedział że to wina stresu i przemęczenia. Nie martw się na zapas smile

11

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
Mumin napisał/a:

zaledwie tydzień temu byłam w tej samej sytuacji smile Okres zatrzymał się na 2 miesiące, testy negatywne. Ginekolog zapisał mi Luteinę na wywołanie okresu i teraz już ok. Powiedział że to wina stresu i przemęczenia. Nie martw się na zapas smile

Dzieki za pocieszenie. Fajnie sie mowi zeby sie nie martwic, ale to gdzies w czlowieku siedzi. Juz 2 tyg lewe oko (powieka), mi skacze... Mam nadzieje ze to nic powaznego.

12

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Ten wąsik to na pewno objaw podwyższonego poziomu testosteronu. No ale wszystko się okaże po badaniach. Nie martw się na zapas, bo nie warto, stres tego problemu przecież nie rozwiąże.

13

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
Emilia napisał/a:

Ten wąsik to na pewno objaw podwyższonego poziomu testosteronu. No ale wszystko się okaże po badaniach. Nie martw się na zapas, bo nie warto, stres tego problemu przecież nie rozwiąże.

No staram sie nie panikowac, ale stres w srodku siedzi....

14

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Pierwsze co powinnaś zrobić, to iść do ginekologa:) Także miałam problemy z miesiączką (nieregularna, zdarzało się, że nie miałam jej przez kilka miesięcy). Ginekolog przepisał mi tabletki i wszystko wróciło do normy:)

15

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Ja wiem że łatwo się tylko mówi..Ale stresujesz się, nakręcasz i to jeszcze mocniej opóźnia miesiączke. Wspominałaś coś że pobolewał Cię brzuch? Ja też tak miałam. I lekarz powiedział że właśnie wtedy najprawdopodobniej rozpoczęła się gruuubo spóźniona owulacja. Ile od stosunku robiłaś test?

16

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
Mumin napisał/a:

Ja wiem że łatwo się tylko mówi..Ale stresujesz się, nakręcasz i to jeszcze mocniej opóźnia miesiączke. Wspominałaś coś że pobolewał Cię brzuch? Ja też tak miałam. I lekarz powiedział że właśnie wtedy najprawdopodobniej rozpoczęła się gruuubo spóźniona owulacja. Ile od stosunku robiłaś test?

3 miesiace po.

17

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

No to o ciąży nawet nie ma co myśleć. Przyczyną będą z pewnością zaburzenia hormonalne i tak jak w moim przypadku stres. No chyba że podróżowałaś gdzieś w między czasie, bo to również ma duży wpływ. Przyczyną takich zatrzymań mogą być też torbiele na jajnikach, ale lekarz z pewnością od razu to sprawdzi smile Ja po luteinie którą przepisał mi ginekolog okresu dostałam jakieś 6 dni po rozpoczęciu zażywania. Ale też w między czasie przechodziłam urojoną ciążę plus z 20 wymyślonych chorób więc doskonale rozumiem co czujesz smile

18

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

No i koniecznie przy wizycie powiedz o tym że miesiączkujesz nieregularnie. Bo to też powinien Ci wyregulować lekami. W końcu nie możesz co miesiąc żyć w tak ogromnym stresie.

19

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Jak juz bede po badaniu to napisze jaki byl wyniki i co to faktycznie bylo. Dzieki dziewczyny za rady i sugestie. Zobaczymy co to za dziadostwo mi sie przyplatalo...

20

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Odezwij się koniecznie i powodzenia! wink

21

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
Mumin napisał/a:

Odezwij się koniecznie i powodzenia! wink

Dzieki :-)

22

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Niedoczynność tarczycy,problemy z hormonami,stres

Ja również od ponad miesiąca nie mam miesiączki,mam niedoczynność

23

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Otóż to. Zapomniałam o tej niedoczynności. Moja siostra ostatnio nie miała okresu 3 miesiące, i okazało się że to niedoczynność smile Jedna dawka leków i wszystko wróciło do normy.

24

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
Mumin napisał/a:

Otóż to. Zapomniałam o tej niedoczynności. Moja siostra ostatnio nie miała okresu 3 miesiące, i okazało się że to niedoczynność smile Jedna dawka leków i wszystko wróciło do normy.

No moze, zobaczymy co to z tego wyjdzie. Tak dzis siedze i normalnie mocniej mnie boli w podbrzuszu...

25

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Może to na okres co? smile Ale nawet gdyby..to idź i skontroluj czy wszystko w porządku smile

26

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
Mumin napisał/a:

Może to na okres co? smile Ale nawet gdyby..to idź i skontroluj czy wszystko w porządku smile

Oj na pewno pojde. Jestem troszke wystraszona ta moja sytuacja... Najbardziej to sie obawiam, ze nie bede mogla miec dzieci... Kiedys tak sobie pomyslalam, a jak jestem bezplodna?? I tak ta mysl siedzi w mojej glowie.... A bardzo bym chciala miec dziecko - mysle ze kazda kobieta chce je miec.

27

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Hej dziewczyny, wlasnie dzis dostalam okresu :-D No i musze wizyte przesunac, ale na pewno pojde do lekarza.

28

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Witam was ja wlasnie nie dostaje okresu od 3 tygodni i nie wiem co jest , ale mysle ze tez mam chora pochwe bo jak niektore kobiety maja ze wydzielina im leci o nie przyjemnym zapachu i moze to byc spowodowane z tego i ze nie mam okresu, z moim chlopakiem kochamy sie i zabezpieczamy , wiec teraz dalismy sobie przerwe z tym ze narazie nie dostaje tego okresu .. jesli wiecie czy to moze byc od tego to dajcie znac pozdrawiam bużki smile

29

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Idź na badanie czystości pochwy do laboratorium wink ok 30 zł kosztuje a zobaczysz czy to stan zapalny. I badanie ogólne moczu zrób. A ja uważam, że to może być coś z hormonami. Moja koleżanka w wieku 20 lat też straciła okres. Okazało się,  że rozregulował jej się cały układ hormonalny i funkcjonował jak u 13 latki. Było to spowodowane źle dobranymi lekami antykoncepcyjnymi i odchudzaniem.

30 Ostatnio edytowany przez miszajka (2015-01-22 07:09:03)

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

brak miesiączki spowodowany jest mnóstwem przyczyn ;/ sama aktualnie siedzę i grzebię po necie bo mi się spóźnia 5 dzień a nigdy wcześniej nic takiego nie miałam, sytuacji stresowych brak, seksu w ostatnim czasie brak, zmian hormonalnych też brak, w młodym wieku jestem więc też nie wiem gdzie zacząć szukać... w sumie to nie mam pojęcia, gdzie może leżeć przyczyna, bo chora też nie byłam, w sumie to nawet ani razu w tym roku, dopadł mnie tylko poranny katar ze dwa razy i to był maks w tym roku. No ale jak czytam to tego jest znacznie więcej: http://www.biomedical.pl/kobieta/brak-miesiaczki-2593.html  i w sumie może się okazać, że coś jest nie tak z jakimś organem skoro nie widać żadnych typowych objawów? chodzi mi oczywiśćie o jakiś organ w organiźmie albo coś innego co może powodwać takie zbaurzenie ech hmm/ no bo skoro nie ma nic innego możliwego, to co by to oznaczało, chyba tylko to, że jest z nami coś nie tak i trzeba iść na badania... i chyba tak bd musiała zrobić hmm

31

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Witam! Mam pytanie co to moze oznaczać w listopadzie nie dostalam okresu a mam juz 6 grudnia i tez jeszcze nie mam robilam test ciążowy i wyszedl negatywny zaczynam sie juz martwić

32

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??
wiolcia855 napisał/a:

Witam! Mam pytanie co to moze oznaczać w listopadzie nie dostalam okresu a mam juz 6 grudnia i tez jeszcze nie mam robilam test ciążowy i wyszedl negatywny zaczynam sie juz martwić

może oznaczać, że trzeba się przejść do lekarza.
jeżeli martwisz się ciążą to zrób sobie badanie z krwi, beta HCG.

33

Odp: Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Generalnie to są to zaburzenia hormonalne, chociaż może też być po prostu tak długi cykl. Nie ma co tego bagatelizować.

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Brak miesiaczki, nie ciaza...Co to moze byc??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024