Trądzik - jak go zwalczyć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Trądzik - jak go zwalczyć?

Strony 1 2 3 6 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 202 ]

Temat: Trądzik - jak go zwalczyć?

Ach, niestety moją największą zmorą i mankamentem urody jest trądzik!Już sama nie wiem czy kiedykolwiek się go pozbędę. Pomóżcie mi proszę, może znacie jakieś dobre środki albo nawet domowe sposoby, cokolwiek byleby było to skuteczne, dzięki piękne!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Trądzik - jak go zwalczyć?

Wiesz myślę, że przy trądziku dieta ma tutaj duże znaczenie. Np. nie jedz absolutnie białego pieczywa i tym podobnych produktów - szybko trawione białe pieczywo nasyca organizm dużą ilością cukrów które podnoszą poziom insuliny. To z kolei zwiększa produkcję testosteronu a nadmiar męskich hormonów w organizmie nasila działanie gruczołów łojowych co prowadzi do zatykania porów w skórze i trądziku. W walce z trądzikiem trzeba zmienić dietę i sposób życia.

3

Z leków bez recepty polecam żel do mycia twarzy i ciała Dermoklar, krem do twarzy i ciała Sudocrem, poza tym wybierz się do dobrego dermatologa (polecam prof. Ryszarda Żabę - wspaniały specjalista), miałam problem z trądzikiem w wieku 23 lat i tylko przez 4 miesiące mojego życia, nigdy wcześniej nie miałam żadnych wyprysków i ropnych zmian skórnych, ani tego typu rzeczy, miałam ładną cerę, dopiero wskutek stresu pojawiły się na mojej twarzy wypryski i zmiany ropne, uhhh, coś strasznego jak dla mnie, ale na takie problemy polecam Tetralysal (kapsułki 150 mg), Vitaminum PP, Isotrexin, a także Differin, Roaccutane (drogi, ale bardzo dobry lek - zawierający wysokie stężenie Vitaminum A  w postaci kwasu 13-cis witaminy A /izotretynoinę/- osobiście tego leku nie stosowałam, ale koleżanka zakończyła dzięki niemu długoletnią terapię sukcesem) lub Accutane, poza tym podstawą jest delikatna higiena cery trądzikowej, BEZWZGLĘDNY ZAKAZ MECHANICZNEGO USUWANIA ZMIAN SKÓRNYCH!!! Przez to możesz się nabawić zakażenia,  poza tym dobre działanie ma też kwas azelainowy - wchodzi w skład niektórych kremów. Charakteryzuje się wielokierunkowym mechanizmem działania: przeciwbakteryjnym, a  także wykazuje aktywność keratolityczną (złuszczającą) i przeciwzaskórnikową.

4

idź do dermatologa!! on z pewnością ci pomoże! ja także miałam straszne problemy z cerą, ale zniknęły:)) i jestem super szczęśliwa:) co prawda zajęło mi to chyba z 1,5 roku, wydałam na leki sporo kasy (stosowałam lek o nazwie izotec za 160zł za miesięczna kurację) ale po trądziku nie zostało ani śladu:))) dlatego strasznie ci polecam wizytę u dobrego dermatologa!

5

A ja pozbyłam się trądziku - jak przestałam stosować wszystkie te chemiczne świństwa. Woda + szare mydło, krem Bambino dla dzieci i maść cynkowa  na noc - w miesiąc pozbyłam się trądziku.

6

Jestem osobą dorosłą  a na twarzy pojawił mi sie trądzik! Myślałam, że dotyczy to tylko okresu dojrzewania, a tu jednak...Jakie preparaty i jaka dieta służą poprawie wyglądu cery trądzikowej? Bardzo prosze o poradę!

Coraz częściej na twarzy osób po 30-tym roku życia pojawiają się zmiany trądzikowe. Jest to efekt życia w ciągłym stresie, złej diety, zbyt dużej ilości konserwantów w spożywanych potrawach, zbyt dużych ilości wypijanej kawy lub alkoholu. Jak sobie z tym radzić? W gabinetach kosmetycznych można wykonywać zabiegi odświeżające cerę. Zabiegi te złuszczają martwe warstwy komórek, które zapychają tzw. "pory skórne" - co sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Dodatkowo wizyta u dermatologa lub endokrynologa pomoże znaleźć przyczynę powstawania zmian skórnych.

8

Witam, wpadłam tu w poszukiwaniu porady na inny temat ale kłopoty z trądzikiem to i ja mam , niewielkie ale jednak. Zupełnie przez przypadek przeczytałam gdzieś o kremie Acne-derm i postanowiłam go kupić . W aptece dowiedziałam się, że jest to jeden z dwóch preparatów które w swoim składzie mają kwas azelainowy który akurat dla mnie okazał się bardzo skuteczny. Smaruję się codziennie wieczorem ( choć podobno powinno się dwa razy dziennie ) i  moja buzia nareszcie wygląda tak jak powinna. To tyle jeśli chodzi o moje przygody z pryszczami. : )

9

Hej!Wczoraj zakupiałam przez apteke internetową face okey(w mojej aptece zdziwili się jak zapytałam czy mają ten produkt)Narazie nie oceniam,bo to jest mój drugi dzień stosowania a w ulotce było napisane,że poprawę widać minimum po 2 tygodniach,a także,że na początku może być wysyp :-| Napewno wiem,że po jednym opakowaniu trądzik mi nie przejdzie,więc jestem przygotowana na dalsze zakupy face okey.Czytałam na forach i uznałam,że ma bardzo dobre opinie,więc warto zastosować,bo jest wmiare niedrogi ;-) (Cena od 30 nawet do 40 zł ja kupiłam za 36).,
Na początku stosowałam zineryt(totalny niewypał-skóra była napięta i podrażniona i  min.stosowałam Afrodyte,Borasol,paste zinci i differin,duac,bratka,tabletki drożdzowe dromin z antybiotykum erythromecynium i nic nie pomagało!!!Dobrze wspominam unidox widziałam poprawe podczas 5 miesięcznej kuracji z aknemycinemi jakiś płyn do mycia twarzy chyba dermoklar.Teraz stosuje właśnie face okey +cherbatke vitaksa na cere(7 zł bardzo dobrze smakuje) :-)  :-)  :-)  :-) lubexyl płyn do twarzy 27 zł stosowany jako mydełko)i korektor flos lek (8 zł)zrezygnowałam z pudrów,fluidów,podkładów czasem wychodze bez niczego na twarzy polecam cera ,,oddycha" :-P rano jako tonik przemywam twarz wodą utlenioną wieczorem na noc stosuje aknemycin(ok.40 zł na recepte i brevokyl polecam punktową,a nie na całą twarz tak jak jest zalecane w ulotce)noi 3 razy dziennie pije tą cherbatke zamierzam tez kupic z biodermmy krem matująco-tonizujący o odcieniu jasnym.(32 zł)To chyba wszystko,ale się napisałam j- jak dalej potoczy się kuracja nie wiem mam nadzieje,że wylecze to świństwo...a przypomniało mi się radzę wam nie wyciskać pryszczy,bo roznosicie bakterie i nic z tego dobrego nie wyjdzie raz wycisnełam na czole to poźniej zrobiły mi się jakieś 4 syfy kołe tego jednego,a poźniej była jedna wielka blizna:(Jeśli moja kuracja pomoze to będę pisać trzymajcie kciuki!!!

10

SLUCHAJ MNIE TERAZ Mialem tradzik przez 2 lata i zabilem go calkowice w 3 miesiace nie mam zaskurniakow i nic mi nigdy nie wyskakuje a mialem straszny tradzik codzienie jakies nowe pryszcze i kasza na calej gebie.
1. dieta - zadnych zupek hinskuh sera zoltego czekolady chipsow i tego rodzaju shit nic nigdy NEVER ! jedz ciemny chlep duzo warzyw i owocow MARHEWKA RULES to twoje nowe chaslo
2. kup sobie zel do mycia twarzy na tradzik i to powinien byc twoj jedyny kosmetyk na tradzik zel i to wszystko zadne kremy I NIE UZYWAJ WACIKOW NASACZONYCH TONIKIEM NEVER tylko i wylacznie mydlo do twarzy nic innego. Mozesz sobie kupic masc tormentiol ona pomoze na szybsze gojenie jak juz musisz cos wycisnac.
3. Nie wyciskaj wiem czasami juz trzeba to zrobic ale zostaw zaskorniaki i te pryszcze co mocno siedza nie dotykaj ich wogle te ktore wychodza latwo wycisni i posmaruj mascia (tormentiol)
4. Pij wode i sok z marchewki na zmiane litrami duzo duzo ja pije ponad 10l wody i soku bedzisz czesto latac to toalety ale to ladnie cie oczysci
5. Nie jedz duzo
6. Solarka ale bez przesady 6 minut co 3 tygodnie wystarczy bo 4 razie bedziesz wygladac sexy ;p polecam
7. Bieganie mi pomaga ladnie przewietrza skore i wypocisz z siebie to wszystko nie wycieraj potu koszulka zawsze miej ze soba 1razowe husteczki i tez czesto nie przecieraj twarzy
8. kup sobie Fish oil omega-3/omega-6
9. zadne kremy i toniki nigdy to tylko pogarsza i wysusza
to chyba wszystko ja mielem straszny tradzik i sie go wstydzilem a teraz mam super czysta skore pisze to tylko dla tego bo wiem jakie moze to byc frustrujace i wkur.... dobra spadam czesc

11

aha sorry za bledy ;p

12

Ludzie...może ktoś z was wie jak pozbyć sie wągrów nie wyciskając ich??? na nosie na brodzie i policzkach pod oczami...to jest cholernie uciążliwe...i co zrobić,aby bużka przestała sie świecić...dietka w porządku,staram sie zachować wszystkie wskazówki i czytając wasze wypowiedzi i słuchając lekarzy dermatologów!!! mam ten problem już od 7 lat...pozostały mi blizny na twarzy,ale nadal nie wiem jak sobie z nimi poradzic...give me corect answer,please ;-)

13

hmm... tak czy siak skórę i pozatykane pory trzeba najpierw jakoś oczyścić czy to dzięki żelom oczyszczającym, czy też "parówkom", czy stosując plastry oczyszczające itp. i dopiero wtedy można podejmować jakieś kroki w celu zmniejszenia powstawania zaskórników  ja akurat stosuje żel oczyszczający a potem nakładam zwykle na noc choć na dzień również czasami krem skinoren jak kiedyś wyczytałam, że ma działanie oprócz przeciwtrądzikowemu również przeciwzaskórnikowe. U mnie problem dotyczy głownie nosa i okolic ale odkąd stosuje skinoren ilość i częstość pojawiania się zaskórników znacznie zmalała oczywiście problem ten raczej będzię u mnie dalej występował bo mam cerę ze skłonnością do przetłuszczania się ale jego zminimalizowanie jest dla mnie dużą ulgą

14

na wągry i zaskórniki na nosie i w okolicach  pomaga mi taka maseczka under twenty peel-off. przy nakładaniu trochę niezbyt ładnie pachnie i szczypie, ale da się przeżyć wink chociaż może akurat moja cera tak na nią reaguje... nie jest droga więc warto spróbować. przy stosowaniu 2x w tyg widać poprawę. a ze specyfików aptecznych to chyba najlepszy jest duac smile

15

duac jest strasznie drogi biorąc pod uwagę jego małą gramaturę poza tym jest zalecany chyba raczej punktowo, stosowałam już trochę leków, m. in. wspomniany skinoren i w sumie całkiem dobry preparat, no i dobrze że bez recepty go można kupić

16

duac jest strasznie drogi biorąc pod uwagę jego małą gramaturę poza tym jest zalecany chyba raczej punktowo, stosowałam już trochę leków, m. in. wspomniany skinoren i w sumie całkiem dobry preparat, no i dobrze że bez recepty go można kupić

17

A u mnie nic nie działało. Ani zabiegi u kosmetyczki, ani cudowne drogie kremy, maści itp. ani rady dietetyka. Absolutnie nic. Trądzik wyleczyłam dopiero tabletkami antykoncepcyjnymi Regulon. Długo nie chciałam stosować hormonów, no ale już nie miałam wyjścia i teraz nie żałuję. Mam cudowną skórę szyi, pleców i twarzy!

18

Ja, co jakiś czas,  mam na twarzy pewnego rodzaju bakterię, która "wybiera sobie" pewne miejsce - teraz jest to podbródek i sieje spustoszenie. Jednym slowem, nie wylecze jednego zaskórniaka,a już pojawiają się następne. I to takie konkretne,  że gdy musze je wycisnac, boli tak, jakby ktoś mi wsadzał sto igieł w to miejsce. Pryszcz nie wyciśnięty, pojawia sie ze zdwojoną siłą w innym miejscu:/ Stosuję różne preparaty, teraz jest to Loreal Pure zone, polecam- skóra jest gładka jak pupcia niemowlęcia:) Kiedyś, mój tata- zwolennik czosnku jako lekarza od wszystkiego, kazał mi smarować pryszcze właśnie jednym ząbkiem.. Pomogło, owszem, pryszcz stał się mniejszy, mniej bolał, ale w moim przypadku pojawił się następnego dnia w innym miejscu. Osobom mniej podatnym na tego typu zaskórniaki, polecam właśnie ząbek czosnku z domowej apteczki- moze pomoze- zalezy od nastawienia smile:):)

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

19

Pomóżcie mi jakoś dlaczego muszę czuć na sobie ten szyderczy wzrok moich rówieśników bądź śmiechy gdy przechodzę koło kogoś... Nie potrafię już nic z tym zrobić, nawet na dwór przestałam chodzić moja twarz wygląda jak z jakiegoś strasznego filmu... tacy ludzie jak ja którzy mają tak straszny trądzik nie moga nawet znaleźć pracy, bo kto zechce taką pracownicę... Byłam tyle razy u dermatologa i nic żaden specyfik nie pomaga... sad ile pieniedzy wydałąm by go wyleczyć i po co skutki są opłakane - w najgorszych snach nie widziałabym siebie tak jak teraz wyglądam sad

20

Przede wszystkim trzeba się do tego zwalczania trądziku zabrać całościowo! Zmiana diety celem zagłodzenia drożdży i powstrzymania ich rozwoju musi przebiegać wieloetapowo i obejmować cały organizm a nie tylko skórę twarzy.
Po pierwsze konieczna jest zmiana diety celem zagłodzenia drożdży i powstrzymania ich rozwoju.
Podstawą planu eliminacji candidy jest pozbawienie jej podstawowego pożywienia, jakim jest cukier. Nie mówię
tu tylko o jego rafinowanej, białej postaci, lecz także o jego obecności w produktach spożywczych.
Powinno się także zrezygnować z produktów: mocno przetworzonych, konserwowanych, hamburgerów, coli, lodów, produktów wędzonych, potraw z dodatkiem octu i tym podobnych powodujących wzrost drożdży. Nie będzie to rzecza prosta z uwagi na wieloletnie przyzwyczajenie do tego rodzaju żywności. Należy ograniczyć też proste węglowodany, momentalnie przetwarzane w organiźmie w cukier, jak pieczywo, kluski, ziemniaki.Ogólnie rzecz biorąc dieta w okresie przejściowym powinna zawierać zwiększoną ilość protein, na niekorzyść prostychwęglowodanów, duże ilości świeżych, zielonych warzyw, znaczne ilości filtrowanej wody, cytryny, oleju z oliwek.Pokarmy zalecane podczas kuracji: ryby /najlepiej głębokowodne/, świeże sałatki warzywne, organiczne ilości zbóż i owoców, proso, banany, avocado, domowe zupy warzywne, soczewica, warzywa gotowane na parze, kiwi, olej z oliwek, cytryny, ciastka ryżowe, brązowy ryż, chleb nie zawierajacy drożdży. Odnośnie chleba czy innych produktóow spożywczych: należy je trzymać w zamrażalniku, gdyż samo schłodzenie w lodówce nie zapobiega szybkiemu procesowi powstawania pleśni. Otwarte opakowania płatków, ciastek /skoro nie możemy się powstrzymać/ owoce, warzywa powinny także znaleźć się w lodówce, by choć opóźnić proces pleśnienia, z którym właśnie walczymy.Podczas kuracji należy unikać: owoców, keczupu, miodu, cukierków, alkoholu, produktów marynowanych, omletów, cukru, lodów, czarnej i zielonej herbaty, pizzy, grzybów, majonezu, suszonych owoców, melonów, kiełbasy, szynki, sosów, boczku, czekolady, przetworzonych serów, chipsów, wody z kranu, pikli, produktów z białej mąki, ciast, ciastek, kawy, produktów z drożdżami, makaronów.Można też spróbować wyeliminować drożdże przy pomocy nie dających efektów ubocznych ziół, takich jak: Grapefruit seed extract /GSE/, czyli wyciąg z pestek grapefruitata, Garlic czyli czosnek, Goldenseal /Hydrastis Canadensis-Gorzknikkanadyjski/, Caprylic acid /kwas kaprylowy/, Aloe vera /Aloes/, Swedish bitters /zioła szwedzkie/, Broccoli extract wyciąg z brokułów/, Evening primarose oil /olej wiesiołka/Zalecane są lewatywy przy użyciu filtrowanej, przegotowanej wody (max do 1 litra), jako środek oczyszczający jelto grube. Do pierwszej lewatywy można dodać w/w środki antygrzybicze, celem wypłukania nadmiaru materiału fekalneg i redukcji ilości candidy w jelitach. Druga może zawierać probiotics, celem repopulacji dobroczynnej flory bakteryjnej. Wystarczy otworzyć 1-2 kapsułki zawierające w/w składniki i wsypać je do do wody, po czym dokładnie wymieszać.
Pozytywny wpływ na gojenie się jelit ma Glutamina-L lub buraki, z których ona pochodzi, probiotics, zwiększenie spożycia potraw zawierającyh błonnik, rotacja pokarmów, orzechy kokosowe i oliwa z oliwek, zmniejszenie kwaśności w jelitach przez zażywanie enzymów, unikanie używek, spożywanie brązowego ryżu oraz zboz.Ważne jest dostarczenie regenerującemu sią systemowi tzw. essential fatty acids, zawartych w oleju z oliwek, czy w rybach. Glucosamina, Alfalfa (lucerna), Flaxseed (siemię lniane), La pacho oprócz właściwości grzybobójczych pomagają także w odbudowie zniszczonych tkanek jelita. Bardzo pomocne są też enzymy trawienne, pomagające przyswajać pokarm w górnej części przewodu pokarmowego, nie dopuszczając go do siedliska candidy w dolnych jego częściach. System nerwowy może być wzmocniony witaminą B. Wątroba potrzebuje miedzi i witaminy C do produkcji antyciał. Immunoglobiny, które atakują bakterie i wirusy, są wspomagane przez kwasy tłuszczowe. Śledziona wymaga witaminy B 12, witaminy C, żelaza. System limfatyczny wymaga witamin A i C oraz cynku. Witamina C aktywizuje białe ciałka krwi. Witamina A i cynk pomagają w produkcji białych ciałek krwi. Miedź i magnez współpracują z witaminą C w wiązaniu trucizn w układzie limfatycznym.
Jednakze tych witamin nie brac w tabletkach tylko "szukac" ich w warzywach i owocach. Oczywiście, należy ciągle pamiętać, że nadmierne spożywanie cukru w białej czy ukrytej w produktach - postaci powoduje obciążenie i osłabienie funkcji obronnych
organizmu.

Polecam Ci takze następujace maście do stosowania miejscowego :
Alansil (Terpol) aerozol 200 ml Dexpantenol o działaniu przeciwzapalnym i przyśpieszającym regenerację naskórka. Przebarwienia, małe blizny

Alantan (Unia) ? maść 2%Alantan Plus ? kremAlantan Plus ? maśćCepan ? krem 1%
DekspantenolDekspantenolWyciąg z cebuli, wyciąg z rumianku, heparyna ? działanie przeciwzapalne, poprawiające ukrwienie miejscowe skóry. Przebarwienia, małe blizny.

Alantavit (Coel) ? maść 1% Witamina A, witamina DWitamina A i D działają również rozjaśniająco na cerę. Przebarwienia, małe blizny.

Alcepalan (Herbapol Poznań) ? żel 1% Wyciąg z cebuli, heparynaHeparyna działa przeciwzapalnie, polepsza ukrwienie skóry, działa przeciwzakrzepowo. Wyciąg z cebuli przyśpiesza regenerację, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, poprawia ukrwienie skóry. Przebarwienia, małe blizny.

Tointex ? (GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.) ? krem 2% Wyciąg z nagietka i rumianku, heparyna. Małe blizny i przebarwienia.

Linoeparol (Agropharm) ? krem 2% Olej z wiesiołka, tokoferol = witamina E.
Małe blizny i przebarwieniaDziała przeciwtrądzikowo dzięki witaminie E, witaminie FF zawartej w oleju wiesiołkowym

Dernilan (Herbapol Wrocław) ? maść 3% Kwas salicylowy 1%, kamfora 1%, witamina PP 2,5%Poprawia krążenie, działa złuszczająco, wybielająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Blizny i przebarwienia.

Alliogel (Herbapol Poznań) ? żel 1% Wyciąg z czosnku, heparyna, rutyna.
Blizny i przebarwienia, teleangiektazje, wysięki w bliznach, trądzik różowaty, trądziki nietypowe (zawodowe, kosmetyczne, sterydowe, polekowe).

21

a mi wystarczył jedynie krem dardia z mocznikiem i skinoren...no i koniec z trądzikiem

22

Hmmm...ja mecze sie ciagle z tradzikiem;/// i czasami nie mam juz sil...juz prawie 10lat mija jak nie moge sie go pozbyc, jest lepiej, ale i tak mnie starsznie denerwuje...jako nastolatka mialam bardzo paskudna odmiane tradzika- rozowaty, takie starszne czerwone , wielkie krosty, ktore na dodatek strasznie bolaly...wtedy bylam poprostu zalamana...byly najsilniejsze antybiotyki przez rok, byly rozne silne masci robione w aptekach ktore starsznie wysuszaly i wybielaly moja buzie;///
Nic nie pomagalo...diete mialam taka surowa, ze potem jadlam tylko chleb razowy z bialym serkiem i warzywa...zero tlustych, pikantnych dan i slodyczy...zerooo....do tego jeszcze pilam drozdze, mialam jakies tabl...nicccc.....
Potem jakos samo mi przeszlo...oczywiscie nie mialam pieknej cery, ale nie byla juz w tak fatalnym stanie....Teraz juz taka mam ciagle...moim chyba najwiekszym problemmem jest to ze mam bardzo wrazliwa cere...wiele kosmetykow nie moglam stosowac dluzej niz 2dni, bo cala twarz mnie piekla...
Juz sama nie wiem co robic, zawsze po lecie moja buzia znowu robi sie niezbyt gladka, wychodza akies male zaskorniki, skora ciagle sie swieci...
Uzywam tylko zelu do mycia twarzy Garnier 3w1...i musze posmarowac twarz kremem Niwea Soft-tylko taki moja skora akceptuje...
Zasatanawiam sie czy znowu uzywac jakis tych "cudownych"preparatow, ktore maa pomoc...uzywalam kiedys skinoren-troche pomagal, ale nie az tak zebym byla zadowolona...uzywalam tez tego cudownego kremu na niedoskonalosci skory Vichy...
Juz sama nie wiem co robic;///

Być jak płynąca rzeka...

23

chyba zdecyduje sie na te tabl face okey...jesli ktos je stosowal prosze o opinie;))

Być jak płynąca rzeka...

24

Jestem po 6 zabiegu mikrodermabrazji. Nie ma porażającej poprawy, ale jest lepiej. Mam zamkniete pory i mniej przebarwień. Jeszcze czekają mnie 2 zabiegi. Jesli ktos ma mozliwosc to polecam. Zastanawiam sie czy niepomogloby mi jednak bardziej tabletki anty. Dziewczyny tu pisza o Diane i Regulon. Pomogły Wam? jak one działaja na cerę??

25

I jak tam? Czy ktoś jeszcze używa Acne-Derm czy tylko ja? Ostatnio trafiłam na ich stronkę i poczytałam o trądziku, szczególnie zaciekawił mnie rozdział o " faktach i mitach" związanych z trądzikiem : ) Jak któraś zainteresowana to polecam.

26

Nie wiem tylko jak to jest z tymi faktami i mitami, np o wpływie stresu na tradzik. U mnie niestety wpływ jest wprost proporcjonalny sad

Ja stosuję Acne Derm już od kilku miesięcy. Kupiłam go kiedys przypadkowo w aptece, myslałam, że jak zwykle nie będzie na mnie działał. bo na moj trądzik nic niestety nie chce działać. Ale okazało się, że moja twarz wyglada lepiej, więc się zawzięłam i stosuję go nieustannie. Czytałam, że można 6 miesięcy, więc walczę i czekam ...:D

27

witajcie wszystkie zdesperowane kobiety:) ja rowniez borykam sie z problemem o nazwie : TRĄDZIK! stosowalam juz wiele kosmetykow ale najskuteczniejsza jest masc cynkowa! serdecznie ja wszystkim polecam! twarz przemywam szarym mydlem, pozniej rumiankiem i na noc nakladam owa masc:) na koniec powiem Wam, nie martwcie sie!:)))) kiedys wreszcie pokonamy ten wstretny mankament urody:)) pozdrawiam

28 Ostatnio edytowany przez sueno6 (2008-11-10 16:11:16)

Chyba na wszystkich ta maść nie działa, bo u mnie efekt był odwrotny, moja skóra w ogóle nie akceptowała jej;// u mnie najlepszy okazał się krem skinoren...a do mycia najlepszy jest dla mnie żel Garniera 3 w 1 ....a przede wszystkim trzeba dobrze i zdrowo się odżywiać, bo nasz organizm nie lubi być "zaśmiecany" wink No i jak najmniej stresu kobitki;))

Być jak płynąca rzeka...

29

Według mnie jak człowiek widzi u siebie problemy z trądzikiem,powinien się udać do dermatologa.Naprawdę,wszystkie te kosmetyki co mają zwalczać trądzik to pic na wodę.Z prostej przyczyny sama wiele lat kupowałam tysiące tych specyfików,które nie pomagały nic a nic.Poszłam do dermatologa,leczyłam się u niego,wszystko się unormowało,a tak to bym nadal pewnie kupowała.
Wiem,że leki od dermatologa są droższe,ale w końcu jak się wydaje na te produkty z reklam to jak się uzbiera z tego też całkiem niezła sumka.
Poza tym szczęście czasem kosztuje:)
Pij dużo wody niegazowanej i soków marchwiowych.Poza tym żadnych przypraw.
Życzę wytrwałości.

30

Ja chodziłam do dermatologa ok. 4lat...faszerowała mnie antybiotykami, które niszczyły tylko moją wątrobe a nie trądzik;///
Trzeba na prawdę dobrze szukać...ja nie znalazłam i sama się ciągle lecze;/

Być jak płynąca rzeka...

31

jedyne co mi pomaga to picie bratka, ale muszę pić regularnie, bo jak przestaję trądzik wraca,
jeśli ktoś spróbuje mojej metody, proszę się nie zrażać jeśli najpierw po kilku dniach będzie większy wysyp, po prostu skóra będzie się oczyszczać ale potem już wszystko znika i jak się pije regularnie to nie powraca, ja piję w tej chwili jedną zaparzoną saszetkę na 2-3 dni i mi starcza smile

32

ufoludek - nie sądziłam, że bratek ma takie właściwości .. Cóż, muszę go spróbować smile

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

33

ja kupuję sobie taki torebkowany jak herbata w aptece, w smaku jest błe ale można się przyzwyczaić smile

34

Ja leczyłam sie u homeopaty, niektorzy uwazaja ze te leki sa nic nie warte ale mi pomoglo:) polecam tez kosmetyki do cery tlustej i tradzikowej firmy IWOSTIN -takie zielone zel, krem na noc i na dzien, do kupienia tylko w aptece

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto życ smile

35

Ja tez piję herbatę z bratka, ale nie uważam , że ma taki okropny smak jak dużo ludzi twierdzi. Może dlatego, ze ja piję dużo zielonej herbaty, róźnych ziół, więc ten smak nie jest mi obcy.
I stosuję cały czas Acne Derm, wytrwale, bo jednak widać efekty po dłuższym czasie. Rewelacyjnie zadziałał na wągry na nosie, praktycznie juz ich nie ma. Także jak ktoś ma taki "kropkowany" nos to serdecznie polecam smile

36

Malgolcia znam te kosmetyki ivostin kupiłam cały zestaw do cery tłustej i trądzikowej, nawet peeling, niestety mi coś te kosmetyki nie służą chyba przez ten olejek herbaciany który świetnie dezynfekuje ale u mnie rozszerza pory, w każdym razie ja odstawiłam je zupełnie,teraz popijam już tylko bratka

37

Ja jestem teraz w fazie "wysypu" po 2- tygodniowym piciu bratka.. Ale nie zrażam się, piję go dalej smile

38

Ansja ja mam zawsze tak ze po jakims czasie picia bratka taki wysyp nastepuje ale sie tym nie martwie bo to dla mnie znak ze organizm sie oczyszcza:)i pije dalej:) wlesnie jestem po szklaneczce naparu:p a co do smaku juz sie przyzwyczailam i nawet mi smakuje:)) Ufoludku kochany nie wiem co ci poradzic...mi akurat te kosmetyki pasuja i jest ok...ale kazdy ma inna cere wiec...

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto życ smile

Posty [ 1 do 38 z 202 ]

Strony 1 2 3 6 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Trądzik - jak go zwalczyć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018