Wysokość przyszłych emerytur - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wysokość przyszłych emerytur

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Wysokość przyszłych emerytur

Kolejny news:

"Powiększa się różnica między świadczeniami wypłacanymi według starego i nowego systemu. Jak wynika z danych ZUS, w 2014 r. przeciętna emerytura liczona na nowych zasadach (weszły w życie w 1999 r.) wyniosła 1957 zł, podczas gdy według starych ? 3182 zł."

"Dysproporcja wynika m.in. ze zmiany metody wyliczania emerytury. W efekcie przeciętne świadczenie z nowego systemu nieco przewyższa minimalną płacę, podczas gdy ze starego - zbliża się do przeciętnej pensji."

Co to oznacza? A mianowicie to, ze osoba, ktora przeszlaby na emeryture wg. starych zasad i otrzymala np. 3200zl dzis przy tej samej pensji!! otrzyma 1900zl. Oznacza to rowniez iz osoba zarabiajaca malo otrzyma emeryture w minimalnej wysokosci (ok. 800zl) pod warunkiem ze wypracowala 25 lat skladkowych/nieskladkowych. Oznacza to rowniez iz zeby otrzymac emeryture w wysokosci powyzej 800zl trzeba dzis zarabiac powyzej 2700zl. Oznacza to rowniez ze osoby dobrze zarabiajace np. 3-4 tys. zl otrzymaja emeryture w wysokosci okolo 1000zl co stanowi ok. 30% wskaznika zastapienia pensji.

Takie sa realia, poniewaz dzis emerytura jest inaczej liczona od skladki a nie od calej pensji (ktora przeciez w duzej czesci jest obciazona podatkami dla panstwa). Dodatkowo przy spadku demografii, rzad moze operowac wskaznikiem rewolaryzacji. Moze tez oglosci niewyplacalnosc systemu lub wprowadzic wskaznik wyplacalnosci (mnoznik mniejszy od 1).

Oczywiscie powodem tego jest przede wszystkim demografia, niekorzystna migracja (emigracja) i calkowicie bledna polityka gospodarcza panstwa.

Czy ludzie sa na to przygotowani??!!

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-06-18 07:01:33)

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

Kto myśli logicznie i ma jakąś dodatkową kasę to ją sobie odkłada, bo zdaje sobie sprawę, że całkiem niedługo system może paść całkowicie bo jest zły. 20% PKB idzie na pomoc społeczną i te 20% PKB w większości jest przeżerane przez nierobów. Bo pomoc społeczna w Polsce działa bardzo źle i nie trafia do ludzi do których trafiać powinna. Wystarczy popatrzeć co się dzieje pod MOPS-ami w dzień wypłaty zasiłków i kto tam na te zasiłki czeka.
Np. w Stanach na 1 dolara "zainwestowanego" w walkę z bezrobociem do budżetu "wróciło" wypracowane prawie 13 dolarów. System więc spełnia swoją rolę. W Polsce po programach walki z bezrobociem usamodzielnia się ekonomicznie poniżej 20% korzystających z tych środków. Są to więc pieniądze wyrzucone w błoto.
Podobnie jest ze służbą zdrowia. Człowiek uczciwie pracujący, któremu zabierają po kilkaset złotych na ubezpiecznie zdrowotne nie może dostać się do żadnego lekarza i większości i tak dodatkowo płaci za wizyty prywatne. Pijaczek się przewróci, zrobią mu komplet badań bo muszą, a ten czekający na badanie od lat zapłaci za pijaczka.
System jest bardzo zły. Ale jako całość.

3

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

Warto czasami zrezygnować z zakupu dla siebie teraz czegoś np. luksusowego by odłożyć te parę gorszy na przyszłość kiedy będziemy już starsi smile Ja może nie zarabiam jak prezes banku lub dyrektor jakieś korporacji...raczej ciut poniżej średniej krajowej...ale co miesiąc odkładam parę groszy i je inwestuję (w obligacje, fundusze inwestycyjne, akcje) by mieć na starość za co kupić leki...bo kochani liczenie na ZUS to tak naprawdę koszmar...poza tym ten urząd ledwo dycha i niewiele brakuje by wszystko tam...walnęło w kosmos.

4

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

Też sądzę, że nie ma sensu liczyć na emeryturę. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby widzieć kłopoty. Żałuję tylko, że muszę płacić złodziejski ZUS, bo lepiej bym te pieniądze spożytkowała.

5

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

Właściwie to mi to wisi, niesądzę abym emerytury dożyła, jeśli nawet to jak zawsze wychodzę z założenia "umiesz liczyć licz na siebie", nie płacę składek i niczego nie oczekuję w zamian, dzięki temu nie muszę się martwić czy dostanę, czy nie dostanę, zresztą nie oszukujmy się 800zł? Nie wiem jakbym miała przeżyć skoro samo mieszkanie to w tej chwili po kolejnych już podwyżkach 550 zł, do trgo około 100 zł za prąd już mamy 650, do tego internet i telewizja 150 no i już mamy 800, gdzie jedzenie? gdzie leki? gdzie ubranie? gdzie środki czystości?

Sorry, ale ja się za to bym nie utrzymała, bo nawet gdybym wyniosła się do zabitej dechami kawalerki, to za takie pieniądze nie byłabym w stanie dbać o swoje zdrowie, bo nie byłoby mnie stać ani na wszystkie leki, ani na odpowiednie do mojego stanu zdrowia jedzenie, także mi na prawdę to dynda, bo czy dostanę czy nie dostanę to urządza nie urządza mnie to wcale i liczę na siebie, bo na Państwo to już dawno przestałam tongue

I jak słusznie widzicie... czy ZUS wytrzyma? Ja mam dopiero 25 lat, zakładając że mimo mojego kiepskiego zdrowia jednak dożyję, to jaka jest szansa że ten ZUS będzie nadal istniał? Sami wiecie.

6

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

O emeryturach w przyszłości w przystępny sposób można powiedzieć tylko tyle że jak się nie uzbiera samemu  to nic z tego nie będzie

7

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

Emerytura dla obecnych 20, 30-latków? Wolne żarty smile. Nie ma na to szans, a jeśli już, to i tak będą nędzne. Dlatego warto zawczasu oszczędzać, choć dla większości ludzi w Polsce łatwiej powiedzieć, niż czynić.

8

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

I najlepsze jest to, ze te emerytury tylko pojdą w górę... i nic więcej. Na temat emerytur fajnie tez opisali tutaj https://aleksandrowkujawski24.pl/emeryt … -wiedziec/

9

Odp: Wysokość przyszłych emerytur

Mnie emeryture nie obchodzi, bo oszczedzam pieniadze i sama zadbam o swoja starosc o ile dozyje

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Wysokość przyszłych emerytur

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024