Salve - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

1

Temat: Salve

Witajcie. Jestem tu trochę nietypowo, bo jako facet. Zbliżam się do 30-tki i jestem obecnie na etapie poszukiwania mieszkania do zakupu pod rodzinę, którą chciałbym założyć. Na razie jednak nie mam nikogo, stąd od czasu do czasu taki kobiecy punkt widzenia na niektóre sprawy będzie mi cenny.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Salve

Witaj Tissol i rozgość się smile

3

Odp: Salve
Tissol napisał/a:

Witajcie. Jestem tu trochę nietypowo, bo jako facet. Zbliżam się do 30-tki i jestem obecnie na etapie poszukiwania mieszkania do zakupu pod rodzinę, którą chciałbym założyć. Na razie jednak nie mam nikogo, stąd od czasu do czasu taki kobiecy punkt widzenia na niektóre sprawy będzie mi cenny.

To już lepiej poczekaj, załóż rodzinę i wspólnie kupicie mieszkanie.
Nie ma co kupować pod coś czego nie ma big_smile

4 Ostatnio edytowany przez Tissol (2023-06-17 16:46:55)

Odp: Salve

To już lepiej poczekaj, załóż rodzinę i wspólnie kupicie mieszkanie.
Nie ma co kupować pod coś czego nie ma

Tak pierwotnie chciałem zrobić, ale po tym jak w tym roku wprowadzają ten "bezpieczny kredyt 2%" - wątpię, czy kiedyś trafi się druga taka szansa na kredyt znacznie poniżej rynkowego oprocentowania. A nawet gdyby to rynkowe gdzieś tam kiedyś spadło poniżej tego, to zawsze można refinansować. Stąd niejako muszę wskoczyć do tego pociągu, nim mi odjedzie.
Inna sprawa, że lepiej jest chyba pochwalić się dziewczynie, że się ma własne gniazdko za umiarkowane pieniądze, niż że się wynajmuje, nie mówiąc o mieszkaniu z rodzicami.

5

Odp: Salve

Tak, ale możesz kupić mniejsze mieszkanie, a jakby co to je sprzedać i kupić większe tak, żeby było wspólne.
Bo to jest ważne, wbrew pozorom...
Czyli kupować pod siebie, póki co smile

6 Ostatnio edytowany przez Tissol (2023-06-17 17:33:45)

Odp: Salve

(jak tu się oznacza?)

Tak, tylko ze względu na warunki programu, przez pierwsze 10 lat nie opłaca mi się sprzedawać, a w ciągu tych 10 lat całkiem możliwe, że poznałbym kogoś. A potem na gwałt szukać nowego mieszkania i jednocześnie sprzedawać stare, bo żona jest w ciąży? Byłoby mi trudno... Dodajmy do tego, że w większych miastach cena za metr w przypadku mniejszych (zwł. kawalerek) jest nieproporcjonalnie duża. Już 10 tysięcy za metr nie mieści mi się w głowie.
Wolę nowo poznanej móc powiedzieć, że już mam zawczasu przygotowany adekwatny metraż smile

7

Odp: Salve
Tissol napisał/a:

Już 10 tysięcy za metr nie mieści mi się w głowie.

Jak znajdziesz za 12k to będzie to okazyjna cena

8

Odp: Salve

Znalazłem za mniej niż 8500/metr, a w tym meble i cały wystrój jak nowe, więc uważam to za wcale niezłą cenę

9

Odp: Salve
Tissol napisał/a:

(jak tu się oznacza?)

Tak, tylko ze względu na warunki programu, przez pierwsze 10 lat nie opłaca mi się sprzedawać, a w ciągu tych 10 lat całkiem możliwe, że poznałbym kogoś. A potem na gwałt szukać nowego mieszkania i jednocześnie sprzedawać stare, bo żona jest w ciąży? Byłoby mi trudno... Dodajmy do tego, że w większych miastach cena za metr w przypadku mniejszych (zwł. kawalerek) jest nieproporcjonalnie duża. Już 10 tysięcy za metr nie mieści mi się w głowie.
Wolę nowo poznanej móc powiedzieć, że już mam zawczasu przygotowany adekwatny metraż smile

big_smile

10

Odp: Salve

A ile m2 ma to mieszkanie i ile pokoi?

11

Odp: Salve

56 metrów i 3 pokoje

12

Odp: Salve
Tissol napisał/a:

56 metrów i 3 pokoje

Ok, to zawsze jakaś inwestycja, można za 10 lat sprzedać, jak okaże się za duże big_smile Tylko czynsz przyjdzie Ci większy płacić.
Sprawdź czy nie ma tam dużego czynszu, bo rozumiem, że mieszkanie jest z drugiej ręki, więc też uważaj, żeby Cię nie oszukali, bo niektórzy potrafią sprzedać nie swoje mieszkanie.
Dlatego jak odbiega ceną w dół, trzeba być uważnym czy nie jest jakiś myk...

Najlepiej kupować przez biuro pośrednictwa, bo sam nie jesteś w stanie wszystkiego sprawdzić.

13

Odp: Salve

Tzn. to mieszkanie znalazłem i tak przez agencję, nie mam wyboru, ale pod kątem ew. usterek do naprawy zamierzam zarezerwować technika z jednej z firm, które zajmują się odbiorami i przeglądami mieszkań, żeby był ze mną przy oglądaniu go. To kosztuje w granicach 500-700zł ale w zamian dostajesz gościa z profesjonalnym sprzętem i doświadczeniem, którzy może np. zbadać ściany kamerą termowizyjną i sporządza potem ze wszystkiego raport, który może posłużyć jako podkładka przy negocjacjach o końcową cenę.

Jeśli chodzi o księgi wieczyste, to również oferują ich przegląd, ale na ten moment wydaje mi się że jestem w stanie sam je przejrzeć i zrozumieć tongue

+ nie sądzę, abym przez te 10 lat nie znalazł nikogo, ale "skrzyżowane palce". Różne rzeczy się w życiu dzieją...

14

Odp: Salve

Szukać dziewczyny pod mieszkanie, to też nie bardzo big_smile

Co do mieszkania, to sprzedawałam kiedyś mieszkanie, przez pośrednika i też w jednej nie tak istotnej sprawie, postawił mnie przed faktem dokonanym, na co się zgodziłam, bo nie chciałam robić  "siary".
Ale ja to akurat znalazłam w gazecie ogłoszenie, że pośrednik chce kupić, czytam, myślę, on chce kupić moje mieszkanie big_smile
I tak się stało.

A to mieszkanie jest w starym budownictwie?
Jak ja bym teraz  kupowała, to z nowszego budownictwa w cegle.

15

Odp: Salve

Zadzwoń jeszcze do spółdzielni, czy nie ma problemów z sąsiadami w tym mieszkaniu, czy nie jest ono zalewane co 3 miesiące, czy nie ma w ścianie grzyba.

16 Ostatnio edytowany przez Tissol (2023-06-17 20:18:32)

Odp: Salve

Wykluczam mieszkanie od dewelopera, bo za cenę gotowego mieszkania z rynku wtórnego u dewelopera miałbym dopiero gołe ściany. A wykończenie + umeblowanie...Nie zamierzam opróżniać sobie rachunku do zera, muszę mieć jakąś żelazną rezerwę na nieprzewidziane wypadki.
Tak, to jest wielka płyta. Szukałem także w nowszym budownictwie (2000-2010) ale albo byłem spóźniony, albo inne rzeczy mi nie pasowały (np. ogrzewanie elektryczne, 2 pokoje bez sensownej opcji wydzielenia trzeciego, albo totalne przedmieścia). Szukam wśród niższego budownictwa, nie chcę mieszkać na jakimś 10. piętrze. Wydaje mi się, że jeśli taki starszy blok jest po termomodernizacji, nie ma tam zsypu - źródła robactwa, to da się tam mieszkać.
A nie myślałaś oddać mieszkanie na wynajem takiej agencji? To jest jednak dobra lokata kapitału, chyba że potrzebowałaś gotówki albo chciałaś zainwestować w giełdę czy coś innego bardziej rentownego.

17

Odp: Salve
Gary napisał/a:

Zadzwoń jeszcze do spółdzielni, czy nie ma problemów z sąsiadami w tym mieszkaniu, czy nie jest ono zalewane co 3 miesiące, czy nie ma w ścianie grzyba.

Faktycznie, to może się przydać. Jak już będę znał w ogóle jego adres, bo na razie jestem na etapie - czekam na info zwrotne z agencji, żeby w ogóle umówić się na oglądanie. Trochę siarowo, że agencje z reguły nie podają nawet ulicy, ale cóż...

18 Ostatnio edytowany przez Gary (2023-06-17 20:21:38)

Odp: Salve
Tissol napisał/a:

Trochę siarowo, że agencje z reguły nie podają nawet ulicy, ale cóż...

Pewnie wszystkiego się dowiesz jak podpiszesz papier.

19 Ostatnio edytowany przez wieka (2023-06-17 21:44:46)

Odp: Salve
Gary napisał/a:
Tissol napisał/a:

Trochę siarowo, że agencje z reguły nie podają nawet ulicy, ale cóż...

Pewnie wszystkiego się dowiesz jak podpiszesz papier.

Nic nie można podpisywać awansem, jeśli to jest agencja/pośrednik, to powinien pokazać Ci dwa, trzy mieszkania, żebyś miał wybór.

Ja nie mówię, że od dewelopera, mieszkanie w cegle można kupić z drugiej ręki, już dawno takie budują.
W mieszkaniu z płyty wszystko słychać zza, ściany, ja bym chyba nie mogła mieszkać w takim mieszkaniu, ale jak ktoś jest przyzwyczajony i mu nie przeszkadza...

Jest dużo spraw, które trzeba sprawdzić przed zakupem, dlatego wypisz sobie na kartce swoje warunki, ważne np. piętro, najlepsze 1 max2, czy mieszkanie jest środkowe, bo zawsze jest ciepłej, na którą stronę wychodzą okna.
Tak, że nie śpiesz się, rodzice powinni Ci podpowiedzieć na co zwracać uwagę i też obejrzeć, bo zawsze coś doradzą, choć sam zdecydujesz.

No i nie wiadomo czy spodoba się przyszłej dziewczynie big_smile

20

Odp: Salve
wieka napisał/a:

Nic nie można podpisywać awansem, jeśli to jest agencja/pośrednik, to powinien pokazać Ci dwa, trzy mieszkania, żebyś miał wybór.

A to nie jest tak, że agent daje do podpisu papier:

"pokażę Ci mieszkanie X, Y, Z a Ty jak chcezs go kupić, to przeze mnie"

?

21 Ostatnio edytowany przez wieka (2023-06-17 22:22:48)

Odp: Salve
Gary napisał/a:
wieka napisał/a:

Nic nie można podpisywać awansem, jeśli to jest agencja/pośrednik, to powinien pokazać Ci dwa, trzy mieszkania, żebyś miał wybór.

A to nie jest tak, że agent daje do podpisu papier:

"pokażę Ci mieszkanie X, Y, Z a Ty jak chcezs go kupić, to przeze mnie"

?

Tak, przez pośrednika, ale jak ogląda się mieszkanie, to rozmawia się z właścicielem w tym mieszkaniu, uzgadnia się końcowa cenę, a formalności załatwia pośrednik i z nim podpisuje się umowę pośrednictwa.

Czyli podpisanie umowy pośrednictwa do niczego nie zobowiązuje, jak nie dojdzie do transakcji.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024