Moda na zdrowe jedzonko? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Moda na zdrowe jedzonko?

Witajcie! Kobietki czy zauważyłyście ostatnio modę na zdrowe jedzonko? Ja tak.. zaobserwowałam, że coraz więcej osób się rusza i coraz więcej osób je zdrowo. Ja też staram się nadążać za trendami zdrowego stylu życia i odkąd przeprowadziłam się na wieś myślę o szklarni, gdzie mogłabym hodować własne warzywka:) Wiem, że trochę późno o tym myślę, bo w tym sezonie już nowych warzywek nie wyhoduję, ale może w przyszłym roku tak. Co myślicie o szklarni z poliwęglanu? Czy ktoś taką miał? Warto zakupić? Gdzie zakupić? Może teraz po sezonie udałoby się coś upolować w konkurencyjnej cenie?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moda na zdrowe jedzonko?

Witaj, mi się ogólnie wydaje, że teraz jest moda na zdrowy tryb życia. Dziewczyny szukają motywacji do ćwiczeń na profilach facebookowych Ewy Chodakowskiej czy Anny Lewandowskiej, na youtube można znaleźć sporo filmików z ćwiczeniami np. Mel B. Wiesz co, własna szklarnia to bardzo duże wyzwanie. Do tej pory spotkałam się z szklarnią jedynie u dziadków na wsi. Tylko, że oni są rolnikami. Nie wiem czy laik sobie poradzi.

3

W szklarni jeszcze w tym roku można wyhodować sporo warzyw. Np. rzodkiewki, sałatę, rukolę, buraczki naciowe, koperek. Jeśli jesień będzie łaskawa, dużych  przymrozków nocnych nie będzie to nawet ogórki jeszcze dojrzeją wysiane w najbliższych dniach, fasolka szparagowa też.

Nie jest to trudne, trzeba trochę poczytać, pooglądać, może też poradzić się kogoś kto się na tym zna.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "
Reklama

4

Zalezy jaka funkcje ma spelniac ta szklarnia. Wedlug mnie kupowanie szklarni po to, by uprawiac w zimie w niej warzywa mija sie z celem. By naprawde szklarnia spelniala swoja funkcje musialaby byc ogrzewana. I duza. Z paru metrow kwadratowych zbierze sie tyle co z jednwj grzadki - nie ma sensu wywalac mnoztwa pieniedzy dla paru ogorkow i pomidorow.
Szklarnie - niewielka i dobrej jakosci mozna zakupic z mysla o produkcji ROZSADY - i taka szklarnia powinna byc ogrzewana chocby jakas koza. A do upraw przed- i posezonowych wykorzystac foliowe tunele. Wtedy jest to ekonomicznie oplacalne i plony sa w odpowiedniej ilosci.

Dlatego niewielka szklarenka -jak najbardziej tak, ale jako miejsce do uprawy rozsady, swierzych ziol w zimie - a ponad to to jedynie hobbystycznie do uprawy roslin/owocow/warzyw/przypraw egzotycznych.

|---------------|------>

5

Sorry za idiotyczne bledy w tekscie, ale deszcz mi zaczal padac na telefon w trakcie pisania big_smile tongue

|---------------|------>

6

USA jakiś czas temu wprowadziło modę na niezdrowy tryb życia i po prostu ludzie zorientowali się do czego to prowadzi i teraz jest odwrotna moda.

gdykochamy

7

Witam ja też zastanawiałam się w tym roku nad taka szklarnią, głównie na zioła, bo mam na ich punkcie bzika ale póki co w dalszym ciągu hoduje je na tarasie w skrzyneczce, może w przyszłym roku zastanowię się nad taka szklarnia raz jeszcze, ale z tego co zdążyłam się zorientować poliwęglan to najlepsze tworzyw na taka szklarnię więc  myślę że możesz ją sobie postawić

8 Ostatnio edytowany przez MrTamie1436 (2015-08-24 13:28:56)

Moi rodzice całe życie mieli szklaną szklarnię i zawsze myślalam, że to super sprawa aż do czasu jak jakieś bachory wybili im wszystkie szyby. Tata potem cały tydzień się babrał i szklił szklarnię. My z mężem jak kupiliśmy działkę długo się zastanawialiśmy i wreszcie postawiliśmy na coś takiego: https://www.metal-gum.com/szklarnia-ogr … oliweglanu
Jesteśmy naprawdę zadowoleni, szklarnia jest estetyczna, trwała i pewnie ma masę innych zalet o których dopiero się przekonamy

9

Ja mam w szklarni na działce tylko sałatę, rzodkiewkę i rukolę, zatem nie ma to dla mnie większego znaczenia, czy jest ze szkła czy innego materiału.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016