Zdrowe obuwie dla dzieci! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Zdrowe obuwie dla dzieci!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Zdrowe obuwie dla dzieci!

Zdrowe obuwie dla malucha powinno byc przede wszystkim elastyczne- pracować dobrze ze stopą, zginać się w śródstopiu, jednocześnie trzymając zapiętek. Powinno też uwzględniać szerokość stopy dziecka oraz jego podbicie- czyli to czego wielu producentów obuwia w ogóle nie bierze pod uwagę.
Dawniej panowało przekonanie, ze pierwsze buty dziecka powinny być sztywne, kupowało się dzieciom "trepoki" bartka lub innych ortopedycznych firm.... Przez to też wady postawy, problemy z chodem. Dziecko powinno jak najwięcej chadzać na bosaka, uczyć się różnego podłoża, o różnej fakturze I chodzenie w butach powinno jak najbardziej imitować stan chodzenia bez niczego, dlatego tak ważne jest by obuwie, które kupujemy naszym dzieciom było giętkie. Już w sklepie obuwniczym powinniśmy sprawdzić czy podeszwa buty da się wyginać we wszystkie strony, bo jeżeli nie i jest sztywna jak deska do niczego się nie nadaje! Nie powinniśmy również kupować butów w ciemno przez internet, nie znając marki ani modelu, nie mierząc na dziecku. Chcąc zaoszczędzić parę złotych możemy kupić buty w których nasze dziecko będzie się męczyć i które wyrządzi mu krzywdę.
Na przykładzie mojej córeczki mogę polecić sprawdzone marki butów spełniające wszystkie powyższe kryteria (również potwierdzone przez lekarza ortopedę oraz specjalistkę od fizjoterapii). Są to polskie firmy: EMEL oraz JAMET. Świetne butki, zarówno wykonanie, wygoda, również uwzględnienie wysokiego podbicia. Za obie pary zapłaciliśmy ok.110 zł- więc bardzo rozsądna cena jak za tak ważny zakup. Z kapci natomiast polecam firmę BEFADO, ale ten najnowszy model na znacznie cieńszej i bardziej elastycznej podeszwie (coś jakby silikon), zapinane na dwa zatrzaski, bez palców- świetne dal dzieci z problemem podbicia. Cena ok.28 zł ...jakoś tak

Jakie wy marki polecacie? jakie są wasze spostrzeżenia dotyczące tematu obuwia maluchów??

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zdrowe obuwie dla dzieci!

Czy ktoś ma doświadczenie z obuwiem firmy Postęp ? Można je polecić ?

3

Też bym chętnie poczytała co za marki obuwia inne mamy na forach kupują smile

Berries - a powiesz gdzie te nasze marki kupujesz? zamawiasz online czy w konkretnych sklepach stacjonarnych tylko są dostępne?

Reklama

4

My lubimy buciki Memo, więc te polecam smile

5

Zoffia- memo to buciki ortopedyczne.Przydają się dla dzieci mających jakieś problemy z chodem.Mój mąż,który jest fizjoterapeuta uważa,że są za ciężkie i za sztywne.Moja córka raz jeden miała takie buty- płakała i nie cierpiała w nich chodzić.
Berries- kupuję kapcie z Befado.Ostatnio trafiłam właśnie na te,o których piszesz.Są fajne bo dziecku nie poci się stopa w przedszkolu.Zaskoczona jestem,że inne firmy nie produkują kapci bez palców w większych rozmiarach.Te bez palców z Befado miały największy rozmiar 30.Podobno większych nie ma.
Ja polecam firmę Aurelka.Są to buty profilaktyczne.Wykonane ze skóry i co bardzo ważne- do każdego modelu można włożyć odpowiednią wkładkę ortopedyczną.Polecam także McArthur- świetne sportowe buty i sanadłki.

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile
Reklama

6

Ja pamiętam jak musiałam chodzić w takich paskudnych butach ortopedycznych... Niby można było wybrać kolor, więc fajnie, że kolorowe, ale były całe dziurkowane, sznurowane na przodzie z wystającymi palcami i podeszwa ciągnęła się w górę aż do kostki (taki design dziwny). Masakra, nie znosiłam tych butów. I wcale nie uważam, żeby mi jakoś super pomogły, to co mi pomogło to wkładki ortopedyczne, bo miałam platfusa jak byłam mała. A teraz mam ładny kształt stopy.

7

Kaisa Malene ale pytanie było o to jakie buty polecamy a nie o Twoje wspomnienia smile

8

No ale ja się odniosłam do tematu...

Berries napisał/a:

jakie są wasze spostrzeżenia dotyczące tematu obuwia maluchów??

Moje spostrzeżenia odnośnie butów dla dzieci są takie, że nie warto kupować ortopedycznych, warto za to kupić dobre wkładki do obuwia (a poparłam to stwierdzenie swoim doświadczeniem). Albo po prostu kupić buty dobrze wyprofilowane od razu, niemniej jednak wkładka ułatwia sprawę, bo można ją wszędzie wsadzić i na pewno taniej wychodzi wink A jakiej firmy te moje buty były to nie pamiętam, ale ta podeszwa wjeżdżająca na piętę była bardzo charakterystyczna. Więc tych konkretnych nie polecam, bo ani ładne, ani wygodne.

9

zgadza sie, najlepszy ortopeda jakiego znam dr Wiecek mi polecil kupowanie wlasnie wkladek ortopedycznych. moim zdaniem to rozsadne, poniewaz buty ortopedyczne maja po prostu ceny nie z tej ziemi i zupelnie nie rozumiem dlaczego - pewnie glownie dlatego, ze wszystkie te firmy mysla, ze mamy nie beda na dzieciach oszczedzac (no i maja racje w duzej mierze) a dobrze dobrana wkladka zalatwi sprawe i tak jak napisala kasia_malene mozna ja przekladac z buta do buta. dlatego mysle, ze lekarze ktorzy zalecaja obuwie ortopedyczne chca po prostu dac zarobic firmom i moze dostaja jakis profit od polecen tym bardziej, ze przeciez stopa dziecka rosnie tak szybko. no, sie rozpisalam tongue ale ten temat bardzo mnie denerwuje tongue, tzn. denerwuje mnie podejscie firm, ze rzeczy dla dzieci musza byc mega drogie bo mamy tak czy siak nie beda oszczedzac i nie dotyczy to tylko butow ale tez fotelikow dla dzieci czy rowerowych przyczepek i wielu innych rzeczy. nic dziwnego, ze malo rodzicow jezdzi w Polsce z dzieckiem w przyczepce za rowerem (duzo bezpieczniejsze niz w krzeselku na rowerze), jak taka przyczepka kosztuje 3 tysiace!

10

Malediwa to nie końca jest prawda co piszesz.Buty ortopedyczne przydatne są przy róznego rodzaju wiotkościach mięśni bo one utrzymują stopę.Poza tym jest kilkadziesiąt rodzajów wkładek i niektóre po prostu do innych niż ortopedyczne buty się nie nadają.Ale to są wyjątki.
Mnie wkurza to,że sma fakt kupienia bardzo drogich ortopedycznych butów nie załatwi sprawy.Dobra wkładka kosztuje ok 100 zł- ja nie przekładałam wkładek bo niektóre musiałam po prostu podkleić i jak tak policzyć ilość butów dziecięcych i wkładek do nich do suma jest spoora.

11

No to prawda, może czasami faktycznie lepiej kupić buciki niż wkładki. Co nie zmienia faktu że i te i te sa po prostu niedorzecznie drogie! wink

12

cherry76 napisał/a:

Czy ktoś ma doświadczenie z obuwiem firmy Postęp ? Można je polecić ?

Obuwie może być również dobre, jako prezent smile

13

jestem fizjoterapeutką i pracuje z dziećmi i niemowlętami,

odnośnie bucików nadal są wszelkie sprzeczności, a rodzice borykają się z kupnem odpowiedniego obuwia dla dzieci,

Owszem firmy które podałyście są dobre, ale też niekoniecznie na każdą kieszeń.

Kryteria które powinien spełniać but dziecięcy to:
- elastyczna, miękka podeszwa (którą można "wykręcić" jakbyśmy wykręcali wodę z ręcznika- oczywiście nie chodzi tu o max skręcenie podeszwy ale jej elastyczność)
- krótki, usztywniony zapiętek, obejmujący dolny staw skokowy (bucik nie powinien sięgać poza kostki dziecka- z wyjątkiem kozaczka czy buta zimowego)
- "pęcherzyk" po wewnętrznych krawędziach podeszwy, dzięki której formuje się prawidłowe wysklepienie stopy

Niezależnie od marki czy firmy, każdy dziecięcy but będzie dobrym gdy spełnia te kryteria. Zrozumiałe jest że dla niektórych wielodzietnych rodziców nawet te 110zł na parę miesięcy to dużo.

Z firmowych butów polecam: Elephanten, McArtur, Emel.
Befado, Bartek- w zależności od modelu buta (bywają modele, których podeszwa jest bardzo twarda i nie do zgięcia!)
Z pośród Nike, Puma, Adidas- Pumy są najmiększymi bucikami.

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

14

Warto jeszcze dodać- iluletniego dziecka:)
Po siódmym roku życia można sobie darować usztywniony zapiętek bo łuki stopy są już ukształtowane.

15

Najważniejsze buciki są w okresie, gdy już dziecko zaczyna chodzić, wcześniej stanowią jedynie "element dekoracyjny" smile

16

Dopiero co kupiłam dla mojego Zucha bardzo fajne butki na lato a'la croccs w Lidlu. i do domu i na spacer. Mały nie narzeka, wręcz chętnie sam zakłada ( a mieliśmy z tym zawsze problem, bo uwielbia chodzic na boso). Także bardzo się cieszę, że znalazłam w końcu coś co dziecko samo zakłada, a do tego w super cenie(14,9zl), więc serdecznie polecam

17

Moja siostra kupuje swojemu synkowi buty Memo. Ale nie te ortopedyczne, tylko profilaktyczne, które mają zapobiegać powstawaniu m.in. koślawieniu kolan. I mimo że do najtańszych nie należą, to jest zadowolona. Małemu w nich wygodnie, nawet ostatnio sandałki oglądałyśmy na te wakacje smile

18 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-09-17 16:51:18)

spam

19 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-09-20 13:22:44)

Ja kupuje buciki dla mojej córeczki ostatnio przez internet. Niedawno skorzystałam z oferty sklepu spam i jestem bardzo zadowolona ponieważ buciki nie wyglądają na typowo zdrowotne ale mimo wszystko są bardzo dobrze wyprofilowane. A Wy co polecicie ?

Post został edytowany ze względu na naruszenie Regulaminu Forum. Jednocześnie przypominam, że na forum nie umieszczamy treści o charakterze reklamowym, nie wklejamy linków do komercyjnych stron internetowych i innych forów.

Dziękuję za dostosowanie się i pozdrawiam,
Moderatorka Wielokropek

20

Ja mam mojego dwulatka i zaczynam od małego dbać o jego stopy. Staram się kupować buciki dobrej i sprawdzonej jakości. Jak jesteście w Warszawy to polecam sklep bossanoga na Ursynowie. Kilka fajnych marek na każda dziecięcą stopę.

21 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-05-08 15:12:18)

Dużo mam chwali sobie buty ecco i timberlanda. Jak jesteście zainteresowane to na spam w dobrych cenach można je dostać. Oczywiście są też inne marki jeśli ktoś woli, no i dostawa 0 zł, także to też argument. smile

22

Ja synkowi do latania kupuję bawełniane trampki converse i je uwielbia. Nie obcierają, a stopa oddycha. Nie wiem czy normalnie w sklepie można je dostać - ja je znalazłam w sklepie z odzieżą Fair Trade, w dziale dla dzieci (fairfashionstore.com) Kosztują ok 100 zł, ale są wytrzymałe - jak na bawełnę organiczną to cena myślę, że jest ok.

23

Przede wszystkim elastyczna podeszwa, buty dla dzieci nie mogą być sztywne! Stópka musi pracować! I im później buty tym lepiej, tym mniej wad i co ważna buty dla dzieci muszą być nowe! Nie po kimś, NOWE! Bo każdy ma indywidualne ułożenie stopy i żeby zapobiegać wadom i zniekształceniom trzeba pozwolić na swobodnie ułożenie we własnych butach

24

Mój synek miał swojego czasu dużą wadę postawy i niestety nie obeszło się bez butów ortopedycznych. Miałam trochę wątpliwości, czy taki wydatek jest konieczny, ale lekarz zalecił buty Memo, bo podobno wkładki to nie to samo. W każdym razie jest poprawa i to mnie cieszy. smile

25

Jak jest konieczność to rozumiem że trzeba! Ale najbardziej mnie dziwi, kiedy w ortopedycznych  sztywnych butach dzieciaki biegają profilaktycznie...

26

Mój syn nosi kapcie ortopedyczne dla dzieci kupiłem dla niego ze sklepu aurelka, bo ma lekką wadę chodzenia. Stawia stopy do środka za bardzo. Już po dwóch tygodniach widać poprawę w chodzeniu.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Zdrowe obuwie dla dzieci!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016