czy te zachowanie jest uzasadnione? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » czy te zachowanie jest uzasadnione?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: czy te zachowanie jest uzasadnione?

Witam, to mój pierwszy post i nie bardzo wiedziałam do jakiej kategorii go podpiąć, z góry przepraszam. wink

moja przyjaciółka opowiadała mi kiedyś o chłopaku, można powiedzieć "mlodzieńcze" jej zauroczenie, bo zna go dość długo, natomiast nigdy razem nie byli, on chyba zresztą nie był zainteresowany, bo w końcu w ciągu 6 lat coś by było, gdyby być miało, z takiego załozenia wychodze (może mylnego) jedynie co to całowali się raz. Na pewnej imprezie go poznałam, po kilku spotkaniach w grupie zaprosił mnie na spotkanie no i zachowuje się po nim jakby faktycznie miało coś być na rzeczy wink Przyjaciółka zachowuje się dziwnie w stosunku do mnie od czasu mojego spotkania z nim, rozmawiałam z nią na ten temat, nie raz, ale mówi, że wszystko ok, sama mnie namawiała na te spotkanie, po czym stwierdziła, że jej to przeszkadza. (nie użyła tego słowa, ale tak bym to określila). Nie wiem co mam o tym myśleć, przyjaźń jest dla mnie ważniejsza, a ona ma nazwijmy to "kolegę" więc nie wiem, skąd ta zazdrość. Pchać się w tę znajomość z nim czy odpuścić? Rozmawiamy normalnie, ale wyczuwam lekki dystans, planuje jeszcze z nią porozmawiać, bo nie mam pewności, że jej "jest okej" jest szczere...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy te zachowanie jest uzasadnione?

Bardzo Ci na nim zależy..? Jak nie to ja bym chyba odpuściła.
Z jednej strony rozumiem Ciebie - im nie wyszło, to czemu Ty byś miała nie skorzystać.
Z drugiej ją też rozumiem - trudno się cieszyć szczęściem przyjaciółki, kiedy ta ma coś, o czym ona marzyła, tylko nie udało jej się zdobyć. A Ty tak ot, bez wysiłku. Przyjaźnicie się, więc pewnie będziecie się spotykać razem we trójkę, będziecie o nim rozmawiać, ją Wasz związek będzie stale bił po oczach, więc pewnie ciężko jej będzie nad tym przejść do porządku dziennego. Starała się, ale widać średnio jej wyszło.

No ale jeśli bardzo Ci na nim zależy i to jakaś mega poważna relacja, to bym nie odpuszczała, tylko jednak prosiła przyjaciółkę o zrozumienie, a jednocześnie nie wciskała się na siłę ze swoim związkiem w jej życie plus dawała jej dużo poczucia, że ciągle jest ważna (innymi słowy poświęcała jej czas bez tego faceta jako tematu). Dała jej czas na oswojenie się z sytuacją.

3

Odp: czy te zachowanie jest uzasadnione?

Dokładnie, koleżanka próbowała przez parę lat, a przynajmniej miała jakąś nadzieję ale nie wyszło. A Ty nagle to masz, bez wysiłku. Ona, mimo że ma "kolegę", to i tak ma malutką szpileczkę zazdrości w sercu. Myślę że teraz jej przeszkadza, bo to początek, ale z czasem, jakby się coś wykluwało, to powinna dać spokój. Moim zdaniem otwarta rozmowa byłaby na miejscu, w sensie wytłumaczenie Twojego punktu widzenia (bardzo sensowny) i porównanie z jej. Z postu wynika że raczej już nastolatkami nie jesteście, wieć jest szansa że sobie wytłumaczycie wszystko.

4

Odp: czy te zachowanie jest uzasadnione?

Tzn wiecie, wyjaśnienie wyjaśnieniem, zrozumienie zrozumieniem, a uczucie uczuciami. Ta przyjaciółka pewnie to rozumie, bo starała się zachować jak wzorowa przyjaciółka i wspierać autorkę w jej relacjach z tym facetem, no ale emocjonalnie nie bardzo chyba daje radę.

5

Odp: czy te zachowanie jest uzasadnione?

moja relacja z nim jest... świeża, nie wiem w jakim kierunku to by mogło pójść, czy mi zależy? szczerze nie wiem, za krótko to trwa, żebym mogla jednoznacznie odpowiedzieć., za to bez zastanowienia  mogę powiedzieć, że zależy mi na niej, także pozostaje mi jeszcze raz z nią porozmawiać, albo po prostu "zrezygnować" z niego. Dziękuję za odpowiedzi, dały mi trochę do myślenia, jak przeprowadzić tą rozmowe z nią.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » czy te zachowanie jest uzasadnione?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024