Znęcania się psychiczne brata - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Znęcania się psychiczne brata

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Znęcania się psychiczne brata

Witam.Jestem  w dość trudnej sytuacji,ponieważ od paru lat notorycznie jestem poniżana przez brata,wyzywa mnie czasami dochodzi do rękoczynów,pewnego razu zepchnął mnie ze schodów .Sprawia mi to ogromną przykrość,jeśli chodzi o postawę rodziców to mama jest jak najbardziej za mną ale już nie ma sił na kłócenie się z nim bo ją również wyzywa a ojciec się nie odzywa albo krzyczy na niego chyba że czasami brat go namówi przeciwko mnie to się nic nie odzywa .Brat mi wmawia różne głupoty i jego dziewczyna również nastawia wszystkich przeciw mnie.Mówią takie głupoty o mnie że już nie mam sił im zaprzeczać.Najgorsze jest to że codziennie musze się z tym zmierzać .Jeśli chodzi o wyzwiska to pojawiają się m.in. szmata,nierób i wiele gorszych.Wygania mnie do pracy chociaż się uczę fakt że zaocznie lecz jestem na etapie szukania czegoś konkretnego i chcę też czas poświęcić na naukę jeśli mama mi obiecała chwilowe utrzymanie i mi pomaga.Podkreślę że brat jest alkoholikiem ,jest jakaś szansa aby takie traktowanie się zakończyło ? Mam namyśli sąd i inne organy.Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Znęcania się psychiczne brata

wiesz ja ci powiem tyle, zazdroszcze tobie ale nie twojej mamie, ty w końcu wyjdziesz za mąż albo wyjedziesz, a mama będzie się męczyć do śmierci z nim.

3

Odp: Znęcania się psychiczne brata

Centrum Praw Kobiet, Centrum Antykryzysowe, cokolwiek co działa w Twojej okolicy. Brat jest alkoholikiem, traktujemy go jak pijącego rodzica, męża.

W tej chwili dziewczyna jest zaślepiona. Matka jak to matka, kocha miłością bezwarunkową i też ślepo ufa, ze będzie dobrze, stanie się cud.

Takie traktowanie moze się zakończyc. Zakładasz bratu niebieską kartę, w najbliższym ośrodku pomocy społecznej. Trzeba go jakoś zmusic do leczenia. Innej drogi nie ma. Współczuję.

Odp: Znęcania się psychiczne brata

Cześć pati.raj wink Ja mogę się wypowiedzieć z perspektywy osoby która przeszła przez podobną sytuację. W moim życiu poukładało się tak, że padałam ofiarą takiego traktowania ze strony brata, z tą różnicą że on przechodził okres buntu a ja wtedy byłam ''słabą jednostką'' to znaczy brak pewności siebie, szara mysz, strasznie wrażliwa płaczka, nerwuska. Moje nastawienie i branie wszystkiego śmiertelnie poważnie, do siebie, ogólnie słaba psychika było pożywką dla ataków  z jego strony, bo uważał mnie za słabszą więc nadawałam się do wyładowania jego frustracji. Reszta rodziny zdawała się tego nie zauważać więc musiałam sama coś z tym zrobić.

W Twojej sytuacji można (czyt. TRZEBA!) zrobić dwie rzeczy:

Po pierwsze zmienić swoje nastawienie i skupić się na sobie, swoim życiu, tym co Cię zajmuje. Musisz nabrać dystansu do tego co on mówi, wiedzieć że jego słowa nie mają pokrycia w rzeczywistości bo znasz swoją wartość. Wiem że to trudne ale to jest podstawa do tego,  żeby mogło się coś zmienić na stałe. Jego uwagi i komentarze na twój temat zbywaj w taki, zdystansowany sposób (jak robiłam to ja i poskutkowało zadziwiająco szybko): najlepiej jeśli będziesz wtedy czymś zaaferowana, zajęta czymś, miała dobry humor, i z uśmiechem, ignorancją przyznawała mu rację ( nonszalancki uśmiech, nie patrzenie wtedy w oczy bo jesteś czymś zajęta bardzo sprzyja)! Wiem, wiem jak to brzmi, ale osoba która psychicznie atakuje stara się na Cb wpłynąć, jeśli mu pokarzesz że nic nie wskóra to z czasem ataki się osłabią a może i znikną w ogóle. Musisz dojsć do ładu ze sobą i zbudować poczucie własnej wartości, pewność siebie żeby nie odbijało się na Tobie jego zachowanie i próby ataku psychicznego.

Po drugie to podjąć kroki prawne, jak radzi Ci chaber05. Twój ma ewidentny problem ze sobą, a do tego alkohol. Najgorsze połączenie.

Siły i cierpliwości moja droga,
Powodzenia!

5

Odp: Znęcania się psychiczne brata
nokiaaa napisał/a:

wiesz ja ci powiem tyle, zazdroszcze tobie ale nie twojej mamie, ty w końcu wyjdziesz za mąż albo wyjedziesz, a mama będzie się męczyć do śmierci z nim.

Nikt jej nie każe. Jak głupia, to się męczy.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Znęcania się psychiczne brata

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024