Psychologia życiowa ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Psychologia życiowa ;)

Zaczełam w tym roku studia zaoczne "psychologia", czy mozecie prosze was doradzic mi gdzie najlepiej zaczac szukac prace w tym kierunku? Jakie to moga byc zawody aby sie piąć? Macie jakies pomysly, nie mam praktycznie zadnego doswiadczenia, wy powinnyscie wiedziec, wiec prosze kochane net kobietki pomozcie wink Bo chcialabym miec mozliwosc rozwoju, a najlepiej powoli zaczynac pracowac w danym zawodzie wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Psychologia życiowa ;)

Nikt nie ma zadnego pomyslu?

3

Odp: Psychologia życiowa ;)

Dobre pytanie! Ja jestem na 3 roku psychologii zaocznej. W tej chwili od 2,5 roku pracuję jako konsultant telefoniczny w dużej znanej sieci i chętnie bym tą pracę zmieniła, bo jest bardzo stresująca. Myślałam o pracy, w której również miałabym styczność z ludźmi(ale nie przez telefon!) czyli praca w biurze, bądź w terenie, jest trochę możliwości.

4

Odp: Psychologia życiowa ;)

Marzyło mi się kiedyś by zostać terapeutą uzależnień.Do momentu gdy dowiedziałam się,że trzeba skończyć psychologię.Może spróbuj poszukać jakiś kursów czy podyplomówki w tym kierunku.
Mieszkam w niezbyt dużym mieście i wiem,że takich specjalistów tu brakuje.

5

Odp: Psychologia życiowa ;)

Bella, Fiola skąd się w takim razie zrodził w Was pomysł, żeby studiować psychologię? Jakie miałyście plany gdy wybierałyście ten kierunek?

6

Odp: Psychologia życiowa ;)

gojka102, podyplomówkę robi się dopiero po ukończeniu studiów, także jeszcze mam trochę czasu, to samo z kursami doszkalającymi..
Ja wybrałam ten kierunek, bo to jest to co mnie interesuje i mam pewne plany z tym związane, ale te plany mogę realizować dopiero po ukończeniu studiów. A tymczasem mogę robić co innego, moim zdaniem jakakolwiek praca, w której jest kontakt z ludźmi, to już jako tako przygotowuje do wykonywania zawodu.

7

Odp: Psychologia życiowa ;)

Musicie się niestety liczyć z tym, że w trakcie studiów najprawdopodobniej macie szansę tylko na bezpłatne staże, praktyki. Ilekroć szukałam ogłoszeń o pracy w tym zawodzie, znajdowałam ogłoszenia typu: w tytule - "Praca dla psychologa", a w treści - "damy możliwość prowadzenia terapii w naszym gabinecie w zamian za płacenie nam czynszu"... Żenada. Aha, kiedyś też widziałam, że szukają studentów psychologii i medycyny do pracy w poradni psychologicznej - po wejściu w treść ogłoszenia okazało się, że dotyczy to pracy na recepcji i odbierania telefonów smile Myślę, że naprawdę bardzo trudno jest znaleźć płatną (jakkolwiek) pracę związaną z psychologią, bo psychologów jest tylu, że nawet ci po studiach nierzadko zarabiają około tysiąca zł miesięcznie albo robią bezpłatne staże. Może ewentualnie poszukajcie pracy w HR lub zacznijcie od wolontariatu w jakiejś fundacji.

8

Odp: Psychologia życiowa ;)

Ja zaczelam te studia ze wzgledu na pasje sa moja pasja. Ale studiuje zaocznie, poki co chodzilam po gabinetach psychiatrycznych ake uslyszalam tylko zadzwonimi, chcialabym po prostu zaczac prace tak jak powiedziala kolezanka wyzej taka ktora mnie przygotuje jakis kontakt z kudzmi itp...

9 Ostatnio edytowany przez Filoletowa (2013-12-30 17:55:41)

Odp: Psychologia życiowa ;)
gojka102 napisał/a:

Marzyło mi się kiedyś by zostać terapeutą uzależnień.Do momentu gdy dowiedziałam się,że trzeba skończyć psychologię.

Nie trzeba skończyć psychologii, aby zostać Specjalistą bądź Instruktorem terapii uzależnień. Tak więc, jesli nadal jesteś tym zainteresowana, masz szansę wink
Poza tym, trzeba dobrze przemyśleć, co się chce robić z tą psychologią, czy kliniczna, czy praca z dziećmi w poradniach, czy psychoterapia, jesli tak, to jaka. Co w tej psychologii nas pociaga, z jakimi ludźmi, problemami chcielibyśmy mieć styczność.
To trzeba czuć, że tak powiem.

10

Odp: Psychologia życiowa ;)

To nie kielbasa zeby ją czuc ! big_smile
Musle ze w psychologi akurat warto sprobowac wszystkiego zobaczyc co jak wyglada i najlepiej zaczac od tego czego by sie nie chcialo robic...

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024