Brak pewności siebie jak z nimi walczyć - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1 Ostatnio edytowany przez TenKtos (2013-05-03 00:48:46)

Temat: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Witam wszystkich długo zastanawiałem czy zarejestrować się na tym forum i założyć ten temat, jednak postanowiłem to zrobić.

Wydawałoby się, że w moim życiu jest wszystko Ok ? jestem przecież zdrowym 21 letnim mężczyzną, wymarzona szkoła (ta o której marzyłem), po szkole mam zapewnioną pracę co też jest dla mnie bardzo dużym plusem. Jestem osobą cichą spokojną opanowaną, bardziej lubiącą słuchać kogoś niż samemu mówić.

Mój problem (problemy) polegają na mojej nieśmiałości, braku pewności siebie. Lękiem, co inni o mnie pomyślą.  Często miewam przeczucia, że jak idę ulicą czy wchodzę do jakiegoś pomieszczenia gdzie przebywa więcej ludzi wszyscy się na mnie patrzą.  Oprócz tego mam problemy z zaakceptowaniem samego siebie i swojego wyglądu a także życiu w ciągłym przekonaniu, że jestem beznadziejny i do niczego się nie nadaję.  Nigdy nie starałem się jakoś specjalnie wyróżniać z tłumu.

Do tego wszystkiego dochodzą problemy z zawieraniem nowych znajomości także tych damsko-męskich. W szkole nie jestem jakoś zbytnio lubiany. Często rówieśnicy mi dokuczali, ale ja nic nie byłem wstanie zrobić. Bo tak naprawdę, co mam zrobić mieszkając w z pokoju z 4 osobami jak wszyscy są na mnie wrogo nastawieni. Chociaż ja tak naprawdę nic nikomu nie zrobiłem zawsze staram się być pomocny kiedy trzeba, nigdy na nikogo nie powiedziałem złego słowa. Bardzo często mam myśli, iż oni mnie obgadują (i tak też robią). Co też sprawia i dodatkowy powód do przygnębienia. Może chodzi im o to, że nie piłem czy nie paliłem, kiedy oni to robili. Często byłem wytykany przez rówieśników ?do niczego się nie nadajesz?,  "ty nie masz w takim wieku dziewczyny"?

Co do relacji damsko-męskich uważam się za osobę mało atrakcyjną, którego tak naprawdę żadna kobieta nigdy nie zechce. Dość że mam wysokie czoło, zakola i rzadkie włosy to na dodatek ma problemy z trądzikiem, co nie oszukujmy się ale nie jest zbyt atrakcyjne. Jedynym plusem jaki mógłbym napisać to jest to że nie jestem niski i gruby wręcz przeciwnie. Tak naprawdę patrząc na mój wiek może wydawać się to dziwne, ale nigdy nie byłem w jakimś poważnym stałym związku. Ostatnio miałem okazję zapoznać przez internet pewną dziewczynę która sama zaproponowała mi spotkanie ale jakoś ją zbyłem uważając że jak tylko mnie zobaczy to się przestraszy i ucieknie. Po czym sama zauważyła że ją zbywam i sama przestała pisać. Chociaż ja i ona żyliśmy w przekonaniu iż dobrze nam się pisz. Na samym początku znajomości napisałem jej że gdyby jej czy mi nie odpowiadało to mówimy o tym sobie i kończymy znajomość.

Często jest tak, iż chodzę przygnębiony. Jakoś nie mogę czerpać przyjemności z życia. Może źle się trochę wyraziłem życie nie jest przyjemne ciągle stawia przed nami różne problemy, z którymi musimy się jakoś uporać.  Ostatnio bardzo rzadko wychodzę z domu, bo tak naprawdę, po co? Nie mam kolegów, koleżanek. Brak mi sensu w życiu. Jak mi się zdarzy gdzieś wyjść od razu widzę młode pary siedzące, spacerujące gdzieś w parku czy innych miejscach, cieszących się z życia.  A ja sam? tak naprawdę nie mam nikogo, z kim mógłbym porozmawiać, pójść na spacer do kina czy nawet gdziekolwiek. Kiedyś lubiłem chodzić ze znajomymi na imprezy, potańczyć pobawić się. Naprawdę sprawiało mi to sporo przyjemności. Ale od czasu, kiedy osoby, z którymi przebywam się zmieniły nic mi się nie chce. Chociaż tak naprawę chęci by może i były, ale tak samemu to troszkę głupio.
Bardzo lubię biegać to była moja pasja, jedyny cel, dla którego miałem okazję wyjść z domu. Niestety wszytko z dnia na dzień się zmieniło dostałem kontuzji prawego kolana i z mojej pasji nici. Od bliska pół roku nie biegam i szybko raczej nie zacznę. Na diagnozę mojej kontuzji muszę czekać kolejne pół roku.

Przepraszam za składnie nigdy nie byłem dobry z j. polskiego.  W razie pytań proszę pisać tutaj albo na pw.
Pozdrawiam.  Liczę na was;)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Witaj TenKtos!

Czytając ten Twój wpis, po części widzę także siebie. Mam bardzo podobne problemy. Też jestem strasznie nieśmiała, co aktualnie przeszkadza mi bardzo w mojej pracy. Mam takie samo wrażenie, jeżeli gdzieś wchodze np. do jakiejś restauracji, że wszyscy się na mnie GAPIĄ ( to okropne :-( ).

Tak samo, uważam się za nieatrakcyjną dziewczynę. Uważam, że jestem grupa i mam beznadziejną twarz... Czesto się tym załamuję i nie wiem co robić. I chociaż mam chłopaka ( poznanego przez internet ), który mówi mi, że jestem pękna i atrakcyjna, to ja tak wg nie uważam.

Powiem Ci, że mogłeś spotkać się z tą dziewczyną, nie miałeś nic do stracenia. Znajomości przez internet są czasem lepsze niz te, które spotykamy na imprezach itd. Jedna zasada, trzeba strasznie uważać. Ale da się takiego człowieka zauważyć. A z tego co opisujesz, dziewczyna była ok.

A pamiętaj, ze z trądzikiem można walczyć, czasem wystarczy dobry dobór kosmetyków.

Ja już mam gorzej, bo schudną mi ciężko, gdyż choroby na to mi nie pozwalają... :-(

3

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

a czy sami nie patrzycie się siedząc gdzieś w barze czy restauracji jak ktoś wchodzi i robi zamieszanie? czy nie spojrzycie? bo ja tak. i ja po prostu wiem że jak gdzieś wchodzę to ludzie się będą patrzeć- to normalne, taki odruch.
albo jak np idziecie chodnikiem i ekstremalna pustka jest.. i nagle pojawia się człowiek wychodzi zza rogu, albo ktoś wjeżdża rowerem czy nie spojrzycie? ja tak.
21 lat i teksty od innych że nie masz w takim wieku dziewczyny? przepraszam ale to z nimi coś jest nie tak nie z Tobą TenKtos.
co ma do tego wiek. gadają tak by coś gadać i jak widać niekoniecznie to jest mądre.
a może odezwałbyś się do tej dziewczyny jeszcze raz przyznając się że zwyczajnie stchórzyłeś przed spotkaniem, ale myślisz o niej bo może być w porządku koleżanką ? i że żałujesz sad itp
KrysSs poraz uwierzyć chłopakowi wink

4

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć
ogień napisał/a:

a czy sami nie patrzycie się siedząc gdzieś w barze czy restauracji jak ktoś wchodzi i robi zamieszanie? czy nie spojrzycie? bo ja tak. i ja po prostu wiem że jak gdzieś wchodzę to ludzie się będą patrzeć- to normalne, taki odruch.
albo jak np idziecie chodnikiem i ekstremalna pustka jest.. i nagle pojawia się człowiek wychodzi zza rogu, albo ktoś wjeżdża rowerem czy nie spojrzycie? ja tak.
21 lat i teksty od innych że nie masz w takim wieku dziewczyny? przepraszam ale to z nimi coś jest nie tak nie z Tobą TenKtos.
co ma do tego wiek. gadają tak by coś gadać i jak widać niekoniecznie to jest mądre.
a może odezwałbyś się do tej dziewczyny jeszcze raz przyznając się że zwyczajnie stchórzyłeś przed spotkaniem, ale myślisz o niej bo może być w porządku koleżanką ? i że żałujesz sad itp
KrysSs poraz uwierzyć chłopakowi wink

Dziękuję Pani za miłe słowa. Wszystko się zgadza w 100 %. Naprawdę były mi one bardzo potrzebne wink

Kolejny problem który mnie dręczy to strasznie niskie poczucie własnej wartość. Już kilka osób mi mówiło Ty ..... dlaczego masz taką niską samoocenę. Często wydaje mi się ze jestem gorszy od innych, nie taki mądry, wysportowany, inteligentny, ładny, dowcipny jak inni. Gdy rozmawiam z ludźmi strasznie się pocę denerwuję, czuję się jakoś niepewnie.

5

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Ogień dzięki :-)

Postaram się uwierzyć, ale już kilkakrotnie się na tym przejechałam:-) więc łatwo nie bd.

TenKtos nie trzeba być mądrym, wysportowanym itd. Liczy się wnętrze, to jaki jesteś dla innych ludzi. A nie to, że  np wiesz jaka mest stolica czegoś tam itp. Warto zajrzeć sobie do swojego wnętrza i nie przejmować sie innymi.

6

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Nie wszystko jest takie proste. Mam takie pytanie jak wygląda wizyta u psychoterapeuty i czy jest on mi potrzebny?

7

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

W życiu jest tak, że im więcej się na czymś skupiasz tym więcej tego dostajesz.  Wszystko zależy od subiektywnej interpretacji faktów. Idziesz ulicą i widzisz trzy uśmiechnięte dziewczyny, pewnie pomyślisz sobie ?na pewno śmieją się  ze mnie ? i już jesteś przybity  . Ktoś  inny w tej samej sytuacji pomyśli ? hmm uśmiechają się do mnie chyba się im podobam ? wink . A prawda może być taka, że nawet nie zauważą biednego faceta a dobry humor mają z zupełnie innego powodu.
Zamiast skupiać się na tym czego nie masz skup się na tym  co możesz w sobie zmienić, ulepszyć. Nie porównuj się do innych bo to nie jest ani dobre ani zdrowe. Najlepiej porównywać się do siebie samego z poprzedniego dnia. Jeśli widzisz, że czegoś się nauczyłeś, wprowadziłeś jakiś pożyteczny nawyk do swojego życia lub pozbyłeś się czegoś negatywnego. Jesteś już na plus, jesteś lepszą wersją samego siebie.  Ktoś kiedyś powiedział że jeśli nie możesz polubić siebie samego  jak możesz wymagać tego od innych. Więc postaraj polubić siebie a  energie  i czas, które poświęcasz na zamartwianie się poświęć na własny rozwój. 
A jeśli chodzi o walkę z nieśmiałością dobrą metodą jest tworzenie sobie małych zadań.  Na przykład dzisiaj zapytam się o coś pani w sklepie, juto pójdę do knajpy, w której jeszcze nie byłem, pojutrze zapytam się jakiejś  przypadkowej dziewczyny, która mi się podoba o drogę itp

8

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Bardzo dziękuję wszystkim za rady smile Naprawdę są mi bardzo pomocne. Postaram się wdrażać je w swoje życie.

Jeszcze raz Bardzo Bardzo dziękuję. Czekam na wasze dalsze rady wink

9

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Witaj! Ja również zmagam się z takimi samymi problemami.

Odwiedzam psychologa- pomaga mi to chociażby w oczyszczeniu się z negatywnych emocji, które nagromadziły się u mnie w ostatnim czasie i nie tylko.

Bądź sobą- to bardzo dobrze, że nie masz nałogów. Staraj się pokonać swoje lęki- może właśnie zacznij od wizyt u psychologa?

Dla mnie zastanawiającym jest fakt, że nie widzę w swoim otoczeniu takich osób, jak Ty. Raczej te przebojowe, które nie zawsze traktują nas poważnie.

Pozdrawiam smile

10

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Z tego co wiem, to do psychoterapeuty nie trzeba skierowania. Tylko się rejestruje. Przychodzisz i rozmawiasz z panią lub panem. I tak co wizytę, aż lekarz stwierdzi, że coś się zmieniło. Będzie próbował Ci doradzić, powie Ci co masz zrobić.

Myślę, że nie jest Ci potrzebna żadna taka wizyta, to strata czasu. Tu Jasio mówi Ci dobrze, spróbuj najpierw sam zmienić swoje nastawienie. Nie myśl negatywnie tylko pozytywnie. Wróć do swojego hobby, a może nawet znajdź sobie nowe.

11 Ostatnio edytowany przez batszeba (2013-05-05 14:25:39)

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć
Jasio napisał/a:

W życiu jest tak, że im więcej się na czymś skupiasz tym więcej tego dostajesz.  Wszystko zależy od subiektywnej interpretacji faktów. Idziesz ulicą i widzisz trzy uśmiechnięte dziewczyny, pewnie pomyślisz sobie ?na pewno śmieją się  ze mnie ? i już jesteś przybity  . Ktoś  inny w tej samej sytuacji pomyśli ? hmm uśmiechają się do mnie chyba się im podobam ? wink . A prawda może być taka, że nawet nie zauważą biednego faceta a dobry humor mają z zupełnie innego powodu.
Zamiast skupiać się na tym czego nie masz skup się na tym  co możesz w sobie zmienić, ulepszyć. Nie porównuj się do innych bo to nie jest ani dobre ani zdrowe. Najlepiej porównywać się do siebie samego z poprzedniego dnia. Jeśli widzisz, że czegoś się nauczyłeś, wprowadziłeś jakiś pożyteczny nawyk do swojego życia lub pozbyłeś się czegoś negatywnego. Jesteś już na plus, jesteś lepszą wersją samego siebie.  Ktoś kiedyś powiedział że jeśli nie możesz polubić siebie samego  jak możesz wymagać tego od innych. Więc postaraj polubić siebie a  energie  i czas, które poświęcasz na zamartwianie się poświęć na własny rozwój. 
A jeśli chodzi o walkę z nieśmiałością dobrą metodą jest tworzenie sobie małych zadań.  Na przykład dzisiaj zapytam się o coś pani w sklepie, juto pójdę do knajpy, w której jeszcze nie byłem, pojutrze zapytam się jakiejś  przypadkowej dziewczyny, która mi się podoba o drogę itp

jasiu, bardzo fajny post - zwłaszcza to o porównywaniu się do siebie samego z wczoraj smile

12

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Najlepszą receptą na poprawę pewności siebie jest  kupienie sobie nowych ubrań i budowanie nowego wizerunku.

13

Odp: Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Metoda małych zadań się sprawdza smile wiem to po sobie. Też kiedyś byłam bardzo nie śmiała, ale zaczęłam się przełamywać, jak coś mi nie chciało przejść przez gardło myślałam sobie, że jak teraz to powiem to następnym razem będzie łatwiej i rzeczywiście tak było. Tak jest ze wszystkim małymi krokami do przodu a mogą być zdumiewające efekty smile

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Brak pewności siebie jak z nimi walczyć

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024