Mama jest zmęczona - brak siły pomocy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Mama jest zmęczona - brak siły pomocy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1 Ostatnio edytowany przez jzwi (2013-05-15 10:17:01)

Temat: Mama jest zmęczona - brak siły pomocy

Jestem mamą prawie 11m dziewczynki od paru miesięcy pracuję, bo sytuacja finansowa nie pozwoliła mi iść na wychowawczy. Córcia urodziła się wcześniej idużo kasy poszło na leczenie ... Wiec dzilę czas pomiędzy obowiązki zawodowe i opieke nad córcią - maż właśnie stracił pracę :-(
Staram się go wspierać ale sił mi juz samej brak ... Spłacam mieszkanie, auto i ciągle jeżdzęz córcią do lekarza. Jestem zmęzona wstawaniem w nocy do mojej małej kruszynki, która wstaje dodatkowo około 4 nad ranem. O 6 jadę do pracy, po powrocie karmienie małej spacer ( najcześciej połączony z załatwianiem obowiązków) i tak do wieczora, jak zaśnie to jakaś oboadokolacja i sprzatanie. Jestem tak zmęczona, że na nic siły już nie mam. Zmeczona fizyznie i spychicznie - może ktoś ma jakieś rady, ktos potrafi dodac otuchy - bo zwarjuje inaczej. Może to ze mną jest coś nie tak, ale po prostu zasypiam na stojąco.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mama jest zmęczona - brak siły pomocy

Skoro maz nie pracuje to dlaczego nie zajmie sie coreczka ?? dlaczego nie zajmie sie sprzataniem, gotowaniem, itp pracami domowymi??

3

Stracił pracę na dniach... zajmuje się córcią, kiedy ja jestem w pracy. Wcześniej pracował na zmiany wiec jak ja wracałam to się mijaliśmy :-(
teraz jak wracam to, szuka nowego zajęcia - składa podania jeżdzi z CV-mi. Poza tym chyba jest w jeszcze gorszym dołku psychicznym niż ja. Dobiła go ta sytuacja. Co mam mu powiedzieć - "pozmywaj sobie podłogi, będzie co lepiej"? Staram się brac obowiązki na siebie, wyciągnąć go na spacerhoć na poł godziny i wspierać go aby się pozbierał.

Reklama

4

Moj maz calkiem niedawno nie mial pracy i wszystko spadlo na mnie. Tez dalam mu czas na oswojenie sie z tym, bo wiadomo ze meska duma cierpi, facet czuje sie bezwartosciowy i tak dalej. Jednak po krotkim okresie czasu odbylismy rozmowe ze skoro siedzi w domu nie moze byc tak ze ja robie WSZYSTKO a on szuka pracy. Doskonale wiem ze gdybym to ja stracila prace robilabym cokolwiek w domu, by czuc sie potrzebna, by odciazyc ta druga osobe, ktora pracuje i czuje sie przytloczona odpowiedzialnoscia, nie samym faktem wychodzenia do pracy.
W kazdym razie wydaje mi sie trzeba ustalic pewne warunki, bo nie mozesz sie wykanczac chcac dbac o meza, corke, kto sie zatroszczy o Ciebie? Na dluzsza mete najbardziej bedziesz cierpiec Ty.

5

Jak przetrwalisie  taki trudny okres?

Reklama

6

Powiedz mężowi, że nie tylko pracując zawodowo może się spełnić w roli męża. Pomagając Ci w domu też może dużo pomóc. Powiedz mu, że bardzo go potrzebujesz. Robiąc wszystko za niego mu nie pomożesz w dołku. Niech on sie zajmie czymś pożytecznym. Obiady przecież może gotować on. Nawet jak nie umie to teraz naprawdę nie jest problem się nauczyć gotować (jest mnóstwo smacznych i gotowych dań). Nie znaczy to, że zawsze ma stać przy garach. Nie! To tylko na czas kryzysu. W nocy do dziecka tez może wstawać. Ważne byście razem nawzajem sobie pomagali, a wszystko będzie dobrze. A z tego co widzę to Ty pracujesz, dbasz o dom, dziecko i męża, a on tylko pracy szuka i pilnuje córki gdy Cie nie ma. No żeby się nie przemęczył od tych obowiązków. Powiedz mu, że zamiartwianiem się nic nie zmieni.

Widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

7 Ostatnio edytowany przez kitka20103 (2013-05-15 12:16:54)

Bylo cholernie ciezko, chodzilam struta, czulam sie jakbym dzwigala caly swiat na barkach, nie mamy dzieci, wiec Tobie dopiero musi byc ciezko.
Było sporo kłotni. Taki stan trwal kilka miesiecy. Trzeba bylo zacisnac pasa, splacac kredyt, oplacac cala reszte. Czulam sie jak facet a nie jak kobieta, do tego troszke wykorzystywana. A mezczyzna jak to mezczyzna nie szuka sobie sam zajec w domu, bo i po co? Wiem jak juz zostalam dorpowadzona na skraj zalamania:) to powiedzialam ze nie bede robila niczego w domu bo tak byc nie moze. Bo ja doskonale bym sobie znalazla zajecie sama, chociazby te podlogi do umycia. Moze jestem troszke okrutna, jednak babcia mnie nauczyla, iz z facetami nie ma sie co cackac.
Z tamtego okresu pamietam, ze bardzo chcialam sobie pozwolic na slabosc, a niestety chodzilam mega zestresowana.

Jesli chodzi o gotowanie dokladnie, to nic skomplikowanego. A makaron z serem zrobiony z sercem smakuje pysznie:)

U nas fukncjonuje podzial tydzien na tydzien, tydzien gotuje ja a tydzien maz. Sprawdza sie to juz kilka lat. W koncu on tez musi cos jesc, wiec dlaczego nie mialby sie w to zaangazowac.:)

8

Fakt jest ciężko, do etapu kłótni jeszcze nie doszliśmy, ale to kwestia czasu. Też czuję siejakbym to ja musiała wszystko udźwignąć... a facet fakt nie szuka sobie zajęw domu
sił brakuje i na taką powazną rozmowę też brakuje- bo wim, że skończy się kłótnią (oboje jesteśmy rozdrażnieni)
pozatym staram się nie pokazywać negatywnych emocji przy dziecku
zekam do wieczora z romowa a w rezultacie jestem tk zmęczona, ze odpuszczam, wiem jak to brzmi - wiem, że to bez sensu, bo wpadam w magiczny krąg zmęczenia...
zastanawiam się skąd wziąść na kasęna potrzebne rzeczy i kredyty, jak zaplanować budzet, którego i tak zabraknie :-(
napewno nie oszczędzam na córci - ma nadal wszystko czego potrzebuje, moze poza szzerym musmiechem mamy, która placze jak nikt nie widzi
wiem, że trzeba cos postanowić, że rozmowa z męzem jest nieunikniona
wiem i co z tego...
echhhhhhh

9

Dla swojego dobra powinnas z mezem na spokojnie porozmawiac, chociaz wiem ze o spokoj moze byc ciezko. Zle emocje moga przyslonic wszystko.
Moze okazja znajdzie sie sama. Badz dobrej mysli. A moze znajdzie prace szybciej niz przypuszcza.
Jednak zadbaj w tym wszystkim o siebie. O swoj spokoj ducha.

10

chyba na to trochę liczę- ze rozmowa sama się nawinie, może liczę na to, ze on w końcu pęknie i coś powie
powie jak to będzie wyglądało wg niego

11

Jzwi żyjesz z mężem czy obok męża? Jak się ma męża to trzeba mu w ramionach płakać, a nie samej po kątach. Wszystko macie robić razem. I czemu miało by dojść do kłótni? Możesz mu powiedzieć, że to dla jego dobra. Dla waszego. By się wam łatwiej żyło. Ty nie masz mu mówić, że jest leniem, tylko mu powiedzieć, że jeśli zrobi coś w domu to Ci tym bardzo pomoże.

12

powinien pomóc, a także posprzątać. jakoś ja daje rade to i on może.

'Netkobiety są kompasem w moim życiu'

"mam czas dla każdego absurdu"

13

Niefajne mieć żonę i dziecko na karku i stracić pracę. To może dobić każdego faceta. Bo się nie spełnia. Wiadomo jak jest w Polsce, jak czasem długo się pracy szuka. Priorytetem dla mężczyzny jest praca, nie sprzątanie, nie opieka nad dzieckiem. Praca, bo ona przynosi pieniądze na utrzymanie. Troszkę suszenia głowy przez kobietę i są nerwy, tym większe im dłużej pracy nie ma. To łatwe powiedzieć - zrób coś, miej pracę, ale wcale nie łatwe ją mieć... Tylko... że... o ile się nie chce.
W sytuacji trudnej - wstaje się o 5,6 rano i szuka cały dzień pracy. To nie tylko CV przez kompa, to urabianie nóg, to pytanie znajomych, to dorywcze zajęcia, cokolwiek. Tu nie ma czasu na leżenie, na czekanie, na w sumie smutek. A autorka od tego, by to wspierać, by też dobitnie to powiedzieć.

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

14

Remi zgadzam się z Tobą. Facet od zawsze czuł się spełniony w swojej roli gdy to on zarabiał na życie. Jaskiniowcy żyli tak, że on szedł na zdobywanie jedzenia, a ona w jaskini pilnowała by ogień w ognisku nie zgasł. Stąd się wzięło przysłowiowe: pilnowanie domowego ogniska. I jeśli nagle to żona pracuje a facet nie, to czuje się gorszy i nie spełniony. To prawda! Ale przecież nikt mu nie każe do końca życia prać i gotować i godzić się, by to żona pracowała. To ma być tylko na krótki okres by ten trudny czas przetrwać. Bo inaczej ta kobieta się wykończy pracując 24 h na dobę. W dzień pracuje, potem w domu sprząta, gotuje, jeździ po lekarzach z córką, a w nocy do niej wstaje. A co mąż zrobi jak żona przez to do szpitala trafi? Wtedy już wszystko będzie na jego głowie. Warto tak? Nie lepiej schować na pewien okres dumę w kieszeni i ten obiad ugotować, lub w nocy wstać do dziecka?

15

Zamiana ról na jakiś czas nie zaszkodzi żadnej ze stron, tylko taka rzeczywista, nie połowiczna. Mąż doceni to co Ty robisz, a Ty docenisz jego. Niefajnie jest miec wszystko na swojej głowie.
Myślę, że mąż powinien bardziej się przyłożyc. Ja bym tak zrobiła, widząc drugą stronę, zmęczoną do granic wytrzymałości. To się widzi, nie da rady przeoczyc.

16

Takie czasy.Czy wykonywanie domowych obowiązkó to taka ujma na honorze dla faceta?Kurde, wymoczki jakieś charakterologiczne - czy kobieta w analogicznej sytuacji położyłaby się na kanapie i cierpiała?NIE.To jakieś nagminne, facet wylatuje z pracy i strzela focha całemu światu.

"Rzeczywiście tak jak księżyc, ludzie znają mnie tylko z jednej , jesiennej strony"
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars"

17

Hmmm... Zastanawia mnie to, że padają głosy "skoro nie ma teraz pracy to niech cię odciąży w obowiązkach domowych". Ciekawostka wink Sugeruje to, że jak już jaśnie głowa rodziny ma pracę, to obowiązki domowe odpadają? Jak rozumiem Autorka pracuje na pełen etat, zajmuje się dzieckiem, domem, wizytami u lekarza. Czym więc zajmuje się jej mąż? Załóżmy nawet, że ma pracę. To jest jego jedyny obowiązek jak mniemam? I po powrocie z tej hipotetycznej pracy jest zbyt zmęczony by wypełnić swoją część obowiązków? A Autorka ma mieć siłe mimo wyrabiania takiego samego etatu?

A teraz pracy nie ma i obowiązków też nie przybyło. Dla mnie to sytuacja nie do przyjęcia. Skoro jest samcem alfa, tym wyżej wspomnianym jaskiniowcem, to niech stanie na rzęsach a nie wpada w marazm. Jaskiniowcy nie mieli czasu na chandry smile

Pozdrawam Cię kobitko i nie zatyraj się na śmierć, bo kto Ci córkę wychowa?

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Mama jest zmęczona - brak siły pomocy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018