co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Proszę o pomoc znam kogos kto chce się zabić nie wiem czy można to gdzieś zgłosić by np do zakładu zabrali te osobe na jakiś czas czy co robić????

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

zastanawialm sie czy napisać, ale moim zdaniem powinnaś to zgłosić do poradni leczenia  zdrowia psychicznego,tam będą wiedzieć jak Ci pomoc, bo to ze ktoś ma takie myśli może mieć depresje,to tylko moje zdanie

3

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Właśnie chce ale czy ta osoba pójdzie do poradni to jest problem

4

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Porozmawiaj na pewno będzie ciężko,ale walcz o ta osobę,nie wiem jak można kogoś przekonać ,ale wiem ze to nie niemożliwe.Jeśli to ktoś Tobie bliski{jesli nie ,to również pokaz i walcz o ta osobę,}pokaz jak Ci zależy na niej,pokaz jej ze życie to nie tylko ciemna strona, trzymam kciuki i myślę o Was

5

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Rozmawiam dziś parę razy on twierdzi że nie ma po co żyć ,że do niczego sie nie nadaję.Mam nadzieję że pójdzie ze mną do specjalisty poprosze go że jak nie dla siebie to niech zrobi to dla mojaej córci bo to jego oczko w głowie.Ale boje się że nie zdążę  ,że zrobi coś sobie

6

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

jeśli o tym mowi to jest oznaka wolania o pomoc... rozmawiaj  z nim, mow mu o jego zaletach, talentach, przypomnij mu ze jest wartosciowym czlowiekiem ktory ma wokol siebie bliskich ktorzy Go potrzebuja.  Powiedz mu ze pojdziesz  z nim do specjalisty ,bedziesz przy nim w tym wszystkim.Daj mu poczucie wsparcia. Wybierzcie sie do psychoterapeuty najlepiej renomowanego.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

7

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Osoba mówiąc o tym ze chce popełnić samobójstwo na prawdę tego nie chce tylko poszukuje pomocy . Nie podałaś przyczyn takiego pomysłu i nie wiadomo zbytnio co zaproponować aby rozwiać takie myśli . Ty przede wszystkim powinnaś wesprzeć taką osobę i spróbować poszukać jakiegoś rozsądnego rozwiązania . Podaj więcej szczegółów tej sytuacji a my spróbujemy ci podać przykładowe rozwiązania na których będziesz mogła bazować .

8

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Ja sama niewiem co mu się stało zaczął pracę w innym mieście mieszkał u brata i zaczął mieć myśli o morderstwach,że nie ma po co żyć itd zwolnił się z pracy wrócił do mamy i twierdzi że coś się z nim dzieje,jest strasznie nerwowy,myśli o samobójstwie .Nie poznaje go ,zamknął się w sobie ,mówi że chce się powiesić  nie ma po co żyć

9

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Przede wszystkim powiadom o tym  zdazeniu osoby, jemu bliskie.Nie powinno  zostawiac sie takich osob nawet na chwile,trzeba z nimi duzo rozmawiac,wspierac,ale jak trzeba to i nawet krzyknac.Ja uwazam ,ze to wolanie o pomoc.........pewnie nawarstwily sie rozne problemy,gdzie duzo pesymizmu,gdzie ktos jest na zakreci,ze ciezko wyjsc samemu z tego "dola" Przezylam taka sytuacje,kiedy moja znajoma byla w glebokiej depresji i chciala zrobic sobie krzywde,a ja bylam wobec niej delikatna i wierzylam ,ze chce isc spac,a ona w tym czasie  podciela sobie zyly i tylko moj upor  w jej poszukiwaniu uratowal jej zycie,szukalam jej wszedzie ......a ona byla na strychu z podcietymi zylami  i w ostatniej chwili ja odratowali!Minelo kilka lat i historia sie powtorzyla,ale wtedy juz mnie nie oszukala,bo ja na nia nawrzeszczalam ,ze jak to zrobi to ja sie nie podniose,ze  zniszczy mi zycie........i stal sie cud ....sama chciala do szpitala i chciala sie leczyc. Zawiezlismy ja z mezem szpitala  i do dzis jestem jej przyjaciolka..... uratowalam jej zycie 2 x jest mi za to wdzieczna ,nie mozna byc gluchym na ludzkie wolanie! Ewelino Ty jestes  wrazliwym czlowiekiem!

10

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Staram sie mu pomóc nawet zaprosiłam by na weekend do mnie przyjechał by odpoczął wtedy chce iść z nim do lekarza

11 Ostatnio edytowany przez JustynaPiatkowska (2013-01-09 23:53:54)

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Ewelina20,
fakt, że osoba wyraża swoje myśli samobójcze, owszem, warto rozumieć, jako "prośbę o pomoc". Nie znaczy to jednak, że "tylko mówi" i "samobójstwa na pewno nie popełni", "już dawno by to zrobił"!

Mężczyzna, o którym piszesz wyraża nie tylko myśli, ale też fantazje i zamiary samobójcze - zastanawia się nad metodą, np. powieszeniem. Takie precyzowanie myśli o śmierci może rozwinąć się w kierunku konkretnych planów, kiedy i gdzie się zabić.

Z pewnością warto być dostępnym dla osoby, która mówi o śmierci. Rozmawiać z nią o jej problemach, wątpliwościach. Nie bać się słów "samobójstwo", "śmierć". Zachęcać do szukania pomocy - podrzucać ulotki, adresy, telefony zaufania, Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej itp. Odwoływać się do tej części chłopaka, która chce żyć. Mówić o pozytywnych obszarach jego życia, zasobach, osobach, w których ma wsparcie, pozytywnych wydarzeniach z jego przeszłości.

Musisz jednak sama zastanowić się, jak wiele możesz z siebie dać, aby nie obarczyć się ciężką odpowiedzialnością za życie przyjaciela.

O myślach samobójczych powinni wiedzieć bliscy, z którymi chłopak mieszka - jego matka, brat, partnerka.

W sytuacji, w której będziecie oceniać, że ryzyko popełnienia samobójstwa jest duże - będzie świadczyć o tym jego nastrój, zawężenie  (dostrzeganie tylko jednego możliwego scenariusza, negatywne myślenie o sobie i o świecie, izolacja od ludzi, brak pozytywnych emocji), być może zachowania agresywne, wyrażanie myśli i zamiarów samobójczych, specyficzne zachowania (np. pozbywanie się ważnych osobistych rzeczy, żegnanie się z bliskimi, porządkowanie swoich spraw), łatwy dostęp do metod odebrania sobie życia (np. broń, tabletki, alkohol, własny samochód, bywanie w miejscach, w których jest sam - las, piwnica itp) - możecie w każdej chwili wezwać karetkę Pogotowia Ratunkowego.

Wyrażanie zamiarów samobójczych to sytuacja bezpośredniego zagrożenia życia. Lekarze ratownicy mają obowiązek przyjąć zgłoszenie i przejąć odpowiedzialność za pacjenta. Może on być przewieziony na obserwację psychitaryczną także wbrew swojej woli.

Oczywiście warto jednak, aby chłopak możliwie szybko (a nie dopiero w sytuacji ostrego kryzysu) trafił pod opiekę psychiatry i psychologa, jeśli to możliwe - dobrowolonie.

12

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

no wlasnie co zrobic? moja kolezanka mowi ze nie wytrzyma ze cos sobie zrobi, chłopak z NIa zerwal po 7 latach i Ona jest teraz w rozsypce... napisala Mu jak sie czuje i zeby sie zastanowil ze moze by wrocil, i mowi ze czeka tylko az napisze On ostatecznie co postanowil a wtedy 3dni do pogrzebu, juz wymyslila jak to zrobi ale mi nie powiedziala... martwie sie o Nia,
Ona nie chce isc do psychologa bo uwaza ze to nic nie da, staralam sie Jej mowic ze przeciez jesli On wroci do Niej z litosci tylko dlatego zeby nic glupiego sobie nie zrobila to to bez sensu, a On pewnie nie zdaje sobie sprawy jak Ona to przezywa i napisze ze nie wroci.,.. a wtedy to juz nie wiem.... siedzi w domu nigdzie nie wychodzi, nie ma motywacji by szukac pracy.... czasami tylko ze mna sie spotka a wtedy mowi o NIm... nie wiem cyz to jest tylko takie mowienie... mowie Jej zeby pomyslala co Jej rodzice pomysla, jak sie beda czuli gdy cos sobie zrobi... mowilam ze pojde do Jej taty i siostry i im powiem - a Ona na to ze to tylko przyspieszy Jej decyzje bo Oni nie wezma tego na serio i cos Jej beda gadac zeby sie nie wyglupiala nie przejmowala tym chlopakiem... mowie Jej ze On widocznie nie jest Jej wart, ze gdzies tam czeka ten odpowiedni a Ona ze nie bo nigdzi enie wychodzi wiec nie ma gdzie kogo poznac a nawet jak pozna to ciagle mysli i kocha tamtego....

co mam zrobic? nie wiem jak Jej pomoc? czy rzeczywiscie isc powiedziec Jej rodzinie? bo Ona sama mowila mi ze Oni nie wiedza za duzo, Ona placze gdy oni nie widza... nie wiedza jak to przezywa a od rozstania minelo 3miesiace...

13

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Zgłosić na policję!

14

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo
jakWniebie napisał/a:

no wlasnie co zrobic? moja kolezanka mowi ze nie wytrzyma ze cos sobie zrobi, chłopak z NIa zerwal po 7 latach i Ona jest teraz w rozsypce... napisala Mu jak sie czuje i zeby sie zastanowil ze moze by wrocil, i mowi ze czeka tylko az napisze On ostatecznie co postanowil a wtedy 3dni do pogrzebu, juz wymyslila jak to zrobi ale mi nie powiedziala... martwie sie o Nia,
Ona nie chce isc do psychologa bo uwaza ze to nic nie da, staralam sie Jej mowic ze przeciez jesli On wroci do Niej z litosci tylko dlatego zeby nic glupiego sobie nie zrobila to to bez sensu, a On pewnie nie zdaje sobie sprawy jak Ona to przezywa i napisze ze nie wroci.,.. a wtedy to juz nie wiem.... siedzi w domu nigdzie nie wychodzi, nie ma motywacji by szukac pracy.... czasami tylko ze mna sie spotka a wtedy mowi o NIm... nie wiem cyz to jest tylko takie mowienie... mowie Jej zeby pomyslala co Jej rodzice pomysla, jak sie beda czuli gdy cos sobie zrobi... mowilam ze pojde do Jej taty i siostry i im powiem - a Ona na to ze to tylko przyspieszy Jej decyzje bo Oni nie wezma tego na serio i cos Jej beda gadac zeby sie nie wyglupiala nie przejmowala tym chlopakiem... mowie Jej ze On widocznie nie jest Jej wart, ze gdzies tam czeka ten odpowiedni a Ona ze nie bo nigdzi enie wychodzi wiec nie ma gdzie kogo poznac a nawet jak pozna to ciagle mysli i kocha tamtego....

co mam zrobic? nie wiem jak Jej pomoc? czy rzeczywiscie isc powiedziec Jej rodzinie? bo Ona sama mowila mi ze Oni nie wiedza za duzo, Ona placze gdy oni nie widza... nie wiedza jak to przezywa a od rozstania minelo 3miesiace...

O wszystkim powinnas powiedziec rodzicom,bo za daleko to zaszlo.Pamietaj,ze zycie ma sie tylko jedno i jak mozna pomoc to zrob to odrazu.A tak w ogole ja wplynelam na moja przyjaciole tymi slowami"co Ty chcesz zrobic  swojej rodzinie,mnie,czy Ty chcesz zebym nigdy sie z tego nie podniosla,ze zlamiesz moja psychike,ze bede musiala z tym zyc..........i podzialalo,chciala  do szpitala,chciala pomocy!

15

Odp: co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

mówie Jej, ze jesli nic nie zrobie a Ona cos zrobi to ja bede miala wyrzuty sumienia i bede musiala z tym zyc, to Ona stwierdzila z emogla mi nic nie mowic i teraz bedzie sie starala zebym o tym zapomniala, ale to niemozliwe... niby była gdzies zaniesc cv do pracy, na rozmowy o staże poszła ale mówi ze Jej nie zalezy i jelsi On nie wroci to nie wie... napisała do Niego na gg tak po prostu czesc co slychac i sie nie odzywa a Ona czeka i czeka... i myslalam juz nawet zeby zdobyc do tego chlopaka numer i pogadac z Nim zeby wiedzial w jakim Ona jest stanie... ale jelsi Jej nie kocha to nie wróci i malo sie tym przejmie co ja powiem... z tego co Ona mowi dla Niej wchodzi tylko jedna opcje - to zeby On do Niej wrocil innej nie przyjmuje...  a do milosci nie zmusisz, i tłumacze Jej ze jesli Go kocha to powinna pozwolic Mu byc szczelsiwym... samemu czy z inna... przeciez to jest milosc... gdy szczescie drugiej osoby jest wazniejsze niz nasze...

a powaznie mysle jak tylko wyzdrowieje pojsc porozmawiac z Jej siostra...

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » co zrobić gdy ktoś planuje samobójstwo

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024