kompleksy czy słysznie ? jak się ich pozbyć ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » kompleksy czy słysznie ? jak się ich pozbyć ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: kompleksy czy słysznie ? jak się ich pozbyć ?

choć mam tylko 19lat odkąd pamiętam mam kompleksy. nie lubiłam swoich rudych włosów i piegów, bo dzieci w podstawówce krzyczały do mnie rudzielec, niejednokrodnie jako mała dziewczynka płakałam przez to. teraz kolor włosów mi się zmienił, mam takie coś pomiędzy rudym a blondem, doś nietypowy kolor. mam mały biust( 70b) i to też jest pododem moich kompleksów, zastanawiam się nawet czy kiedykolwiek rozbiorę się przed jakimkolwiek chłopakiem ...
pomimo tego, że jestem szczupła 167cm/54 kg  wiem że mam kilka atutów- zgrabne nogi, ładna pupa( choć i tu się zastanawiam bo nie jest taka mała).
ostatnio jednak coraz częściej słyszę że mamorginalna urodę i jestem ładna, ale nie umiem w to uwierzyć ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: kompleksy czy słysznie ? jak się ich pozbyć ?

Nie patrz na siebie tak krytycznie. Przecież rzadko która kobieta jest modelką. Skoro wiele osób Ci mówi, że jesteś ładna, to znaczy że tak jest. Mały biust jest lepszy niż wielki - przynajmniej możesz biegać. Moja koleżanka ma ogromny biust, który jej przeszkadzał całe życie. Ze niby przyciąga uwagę facetów? No tak, ale bardziej jako zjawisko przyrodnicze, bo kiedyś mi się zwierzyła, że usłyszała dwóch kolegów z pracy jak rozmawiają o jej biuście i nie było to przyjemne dla niej.

3

Odp: kompleksy czy słysznie ? jak się ich pozbyć ?

Kolor włosów, piegi, wzrost, waga nie maja praktycznie nic wspolnego z atrakcyjnością, cechy które podałaś będą wyobrażane przez każdego odbiorcę inaczej. Nie jestes w stanie podac nam proporcji i dokładnego wyrysu, dochodzi subiektywność odbioru danego bodźca tzw. gust. Czy jesteś ładna? To pojęcie jest tak subiektywne... Widzisz ta sama dziewczyna w skali światowej (miss world, VS angels itp) nie będzie ładna, ale w skali lokalnej bedzie pięknością, jeśli dodamy do tego samo jej otoczenie, ludzi ktorzy ją znają będzie idealna. Znajomosć ma znaczacy wpływ, ta sama osoba, raz jej nie znasz i nie zwróciła bys na nia uwagi moze byc Twoim partnerem. Jedyna ocena słuszna to punkty np 1 - 10. Można też wyróżnić tam np twarz, ciało, zadbanie i poszczególne kategorie punktować ale to juz jak kto chce. Nikt więc nie może Ci powiedzieć czy Twoje kompleksy są słuszne. Osobiście bardziej rajcuje mnie szeroka miednica i zwiazane z nia kształty nóg i pupy niż same cycki jako objaw obecności estrogenu w organiźmie. Duże cycki zwracają uwagę i chyba tylko tyle, cos jak bardzo wielkie mięsnie. Poza tym wielkość piersi jest bezpośrednio zależna od ilości tłuszczu w organiźmie. Ogromna wiekszosc woli szczuplejsze z mniejszymi niz tłuste z duzymi, duza masa to wada i tyle. Choc jest czesc ktorej sie to podoba. Jak się pozbyc tych kompleksów? One nie sa powiazane z wyglądem, ale z psychiką. Dązysz do lansowanego przez media ideału, podobnie jak 95% wszystkich dziewczyn. Nie pokazują tam przeciętności a więc rzeczywistości, tylko zjawiskowość. Widząc to wiesz że odstajesz, bo nie jestes tak ładna. Niektóre sobie radzą z tym w taki sposób ze zeby poczuc sie lepiej wypatrują wpadek gwiazd, ale to juz inny temat. Musisz zrobić się pewna siebie, obojętnie czy jestes 5tką, 7mką 9tką czy 10tką zawsze możesz czuć się pewna siebie, ale też zawsze możesz mieć kompleksy, zmieni sie tylko punkt odniesienia. Należy sobie uzmysłowić że każdy ma wady. To czy grad forumowiczek Ci napisze że na pewno jesteś ładna, co nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości, bo nikt Cię nie widział, niczego nie zmieni musisz sama dojść do pewnego poziomu pewności siebie, a więc uwierzyć w pewne konkretne tezy, zeby w koncu dobrze się czuć. Jak do tego dojśc juz tutaj pisał nie będe, ale jak mówilem certain beliefs, zaczniesz widziec to w co wierzysz, bo widzenie czegoś i wiara w to są sprzężone. Pozdrawiam.

4

Odp: kompleksy czy słysznie ? jak się ich pozbyć ?

Witaj,
Zgadzam się z Lydią, nie każda kobieta musi być idealna, nawet modelki nie są, każdy ma swoje kompleksy ale jak to my kobiety zawsze je wyolbrzymiamy ja np. odkąd schudłam biust mi się zmniejszył i wszyscy mówią że mam małe piersi ale ja staram się tym nie przejmować i znajdować w tym swoje dobre strony, piszesz że masz zgrabne nogi eksponuj je, znajdź w sobie swoje atuty i staraj się je pokazać światu, jeśli ty uwierzysz i będziesz pewniejsza siebie to staniesz się bardziej atrakcyjniejsza dla otoczenia i oczywiście dla facetów. Uwierz w to że jesteś ładna, każda z nas jest tylko nie umiemy tego docenić. Pozdrawiam!

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » kompleksy czy słysznie ? jak się ich pozbyć ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024