tabletki daylette, co o nich możecie powiedzieć? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-05-07 19:02:13

Lauraaa
Wkręcam się coraz bardziej

tabletki daylette, co o nich możecie powiedzieć?

Witam ! smile Mam 20 lat i właśnie zdecydowałam się zacząć brać tabletki anty , byłam dziś u ginekologa i przepisał mi daylette , wiem że każdy organizm reaguje inaczej na tabletki anty ale chciałabym ppoznać Wasze zdanie na temat daylette. Ginekolog powiedział, że są one nowe i dobre ale chciałabym wiedzieć jak Wy się po nich czujecie? AA i mam pytanie , jak to jest z tymi czterema ostatnimi, gin mi mówił ale jakoś tak niezrozumiale, jak wezmę te 24 tabletki najpierw , potem te cztery na innym kolorze i po tych czterech dopiero następne opakowanie tak? i w ciągu tych czterech ostatnich potrzebna jest dodatkowa antykoncjepcja? Bo podobno są one nieaktywne? z góry dzięki za odpowiedzi !

#2 2012-05-07 20:52:17

reni1087
Dobry Duszek Forum

Re: tabletki daylette, co o nich możecie powiedzieć?

witam smile
masz racje każdy organizm inaczej reaguje więc nie ma się co sugerować innymi wypowiedziami. Jak ja je miałam (wcześniej brałam Cilest, ale gin chcial mi przepisać jakieś nowsze) to przyznam, że strasznie źle sie po nich czułam, kręciło mi sie w głowie i takie uczucie jakbym miala zaraz zwymiotować. Teraz mam Artizie i chyba już wszystko będzie ok. A co do dawkowania to po tych 24 jasnych normalnie bierzesz 4 zielone a później od razu nastepne opakowanie, nie robi się żadnych przerw. Tak są one w pewnym sensie nieaktywne, taki efekt placebo, ale działanie jest caly czas takie samo smile

Kobieta zawsze ma racje, nawet jak nie ma, to i tak ma big_smile

#3 2012-05-07 21:04:33

Lauraaa

Dzięki smile a jeszcze tak zapytam, po tych czterech zielonych powinna pojawić się miesiączka tak?

#4 2012-05-08 01:47:37

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Polecam czytać ulotki dołączone do opakowania: jest tam zadziwiająco dużo informacji...

#5 2012-05-08 21:40:02

reni1087
Dobry Duszek Forum

To też zalezy od organizmu kiedy sie pojawi okres, ale już w trakcie brania tych zielonych powinien być. jeśli bedziesz brała tabletki regularnie to co dnia bedziesz wiedziała kiedy bedzie okres wink ja nawet para razy miałam co do godziny o tej samej porze wink

#6 2012-05-08 22:19:02

paulla777
Przyjaciółka Forum

Witam. Ja narazie jestem w trakcie drugiego opakowania. Na poczatku ból brzucha i to ostry,ale teraz wszystko przeszło,nawet cera sie poprawiła. Co do Ciała,nie widze zmian ,No ale oczywiście to moj organizm . Tabletki zawierają mala dawkę hormonów i tak jakby mniej mieszają w organizmie. 
Co do tabletek placebo,sa one po to zeby nie przerywać ciągu brania,bo często kobiety po tygodniowej przerwie zapominają sięgnąć po kolejna tabletkę z nastepnego blistra,a tu jest tak pomyślane zeby o nich nie zapomnieć. Nie ma przerwy w braniu:) Chociaz Wdl. Mnie na blistrze brakuje mi dni tyg .. Wtedy jeszcze mniejsze ryzyko,ze którejś zapomnisz. 
Jesli bierzesz regularnie wszystkie tabletki,to nawet podczas brania placebo jestes zabezpieczona. Pozdrawiam

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

#7 2012-05-09 16:16:33

Lauraaa

Dzięki smile To moje pierwsze tabletki w życiu i strasznie się boję że coś może się stać , mam je zacząć brać za kilka dni, czekam na okres narazie i wolę najpierw poczytać trochę o tym co inne dziewczyny myślą na temat brania tabletek anty.
A jak myślicie, o której godzinie najlepiej jest brać pigułki?

#8 2012-05-15 23:06:43

paulla777
Przyjaciółka Forum

O której godzinie brać je najlepiej? To bez znaczenia,nie wpłynie to na antykoncepcje,to zależy kiedy Tobie pasuje najbardziej. Ja np Biore je o godz 18. W zasadzie nie wiem czemu tak,po prostu tak wyszło. Pomyśl sobie o której masz zawsze czas żeby o niej nie zapomnieć. O której nie będziesz zajęta czy będziesz juz albo jeszcze spała:)

#9 2012-05-20 17:33:49

reni1087
Dobry Duszek Forum

Niby bez znaczenia o której się je bierze, ale lepiej brać je wieczorem niż rano. Na początku organizm musi się przyzwyczaić do brania tabletek i jeśli bedziesz je brała na noc lepiej zniesiesz ewentualne mdłości lub tego typu rzeczy wink Ja np biorę tabletke o 21.

#10 2012-06-01 22:12:09

toska20
Zaglądam tu coraz częściej

Teraz chyba trafiłam w dobre miejsce...
:-).
Czy jest coś niepokojącego jeżeli okres w daylette występuje po czterech placebo czyli na następny dzień kiedy zaczynam brać nowe opakowanie?

#11 2012-06-04 11:09:42

Chinchilla
Niewinne początki

Witam, ja też dopiero zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne,to moje pierwsze. Jestem przy pierwszym opakowaniu daylette, jestem juz przy 13, ale przez cały czas występują krwawienia, do tej pory miałam miesiączkę po 5 dni max, a teraz to już 13 dzień.. czy to normalne przy braniu takich tabletek?

#12 2012-06-04 11:15:51

Anemonne
Moderator

Tak, to normalne przy braniu jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych. Chinchilla, czy czytałaś ulotkę? Ja "wygooglowałam" sobie ją przed chwilą i oto co znalazłam: "Przez pierwszych kilka miesięcy przyjmowania leku Daylette mogą występować nieoczekiwanie krwawienia (krwawienia poza okresem stosowania tabletek placebo). Jeżeli takie krwawienie utrzymuje się dłużej niż kilka miesięcy, lub jeżeli zaczyna się po kilku miesiącach, lekarz powinien zbadać przyczynę".

Naprawdę gorąco zachęcam do czytania ulotek leków, które się łyka... To nie są cukierki.

#13 2012-06-04 19:06:04

Chinchilla
Niewinne początki

Oczywiście że czytałam, ale to trwa nieprzerwanie z miesiączką, dzień w dzień a ja wciąż czekam aż to plamienie się skończy.

#14 2012-06-04 21:17:21

Anemonne
Moderator

To może trwać nawet aż do pierwszej tabletki z następnego opakowania. U mnie tak było.

#15 2012-06-18 21:16:17

minoru
Niewinne początki

Ja po daylette czuje się dobrze nie mam problemów z wagą ani z libido nic mi nie dolega. Tabletki przyjmujesz dzień po dniu i jak wcześniej pisali 24białe i od razu 4 zielone (znaczy się jedna dziennie:)) te zielone są nieaktywne. Zielone to w tym wypadku placebo stosuje się je właściwie tylko po to abyś miała odruch codziennego zażywania tabletek, zabezpieczenie dodatkowe podczas ich brania nie jest wymagane. W przypadki np. yasminelle, które również stosowałam była zasada 21tabletek i 7dni przerwy i znowu 21 tabletek. W czasie przerwy również jesteś zabezpieczona.

Pozdrawiam

#16 2012-06-26 16:03:50

maugorzatka
Niewinne początki

Daylette to najgorsze tabletki, jakie brałam, a brałam kilka Mają być zamiennikiem dla droższego Yaz ale naprawde nie warto oszczędzać tych kilku złotych na swoim zdrowiu Już po miesiącu miałam omdlenia, zaburzenia krążenia, kołatanie serca i drętwienie kończyn, a wcześniej byłam całkowicie zdrowa i w dobrej formie Po odstawieniu tego świństwa kilka miesięcy leczyłam serce i układ krzepnięcia Po żadnych tabletkach nie czuła się tak okropnie, ginekolog mówi że to produkt węgierski, wcale nie musi spełniąc norm jak inne tabletki nowej generacji Dziewczyny, nie lekceważcie i domagajcie się badań przed tabletkami - parametry wątroby, czynniki krzepnięcia, pomiar ciśnienia - to absolutny standard, który się wam należy Teraz biorę Qlaire i czuję się normalnie

#17 2012-07-01 22:23:12

ultra18@o2.pl
Niewinne początki

witajcie, jestem przy 14 tabletce.
Zostałam przez lekarza uprzedzona o krwawieniach i złym samopoczuciu, że cera może wyglądać gorzej niż w obecnej chwili( mam lekki trądzik, który właśnie leczę hormonami)  w przeciągu 1-3 miesięcy.
Myślałam, że mnie to ominie, ale niestety, codziennie krwawię a nie plamię, codziennie wydaje mi się, że zaraz zwymiotuję, boli mnie głowa, jedynie cera wygląda już lepiej.
jeśli ma to trwać 3 miesiące nie wiem czy wytrzymam, codzienny widok krwi mnie denerwuje nie wspominając juz o moim partnerze.
Dam wam znać jak to będzie wyglądać po miesiącu i po trzech. Aha przeczytałam jeszcze, że niektóre kobiety robią się płaczliwe- oby mnie to nie spotkało i tak mi już jest ciężko smile

#18 2012-07-04 15:54:47

paulla777
Przyjaciółka Forum

toska20 napisał:

Teraz chyba trafiłam w dobre miejsce...
:-).
Czy jest coś niepokojącego jeżeli okres w daylette występuje po czterech placebo czyli na następny dzień kiedy zaczynam brać nowe opakowanie?

Nie ma nic niepokojącego wink Tez tak miałam, przy trzecim już opakowaniu okres zaczął mi się pojawiać przy ostatniej placebo...
Kurczę, mi po nich libido ostatnio zmalało...A może to nie po niech,bo na początku nie było z tym problemu....

#19 2012-07-11 15:58:24

sarciaosw
Niewinne początki

hej dziewczyny , mam pytanie , jestem w trakcie zażywania 3 blistra , aktualnie dzisiaj wziełam 3 zieloną tabletkę więc jutro ostatnia 4 tabletka... Okres powinnam dostać już wczoraj choć nadal go nie ma... boję się o ciążę , chociaż mój partner nigdy we mnie NIE KOŃCZY . Czy to możliwe ?  Kilka razy wciągu brania tego blistra miałam biegunkę wodnistą , on mówi że nie ma szans żebym była w ciąży bo tabletki i kończy poza mną . Może być tak że nie dostane okresu w ogole i nie bede w ciąży ?

#20 2012-07-12 09:54:19

Anemonne
Moderator

Jeśli miałaś biegunkę, jest duża szansa, że tabletka się nie wchłonęła, bo wcześniej ją wydaliłaś. Więc tak, jest jakieś ryzyko, że jesteś w ciąży. Jednak zamiast się stresować, lepiej jest iść do lekarza i/lub zrobić test.

#21 2012-07-15 21:31:28

ultra18@o2.pl
Niewinne początki

nie stresować nam koleżanki, mi się zdarza że dostaję okres po kilku tabletkach z kolejnego opakowania:) spokojnie

#22 2012-07-16 14:35:17

paulla777
Przyjaciółka Forum

Też,to normalne, Najlepiej po prostu zrobić test,a jak wątpliwości będą nadal, pójść do lekarza. Sprawa z głowy wink

#23 2012-07-19 14:49:10

sandziax2
Woman In Red

Hej dziewczyny mam pytanko... Wlasnie zaczynam brac tabletki dylette ( to moje pierwsze) i wiem ze aby ich skutecznosc byla prawidlowa nalezy rozpoczac ich stosowanie w pierwszy dzien cyklu , a co powinnam zrobic jesli wczoraj okolo 23:00 w nocy dostalam miesiaczki, nie wzielam jej wczoraj poniewaz bylo pozno a tabletke mam zamiar brac o godz. 19 . Tak naprawde to krwawienie (takie prawdziwe) jest dzis wczoraj byly tylko takie poczatki. Czy moj prawdziwy dzien cyklu jest dzis i czy jesli wezme tabletke dzis o 19 to czy bede juz prawidlowo zabezpieczona...? Z gory dxiekuje za odpowiedzi wink

"...Kto sieje wiatr ten zbiera burze..."

#24 2012-07-30 14:56:26

SYLWIA N
Niewinne początki

HEJ MAM DO SPRZEDANIA TABLETKI DAYLETTE ZA CENE 20ZL! 508207656 PROSZE O KONTAKT. SAMA Z NICH NIE KORZYSTAM - ODSTAWILAM Z PODOWDU ZLEGO SAMOPOCZUCIA

#25 2012-07-30 15:43:06

klaudia1600
Niewinne początki

Czeeeeść. dzisiaj byłam u gin i przepisała mi nowe tabletki daylette. tylko mam taki dylemat bo jeszcze  brałam tabletki novynette przy ktorych byla siedmiodniowa przerwa. i nie wiem czy daylette mam zaczac brac juz dzisiaj bo wczoraj wzielam ostania tabletke z novynette czy odczekac te siemiodniowa przerwe i dopiero zaczac brac te nowe daylette. a moze w ogóle zacząć stosować w pierwszym dniu miesiączki. proszę o pomoc wink

#26 2012-08-03 21:09:20

martyska1203
Niewinne początki

hej dziewczyny:) mam pytanie czy któraś z was "nabiera wody" pare dni przed okresem po Daylette min w łydkach? koncze teraz 2 opakowanie i nogi mam jak balony. wczesniej przez rok brałam Yaz i nic mi takiego nie było.

#27 2012-09-24 17:06:57

Lauraaa

Witam. Mam problem... Właśnie jestem przy 5 opakowaniu tabletek daylette , do tej pory wszystko było tak jak być powinno , okres dostawałam podczas tych czterech ostatnich tabletek placebo, tylko przy pierwszym i drugim opakowaniu miałam lekkie plamienia pod koniec brania tych białych tabletek ale podobno do trzech opakowań to jest normalne, i to byyły lekkie brązowawe plamienia a teraz jest zupełnie inaczej. Wczoraj wzięłam 22 tabletkę czyli do zielonych zostało jeszcze 3 dni a właśnie wczoraj przy tej 22 tabletce zaczął boleć mnie mocno brzuch tzn podbrzusze tak  samo jak przy okresie , za jakiś czas pojawiło się trochę krwi, i ttak do końca dnia trochę leciało i brzuch bolał, dziś jest tak samo, boli mnie podbrzusze tak jak przy okresie i leci krew, wygląda to mi na normalny okres a nie żadne plamienie , martwię się co to może być bo ginekolog nic mi nie wspomniał że podczas białych tabletek mogę dostać okres... mówił że zawsze on występuje podczas placebo... W ulotce też nie jest nic o tym napisane...

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć,czemu tak się dzieje? Czy może ktoś kiedyyś też tak miał? Bardzo proszę o pomoc. Mieszkam daleko od mojego ginekologa , nie mogę do niego pojechać ponieważ pracuje.. ;/ Byłabym wzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi jeśli ktoś coś wie na ten temat, z góry dziękuję

#28 2012-09-24 18:15:50

sandziax2
Woman In Red

A jestes pena ze np wzielas wszystkie tabletki? Nie zapomnialas ktorejs?

#29 2012-09-25 13:44:34

mislia007
Na razie czysta sympatia

witam smile własnie kończe pierwsze opakowanie tych tabletek..i przyznam szczerze ze nie szczególnie jestem z nich zadowolona..sad zdezydowałam sie na antykoncepcje ze wzgledu na to ze mam bardzo bolesne miesiaczki a tabletki miały zniwelowac ten ból..niestety na poczatku bóle brzucha krwawienia mozna zniesc w koncu mija ale do tego mam straszne zmiany humoru i zrobilam sie niesamowicie płaczliwa..nawet mój chłopak zauwazył ze po tych tabletkach moje humory robia sie ciezkie do zniesienia..jestem po pierwszym opakowaniu dzis dostalam okres i jest bez zmian jak bolało tak boli..mam zamiar wybrac sie do mojej pani doktor i poprosic o zmiane tabletek:) ale nie zrażaj sie..tak jak kolezanki wyzej zaznaczyly kazdy organizm reaguje inaczej wiec ty mozesz nawt nie odczuc jakich kolwiek zmian:)

#30 2012-09-25 15:22:54

sandziax2
Woman In Red

Chyba jestes zbyt malo cierpliwa, bierzesz tabletki pierwszy miesiac a na kazdej ulotce jest dokladnie napisane ze organizm ma 3 miesiace na przystosowanie sie do hormonow  w tym czasie moga wystepowac rozne skutki uboczne. Dziwi mnie ze lekarz nie powiedzial ci o tym ze te bole tez nie znikna tak o w miesiac, przeczekaj te 3 miesiace, tak ci radze zeby sie pozniej nie okazalo jak zmienisz ze znow musisz zmienic bo przy kazdych moga wystepowac skutki uboczne i zamiast humorow moze to byc np bol piersi czy glowy. Ja np.mialam odrazu krotszy okres ale tak jak ty nie cierpilam na tego typu sprawy wiec moze twoj organizm potrzebuje wiecej czasu, dwa, trzy miesiace?

#31 2012-11-15 20:51:48

zośka27
Niewinne początki

Hej dzisiaj byłam u ginekologa i też zapisała mi daylette. Zdecydowałam się na tabletki ponieważ chyba mam uczulenie na prezerwatywy no i mojemu facetowi one przeszkadzają ponieważ strasznie go uciskają i też ma otarcia.

Mam jednak pytanie bo ginekolog nic mi nie powiedziała po jakim czasie można kochać się bez prezerwatyw wiem że organizm musi się przystosować do tabletek.

#32 2012-11-16 14:26:41

sandziax2
Woman In Red

Jesli przyjmiesz tabletke w pierwszy dzien miesiaczki to tabletki dzialaja natychmiastowo. 
To wszystko jest napisane w ulotce, dziwi mnie ze jesli lekarz nic ci nie powiedzial to czemu sama go nie zapytalas.

Organizm musi sie przystosowac, oczywiscie dlatego wlasnie czesto przez pierwsze trzy miesiace wystepuja skutki uboczne ale jesli przyjmie sie ja wtedy kiedy zacznie sie miesiaczka to cykl owulacyjny zatrzymuje sie natychmiast.

Ostatnio edytowany przez sandziax2 (2012-11-16 14:31:09)

#33 2012-11-19 14:41:49

doda83
Dobry Duszek Forum

Witam!! Mam pytanko:) Jak kobiety które biorą tabletki antykoncepcyjne  DAYLETTE je znoszą????

#34 2012-11-19 16:41:00

sandziax2
Woman In Red

Na kazdego tabletki dzialaja inaczej wiec nie da sie okreslic czy sa dobre czy nie.
Maja niska dawke hormonow wiec raczej sa lepiej znosne niz te inne.

#35 2012-11-26 22:00:30

drops2610
Niewinne początki

Mam 19 lat lekarka zapisala mi 3 opakowania i to byloby na tyle. Swoje własne odczucia i instrukcje ujmę w punktach.
1. Tabletki bierzemy bez przerwy,codziennie,najlepiej o tej samej porze, miedzy białymi a zielonymi nie robimy wakacji, miedzy opakowaniami tez nie!
2. okres powinien się pojawic w ciagu brania zielonych tabletek ale jesli pojawi sie pozniej lub wczesniej nie wpadamy w panike tyle ciagle bierzemy tabletki ( no chyba ze okres baaaaardzo sie spoznia radze isc do ginekologa)
3.cera się poprawiła , przynajmniej mi i przyjaciółce
4. w ciagu 3mscy przytylam kilogram ale to przez to ze mialam stres i go zażerałam, tabletki przy normalnej diecie nie powodują tycia, sadło tworzy się z tuczenia a nie tabletek
5. na poczatku bolala mnie cholernie glowa, ciagle spalam, utrzymalo sie jakies 2 tygodnie i przez pierwszy miesiac ciagle plamilam.

#36 2012-11-27 17:56:33

sandziax2
Woman In Red

Hej mam pytanko do koleżanki wyżej smile. Przez jaki czas bolala cie glowa? Bo ja biore tabletki 5 miesiac a bol glowy ciagle doskwiera tylko ze ja przed braniem tabletek tez mialam z tym czesty problem. Mam tez taki skutek uboczny ze PO krwawieniu bola mnie piersi, sa baaardzo wrazliwe, troche mnie to wnerwia bo skutki uboczne  powinny wystepowac do 3 miesiecy a minelo juz 5.

#37 2012-11-28 21:01:51

drops2610
Niewinne początki

ból głowy minał, z piersiami mam nadal podobnie, kiedys bolaly mnie tylko tydzien przed okresem teraz jest z tym różnie.

#38 2012-11-29 18:50:35

karolcia2106
Mój jest ten kawałek podłogi

ja też biorę te tabletki i mnie głowa bolała przez pierwsze dwa miesiące, przez miesiąc plamiłam i przez około miesiąc czasem miałam mdłości, ale teraz czuje sie dobrze i nic mi po nich nie dolega:)

Stopka forum