Pozbawienie praw rodzicielskich - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-04-17 12:11:48

mama84
Niewinne początki

Pozbawienie praw rodzicielskich

Witam, mam 6 letnia córke z czlowieiem ktory sie nia nie interesuje. Przez pierwsze dwa lata "wpadał " od czasu do czasu , mieszkalam wtedy u mamy nie mieszkalismy razem nigdy nie bylismy w zwiazku małżenskim. Wizyty u dziecka wygladaly mniej wiecej tak ze przyjezdzal siadal przed telewizorem popijac piwo, tak mijala godzina badz dwie i wychodzil z córka nie spedzal czasu bywalo ze wpadal w srodku nocy kompletnie pijany. Od 4 lat nie odwiedza córki nie placi alimentow niema z nia zadnego kontaktu emocjonalnego córa go nie zna i nie pamieta,niestety alimentow nie mam przyznane przez sad i jedynie on moze udowodnic ze nie placi.Na dzien dzisiejszy jestem mężatka mam druga córke jestesmy szczesliwa rodzina moja córka do mojego meża mowi tata i nie wyobrazam sobie zeby ktos mogl zniszczyc ten spokoj, mieszkam za granica złozylam wniosek o pozbawienie praw rodzicielsich sprawe mam na 18 maja 2012 i strasznie sie stresuje sad Prosze o jakas pomoc i porady.

#2 2012-04-17 12:57:19

leszczynek
Dobry Duszek Forum

Re: Pozbawienie praw rodzicielskich

Nie rozumiem, dalczego wnislas prawo o pozbawienie praw rozdicielskich? Dlatego, ze twoja corka nie widziala ojca od 4 lat? i nie placi alimentow, i dlatego, ze ma nowego ojca? A DZIECKO? Przepraszam, ale jakos jest mi niezrecznie ci odpowiadac, nie znajac wszystkich watkow, wiem, to szokujace, ze ojciec, pil piwo przed telewizja i nie bawi sie z coreczka, a potem przez 4 lata nie dawal znaku zycia i nie placil alimentow, Ale !
Jednak jest male ale!!!!
Wiem, ze przezylas sama wychowywanie coreczki, jej choroby, placze, ale moze twoja rodzinka ci troche pomogla, jezeli tak, to brawo, dalas sobie rade i oprocz tego ulozylas sobie i twoim dzieciom nowe zycie...

Aczkolwiek, dlaczego mam takie dziwne uczucie, ze ten czlowiek, ktory nie przychodzil lub przychodzil i nie zachowywal sie jak ojciec, nie placil, moze do konca nie zasluguje na to co najbardziej bolesne? pozbawienie praw rodzicielskich. Czy znecal sie nad toba? czy sam powiedzial ze nie chce tego dziecka? jakie byly jego problemy w zyciu? dlaczego, za krotki jest twoj post, by nagle od razu odpowiedziec ci, ze masz racje...

#3 2012-04-17 13:42:58

gojka102
Przyjaciółka Forum

Leszczynek
ja wiem dlaczego Ty tego nie rozumiesz.Ale według prawa ojciec zaniedbuje swoje obowiązki.
Artykuł 11 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego mówi,że  rażącym zaniedbywaniem obowiązków rodzicielskich jest całkowity brak zainteresowania dzieckiem i celowe nie wywiązywanie się z obowiązków alimentacyjnych, które są przesłanką uzasadniającą pozbawienie biologicznego ojca władzy rodzicielskiej.

Prawo ojca do kontaktu z dzieckiem nie ustaje z momentem pozbawienia praw rodzicielskich,chyba,że sąd opiekuńczy orzeknie zakaz więc w czym Ty widzisz problem? Tatuś jak będzie miał ochotę może zobaczyć się z dzieckiem.

Według Ciebie to ale istnieje gdyby tatuś nagle zapałał miłością ojcowską i zechciał widywać się z dzieckiem? Takiej huśtawki urządzać dziecku absolutnie nie można i bardzo dobrze,że mama84 wniosła o pozbawienie praw rodzicielskich.

Droga mamo
z tego co wiem to sąd może  orzec pozbawienie praw rodzicielskich tylko wtedy, gdy stosowane dotychczas łagodniejsze środki nie dały rezultatu, albo gdy  jest oczywiste, że stosowanie środków łagodniejszych byłoby niecelowe. Może więc być tak,gdyby ojciec dziecka nagle poczuł miłość ojcowską albo zwyczajnie chciał zrobić Ci na złość,że nie od razu zostaną mu odebrane prawa- mogą być ograniczone.

Z każdym dniem jestem piękniejsza ale dziś to już przesadziłam tongue

#4 2012-04-17 13:46:47

mama84
Niewinne początki

Nie znecal nademna , ale zdradzał jak bylam w ciazy wypraowadzilam sie od niego tuz po urodzeniu sie córki własnie z tego powodu ,ale tez przez jego alkohol codziennie pijany . A  córka owszem chorowala od 5 mca zycia do 4 lat miala refluks pecherzowo - moczowodowy co tygodniowe , miesieczne badania moczu , posiewy dwa pobyty w szpitalu gdzie nawet jej nie odwiedzil. Wielokrotnie pytalam sie go czy bedzie uczestniczyl w codziennym zyciu córki wiele razy dawalam mu szanse mial okazje sie do nas wprowadzic bo moi rodzicie wyjechali i zostalam sama z corka ale nie on wolal imprezy , towarzystwo kolegow i innych kobiet, on tak sobie wyobrazal sobie swoje zycie. Ile razy mozna dawac szanse , prosic ? Wkoncu stwierdzilam ze mam prawo do ułożenia sobie zycia , sobie i córce i skorzystalam z tej szansy i nie zaluje ale nie chce by jak nie daj boze mi sie cos stalo by córka trafila w jego rece , ona go nie zna jaka byla by to dla niej trauma.

#5 2012-04-27 07:44:26

zaabciaa
Niewinne początki

witam jestem Żaneta mam zaledwie 21 lat sytuacja polega na tym ze ojciec mojej 15 miesiecznej corki wogole sie nia nie interesuje dodatkowo wrecz powiem ze ma ja w tylku. jeszcze podczas zwiazku zdradzal mnie i oszukiwal znecal sie nade mna psychicznie gdy wygralam sprawe o alimenty przysadzono mi 500zl. oczywiscie na zadna rozprawe sie nie wstawil a alimenty otrzymuje przez fundusz alimentacyjny. jako mloda mama zwiazalam sie takze z innym mezczyzna od roku jestesmy para ale zeby bylo malo ojciec mojej corki ciagle mnie dreczy wysyla mi wiadomosci sms na facebooku takze pisze zeby pisal tylko do mnie ale wysyla wiadomosci razem z obecna konkubina takze do mojego obecnego partnera. swoim czasem gdy moje dziecko mialo niecale pol roku zaczal mi grozic ze mnie zabije ze zemsci sie oczywiscie zglosilam to na policje po jakims czasie dostal wyrok za grozby karalne z usilowaniem pozbawienia zycia i naruszenia ciala. nie wiem czy to wystarczajacy dowod do tego by pokazac w sadzie i zeby w koncu odczepil sie od mojego zycia.chcalabym pozbawic go praw calkowicie do dziecka a najlepiej zmienic jej nazwisko ale czy to jest mozliwe nie tracac przy tym alimentow??

#6 2012-05-04 10:34:29

ania1979
Niewinne początki

Witam..Jestem mamą 13 letniej córki i 9 letniego synka.Ojciec dzieci nie ma z nimi właściwie żadnego kontaktu już od 3 lat,wcześniej kontrakt ten był równiez bardzo ograniczony gdyż przebywa on za granicą już od około 5 lat.
A zatem;chodzi o nto,ze chcę pozbawic ojca dzieci praw rodzicielskich,gdyż nie interesuje sie nimi wogóle i nie płaci alimentów.Wstyd przyznac,ale nie zna nawet ich dat urodzin.
Kilka tygodni temu kontaktowałam sie z nim w spraie dokumentu,a dokładnie wyrażenie przez niego zgody na wyjazd stały dzieci wraz ze mna za granice,gdyż mój obecny partner mieszka w Luxemburgu i własnie tam planujemy zamieszkac po ukończeniu przez dzieci bierzacego roku szkolnego.
Mój problem polega na tym iż w momencie kiedy chciałam zameldowac dzieci w Luxemburgu zostałam poinformowana iż potrzebna jest do tego zgoda rodzonego ojca dzieci,gdyż nosza one jego nazwisko i ma do nich pełne prawa rodzicielskie.
W pierwszej rozmowie z ojcem dzieci on nie stawiał sprzeciwów i miałam ową zgode od niego uzyskać.
Czekałam cierpliwie na owe dokumenty,gdyż zalezy mi na zameldowaniu dzieci ze wzgledu na szybki dobór szkoly w pobliżu miejsca zamieszkania,po to aby ułatwic im klimatyzację w nowej rzeczywistości.To dla mnie bardzo wazne,poniewaz bedzie to dla nich całkiem nowe przeżycie.
Z obecnym partnerem jestem w zwiasku od prawie 3 lat i jestesmy zdecydowani na wspólne życie.Ma on bardzo dobry kontakt z dziecmi i chcemy razem zamieszkac.Dzieci również bardzo by tego chciały.
Jak wspomniałam na dokumeny czekałam bez skutku,i do dzis sie ich nie doczekałam.Ojciec dzieci nie odbiera telefonu gdy próbuje sie z nim skontaktowac i nie odpisuje na smsy,jednym słowem ignoruje mnie.
Na sprawie która chce załozyc napewno tez sie nie pojawi.
Chciałabym wiedzieć jakie sa moje szanse na pozbawienie go praw rodzicielskich?

Pozdrawiam serdecznie Ania

#7 2012-05-08 18:27:02

katisza28
Niewinne początki

witajcie .
mam taki sam problem !!
chce pozbawić praw rodzicielskich "ojca" mojego syna nie kontaktował sie z nim od 13 lat . alimentów nie płaci ,
a gdy sys za miesiąc będzie miał 14 lat to nagle sie pojawił" kochający tatuś" i robi mi same problemy . mam nadzieje że w sadzie będe miała wieksze szanse z nim wygrać .
dziewczyny nie czekajcie tak długo tylko odbierjcie prawa bez zastanawiania się.
pozdrawiam ,

#8 2012-05-09 11:55:19

mama84
Niewinne początki

Witajcie dziewczyny dawno tu nie zagladałąm , w przyszłym tygodniu lece do Polski na sprawe wiec napisze jak i co o co pytaja na sprawie i wogóle. Z tego co mi wiadomo nawet jak ojciec zostanie pozbawiony praw do dziecka musi płacić alimenty tylko niewiem jak po zmianie nazwiska, ja chce zmienic córce na nazwisko mojego męża to w sumie jest tak jakby ja przysposobił wiec ojciec bio nie musi juz chyba płacic alimentów , zreszta wcale ich od niego nie chce!

Pozdrawiam

#9 2012-05-12 21:53:41

kasiek1510
Zaglądam tu coraz częściej

Ojciec nawet jak zostanie pozbawiony władzy rodzicielskiej nadal płaci alimenty na dziecko.

#10 2012-05-22 09:09:35

mama84
Niewinne początki

Witam jestem juz po sprawie niestety nie skonczyla sie po mojej mysli:(. Ojciec ktory nie placi alimentow przyszedl sobie na sprawe z adwokatem, tak wiem dobre. Wyrok juz zapadl zostaly mu ograniiczone prawa do mojej córki ma prawo decydowac tylko o wyborze szkloly , i ma dwa widzenia z córka w ciągu roku kiedy bede w Polsce. Najgorszy jest fakt ze ona go nie zna nie wie ze jest jej ojcem, jedynego ojca jakiego zna jest mój mąż on ja wychowuje przez wiekszosc jej zycia. Niewiem strasznie to przezywam jak powiedziec o tym corce jak ona to przyjmnie nie spie po nocach płacze... Najgorsze sa jego smsy ktore mi teraz wypisuje typu " jak sie miewa moja córka, pytała o tatusia " niewiem co mam z tym zrobic sa 3 dni po sprawie on dobrze wie o tym ze ona go nie zna a pisze mi takie smsy , chce mnie chyba zadreczyc bo niewiem co innego. Mozecie mi jeszcze pomóc w sprawie widzen czy to ja decyduje gdzie sie moze z nia widziec , bo nigdy w zyciu mu jej nie dam.
Pozdrawiam.

#11 2012-06-05 16:24:10

koku
Niewinne początki

Witam chciałam dowiedzieć się co mogę zrobić jeżeli miałam rozprawę o ustalenie ojcostwa, alimenty i miała odbyć się rownież rozprawa dotycząca ograniczenia bądź pozbawienia praw. Ojciec dziecka nie ma kontaktu z synem na jego widok płacze, boi sie, ucieka. Nie odzywał się przez praktycznie 3miesiace jak już przyjeżdzał -sporadycznie. Gdy dostał pozew do sądu naglę zaczął płacić, na dzień dziecka wysłał pieniążki i chciał ugrać dobrego tatusia. Na rozprawie sędzie orzekła iż do dziecka mamy równe prawa, gdyż dziecko powinno mieć matkę i ojca. Zgadzam się z tym lecz jakim kosztem ma to być ojciec na papierze i będzie sie wtrącał w moje życiowe plany względem dziecka. O niczym nie ma pojecia jego życie to ciągły bałagan i obowiam się że w takim sam sposób będzie chciał przekazywać to synowi. Prosze o pomoc co mogę dalej robić w tej sprawie. Nie ukrywam, że podłamała mnie ta sprawa, w szczególności wyrok. Pozdrawiam

#12 2012-06-06 21:20:02

soniqueee222
Przyjaciółka Forum

Jeśli ojciec dziecka nie ma kontaktu z dzieckiem, nie interesuje się nim, a ty jesteś już w drugim związku, to wydaje mi się, że postąpiłaś bardzo słusznie. Po pierwsze dajesz dziecku szansę na normalna rodzinę, na "ojca" z którego będzie mogła brać przykład, po drugie dziecko nie będzie rozdarte emocjonalnie, osiągnie stabilizację. Dobre posunięcie.

W moim życiu nie ma miejsca na miłość. big_smile

#13 2012-08-28 18:41:56

veryfikator
Niewinne początki

mama84 napisał:

Na dzien dzisiejszy jestem mężatka mam druga córke jestesmy szczesliwa rodzina moja córka do mojego meża mowi tata i nie wyobrazam sobie zeby ktos mogl zniszczyc ten spokoj, mieszkam za granica złozylam wniosek o pozbawienie praw rodzicielsich sprawe mam na 18 maja 2012 i strasznie sie stresuje sad Prosze o jakas pomoc i porady.

Wiem już, że nie udało Ci się pozbawić władzy rodzicielskiej i dziwię się, że się Tobie to nie udało. Zobacz co mówi przepis, który wprost zmusza sąd do pozbawienia władzy rodzicielskiej rodzica jeśli istnieje trwała przeszkoda w jej sprawowaniu:

Pozbawienie władzy rodzicielskiej - art 111 KRiO
" 1. Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody (...) ten fragment nie jest istotny dla tego wątku (...) sąd opiekuńczy pozbawi rodziców władzy rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej może być orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców." - (PRZECZYTAĆ TYLKO TO CO WIDAĆ - RESZTĘ WYMAZAŁEM)

Wiem co mówię, bo na tej podstawie pozbawiono mnie władzy rodzicielskiej. Popełniłem błąd zgadzając się na wyjazd córki z mamą na stałe do Niemiec. Według obowiązującej wykładni prawnej stały pobyt za granicą stanowi trwałą przeszkodę w sprawowaniu władzy rodzicielskiej. W efekcie gdy tylko wystąpi wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej  z tytułu istnienia trwałej przeszkody w sprawowaniu władzy rodzicielskiej ze strony uprawnionego podmiotu, to sąd nie ma wyjścia i musi pozbawić władzy rodzicielskiej rodzica będącego w Polsce. Po prostu przepis nie pozostawia sądowi innej możliwości. Mówicie Unia Europejska? Byliśmy już w Unii. Oczywiście w mojej ocenie ten przepis jest błędny, bowiem ustawodawca nie dał możliwości sądowi rozważyć w oparciu o stan faktyczny czy jest podstawa do pozbawienia władzy rodzicielskiej. DZIEJE SIĘ TO Z AUTOMATU GDY TYLKO ZAISTNIEJE WNIOSEK!!!

Może warto popytać prawników pod tym kątem?
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez veryfikator (2012-08-28 18:45:03)

#14 2012-10-18 11:52:17

Zabcia1994
Niewinne początki

Witam . mam podobny problem nie wiem co zrobic.. w ciaze zaszłam w wieku 16 lat urodziłam w wieku 17 moj facet miał 23 lata. bylismy razem było ok na poczatku   czasem zdarzyło mu sie wypic ale to normalne. potem sie zaczeło alkohol koledzy narkotyki proby samobojcze i tak co tydzien dwa ;/ chce wspomniec jeszcze to ze był w wiezieniu przed tym jak sie poznalismy  .. prosze tu mnie nie oceniav tylko doradzic co mam zrobic .. mojha corka ma juz prawie 9 miesiecy z chłopakiem zerwałam jakies 5 miesiecy temu . to tez moija wina bo wpadlismy ppo krotkiej znajomosci (nie całe poł roku czasu przed ciaza ) sie znalismy) ale obiecywał mi wiele rzeczy slub piekne zycie itp. od kolezanki dowiedzialam sie ze niestety on taki jest i był tylko przy mnie byl inny. po kazdej awanturzxe obiecywał ze sie to zmieni i ze bd dobrze a ja głupia wierzyłam i dawałam mu szanse. mieszkalismy razem jakis okres poniewaz moi rodzice sie zgodzili i my tez tego chcielsmy .. ale tpo było na zasadzie ze moi rodzice utrzymywali dwa domy swoj i nasz ;/ dodam ze mieszkałam 30 km od domu rodzinnego. przyjezdzali co tydzien dowozili zywnosc nawet dokladali do mieszkania a to ze wzgledu ze on byl zdania ze pracy nie ma i nie moze znalezc a jak juz sie praca trafiala to albo za mał,a stawka dla niego albi psul to alkoholem bo nie chodzil. duzo razy bvyl w szpitalku psychiatrycznym po alkoholu z probami samobojczymi . wkoncu miałam dosc i pow ze to koniec on oczywisvie namawial zebym zmienila zdanie i nie podejmowała pstatecznej decyzji ale nie reagowałam na jego słowa. po rozstaniu wogole sie przez jakis okres nie odzywał dla dziecka ani grosza nie dał jak i w zwiazku tak i po rozstaniu. po jakims czasie sie odezwał czy bd mogl sie widywacv z dzieckie m a do tego straszył mnie ze mi je zabierze i ze kazdy sad da mu prawa. dodam ze na akcie urodzenia nie ma jego nazwiska i ojciec jest nieznany. po jakims czasie zaczał mnie straszyc ze pozaluje i przed moimi 18 urodzinami napisał mi : niedlugo twoja 18 ciesz sie bo 20 nie skonczysz do moich rodzicow pisał wyzywajac ich i mowiac ze mu na zyciu  nie zalezy i ze ja i ten bachor zobaczymy. sprawy o alimentyt jeszcze nie wnosilam boje sie bo wiem ze zakladajac ta sprawe obn bd mial prawa do kontaktu z dzieckiem sad chociaz z drugiej strony watpie ze by tego chcial wkoncu moiwi ze to nie jego dzieck. ale zawsze mu moze cos wpasc do tej głowy i teho sie boje. powiedzcie mi co mam robic >?

#15 2012-10-18 13:50:35

czarna1982
Tajemnicza Lady

Hej, a od kogo chcesz alimentów jak w akcie urodzenia nie ma ojca??? Najpierw musiałabyś wnieść sprawę o ustalenie ojcostwa, a dopiero później o alimenty. Ale dobrze się zastanów, czy warto takiego dla takiego ojca, przecież piszesz, że ciągle wymigiwał się od pracy to niby z czego płaciłby Ci te alimenty? NO chyba, że fundusz...  Wiem, że to nie duża kwota, ale możesz się starać o zasiłek jako samotna matka, zawsze to parę groszy... Co do widzeń z dzieckiem to dopóki nie figuruje w akcie jako ojciec to nie ma do tego prawa.

#16 2012-10-18 17:57:40

Zabcia1994
Niewinne początki

Mam taki zasiłek to jest 240 zł nie całe co miesiec bo w tym jest takze wliczone rodzinne,., Kazdy mi radzi zebyn wniosła do sadu sprawe o alimenty bo sa zdania ze on powinien placic ;/ tylko zdaje sobie sprawe ze pierw musialaby byc sprawa o ustalenie ojcostwa bo on nie widnieje w aktach jako jej ojciec.

#17 2012-10-19 10:02:49

czarna1982
Tajemnicza Lady

To moim zdaniem nie ma na co czekać tylko składaj sprawę o ustalenie ojcostwa i o alimenty. Jeżeli nie stać Cie na adwokata to popytaj w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie albo w Ośrodku Pomocy Społecznej tam powinien dyżurować adwokat, który za darmo pomoże Ci w napisaniu tych pism. Powodzenia smile

#18 2012-10-19 15:50:35

Zabcia1994
Niewinne początki

A czy w tej sytuacji jaka opisałam jest mozliwos odebrania mu praw do dziecka jesli juz te prawa zostana przyznane przy ustaleniu ze jest ojcem dziecka? I co z kontaktem ?  bo teraz nie pamieta o corce nie placi ma ja gdzies ..

Ostatnio edytowany przez Zabcia1994 (2012-10-19 15:51:38)

#19 2012-10-19 20:03:21

czarna1982
Tajemnicza Lady

Oczywiście, jeżeli po ustaleniu ojcostwa nadal nie będzie się kontaktował z dzieckiem to jak najbardziej. A co do kontaktów to zależy od niego czy będzie chciał, bo przecież nie możesz go do tego zmusić.

#20 2012-10-26 19:50:33

aneek93
Niewinne początki

Witajcie. Jestem w 3 miesiącu ciąży. Moim problemem jest to , że już teraz podjełam decyzje o pozwie o odebranie praw rodzicielskich
moje podstawy do tego to to iż ojciec dzięcka znęcał się nade mną psychicznie i fizycznie również w momencie gdy wiedział że jestem w ciąży. Zdradzał mnie , nadużywa narkotyków , środków dopingujących oraz alkoholu po czym ma wybuchy agresji której nie potrafi opanować, mieszka z ojcem jego rodzina jest czysto patologiczna. Jego tata sprasza kobiety do domu pije z nimi alkohol a potem przy synu uprawia stosunki. Gdy zbiera się cała rodzina często dochodzi do interwencji policji przez awantury i przemoc . Na to wszystko patrzą dzieci . Chcę aby ojciec dziecka miał zabrane prawda rodzicielske ponieważ gdy dziecko będzie na świecie obawiam się tego aby miało kontakt z nim oraz jego rodziną. Bałabym powierzyć się mu dziecko . Problem jest w tym , że on już teraz zaznaczył że będzie chciał widywać się z dzieckiem , a mi chodzi tylko i wyłącznie o dobro dziecka i aby mu ten kontakt uniemożliwić, czy mój pozew o odebranie praw rodzicielskich będzie uzasadniony ? Dodam jeszcze , że dziś byłam na komisariacie złożyć doniesienie na niego i jego rodzinę ponieważ mam smsy oraz telefony z groźbami. Jestem cała tą cytuacją bardzo zestresowana chciłabym wiedzieć czy są szanse na to bym pozbawiła go praw do dziecka . Oczywiście po tym gdy je uzna i zostaną zasądzone alimenty.

#21 2012-10-27 13:51:08

czarna1982
Tajemnicza Lady

Dobrze, że zgłosiłaś sprawę gróźb na policję to dużo da. Po za tym trzymaj wszystkie sms-y na telefonie i jak możesz to nagrywaj te rozmowy, kiedy Ci grozi, to będzie podstawa do pozbawienia go władzy rodzicielskiej.

#22 2013-09-06 08:32:54

nikolet
Niewinne początki

Witam,mam pytanie może ktoś doradzi. Złożyłam mężowi sprawę o znęcanie, pierwsza rozprawa ma odbyć się 30 września, czy na niej mogę wystąpić o ograniczenie praw rodzicielskich mężowi, ponieważ on od początku kwietnia mało co interesuje się dziećmi, a mianowicie całymi dniami jest nieobecny, przyjeżdża do domu się wykąpać, przebrać, coś zjeść i przespać. Z dziećmi zamieni tylko parę słów. Mamy czworo dzieci, 2 córki 17, 12 lat i 2 synów 11, 3 latka, z najstarszą córką od kwietnia wcale nie rozmawia, nie interesuje się w ogóle potrzebami dzieci. Od sierpnia mam sądownie przyznane alimenty w wysokości 1,000 zł.tylko na dzieci. dwa razy pozostawił dzieci bez opieki na godzinę. Proszę kogoś o radę.

Stopka forum