Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Czasem pożyczam moim znajomym jakieś pieniądze, ale potem mam wrazenie,że tylko ja o tym pamiętam, a oni w ogóle jakby zapomnieli,że im pożyczałam i nie myślą oddawać!!!Moim problemem jest to,że nie potrafię się upomnieć. Niekiedy są to małe kwoty 2-5 zł, więc mi głupio się upominać o takie grosze,żeby mi nie zarzucili,że jestem małostkowa i chytra!!!Jak mam sobie radzić w takich trudnych dla mnie sytuacjach? Bo jest to sytuacja dla mnie psychologicznie ciężka do zniesienia. Niby taka błaha sprawa, ale wierzcie mi - męczy mnie to bardzo.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Ty się niepotrzebnie zadręczasz, to Twoim dłużnikom chyba powinno być wstyd!!!I ni ema co milczec, złoty do złotego, tu dwa złote, i się uzbiera!!!Tak pozwoliłaś ludziom Cię traktowac i się przyzwyczaili,że jak im pożyczysz to na wieczne nieoddanie tak nie może być!!!Musisz być bardziej asertywna!!!

3

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

To oczywiste ,że jak im pozwalałaś tak zaczęli sobie folgowac i nie oddawali Ci terminowo pieniędzy. A może im odpowiadałaś, żeby Ci oddali kiedyś przy okazji, albo,że żaden problem!!!Ja kiedyśmiałam podobny problem i potem zmieniłąm to obserwując męża!!!On zawsze podawał konkretny termin oddania, bez ogólnych określeń że "kiedyś"!!!Czyli podawaj im datę,nawet jak to sa 2 zł, to mów to przynieś mi jutro, i tyle!!!

4

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Wiesz problem też jest taki, ja przynajmniej miałam,że zaraz się tłumaczyłam, a wiesz bo musze coś tam kupić...To straszne,że człowiek się tłumaczy z tego do czego potrzebuje własnych pieniędzy!!!Ja też popełniałąm wiele błędów, ale teraz czasem w żartach mowię :Alka  kiedy moje dwa złote mi oddasz, bo to cięzko zarobione 2 zł!!! I to działa, zawsze!!!:)

5

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Ja też tak pytam znajomych - kiedy oddadzą mi moje 10 zeta albo 5. Na ogół mi oddają, ale mam taką jedną koleżankę co jak pożyczy to za chiny od niej nie dostaniesz z powrotem. Niby mówi spoko, spoko, nie martw się jutro Ci oddam - a to jutro oczywiście się nie      pojawia. To fajna koleżanka, więc przymykam oko niestety bo nie chce się z nią wykłócać o 5 zeta - no ale jestem stratna na tym niestety.

6

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Nie powinnaś czuć się głupio upominając się o swoje pieniądze, nawet jeśli są to małe sumy, to jednak zawsze są to pieniądze. A jak wiadomo mała sumka+mała sumka=większa sumka..Moja rada: bądź uprzejma, bądź asertywna, nie tłumacz się, nie przepraszaj za to że się upominasz, nie wahaj się. Grzecznie poproś o swoje pieniądze. Podziękuj za zwrot. Na początku może być trudne, ale za każdym następnym razem będzie coraz bardziej z górki:) Nie bój się także odmówić pożyczki, kiedy boisz się, że nie odzyskasz pieniędzy. Pozdrawiam

7

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Witam.
Mam podobny problem. Szefowa obiecała mi, że co miesiąć 15 każdego miesiąca będzie mi dopłacała 200 zł do stażu. Dziś mamy już 24 a tu ani słychu ani widu... Jak powinnam się upomnieć o kasę?? Proszę o pomoc. Wiem, że ona pamięta, lecz się chytrzy i liczy, że się nie upomnę hmm

8 Ostatnio edytowany przez Zuzia z Warszawy (2012-04-24 18:16:52)

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Ja sama ze sobą źle się czuję, jeśli ktoś notorycznie nie oddaje mi kasy... Wkurza mnie to.... A upomnieć się też nie umiem...

No wiec robię tak .... pożyczam raz- jeśli odda- nie ma problemu- pożyczam dalej... ale do pierwszego nieoddania... Zwykle  jest zresztą tak, że jak ktoś pożycza i oddaje , to oddaje zawsze...

Ale są takie osoby, które nie pamiętają- wtedy na drugi raz im mówie ,że nie mam, albo mam tylko ileś tam i mi akurat potrzebne... I mam to gdzieś ... niech same się zorientują ,że coś jest nie halo....

Wkurzają mnie też osoby, które ciągle nie mają gotówki - i nie mogą sobie kupić np kawy z automatu, albo czegoś za 2zł w sklepie, bo często nie przyjmują kartą takich małych sum...

Ja osobiście zawsze mam przy sobie jakieś pieniądze- i moi znajomi wiedzą o tym....

Roszpunka, jak to szefowa- to jakby trochę droga służbowa- zapytaj , a co ???

9

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

2 lub 5 zł ? I ty chcesz sie upominać? Jesteś chytra i tyle smile

10

Odp: Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

ja czy też mój mąż jak ktos prosi o pożyczkę ,tylko nie dużą pożyczamy,zazwyczaj nie liczymy na oodanie i tak się dzieje a dany osobnik i osobniczka nie mają więcej odwagi przyjsc i prosic o pożyczkę
jesli ci się trafia taka osoba nagminnie bądz asertywna,ty tez nie zawsze musisz miec kase

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak się nie bać upomnieć o swoje pieniądze u znajomych ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024