SAMODZIELNE PRZEBICIE BŁONY DZIEWICZEJ - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-12-13 17:55:36

ona87
Netbabeczka

SAMODZIELNE PRZEBICIE BŁONY DZIEWICZEJ

witam smile

Moje sytuacja wygląda tak, iż z byłymi dwoma chłopakami uprawiałam petting, do stosunku nie doszło (ciesze się z tego, bo związki były krótkie) i obaj wkładali mi palce do pochwy. Po pierwszej takiej sytuacji nie odczułam bólu ale zobaczyłam krew, więc doszłam do wniosku, że błona została przerwana. Przy kolejnych razach nie było krwi ani problemów z włożeniem palców.

Gdy poszłam do ginekologa ten powiedział, że mam jeszcze błonę dziewiczą. Co mnie zdziwiło... i chyba jego też skoro tak się spojrzał...

I po tej wizycie mam problem z włożeniem palca, mam wrażenie , że po prostu się spinam... sad

Mam dwa pytania:
- jak to jest możliwe, że mam błonę?
- czym mogę w łatwy sposób dokonać sama defloracji?

Proszę o poważne rady, ponieważ nie mam zamiaru u kolejnego ginekologa się z tego tłumaczyć i swój 'prawdziwy pierwszy raz ' chcę przeżyć z przyjemnością a nie bólem ;]

#2 2011-12-13 18:38:28

JustynaPiatkowska
Redaktor Działu Psychologia i Seks

Re: SAMODZIELNE PRZEBICIE BŁONY DZIEWICZEJ

Ona87,
ginekolog nie ma powodu być zdziwionym z faktu posiadania przez pacjentkę (niezależnie od jej wieku) błony dziewiczej. Nie jest to też sprawa, z której należałoby się mu "tłumaczyć". Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli?

Krwawienie podczas pieszczot z dziewicą może być spowodowane naderwaniem błony dziewiczej lub mikrourazem pochwy (np. zadrapaniem paznokciem) i jest naturalne.

Do całkowitego przerwania błony dziewiczej powinno dojść podczas pełnego stosunku genitalnego. Podobny efekt można uzyskać wykorzystując dildo (sztuczny członek) lub wibrator. Kwestią Twojej decyzji, czy jest to dobry pomysł.
Posiadanie błony dziewiczej podczas pierwszego stosunku nie wyklucza odczuwania przyjemności, ani nie jest równoznaczne odczuwaniu bólu.

Ostatnio edytowany przez JustynaPiatkowska (2011-12-13 19:07:20)

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

#3 2011-12-13 18:44:19

ona87
Netbabeczka

chodzi o to , że nie będę musiała uprzedzać lekarza o tym, że jestem dziewicą i mówić ile mam lat i oglądać dziwnych spojrzeń lekarzy. Jeżeli będzie chciał mnie zbadać to będzie mógł to zrobić bez zbędnego zachodu i  nie będę musiała się tłumaczyć z posiadania błony, która i tak jakoś nie jest mi potrzebna...

aha i chcę ją przebić żeby nie odczuwać bólu i strachu ale mieć choć trochę przyjemności podczas pierwszego razu...

Ostatnio edytowany przez ona87 (2011-12-13 18:47:00)

#4 2011-12-13 19:34:11

karolajjjna_?
Netbabeczka

a teraz pytanie ,ktore mnie nurtuje:P wielokrotnie szlyszalam,ze blona dziewicza moze ulec ''przerwaniu'' podczas intensywnego uprawiania sportu ,jazdy na rowerze czy tez uzywania tamponow.Stad tez moje pytanie czy to prawda?? i jezeli ja nie uprawialam seksu,a uprawiam bardzo intensywnie sport i uzywam tamponow czy jest to mozliwe ze nie posiadam juz blony dziewiczej?? czy tylko przez to lekarz stwierdza,ze kobieta nie odbyla swojego pierwszego razu???

Ona87 hehe dziwnych spojrzeń:P ja ostatnio bylam pierwszy raz u ginegologa z powodu za czestych miesiaczek i padlo pytanie ze str lekarza ''czy miala pani jakies stosunki'' odpowiedz moja padla ''nie'' i wtedy dopiero padlo dziwne spojrzenie heheh jakbym byla nie z tej planety tongue

`I odeszła myśląc, że będzie szedł za nią.. On stał i patrzył jak odchodzi myśląc '..błagam wróć..'

#5 2011-12-13 20:01:44

truskaweczka19
100% Netkobieta

Generalnie jest to mało prawdopodobne. Błona może zostać przerwana, ale musi to być jakiś mocny upadek, zahaczenie o coś czy coś w ten deseń. To wtedy na pewno boli. Jednak zwykła jazda na rowerze czy tampony nie przerwą błony.
Zgadzam się, z Panią Justyną Piątkowską, że ginekolog nie ma prawa dziwić się, że jesteś nadal dziewicą. Może tylko zapytać czy jesteś , by wiedzieć czy dobrze dobrać wziernik. Ale to nie oznacza, że ją to dziwi.
Myślę, że Ty pewnie wstydzisz się tego, że jesteś dziewicą, dlatego myślisz, że pani ginekolog tak patrzy, a tak nie jest! Powiem Ci, że nie ma żadnego powodu do wstydu, na pewno nie ma nic piękniejszego niż przezyć swój pierwszy raz, wtedy gdy jest się gotowym, a u każdego to może być inny czas .
Błonę możesz mieć, bo podczas pettingu nie musi być przebita. Ba, u mnie nawet podczas pierwszego razu nie pękła, tylko podczas drugiego. I jeżeli chodzi o mnie to ból był niewielki, zdecydowanie mówienie o tym jako wielkim bólu to przereklamowane, nie ma co się spinać! wink
Może podczas pettingu błona została lekko nadruszona, no ale nadal jest wink.
Ja myślę, że lepiej jak Twoja błona ulegnie przebiciu podczas stosunku niż jeżeli sama przebijesz, na pewno podczas stosunku nawet ból będzie mniejszy wink.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#6 2011-12-13 20:11:36

ona87
Netbabeczka

Myślę, że dobrze mnie zrozumiała Karolajjjna, która była u ginekologa i wie, co to znaczy dziwne spojrzenie tego lekarza tongue
Truskaweczka, ja to wszystko wiem ale nie przekonuje mnie to. Dziękuję za odpowiedź, zrobiłas to jak psycholog i jak powinno to wyglądać ale ja chce to zrobić po swojemu smile

Wracając do tematu, w jaki sposób i czym najłatwiej przebić błonkę.
aha i odpowiedź, że penisem odpada, bo nie ma odpowiedniej osoby na horyzoncie. smile
czekam na odpowiedzi smile

#7 2011-12-13 20:25:12

truskaweczka19
100% Netkobieta

No jak wolisz, dla mnie to jednak dziwne przejmować się, że może lekarz czy ktoś spojrzy inaczej.
Najlepiej to jeżeli nie podczas stosunku to jak napisano np wibratorem.
Inne sposoby mogą byc mało skuteczne.,

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#8 2011-12-13 20:52:31

Teo
Przyjaciółka Forum

ona87 napisał:

aha i odpowiedź, że penisem odpada, bo nie ma odpowiedniej osoby na horyzoncie. smile

Wibratorem... Mam nadzieję, że 87 w Twoim nicku to nie jest rok urodzenia Twego... W ogóle jakie Ty masz podejście i pojęcie o czymkolwiek to głowa mała... Skoro lekarz się dziwnie patrzy to albo się opieprza takiego od góry do dołu, albo zmienia się lekarza. Badanie dziewicy nie jest jakoś specjalnie skomplikowane, a to nie jest Twój problem jak sobie lekarz z tym poradzi. Jak sobie nie radzi i ma jakieś pretensje do Ciebie to wali się go w łeb i idzie do drugiego.
Poza tym, ból przy pierwszym razie wcale nie jest spowodowany przerwaniem błony (chyba ze jest ona gruba, ale to jest defekt genetyczny) tylko tym, że Twój otwór jest ciasny, a członek go rozpycha. Poza tym ból jest też spowodowany złą pozycją i suchością, dlatego błona jest Twoim najmniejszym problemem.

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

#9 2011-12-14 10:10:16

ona87
Netbabeczka

Teo,
owszem 87 to moj rok urodzenia a pojecie mam na ten temat...
uwazasz ze jestem niedojrzala i tu sie mylisz...bo zawsze wybieralam rozwiazania najlepsze dla mnie i moich bliskich
to, ze nie gziłam sie w wieku 16 lat /bo jestem dorosla bo skonczylam gimnazjum/ albo gdy mialam 18 lat /bo juz mam dowod i moge robic co chce/ wcale o tym nie swiadczy. ciekawe jaka dojrzalosc do seksu reprezentuje taka nastolatka a jak pojawia sie brzuch to juz nie jest taka dorosla. zeby byc doroslym trzeba na siebie zarobic a tutaj utrzymanie dziecka spada na dziadkow.
wiec nie oceniaj mnie pochopnie...
np moim zdaniem masturbacja jest bezpieczniejsza w wieku 18 lat niz dawanie du..py po dyskotekach pod wplywem alkoholu...

#10 2011-12-14 11:22:54

Fifka
Zaglądam tu coraz częściej

Gdyby każdy stosunek miał zakończyć się ciążą to ludzie robiliby to naprawdę okazjonalnie, przeciętnie raz-dwa razy w życiu. Dlatego wymyślono różne sposoby zapobiegania ciąży. Oczywiście zdarzają się "niespodzianki", bo seks to zawsze w pewnym stopniu ryzyko, ale dobre zabezpieczenie jest dobrą zaporą.

#11 2011-12-14 12:03:18

ona87
Netbabeczka

tak zgadzam się. Seks to odpowiedzialność, a odpowiedzialność to również stosowanie antykoncepcji.

#12 2011-12-14 15:06:35

Teo
Przyjaciółka Forum

ona87 napisał:

Teo,
uwazasz ze jestem niedojrzala i tu sie mylisz...bo zawsze wybieralam rozwiazania najlepsze dla mnie i moich bliskich
to, ze nie gziłam sie w wieku 16 lat /bo jestem dorosla bo skonczylam gimnazjum/ albo gdy mialam 18 lat /bo juz mam dowod i moge robic co chce/ wcale o tym nie swiadczy. ciekawe jaka dojrzalosc do seksu reprezentuje taka nastolatka a jak pojawia sie brzuch to juz nie jest taka dorosla. zeby byc doroslym trzeba na siebie zarobic a tutaj utrzymanie dziecka spada na dziadkow.
np moim zdaniem masturbacja jest bezpieczniejsza w wieku 18 lat niz dawanie du..py po dyskotekach pod wplywem alkoholu...

Super tylko co ma piernik do wiatraka? oO Nie chodzi mi o to, że jesteś dziewicą jeszcze, masz prawo w końcu Twoja błona. Mnie dziwi Twoje podejście do tej sprawy. Wymyślasz jakieś pierdoły, bo chcesz ją sobie przebić, wuj wie po co, i czujesz się skrępowana gdy lekarz robi miny na Twoje dziewictwo zamiast dać mu w łeb i wymóc profesjonalną postawę. To podejście jest, moim zdaniem durne. Cudownie, że się nie gździłaś po parkach i dyskotekach jako gimnazjalistka, ale wbrew pozorom nie wszystkie gimnazjalistki tak robiły. I jak Fifka napisała, nie każdy seks prowadzi do ciąży, bo mądrzy ludzie stworzyli antykoncepcję. Uważam, że przez całe swoje młode życie broniłaś się przed seksem rękami i nogami, ale nie dlatego, że nie znalazłaś "tego jedynego", a dlatego, że ktoś nastraszył Cię ciążą. Teraz masz prawie 25 lat i wygląda na to, że wstydzisz się swojego hodowanego dziewictwa i kombinujesz szukając wymówki jak się pozbyć błony, która w tym całym procesie jest najmniej ważna. No takie odnoszę wrażenie w każdym bądź razie.

~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#13 2011-12-14 16:08:31

ona87
Netbabeczka

Teo napisał:

ona87 napisał:

Teo,

Super tylko co ma piernik do wiatraka? oO Nie chodzi mi o to, że jesteś dziewicą jeszcze, masz prawo w końcu Twoja błona. Mnie dziwi Twoje podejście do tej sprawy. Wymyślasz jakieś pierdoły, bo chcesz ją sobie przebić, wuj wie po co, i czujesz się skrępowana gdy lekarz robi miny na Twoje dziewictwo zamiast dać mu w łeb i wymóc profesjonalną postawę. To podejście jest, moim zdaniem durne. Cudownie, że się nie gździłaś po parkach i dyskotekach jako gimnazjalistka, ale wbrew pozorom nie wszystkie gimnazjalistki tak robiły. I jak Fifka napisała, nie każdy seks prowadzi do ciąży, bo mądrzy ludzie stworzyli antykoncepcję. Uważam, że przez całe swoje młode życie broniłaś się przed seksem rękami i nogami, ale nie dlatego, że nie znalazłaś "tego jedynego", a dlatego, że ktoś nastraszył Cię ciążą. Teraz masz prawie 25 lat i wygląda na to, że wstydzisz się swojego hodowanego dziewictwa i kombinujesz szukając wymówki jak się pozbyć błony, która w tym całym procesie jest najmniej ważna. No takie odnoszę wrażenie w każdym bądź razie.

Teo, ciazy sie nie balam, bo ostosowalam antykoncepcje gdyz regulowala mi hormony i pomagala na cere.

#14 2011-12-14 17:04:38

karolajjjna_?
Netbabeczka

truskaweczka19 napisał:

Generalnie jest to mało prawdopodobne. Błona może zostać przerwana, ale musi to być jakiś mocny upadek, zahaczenie o coś czy coś w ten deseń. To wtedy na pewno boli. Jednak zwykła jazda na rowerze czy tampony nie przerwą błony.
Zgadzam się, z Panią Justyną Piątkowską, że ginekolog nie ma prawa dziwić się, że jesteś nadal dziewicą. Może tylko zapytać czy jesteś , by wiedzieć czy dobrze dobrać wziernik. Ale to nie oznacza, że ją to dziwi.
Myślę, że Ty pewnie wstydzisz się tego, że jesteś dziewicą, dlatego myślisz, że pani ginekolog tak patrzy, a tak nie jest! Powiem Ci, że nie ma żadnego powodu do wstydu, na pewno nie ma nic piękniejszego niż przezyć swój pierwszy raz, wtedy gdy jest się gotowym, a u każdego to może być inny czas .
Błonę możesz mieć, bo podczas pettingu nie musi być przebita. Ba, u mnie nawet podczas pierwszego razu nie pękła, tylko podczas drugiego. I jeżeli chodzi o mnie to ból był niewielki, zdecydowanie mówienie o tym jako wielkim bólu to przereklamowane, nie ma co się spinać! wink
Może podczas pettingu błona została lekko nadruszona, no ale nadal jest wink.
Ja myślę, że lepiej jak Twoja błona ulegnie przebiciu podczas stosunku niż jeżeli sama przebijesz, na pewno podczas stosunku nawet ból będzie mniejszy wink.

To byl Pan ginekolog:P  uwierz ,ze sie zdziwil ;D bynajmniej tak to wygladalo pisze,pisze a tu pytanie padla odpowiedz a on takie spojrzenie i usmiech pod nosem az sie mialam zapytac czy to dziwne:P wiesz Truskaweczko ja mam jakas blokade psychiczna moze zwiazane jest to z doswiadczeniem z przeszlosci nie wiem .Nawet myslalam,zeby to skonsultowac z psychologiem ,oo tak isc i pogadac ale mysle,ze po prostu nie jest jeszcze czas na mnie:)i dziekuje za odp smile troche mi rozjasnilalas moje mysli wywodzace sie z ciemnogrodu hehe big_smile

`I odeszła myśląc, że będzie szedł za nią.. On stał i patrzył jak odchodzi myśląc '..błagam wróć..'

#15 2011-12-14 17:06:28

Teo
Przyjaciółka Forum

ona87 napisał:

Teo napisał:

ona87 napisał:

Teo,

Teo, ciazy sie nie balam, bo ostosowalam antykoncepcje gdyz regulowala mi hormony i pomagala na cere.

O, i jeszcze się trułaś zupełnie bez powodu... ;/ pigułki regulują hormony, ale sztucznie, po odstawieniu wszystko wraca do "normy", a jeszcze czasem nawet szkodzą... Noale nie o tym. Moja rada, daj sobie spokój z samodzielnym przebijaniem błony bo jeszcze sobie krzywdę zrobisz. Znajdź sobie chłopaka odpowiedniego i trać dziewictwo jak należy, a nie wydziwiasz...

~~*~~

#16 2011-12-14 17:14:04

karolajjjna_?
Netbabeczka

Ona87 doskonale Cie rozumiem i spojrzenie lekarza rowniez big_smile a co do wstydzenie:) nie musisz sie obnosic z dziewictwem chociaz dla mnie to jest jakis powod do ''dumy''  przeciez dziewice gina jak dinozaury tongue ja osobiscie nie chwale sie tym ,po prostu nie rozmawiam na takie tematy z ''zwyklymi'' znajomymi uwazam,ze to jest moja osobista sprawa ,moj wybor oraz decyzja:)

#17 2011-12-14 18:31:28

ona87
Netbabeczka

Teo,
jesli nie wiesz co mowisz to nie mow nic... nie trulam sie bo chcialam tylko musialam, biore antykoncepty nadal, jestem pod stala kontrola lekarza. a musialam i musze ja brac ze wzgledu na poczatki pco /jesli wiesz co to jest/ i podwyzszone hormony, ktore maja jednak duzy wplyw na nasz wyglad i nastroj...

#18 2011-12-14 19:41:59

Selene1
Przyjaciółka Forum

Po pierwsze, co to lekarza obchodzi czy jestes dziewica czy nie? mam tu na mysli oczywiście jego ponoc dziwne spojrzenie. To juz przeciez Twoja sprawa, a lekarzowi nic do tego. On moze tylko spytac sie czy jeszcze nie wspolzylas, by nie przebic w razie w Twojej blony, jak to bylo w przypadku mojej kolezanki, ktora nie poinformowala ginekologa o tym fakcie i teraz jest bez blony nad czym bardzo ubolwa. A to, ze lekarz popatrzyl sie tak, a nie inaczej, to wg mnie to zaden lekarz. Nikt nie powiedzial, ze wszystkie 24latki mają być juz bez błony, a wszelkie tlumaczenia dotyczace tego, że "jestem  jeszcze dziewica" sa moim zdaniem zbędne.
Po drugie, jesli tak bardzo zalezy Ci na przebiciu blony, to możesz to zreobic po prostu palcem albo wibratorem, jak wolisz. Błona zapewne podczas peetingu zostala lekko naruszona, nie przebita, co tez sie zdarza, Sama mialam, a raczej moj chłopak mial problemy z przebiciem blony i trwało to baaardzo długo, choc wydawaloby sie, że pojdzie szybko i sprawnie. To tez zalezy od tego, jaka masz blone. Sa rózne rodzaje, grubosci. Ja swoj pierwszy raz musialam rozdzielic na raty, bo nie dalabym rady, a sam stosunek trwal okolo 45 minut i dla mnie to byla meczarnia, ale chcialam miec to juz za soba dlatego sie zawzielam tongue

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#19 2011-12-14 21:24:09

ona87
Netbabeczka

Mika09, a co masz na mysli na 2 razy? chodzi o 2 proby?

Ostatnio edytowany przez ona87 (2011-12-14 21:24:41)

#20 2011-12-17 21:29:23

filozof
Niewinne początki

ona87 napisał:

chodzi o to , że nie będę musiała uprzedzać lekarza o tym, że jestem dziewicą i mówić ile mam lat i oglądać dziwnych spojrzeń lekarzy. Jeżeli będzie chciał mnie zbadać to będzie mógł to zrobić bez zbędnego zachodu i  nie będę musiała się tłumaczyć z posiadania błony, która i tak jakoś nie jest mi potrzebna...

aha i chcę ją przebić żeby nie odczuwać bólu i strachu ale mieć choć trochę przyjemności podczas pierwszego razu...

dlaczego kobiety tak nie lubia swoich błon dziewiczych? jak lekarz sie dziwnie patrzy ,to jest prostakiem a to juz jego problem.

#21 2011-12-18 19:43:00

Selene1
Przyjaciółka Forum

ona87, tak, musielismy rozlozyc pierwszy raz na raty, dzien po dniu. Bol nie pozwolil na zrobienie tego w pierwszej probie smile no i w koncu sie udalo smile

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#22 2011-12-27 23:14:56

Undique
Mój jest ten kawałek podłogi

Ojej, u nas nawet dwie próby nie wystarczyły... było ich wiele więcej. Jednak mimo cierpienia fizycznego nigdy w życiu, nawet teraz gdy wiem jak to wyglądało, nie zrobiłabym sobie tego sama. Takie przeżycia czynią z dziewczyny kobietę i o kim pomyślę wracając do tych chwil wspomnieniami... o palcu... o kawałku różowego silikonu? Nie odbieraj sobie tych wszystkich emocji, to wzbogaca intelektualnie, dowartościowuje, a przede wszystkim pomaga poznać partnera. Nie no... Szczerze mówiąc ogarniałby mnie wstyd ilekroć bym pomyślała o tym, że moja defloracja nastąpiła przy użyciu ,,ciała sztucznego'' bo palcami to się chyba nawet nie da. Jej, nie rób sobie krzywdy, to aż przykre, jak tak sobie wyobraziłam :-( I po co? Bo ginekolog dziwnie reaguje, to już lepiej zmienić lekarza.

#23 2011-12-30 12:43:23

NiobeXXX
Przyjaciółka Forum

Ja sama "rozdziewiczyłam sie", miałam wtedy ok 24l, nie była to kwestia spojrzenia lekarza, bo moja ginekolog powiedziała, że moja błonka jest elastyczna (okazało sie , że dosc uparta)
Potem podczas wakacji poznalam chłopaka i postanowiłam, że to bedzie ten:) smile
Ale przed naszym "pierwszym razem" obleciał mnie strach i Zosia-Samosia postanowiła zrobić to sama:)
W sumie miałam racje, bo bolało (jednak) i krwi tez było sporo (byłam tym nieco zaskoczona) i gdyby to zrobiła z Nim, to z pewnoscią nie czułabym sie potem komfortowo psychicznie a tak nasz pierwszy seks był bezbolesny, byłam wyluzowana , bez stresu i leku - uwazam, że zrobiłam dobrze.

" Jeśli nie potrafisz mnie znieść kiedy jestem najgorsza to chol..r..nie  pewne , że nie zasługujesz na mnie kiedy jestem najlepsza" MM.

#24 2011-12-30 13:27:15

gojka102
Przyjaciółka Forum

ona87 napisał:

Teo,

Pozwól,że odniosę się na razie do tego co napisałaś.Dorosłym można być w wieku 16 lat.Po raz pierwszy przeżyłam seks w właśnie w tym wieku.A w wieku 15 lat poszłam z mamą do ginekologa żeby dobrał mi odpowiednie zabezpieczenie " na wszelki wypadek" bo wtedy nie miałam jeszcze planów co do seksu.Po tym miałam wielu partnerów a w ciąże zaszłam po trzydziestce.

Co do samodzielnego przebicia- ja to zrobiłam,co prawda nienaumyślnie bawiąc się wibratorem.

Z każdym dniem jestem piękniejsza ale dziś to już przesadziłam tongue

#25 2011-12-30 13:45:54

karolajjjna_?
Netbabeczka

TEO
Wibratorem... Mam nadzieję, że 87 w Twoim nicku to nie jest rok urodzenia Twego... W ogóle jakie Ty masz podejście i pojęcie o czymkolwiek to głowa mała...

U większości dziewcząt błona dziewicza pozostaje nienaruszona aż do pierwszego stosunku, lecz czasem może nie być w pełni wykształcona lub zostać uszkodzona jeszcze przed podjęciem życia płciowego, np. wskutek użycia nieodpowiednich tamponów, przez masturbację lub uprawianie wyczerpujących dyscyplin sportowych

WIKIPEDIA.PL

#26 2011-12-30 14:46:47

K_r_o
Przyjaciółka Forum

Ginekolog, któy się DZIWI !!! że kobieta ma błonę dziewiczą......do kogo wy chodzicie ????????????????? Co za sposób myślenia!!! W głowie mi się nie mieści.....
Próbować samej przebić sobie błonę.....bo co ???  wstyd, że dziewica ?  itd
Zgadzam się z Teo, że autorka ma dziwne podejście do całej sprawy....
Kobieta może mieć 40 lat i być dziewicą - co lekarzowi do tego ? To jego praca !

Wiesz, zawsze możesz wskoczyć na pal  big_smilebig_smilebig_smile i już bedzie po błonie,,   ha ha ha !

Ostatnio edytowany przez K_r_o (2011-12-30 14:48:07)

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

#27 2011-12-30 20:29:37

karolajjjna_?
Netbabeczka

K_r_o wiesz w moim przypadku sie zdziwil moze dlatego ,ze teraz wiele kobiet yhhyyy tzn dziewczyn,nastolatek ma juz ten pierwszy raz za soba:)ale zgadzam sie  z Toba ,ze to jest jego praca i wszelkie jego ''odruchy'' powinny byc pod kontrola :)ale wiesz rozni ludzie i rozne odruchy:)dziwne podejscie,nie ma co sie czepiac dziewczyny jedna nie chce miec blony a druga placi za to,zeby ja ''odnowic''.Jak to spiewal Niemen...''dziwny jest ten swiat'' aczkolwiek nie my jestesmy od osadzania innych i ich upodoban:D

#28 2011-12-31 14:55:35

ona87
Netbabeczka

widzę, ze większość osób tutaj sprowadza błonę do poziomu jakiegoś sakrum... itp.

dla mnie to tylko fragment śluzówki, który przeszkadza mi w badaniu... a dziewicą można być również bez błony dziewiczej. Pierwszy raz z mężczyzną robi z dziewczynki kobietę a nie przebita błonka. Dziewictwo traci się podczas pierwszego stosunku seksualnego z osobnikiem płci przeciwnej /podczas którego błony może już nie być/ tonguebig_smile

#29 2011-12-31 15:42:40

karolajjjna_?
Netbabeczka

ona87 napisał:

widzę, ze większość osób tutaj sprowadza błonę do poziomu jakiegoś sakrum... itp.

dla mnie to tylko fragment śluzówki, który przeszkadza mi w badaniu... a dziewicą można być również bez błony dziewiczej. Pierwszy raz z mężczyzną robi z dziewczynki kobietę a nie przebita błonka. Dziewictwo traci się podczas pierwszego stosunku seksualnego z osobnikiem płci przeciwnej /podczas którego błony może już nie być/ tonguebig_smile

Ona87 popieram Cie w pelni :)dokladnie blona to tylko fragment sluzowki ,ktory moze ulec uszkodzeniu podczas np. sportu wiec co jezeli ja intensywnie trenuje i moge juz nie miec blony to czy lekarz bd mogl mi powiedziec pani juz nie jest dziewica:D sport pania rozdziewiczyl:P

#30 2012-01-01 04:15:56

xnikitax
Tajemnicza Lady

Moim zdanie dziewictwo się traci w momencie zainteresowania sexem a nie w momencie przebicia błony.

Ale nawiązując do tematu ja nie miałam zadnych odczyć związanych z przebiciem błony dziewiczej nawet nie wiem kiedy to mialo miejsce. Kiedyś po pettungu miałam troche śluzu z kwią a podczas pierwszego stosunku ani nic kompletnie nie czułam ani zadnej krwi nie była więc to chyba indywidualna sprawa.

#31 2012-01-01 10:29:33

karolajjjna_?
Netbabeczka

xnikitax napisał:

Moim zdanie dziewictwo się traci w momencie zainteresowania sexem a nie w momencie przebicia błony.

Ale nawiązując do tematu ja nie miałam zadnych odczyć związanych z przebiciem błony dziewiczej nawet nie wiem kiedy to mialo miejsce. Kiedyś po pettungu miałam troche śluzu z kwią a podczas pierwszego stosunku ani nic kompletnie nie czułam ani zadnej krwi nie była więc to chyba indywidualna sprawa.

Dziewictwo sie traci w momencie kontaktu seksualnego a nie w przypadku zainteresowania seksem..Seksem zaczynaja sie interesowac nastolatki ,czesto sie zdarza,ze w bardzo wczesnym wieku swojego zycia ...

#32 2012-01-01 11:58:19

ona87
Netbabeczka

karolajjjna_? napisał:

xnikitax napisał:

Dziewictwo sie traci w momencie kontaktu seksualnego a nie w przypadku zainteresowania seksem..Seksem zaczynaja sie interesowac nastolatki ,czesto sie zdarza,ze w bardzo wczesnym wieku swojego zycia ...

może bardziej chodzi o utratę pewnej niewinności w wyniku zainteresowania seksem, bo dziewictwo traci się w trakcie stosunku.
Nikita to byłaś szczęściarą, że nic nie czułaś smile pozazdrościć wink

#33 2012-01-01 12:59:02

karolajjjna_?
Netbabeczka

ona87 napisał:

karolajjjna_? napisał:

xnikitax napisał:

może bardziej chodzi o utratę pewnej niewinności w wyniku zainteresowania seksem, bo dziewictwo traci się w trakcie stosunku.
Nikita to byłaś szczęściarą, że nic nie czułaś smile pozazdrościć wink

Ja tam nie stracilam swojej niewinnosci w wyniku zainteresowania sie tym etapem zycia... smile

#34 2012-01-04 09:57:28

ona87
Netbabeczka

Mam pytanie do kobiet, które same przebiły błonę dziewiczą, w jaki sposób to zrobiły. A jeśli nastąpiło to w wyniku nieprzewidzianej i niezależnej od nich  sytuacji to jak to się stało?

Co czułyście podczas przebijania błony?

#35 2012-03-23 21:48:33

kasia232
Niewinne początki

Witam wszystkie panie mam pytanie tzn bo to było tak gdy miałam 13 lat spadłam z roweru i przebiłam sobie chyba błonę czy jest taka możliwość aby doszło do czegoś takiego ???

Proszę o wyjaśnienie mi tego !

#36 2012-03-24 04:54:39

Mareczek
Net-facet

kasia232 napisał:

Witam wszystkie panie mam pytanie tzn bo to było tak gdy miałam 13 lat spadłam z roweru i przebiłam sobie chyba błonę czy jest taka możliwość aby doszło do czegoś takiego ???

Proszę o wyjaśnienie mi tego !

Jako dyżurny ginekolog na tym forum spieszę z wyjaśnieniami big_smile

"Przebiłam" to takie niefortunne słowo, bo przebija się raczej coś, co nie ma żadnego otworu (nie zostało jeszcze przebite), natomiast błona dziewicza ma zawsze jakiś/eś otwór/otwory (w zależności od typu, a wyróżnia się cztery: sitkowata, perforowana, półksiężycowata, półksiężycowata brzeżna), aby miała ujście krew menstruacyjna. Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy błona dziewicza jest całkowicie zarośnięta i to najczęściej "wychodzi" przy pierwszych miesiączkach, kiedy to krew menstruacyjna zostaje w pochwie i wtedy nie jest fajnie. Błonę dziewiczą się rozrywa, najczęściej podczas pierwszego pełnego stosunku (bardziej lub mniej) lub całkowicie podczas pierwszego porodu (wtedy nie ma zmiłuj dla tego "drogocennego fałdu śluzówki" smile ).

No więc, gdy spadłaś z roweru mogłaś sobie co najwyżej błonę dziewiczą naderwać/rozerwać bardziej i tyle. Chyba, że nadziałaś się na coś przy tym upadku...
Tak czy siak nadal jesteś dziewicą.

Płacz wie wszystko, słowa nie wiedzą, myśli nie wiedzą, nie wiedzą sny i Bóg czasem nie wie, a płacz ludzki wie. Bo płacz jest płaczem i tym, nad czym płacze...

#37 2012-03-27 18:02:44

kicia26
Przyjaciółka Forum

karolajjjna_? napisał:

ona87 napisał:

Ona87 popieram Cie w pelni :)dokladnie blona to tylko fragment sluzowki ,ktory moze ulec uszkodzeniu podczas np. sportu wiec co jezeli ja intensywnie trenuje i moge juz nie miec blony to czy lekarz bd mogl mi powiedziec pani juz nie jest dziewica:D sport pania rozdziewiczyl:P

dokładnie

piszecie że tampony nie mogą przebić błony to widocznie jestem wyjątkiem bo kochając się z moim facetem obecnie mężem stwierdził że nie miałam błony przy moim pierwszym razie a używałam tamponów i nie widze innego wytłumaczenia a Wy ?? smile

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

#38 2012-03-27 19:46:56

karmiinowa
Wróżka Bajuszka

Ja popieram stwierdzenie, że dziewictwo traci się w momencie pierwszego stosunku, nieważne z błoną czy bez.

Moja jest skubana uparta. Mimo tego, że dziewicą nie jestem-błonę mam.

Ostatnio edytowany przez karmiinowa (2012-03-27 19:47:40)

http://ciastkozwisnia.blogspot.com/

Stopka forum