Samodzielne farbowanie długich włosów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Samodzielne farbowanie długich włosów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Samodzielne farbowanie długich włosów

Jak można zafarbować długie włosy bez niczyjej pomocy? Macie jakieś sposoby, ktoś w ogóle ryzykował? Możliwe, że będę skazana na samodzielną koloryzację włosów, które sięgają mi nieco dalej niż połowa pleców, no i nie chciałabym polec... Myślałam nad strategią farbowania pasmami, najpierw te z przodu, a później jakoś przejść na tył, ale jak to zrobić, żeby niczego nie pominąć?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Samodzielne farbowanie długich włosów

Nie masz koleżanki, która mogłaby pomóc? Mama?
Najlepiej iść po prostu do fryzjera...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

Hej :-)
Również mam dłuuuuuugie włosy, a od x czasu radzę sobie sama. Moim zdaniem jest to tylko i wyłącznie kwestia wprawy.
Przede wszystkim stosuj się do ulotki. Ja akurat używam L'oreal. Więc nakładam farbę na wilgotne włosy, nie myje ich. Wtedy zdaje się farba lepiej wynika we włosy. No i akcja :-) Robię przedziałek na środku i zaczynam z  prawej strony. Nakładam farbę tylko na odrosty po czym druga strona pędzelka łapie kolejne  pasmo-warstwę i dalej, dalej aż dochodzę do ucha :-) Przechodzę na lewa stronę i ten sam schemat. Tak naprawdę ciężko jest coś poradzić, musisz się wprawic. Z długimi włosami tj masakra ale na dzień dzisiejszy nie mam z tym żadnego problemu. Potem "tył" zaczynam od góry, a każde pasmo rzucam sobie na twarz, Hehe najlepsze jest to,że nic nie widzę, robię to na wyczucie. I zawsze dobrze sobie zafarbuje,to Ci psikus.
Praktyka czyni mistrza :-)
Przed zastosuj krem na twarz,żeby później ewentualnie nie mieć problemow z domyciem czoła, czy okolicy uszu, jeżeli za daleko Ci się "wyjedzie" :-)
Po upływie x czasu nakładam farbę na całość, po czym znów czekam x czasu i do mycia start. Umyj porządnie głowę, myj do momentu kiedy już woda będzie czysta.
Na koniec jakaś fajna odzywka i wsio :-)

Stwórzmy razem swój własny zbieg okoliczności
Reklama

4

Nałóż farbę tak jak szampon czyli od góry idź w dół. Wetrzyj dobrze we włosy i postępuj według ulotki. Pamiętaj o nałożeniu przed farbowaniem kremu na twarz. Zapobiegnie to odbarwieniu skóry. Trzymam kciuki smile

"Nie bieg­nij za szyb­ko przez życie bo naj­lep­sze rzeczy zdarzają się nam wte­dy, gdy naj­mniej się ich spodziewamy."
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może."

5

Raz spróbowałam sama i potem długo żałowałam sad Miał być platynowy blond (przynajmniej wg pudełka) a wyszedł trupi taki wpadajacy w zielony. No tragedia sad Od razu pobiegłam po pomoc do fryzjera, bo nie mogłam się tak pokazać w pracy. Obok mnie jest salon na Lnianej w Łodzi i tam popędziłam, udało się zapisać na następny dzień, bo ktoś zrezygnował. chociaż tyle szczęścia. pani fryzjerka dobrała mi kolor, ładnie wyszło. Po tej przygodzie powiedziałam sobie: NIGDY WIĘCEJ FARBOWANIA W DOMU

Reklama

6

A ja mam pytanko smile Farbuje sobie włosy sama od 2 lat, a od paru miesięcy na blond... Oczywiście z ciemnego koloru do blondu 'przechodziłam' u fryzjera. Kupuję jasne farby, ale moje włosy nie za bardzo chcą 'łapać' kolor. Przy głowie jest okej, ale im niżej tym gorzej. Nie wygląda to źle, lecz bardzo ciekawie, ale chciałabym bardziej ujednolicić kolor. Jak myślicie co zrobić przed farbowaniem? Jakieś odżywki, czy coś?

7

Jeśli końcówki są zniszczone są one podatniejsze na farbowanie. Są cieńsze i słabe więc łatwiej łapią kolor niż włosy u nasady.
Zależy jeszcze czym farbujesz. Może za bardzo skupiasz się na odrostach, na które kładziesz więcej farby i stąd różnica w odcieniu. smile

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Samodzielne farbowanie długich włosów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016