Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : ( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Ach. Nieprzyjemną miałam dziś bardzo sytuację. Podczas zajęć przedstawiałam swój projekt i wtedy dwie dziewczyny z grupy zaczęły się perfidnie śmiać - ze mnie... Potem kiedy każdy przedstawiał z jakiej jest miejscowości/miasta... i przyszła kolej na mnie... też nie mogły powstrzymać się od śmiechu... Pochodzę z małej wsi. Kiedy po zajęciach mijałam je na korytarzu zakryły usta dłonią i chichotały pod nosem, mierząc mnie wzrokiem jednocześnie.

Niby nic.. ale strasznie mnie to zabolało. Mam niskie poczucie własnej wartości, a ta sytuacja dodatkowo sprawiał, że poczułam się jak śmieć. Wiem, że teraz przez długi czas będę mieć w głowie tą sytuację... będę zastanawiać się czy śmiały się z miejsca z jakiego pochodzę, z mojego wyglądu, czy w ogóle całokształtu.

Przed powrotem do domu poszłam do parku, usiadłam na ławce i płakałam ponad pół godziny.

Wiem, że cięzko będzie mi teraz wrócić do pionu. Zwykły szyderczy śmiech dla mnie był jak nóż w plecy. Dla mojejgo poczucia własnej wartości jak podwójny.

sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Bardzo mi przykro, mnie też by się zrobiło niemiło po takiej sytuacji. Ale nie przejmuj się (wiem, łatwo mówić), pomyśl, że to z nimi jest coś nie tak, że niby dorosłe osoby, a tak się zachowują... Wyśmiewanie, głupie mierzenie wzrokiem? One chyba jednak jeszcze nie dojrzały.
Nie daj się takim zołzom! Głowa do góry! smile

3

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Popieram princeskę big_smile chyba panienki mają "zryty beret" - bo wybacz, ale ONE sobie przyniosły wstyd takim szczeniackim zachowaniem. Najważniejsze czy twój projekt wypadł dobrze i spodobał się prowadzącemu zajęcia - to on jest autorytet a nie 2 rozkoszne, rozchichotane smarkule - bo dorosły się tak nie zachowuje big_smile Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni

4

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Gdyby śmiały się z mojego wyglądu - pomyślałabym, że ja wstydzilabym się z takimi tipsami jak one mają pokazać ludziom (w takiej fryzurze, w takich idiotycznych butach - wszystko jedno). Lub popatrzyłabym z wyższością, bo uważam, że mam ciekawsze rzeczy do roboty niż marnowanie godziny na nałożenie tapety na twarz.

Gdyby śmiały się z mojego pochodzenia - pomyślałabym, że ja musiałam przejść cięższą drogę, żeby coś osiągnąć.

Jesli śmiałyby się z całokształtu - zrobiloby mi się ich szkoda. Bo tylko osobnik upośledzony może w ten sposób się zachowywać.

5

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny. Podniosłyście mnie na duchu i pozwoliłyście popatrzyć na tą sprawę z nieco innej perspektywy.
W sumie nawet się cieszę, że zachowałam wtedy zimną krew, nic im nie powiedziałam.

Ja sama staram się szanować bardzo innych ludzi oraz nie oceniać ich w żaden sposób (ze względu na pochodzenie, kolor skóry, jakieś wady), jeśli niewiele tak naprawdę o nich wiem.

Muszę być twarda i to ich szczeniackie zachowanie po prostu przyjąć na klatę.
W końcu nie na darmo mówi się: "co nas nie zabije, to chociaż wzmocni".

6

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Wiesz, jeśli masz generalnie sympatyczną grupę a tylko te dwie idiotki się śmieją to możesz je bardzo łatwo zawstydzić - po prostu przy wszystkich zapytać co je bawi. I drążyć temat. A dlaczego się śmieją? Z ciebie? A zapytaj ile mają lat, zapytaj co ich bawi w tobie. Zaciśnij zęby, zrób to spokojnie. Przeważnie takie osoby nie mają nic do powiedzenia, naprawdę. A nawet jeśli powiedzą, że śmieją się z ciebie, zmierz je wzrokiem, uśmiechnij się pod nosem i życz dobrej zabawy, a potem zajmij się dalej swoimi sprawami. Grunt to pokazać przy wszystkich ich głupotę, będą zaskoczone, że umiesz się bronić.

Wiem, że to wymaga odwagi, ale moim zdaniem warto się przełamać. Jak raz się nauczysz bronić to za każdym następnym razem będzie ci łatwiej. Trzeba zwalczać głupotę smile

7

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Doskonale Cię rozumiem, bo jestem taka jak Ty. Mam niską samoocenę, i wystarczy głupie tekst/śmiech/gest, a ja już biorę to do siebie i myślę niewiadomo co hmm nie jest to dobre rozwiązanie, ale niestety taka już jestem i nie potrafię nic z tym zrobić. Nawet najgłupszy żart ze strony chłopaka sprawia, że jest mi cholernie smutno i wyobrazam sobie Bóg wie co i wymyślam niestwowrzone rzeczy, dodaję jakieś scenariusze. Eh, trzeba sobie ztym jakos poradzic, zachować mimo wszystko zimną krew, nie przejmować się tym tak, choć mi tez często a nawet bardzo często po takich sytuajach zdarza się plakać. A zachowania tych dziewczyn nie będę komentować, bo osoby wyżej juz wzszystko napisaly. Ja się z tym zgadzam.

8 Ostatnio edytowany przez pepitka (2011-03-29 20:57:37)

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Szczurunia, tak. To jest świetna rada: )
Jeśli taka sytuacja zdarzy się ponownie - to myślę, że warto zareagować.
Faktycznie ciekawa jestem, czy będą miały wtedy "cwane" coś do powiedzenia i czy wówczas będzie im tak do śmiechu jak wcześniej..

Jestem osobą bezkonfliktową... ale chyba jednak warto czasem zawalczyć o siebie i umieć się bronić.
Dziś przyjęłam taktykę "przemilczenia" sprawy.
Potencjalnym następnym razem już zareguje. Jeśli nie na zajęciach, to podejdę do nich na korytarzu z pytaniem: czy mają jakiś problem i czy chcą może mi coś powiedzieć, bo ja naprawdę bardzo chętnie posłucham : )

Poza tym istnieje prawo przyciągania (ostatnio troszkę o tym czytam)... i moge do tego podejść z przymrużeniem oka... potraktować jak małą przeszkodę, która po prostu powinnam przeszkoczyć... mogę też wybrać opcję alternatywną... czyli nakręcać się, nasiąkać pesymizmem, doszukiwać się w sobie wad i popadać w niepotrzebny marazm... z powodu dwóch osóbek, które nie potrafią zachować się dorośle : )

9

Odp: Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

One zachowują się tak tylko dlatego, że mają jakieś kompleksy (najprawdopodobniej intelektualne) i w ten sposób podwyższają sobie poczucie własnej wartości. Są to biedne istotki, którym należy współczuć ich totalnej beznadziejności wink Trzymaj się ciepło, tak to jest, że idioci są tak po świecie rozsiani, że zawsze na któregoś wpadniesz wink

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wyśmiewanie się ze mnie koleżanek pogłębiło moje kompleksy : (

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024