Który bohater literacki/filmowy jest Twoim ideałem mężczyzny? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Który bohater literacki/filmowy jest Twoim ideałem mężczyzny?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 65 ]

1

Temat: Który bohater literacki/filmowy jest Twoim ideałem mężczyzny?

Skrzetuski, Wołodyjowski czy Kmicic, a może jednak ktoś bardziej współczesny? No właśnie, który z bohaterów literackich czy filmowych jest Twoim ideałem mężczyzny? Ci panowie są męscy, bohaterscy, twardo trzymający się zasad, ale i miłość z nimi jest romantyczna, pełna uniesień. Kiedy kochają to ponad wszystko, a z miłości do ukochanej gotowi są do najwyższych poświęceń. Więc, z którym Ty chciałabyś iść przez życie czy nawet przenieść się do innej epoki? smile

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Który bohater literacki/filmowy jest Twoim ideałem mężczyzny?

Tylko proszę się nie śmiać, że wybieram Sindbada żeglarza z filmu o tym samym tytule big_smile Nieziemsko przystojny, szarmancki... czegóż chcieć więcej? tongue

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

3

A ja Robert Langdon z książki kod leonarda da vinci. Inteligentny człowiek z dużą wiedzą na temat historii religii oraz symboliki. Ogólnie bardzo wyrozumiały człowiek smile

Reklama

4

Jak tylko zobaczyłam pytanie od razu pomyślałam-KMICIC!!! Takich właśnie mężczyzn dzisiaj nam brakuje :-(

5 Ostatnio edytowany przez jaqubek (2011-03-18 20:45:52)

Myśle ze tacy są, znam nawet kilku. Ich po prostu nie widać
A co do tematu... Gibson z Brevharta, z nim bym sie utożsamiał.

O Kobiete walczy się do końca.
Nie ma końca, walczy się o nią zawsze. NIe, nie mam juz sił...
Reklama

6

Pierwsze co mi przyszło do głowy to EDWARD ze Zmierzchu hahahahahaha big_smile
No kurde jak czytałam książki, i on tak przy niej całe noce czuwał, ona zasypiała na nim oh... rozmarzyłam się :DD

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! big_smile:D

7

Gerry z "P.S. Kocham Cię"... smile

I must be fine cause my heart's still beating...

8

Moim ideałem jest Neo z Matrixa wink

9

Bohun oczywiście, zarówno literacki jak i ten filmowy. noooo i jack sparow, chyba lubie takie troche niepokorne typy

10

A może mogłybyście króciutko opisać co w tych Waszych ideałach Was tak szczególnie pociąga i urzeka? Wydaje mi się bowiem bardzo ciekawe, które z cech literackich czy filmowych bohaterów chętnie przeniosłybyście na własne podwórka.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

paprotka napisał/a:

Bohun oczywiście, zarówno literacki jak i ten filmowy. noooo i jack sparow, chyba lubie takie troche niepokorne typy

Bohun? Ten bandyta, pijak, porywacz, nikczemnik, cudzołożnik? smile smile smile

"Oddaj serce, Kozacze, a my tobie szablą!"

Nie dziwię się Pani wcale. Przynajmniej prawdziwy mężczyzna, wśród tych wszystkich obecnych zniewieściałych oferm.

Proszę mi wybaczyć zupełnie niemerytoryczny i niepsychologiczny post.

12

Hi, nie wiem dlaczego ale pierwsza moja myśl to Zorro ..   hmm

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

13

Nicolas Cage...bez wątpienia kocham się w nim big_smile a ten film "Lot skazańców" z jego udziałem uwielbiam...

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

14

Liam Hemsworth jest wg mnie bardzo przystojny i takich facetów właśnie uwielbiam smile jeśli chodzi o piosenkarzy, to najlepszy moim zdaniem jest Lee Ryan, wręcz boski big_smile

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

15

Wojciech Imielski napisał/a:

Nie dziwię się Pani wcale. Przynajmniej prawdziwy mężczyzna, wśród tych wszystkich obecnych zniewieściałych oferm.

Tak jest jakoś ten nasz świat poukładany, że tacy niegrzeczni od zawsze podobali się kobietom smile. I nie wiadomo w sumie skąd się to bierze, bo przecież wciąż deklarujemy, iż marzymy o stabilizacji, wielkiej romantycznej miłości, spokoju w małżeńskim stanie, a tu bach!... taki łotr i ladaco wink. Ale za to jak oni potrafili kochać! smile

16

Pewnie Was zaskoczę ale moim ideałem jest Staś Wokulski....i takiego mam.
Facet twardo stąpający po ziemi i noszący kobietę na rękach. wink

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

17 Ostatnio edytowany przez asiek_110 (2011-03-31 15:08:30)

kate1234 napisał/a:

Pierwsze co mi przyszło do głowy to EDWARD ze Zmierzchu hahahahahaha big_smile
No kurde jak czytałam książki, i on tak przy niej całe noce czuwał, ona zasypiała na nim oh... rozmarzyłam się :DD

No dokładnie, ale taki facet nie chodzi po ziemi. Cóż zostaje pomarzyć:))

W Edwardzie no cóż, pociąga mnie to oddanie wręcz zaborcze, takie uczucie, które przetrwa wszystko (pozatym Pattinson pokrywa się z moim ideałem faceta), facet inteligentny, lekko zadziorny, no i idealny partner do rozmowy.

W sumie jeśli chodzi o Bohuna (tego filmowego) to zawsze miałam dylemat on czy Żebrowski. Swego czasu kochałam się w Żebrowskim, ale w tym filmie miałam dylemat i w sumie Bohun wygrał. Tak jak mówie ten szelmoski uśmieszek i ta głębia spojrzenia.hmmmmmm

Trudno jest odnaleźć w dzisiejszym świecie inspiracje, przysłowiowego kopa, który pozwoli Ci wstać rano-dlatego szukam natchnienia w otaczających mnie obrazach, bo każdy dzień uświadamia mi, że człowiekowi nie można ufać-tylko pies, jako przedstawiciel żywej istoty, który współegzystuje z człowiekiem pokaże Ci w swoich smutnych oczach, co to znaczy prawdziwe oddanie.

18

Wojciech Imielski napisał/a:
paprotka napisał/a:

Proszę mi wybaczyć zupełnie niemerytoryczny i niepsychologiczny post.

takkk 200% mężczyzny w mężczyźnie a nie rurki, grzywki i torebki... no moze bez tego cudzołożenia i zbytniego pijaństwa;)
ale ten wzrok (filmowego) mnie porywa...

19

a ja nie wiem .... tak próbowałam wymyślić jakiegoś bohatera który  był by dla mnie ideałem ale nic mi do głowy nie przychodzi , może dlatego ze mimo iż ciapowaty , bez specjalnej pasji i pięknego wyglądu to mój facet  jest całkiem fajny hehe smile

a tak gdzieś nie wiem czemu na myśl mi przyszedł Jurand ze spychowa , może za jego siłę , w sumie nie wiem nawet dobrze go nie pamiętam z Krzyżaków, ale to takie moje pierwsze skojarzenie .

fight for your right
puki walczysz - jesteś zwycięzcą !!

20

Ponieważ nigdy nie umiałam ograniczyć ważnych dla mnie mężczyzn do jednego, więc i w tym przypadku jest trzech ex aequo smile Kolejność przypadkowa:
William Walace - Brave Hearth - Gibson fizycznie jakoś mi nie podchodzi (a już w spódniczce to masakra), ale całokształt granej przez niego postaci w tym filmie stawia go na piedestale... Odwaga, honor, inteligencja, romantyczna miłość... Mmmm tongue
Maximus - Gladiator - ten za całokształt łącznie z fizycznością. I tak samo: odwaga, honor, inteligencja, romantyzm
Winnetou - moja wielka milość odkad nauczyłam się czytać. Nigdy nie widziałam żadnej ekranizacji powieści z Winnetou, więc jego wygląd pozostaje w mojej głowie. I znowu: odwaga, honor, inteligencja, zamiast romantyzmu - dzikość smile

21

zastanawiałam się ale chyba nie mam ideału może Wokulski ale chyba nie do końca bo brakowało mu odwagi choć chciał poświecić bardzo wiele dla swojej miłości, tak zdecydowanie nie mam literackiego wzorca

22

Edward Cullen. Marzę o tak oddanym, kochającym facecie. O miłości, dla której poświęcę wszystko, ale żeby to działało w dwie strony.

23

Mnie sie jeszcze podoba janosik, ale bardziej ten nowy za ten błysk w oku smile

24

Literacki. Czytałyście Sagę o Ludziach Lodu? Heike Lind z Ludzi Lodu. Tengel Dobry też był interesujący, jednak wolę Heikego.
Wyglądał podobno strasznie: szpiczaste ramiona, które odebrały życie jego matce podczas porodu, bardzo wysoki, szczupłe uda, zniekształcona ,,złym dziedzictwem" (fabuła książki) twarz, silne owlosienie. Niezależnie od tego jakby wyglądał, to był niesamowity. W dzieciństwie jego zły i podły ojciec trzymał go w klatce i znęcał się nad nim, raniąc jego ciałko szpikulcem. Chłopak całe życie wstydził się tych blizn i bał się zamknięcia. Zwyciężył zło i służył walce z przekleństwem w swoim rodzie. Zakochał się w żywej, intrygującej Vindze i spędził z nią resztę życią, kochając bez pamięci i z wzajemnością. Był pomocny, umiał zaryzykować i troszczyć się o innych.

Filmowy. Z dziewczęcych marzeń - Heath Leadger w ekranizacji ,,Zakochanej złośnicy". Niesforny, łamiący system i piekielnie przystojny.
Później - Hugh Laurie jako szalenie inteligentny, odkrywczy i genialny w medycynie dr House. A te jego lustrujące oczy mogłyby mi pokazać drogę do łóżka, nie oparłabym się big_smile.

Ach i jeszcze... W Must be the music byl taki facet, który spiewał Presley'a ( http://www.youtube.com/watch?v=85VncxYSY7U )
Jego głos rozbiera mnie:D

25

Joasia123456 napisał/a:

Ach i jeszcze... W Must be the music byl taki facet, który spiewał Presley'a ( http://www.youtube.com/watch?v=85VncxYSY7U )
Jego głos rozbiera mnie:D

Tak, Maliszewski był świetny! Uwielbiałam go, szkoda, że po programie zniknie i zapewne nigdy więcej go nie zobaczymy.

A jeśli chodzi o mój ideał mężczyzny... Hmmm...
Boguś Linda (uwielbiam tego aktora big_smile) w filmie "Sara". Zawsze podczas oglądania tego filmu marzyło mi się, aby i mnie przytrafiła się podobna historia... big_smile

No i jeszcze Jean Reno w filmie "Leon Zawodowiec", z początku obojętny i zimny, a na końcu tak bardzo pokochał Matyldę... big_smile

.

26

Dominic Toretto Szybcy i wściekli. Męski, pomimo że łysy, to przystojny, ważna jest dla niego rodzina i najbliżsi, co bardzo cenię sobie w facetach. Kocha samochody i swoją dziewczynę. To wszystko. smile

Spartakus Zabije wszystko i wszystkich by odnaleźć swoją ukochaną. Nigdy się nie poddał, zawahał, stchórzył. Dla niej robił wszystko nawet po jej śmierci. Jego przyjaciel był kimś, kogo bardzo doceniał za sam fakt, że jest. I przede wszystkim odwaga, która tak bardzo mi imponuje.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

27

Michael z Łowcy Jeleni, grany przez młodego de Niro. To był facet z krwi i kości, odważny, lojalny, oddany, prawdziwy przyjaciel.
Z naszego rodzimego-Kmicic, a co tam smile
Dodałabym jeszcze Wokulskiego, któż nie marzy o takim uwielbieniu?

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

28

Faktycznie brakuje nam takich mężczyzn jak np. Kmicic. I skoro już o rycerzach mowa to jestem za Aragornem z Władcy Pierścieni(chociaż w książce raczej jako przystojniak nie jest opisany, ale za to ma masę innych pociągających cech)oraz Eomerem również w trylogii. Tylko tych dwóch mogę wskazać na chwilę obecną.

29 Ostatnio edytowany przez Black_dragon (2014-05-12 23:53:08)

Manga/anime może być? Yagami Light- Death Note, geniusz który ma swoje przekonania w które wierzy i broni ich za wszelką ceną za wszelki sposób, po trupach (dosłownie)
Uchiha Itachi- Naruto - geniusz, uzdolniony, ma głębokie teksty, nigdy nie mówi za dużo, nigdy za mało, ma zawsze celne uwagi
Griffith- Berserk- po trupach do celu? Ma marzenie które jest jego życiowym celem i spełnia je za szelką cenę. Wielkie marzenie. Walczy o to aby je ziścić, zniszczy każdego, kto spróbuje je zrujnować. Świetny przywódca. Dobra ogłada w towarzystwie arystokratów, chociaż on nim się nie urodził. Wybija się ponad przeciętność
Kuran Kaname z Vampire Knight- opanowany, zdecydowany, charyzmatyczny, dobry przywódca, bezlitosny i okrutny (ahahahaha)
Zen z Akusagi- nie ma obaw przed niczym? Profesjonalny assasyn
Ichiha Sasuke- Naruto- ma cel który chce ziścić, mściciel. Ma ku temu powody. Szybko się uczy
Nightray Elliot- Pandora hearts- nie no tutaj to podoba mi się jego młodość i świeżość, czego odbicie widać w charakterze czy tam wyglądzie. Ciekawy typ urody, ma duży temperament, szlachcic
Jack Vessalius- Pandora Hearts- największy intrygant, wielki umysł, fajny ma warkoczyk <3
Vincent Nightray- Pandora Hearts- ma fajną heterochromię, potrafi oczarować kobiety...
Bonten- Amatsuki- nawet dobrze nie pamiętam za co go lubiłam ale za charyzmę, kolczyk w ustach i wygląd?
Prince Diamand- Sailor Moon- zboczony big_smile Pragnie posiadać big_smile Ma zdolności paranormalne big_smile
Zoisite- Sailor Moon- jest dumny na taki fajny swój sposób + fajny wygląd
Mamoru Chiba/ Endymion- Sailor Moon- w 1 serii cudownie złośliwy i cyniczny (?) xD Nie wiem czy to dobre słowo. Dojrzały, opiekuńczy, czuły, trochę chłodny
Seyia Kou- Sailor Moon- świetny chłopak, można z nim konie kraść, taki trochę cwany, z nim dobrze się bawisz, umie zarywać panienki, ciepły chłopak
Yaten- Sailor Moon- wredny xD Ale seksowny tongue

trzeba dodać, że wszyscy są w moim ideale visualnie ;D
Takagi Fujimaru- Bloody Monday- przeciętny, normalny, aczkolwiek przystojny chłopak z wielkimi zdolnościami hakerskimi??
Mohan Singh z Tajemnicy mrocznej dżungli- czuć do niego szacunek + ma zdolności paranormalne big_smile Fajny 40-latek
detektyw Chi-gon Kim z A-jeo-ssi/ Man from the nowhere- Boże jaki on cudowny, 40na karku ale umysł ma 20latka zdecydowanie... Nie że niedojrzały tylko taki hmmm, młody duchem, a w sumie aktywny w taki sposób jakby był młody, cudownie choleryczny, taki zawsze gotowy do działania/akcji, podejmuje szybko decyzje. + z tego co pamiętam, pali
Tae-sik z A-jeo-ssi- człowiek którego nic nie zniszczy, ma dobre cechy bohatera, odważny, skryty trochę, ukrywa tajemnicę

więcej grzechów nie pamiętam xD

Dodam, że wszyscy spełniają oprócz wymogów charakterologicznych, wymogi wyglądowe i to w bardzo wysokim stopniu tongue

30 Ostatnio edytowany przez Black_dragon (2014-05-13 00:46:37)

[edit] a zaraz jeszcze Ichigo z Bleacha big_smile Uparty, impulsywny, indywidualny, szczery, porywczy, ryzykuje życie by chronić to co jest dla niego ważne, gdy  walczy czasem kpi i znieważa przeciwników, potrafi atakować z zaskoczenia, szanuje wrogów z którymi wygrał, lubi wygrywać

(myślałam, że się doda do poprzedniego postu)

31

Wiedźmin - zarówno ten literacki jak i ten grany przez Żebrowskiego. Ten grany przez Żebrowskiego głównie za barwę głosu.
Podobają mi się tacy mężczyźni - połączenie łajdaka z romantycznym, ale nie tkliwym facetem (jak on kochał te Yennefer... ach....) No i odrobina tajemniczości tez robi swoje... (bo on nie do końca człowiek jest...)

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

32 Ostatnio edytowany przez Lamika (2014-05-14 16:12:13)

Aleksander Barrington - Jeździec miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród letni Pauliny Simmons - przystojny, inteligentny, zaradny życiowo i jak kocha to do szaleństwa.

33

Kmicic bez wątpienia smile chyba moja pierwsza literacka miłość smile Pamiętam, że kiedy byłam w trakcie czytania "Potopu", śniło mi się po nocach, że Jędruś był moim facetem big_smile a jam ran jego niegodna całować big_smile

34

Woland! Zdecydowanie Woland. Woland i Mistrz z "Mistrza i Małgorzaty". Nieprzeciętność, niebanalność, odwaga i pasja.
Z dziecięcych - Włóczykij ! wink
Z tych bardziej fantastycznych - Aragorn, król Gondoru. Najmniejszy Lannister (umysł!). Książę Oberyn Martell.

Chyba jest tego zbyt dużo, żebym mogła wybrać wink.

Proszę usunąć moje konto. Dziękuję.

35

U mnie 2 skrajne typy-Rett Buttler z "Przeminęło z wiatrem" oraz Geralt z Rivii.Całe szczęście,że w realu nigdy nie będę musiała wybierać bo chyba do końca życia nie umiałabym podjąć decyzji.

36

paprotka napisał/a:

Mrrrau!

Ale jednak w 1. kolejności Rhett Butler z Przeminęło z Wiatrem. I dalej Severus Snape z HP. I Damon Salvatore z Pamiętników Wampirów.

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

37 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-06-27 22:42:51)

Vlad Dracula, koniecznie w wykonaniu Oldmana, w "Draculi" Coppoli, ten książkowy absolutnie nie

Hannibal Lecter

Christy Brown (Daniel Day Lewis) z filmu "Moja lewa stopa"

bbasia napisał/a:

Wiedźmin - zarówno ten literacki jak i ten grany przez Żebrowskiego. Ten grany przez Żebrowskiego głównie za barwę głosu.
Podobają mi się tacy mężczyźni - połączenie łajdaka z romantycznym, ale nie tkliwym facetem (jak on kochał te Yennefer... ach....) No i odrobina tajemniczości tez robi swoje... (bo on nie do końca człowiek jest...)

Wiedźmin mi się podobał, bo nie jest plastikowy, ma swoje zasady, robi swoje i się nie ogląda na innych. Ale z drugiej strony czasami straszne z niego cielę na niedzielę było. Wypadkowa Geralta i Vilgefortza - to by było to.

38 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2015-11-26 18:44:09)

w każdej epoce są tacy, za którymi do piekła warto iść wink
Nawet Dracula był uroczy, bo potrafił kochać żarliwie, choć był okrutnikiem.

Garret Blake, bohater książki Sparksa p.t List w butelce, jest mi bliski. Twardy facet a jednocześnie czuły romantyk piszący cudowne, pełne tęsknoty i miłości listy do zmarłej żony, nad którymi zawsze płaczę, gdy czytam książkę.
Za takim to można iść piechotą na Sybir smile

p.s właśnie dzisiaj sobie odświeżyłam, zaczęłam w pracy, nie mogłam się oderwać i skończyłam w poczekalni u lekarza, bo miałam umowioną wizytę. Oczywiście chlip, chlip w chusteczkę... I wlazłam do gabinetu ze łzami w oczach bo się nie mogłam opanować a lekarz - ojej, aż tak źle? A ja - bardzo - a co dolega? - smutna historia - tu same takie... big_smile

Posty [ 1 do 38 z 65 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Który bohater literacki/filmowy jest Twoim ideałem mężczyzny?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016