czy 'odnowić' kontakt z dawną przyjaciółką??? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-11 20:26:48

Juliette
Przyjaciółka Forum

czy 'odnowić' kontakt z dawną przyjaciółką???

Piszę do Was,ponieważ potrzebuję obiektywnych opinii.Sama już nie wiem co o tym myśleć.

Kiedyś miałam przyjaciółkę X, poznałyśmy się w szkole. Przyjaźniłyśmy się około 3 lata.
Miło ten czas wspominam,ale gdy poznałam obecnego partnera,to nasz kontakt się urywał,stopniowo się oddalałyśmy od siebie.Ona nie była w stanie JEGO zaakceptować.Czułam to,ona mi tego nie powiedziała.
Nie dlatego się oddaliłyśmy,że nie miałam dla  niej czasu,ale dlatego,że tylko ja proponowałam spotkania.

Jak ja nie napisałam pierwsza sms'a to ona nie napisała.
Jak ja nie zadzwoniłam,to ona też nie.
Jak ja nie poprosiłam o spotkanie,wspólny wypad,to ona też nie.
Zawsze to ja musiałam dzwonić,pytać,prosić,interesować się,a ona nic.Zero.
I ona spotykała się ze mną jakby robiła mi łaskę: ''o dziś się nie spotkamy,bo jest za gorąco,nie chce mi się wychodzić z domu'', '' nie,dziś nie,bo pada deszcz,nie chce mi się'''.
Zaprosiłam ją 2 lata temu na imprezę do mnie(wtedy zaczęło się coś psuć) i obiecałam sobie,że od tego dnia imprezy już nie będę pisać i dzwonić,poczekam aż ona się odezwie.Impreza okej,potem odwiozłam ją do domu.
I wiecie co się stało?Ona nie zadzwoniła,nie napisała na komunikatorze.Nic kompletnie nic!!!
Więc ja też nie chciałam się narzucać.I tak z dnia na dzień urwał nam się kontakt.

Ona jest z reguły dość chłodną osobą, zamkniętą w sobie,nie lubi się zwierzać nie lubi też gdy oprócz niej mam kogoś z kim mogę się spotkać,bo wtedy ona wie,że jeżeli znów powie ''dziś nie'', to zadzwonię do innej koleżanki,która chętnie się ze mną spotka.

Ostatnio zaczęłam czuć taką pustkę po niej....chciałabym odnowić kontakty,ale sama nie wiem czy to dobry pomysł.I nawet jak już zdecyduję się odnowić kontakt,to co mam robić?Co mówić do osoby,która była Ci bliska,a nagle nie masz z nią kontakt 2 lata? Proszę pomóżcie.Proszę o szczere odpowiedzi.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#2 2011-02-13 07:51:05

paulina20
Przyjaciółka Forum

Re: czy 'odnowić' kontakt z dawną przyjaciółką???

Jak na moje to nie ma sensu. Chyba, ze chcialabys utrzymywac kontakty z kims, komu na tobie nie zalezy ( nic w tym zlego - jesli zaakceptowalabys to i byla tego swiadoma).

Pamietam, kiedys byl taki okres, ze glownie ja inicjowalam kontakty z moja przyjaciolka i po jakims casie zwatpilam, czy nie aby tylko mi zalezy. Nie odzywalam sie 1 dzien - na nastepny zjawila sie u mnie wink

Screw gravity.

#3 2011-02-21 02:24:44

truskaweczka19
100% Netkobieta

Wiesz co? Mialam troche podobna sytuacje, to powiem Ci. Gdy zwiazalam sie z obecnym chlopakiem, to kontakty z pewna kolezanka, swego czasu uwazana za przyjaciolke tez podupadly. Ona byla strasznie zazdrosna, mimo ze spotykalam sie z nia pare razy w tyogdniu, minimum raz na tydzien, co nie uwazam, za zbyt rzadkie, tym bardziej, ze mialam wowczas wiele spraw na glowie, bardzo istotnych. Mysle, ze dobra kolezanka zrozumialaby i nie mialaby pretensji, a ona miala, ciagle wydzwaniala, tak jakby chciala codziennie sie spotykac, no zero wyrozumialosci, egoistyczne podejscie na zasadzie, ze skoro ona chce sie spotkac, to ja musze i chec posiadania mojej osoby tylko dla siebie. Moim zdaniem jej zachowanie bylo chore i sadze, ze kazdy sie zgodzi. W koncu zerwalam to, bo moim zdaniem nie ma co utrzymywac kontaktu z toksycznymi osobami ,ktore nie potrafia Ciebie zrozumiec i mysla tylko o swoich potrzebach, traktuja Cie jako swoja wlasnosc. To zdecydowanie nie dla mnie.
Gwoli wyjasnienia rozumiem, ze chcialabys zobaczyc sie z nia, widocznie wiele dla ciebie znaczyla, ja tez mam takie momenty, lecz wiem mimo wszystko, ze podjelam dobra decyzje i jestem z siebie dumna, ze zerwalam to, ze nie brnelam w to dalej.
Rozumiem, ze ktos jest chlodna osoba, lecz przyjazn/kolezenstwo to nie moze byc tak jak u Ciebie, ze tylko Ty sie starasz, a ona nie. No, ze tylko Ty chcesz widywac sie, a ona olewa Cie. Nie powinno tak byc. Widocznie przestalo jej zalezec na tym, byla sfochana, ze masz chlopaka, a ona pewnie jak ta moja byla kolezanka chciala miec Ciebie tylko dla siebie. Sama od siebie moge Ci poradzic, zebys wystrzegala sie od takich osob, nie dala sie im omamic, nie dala nabrac na ich gierki. No i minely 2 lata, nie ma odzewu od niej, daj sobie spokoj moim zdaniem.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#4 2011-02-25 13:41:48

Juliette
Przyjaciółka Forum

wiesz truskaweczko,chyba masz rację.
To chyba mnie bardziej,dużo bardziej zależało na tej znajomości.I dlatego czuję się taka rozczarowana mimo,że minęły 2 lata.

''Bo wszystko czego chcę

#5 2011-03-07 02:52:59

truskaweczka19
100% Netkobieta

Rozumiem, ze to musi byc dla Ciebie trudne, bo ta osoba byla wazna, ale ja po swoich doswiadczeniach wiem, ze czesto nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. Kiedys ta moja 'przyjaciolka', o ktorej pisalam wyzej, byla uwazana przeze mnie za kogos wyjatkowego, naprawde duzo czasu spedzalysmy razem, ale jak w koncu zrozumial jak to mnie wyniszcza, to zerwalam te znajomosc. Tak musialo byc. A teraz przyjaznie sie, mysle, ze moge to tak nazwac, bo jestesmy w bliskich relacjach, z taka dziewczyna co chodzilysmy do klasy do liceum i ona mnie nie zawiodla, mamy milion tematow i oby tak dalej bylo ; odpukac. Dzieki zerwaniu kontaktow z tamta szczegolnie docenilam te dziewczyne. Zrozumialam, ze predzej ja moge nazywac przyjaciolka, a nie tamta. Mysle, ze mi to wyszlo na dobre, czesciej sie usmiecham i nie czuje sie osaczona smile
Zazwyczaj w zyciu intuicja podpowiada mi co mam robic i raczej sie jej slucham, tu poslucham i wyszlam na dobre, wiec oby tak dalej.
Tobie zycze tego samego. Naprawde to co na pozor wydaje sie tragedia, moze okazac sie czyms lepszym niz myslelismy.
Tak samo bylo z moja edukacja, ale to troche inan historia, wszystko w zyciu ma widocznie jakis cel ;P

Wisława Szymborska

#6 2011-03-22 10:48:48

FilipinkaS
Do zakochania jeden krok

ja kiedyś ze swoją przyjaciółką X smile przyjaźniłam się 7 lat. Generalnie zakończenie przyjaźni wynikało z podobnych powodów co u Ciebie. Ja jednak przez 4 następne lata nie mogłam zapomnieć o naszej znajomości, mimo że została ona zerwana brutalnie. Cały czas nie dawało mi to spokoju!! No i ostatnio (nie wchodząc w szczegóły) spotkałyśmy się w miarę przypadkowo, rozmawiałyśmy normalnie bez zgryźliwości i powiem wa że przyniosło mi to niesamowitą ulgę, pewnie już nigdy nie wrócimy do tego co kiedyś było ale to co najważniejsze to to że zakopałyśmy po tylu latach topór wojenny.

Więc moja rada jest taka, jeśli cały czas siedzi to w twojej głowie i nie umiesz sobie z tym poradzić to proponuje spotkać się z ową X i wyjaśnić sytuacje, będzie łatwiej;)

#7 2011-03-22 17:30:58

Juliette
Przyjaciółka Forum

Dziękuję za wszystkie posty.
Otóż, sytuacja można powiedzieć 'wyjaśniła' się.
Rozmawiałyśmy i obie stwierdziłyśmy,że chcemy dalej się spotykać, zapomnieć o tym co było.

Tylko ja nie chcę takiej 'przyjaciółki'. Myślę,że będziemy się spotykać,bo ją lubię, ale  na pewno podejdę do niej z dużym dystansem.Koleżanką może być,ale na miano przyjaciółki trzeba sobie niestety zasłużyć.

''Bo wszystko czego chcę

#8 2011-03-22 23:37:21

kotoko
100% Netkobieta

Juliette... Przykra sprawa, ale pociesza mnie, że Twój przypadek i Twojej przyjaciółki jest tak zbliżony do mojego...
M. poznałam w przedszkolu, tak, to dawno temu. Przeprowadziła się wtedy z rodzicami do Polski, bo nie jest Polką. Od tego momentu byłyśmy nierozłączne. Mieszkała w bloku za mną, wracałyśmy ze szkoły, szybki obiad i znowu razem. W szkole udawałyśmy, że jesteśmy siostrami, nawet umawiałyśmy się jakie kanapki do szkoły będziemy zabierać, żeby nie było, że "mama" zrobiła nam inne, hehe...
Gimnazjum - cały czas razem. W liceum troszkę się nasze kontakty rozluźniły, wiadomo, nowa szkoła i mimo, że bylyśmy w jednej klasie - jakoś niezbyt często się spotykałyśmy. Na pierwszym roku studiów zamieszkałyśmy razem. Było cudownie, w końcu razem, rozmowy do późna, wspólne gotowanie obiadów. Później znowu się od siebie oddaliłyśmy, stancję musiałyśmy zmienić i teraz... kontaktu nie mamy. Zawsze dzwonię do niej ja, piszę smsy ja, na gg też.. Spotkania proponuję ja - często marudzi, że nie ma czasu. Miałyśmy się spotkać w grudniu, w święta... Nie wyszło, bo chłopak do niej przyjechał... Tak to wygląda...
Ostatnio byłam z rodzicami na zakupach, spotkałam ją z mamą. Nasze mamy rozmawiały a my się na siebie patrzyłyśmy po prostu... To takie smutne... Nie chcę się narzucać, choć wiem, że bardzo mi jej brakuje... Ale ile można, prawda?
Przepraszam, że podczepiłam się pod Twój wątek, ale problemy nasze są takie podobne, że chętnie tu będę częsciej zaglądać...

#9 2011-03-24 18:19:40

Juliette
Przyjaciółka Forum

kotoko,dobrze że o tym piszesz.
W końcu po to tutaj jestesmy,zeby sobie pomagac wink
niestety,ale to jest smutne.
Sama nie wiem bardzo jak mam sie w tej sytuacji zachowac.
Sprobuje to ratowac, a co mi tam.Pytanie tylko czy warto i czy odniose jakis rezultat.

''Bo wszystko czego chcę

#10 2011-03-24 23:05:35

kotoko
100% Netkobieta

A wiele razy próbowałaś to ratować?
Rozmawiałyście w ogóle na ten temat kiedykolwiek?

#11 2011-03-26 13:30:13

Juliette
Przyjaciółka Forum

Zawsze to ja się odzywałam, pisałam, dzwoniłam - i tylko ja, bo ona nigdy nie raczyła zapytać  co u mnie,czy się spotkamy itp.
I w sumie 'ciągnęłam' tą 'przyjaźń' tylko ja. Bo wiem,że gdybym wcześniej przestała pisać, to ona też by przestała.A tak to ja chciałam ciągnąć to i opóźniłam w ten sposób to, co i tak było nieuchronne - koniec znajomości.

Ostatnio rozmawiałyśmy na ten temat,ale nie wprost. Po prostu powiedziałyśmy sobie,że chcemy się znów spotykać.
Ale ta najważniejsza rozmowa wciąż przed nami ( chcę jej wyjaśnić,że mam dość jednostronnego zainteresowania tą przyjaźnią,że tylko ja się angazuję).

''Bo wszystko czego chcę

#12 2011-03-26 15:20:55

kotoko
100% Netkobieta

Juliette, trzymam kciuki za rozmowę, może do Twojej przyjaciółki dotrze to, co chcesz jej powiedzieć. U mnie taka rozmowa nie dała nic... Mimo, że powtórzyłam ją dwa razy...

#13 2011-03-30 15:40:05

Juliette
Przyjaciółka Forum

Dzięki Kotoko wink
dziś będzie taka okazja,więc może.....
Mam nadzieję,że jakoś się to wyjaśni,ona to zrozumie i ZMIENI.

''Bo wszystko czego chcę

#14 2011-04-05 19:15:18

truskaweczka19
100% Netkobieta

Juliette, nie bardzo wierze w taka zmiane, ale sprobowac zawsze mozesz.
Ta moja byla 'przyjaciolka' jakis czas temu tez chciala odswiezyc kontakt, ale powiedzialam jej prosto i wyraznie, ze nie i zdania nie zmienie. W tej kwestii jestem twarda. Pomijam fakt, ze raz zadzwonila do mnie z zastrzezonego numeru, ja odebralam, mialam ochote juz odlozyc sluchawke, ale juz posluchalam ' niech jej bedzie' pomyslalam i okazalo sie, ze zaczela mi mowic, ze ktos jej powiedzial, ze juz ze swoim juz nie ejstem i moze bysmy odnowily kontakt.. oczywiscie to byly glupie plotki, moze myslala jedza , ze bedzie miec mnie na wylacznosc . to powiedzialam jej ze to plotki i moze sobie pomarzyc, tyle.

Kotoko to smutne jesli sama juz nic nie proponuje, pogadaj z nia.

Wisława Szymborska

#15 2011-08-27 01:13:19

kotoko
100% Netkobieta

Juliette, jak tam stosunki z przyjaciółką?

Od mojego ostatniego posta dwa razy próbowałam moją "przyjaciółkę" wyrwać na kawę, była zajęta, miała się odezwać - nie odezwała... W moje urodziny napisała mi na facebooku "wszystkiego najlepszego" i to tyle z naszych kontaktów... Dałam sobie spokój, definitywnie. Mam nadzieję, że u Ciebie jakoś się wszystko ułożyło...

#16 2011-08-27 08:50:17

Juliette
Przyjaciółka Forum

Kotoko, Kochana, u mnie to samo. Umówiłysmy sie z 2 razy z mojej inicjatywy i na tym koniec.
Wyciagnęłam jeden wniosek: życie jest zbyt krótkie, aby poświęcac czas i uwagę komus, kto na to nie zasługuje.

''Bo wszystko czego chcę

#17 2011-08-27 23:46:30

kotoko
100% Netkobieta

Masz rację. Wokół nas jest mnóstwo wspaniałych ludzi, na pewno wśród nich znajduje się ktoś wartościowy, kto zasługuje na miano "przyjaciela".

#18 2011-08-29 10:47:44

Juliette
Przyjaciółka Forum

pewnie. Już na forum jest tyle osób serdecznych, że nie potrzeba mi takich pseudo przyjaciół.
Pozdrawiam wink

''Bo wszystko czego chcę

Stopka forum