kiedy chłopak kontroluje i jest zaborczy ... wybaczyc ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-09-20 17:54:10

sandy613
Zaglądam tu coraz częściej

kiedy chłopak kontroluje i jest zaborczy ... wybaczyc ?

Od 3 miesięcy jestem w związku  z facetem o 9 lat ode mnie starszym (mam 20 lat). Z racji tego , że on jest ode mnie starszy próbuje mną dominowac i górować. Tomek jest facetem bardzo zaborczym,do tego stopnia że potrafi sobie roić w głowie różne nie stworzone historie na mój temat np. że go zdradzam. Ma bardzo porywczy charakter, w kłutni potrafi być bardzo wulgarny i agresywny. Nasze konflikty tłumaczy tym , ze ja go prowokuje. Miedzy nami doszło do trzech spięć gdzie doszło do przepychanek, chwycił mnie za gardło i potrząsał, nie szczędził słów takich jak "dziwka, szmata, frajerzyca itd ". Póżniej jednak przepraszał mnie, powtarzał , że nie powtórzy sie ,że sie zmieni, że nie rozumie dlaczego tak zrobił. wybaczyłam pierwsza taka kłutnie której powodem było moje spóżnienie 2 -godzinne, wybaczyłam drugą kłutnie o to ze 15 min. rozmawiałam z koleżanką, trzecią ,że na dyskotece nie patrzyłam na niego, czwartą  że nie chciałam nigdzie wychodzić i wreszcie piątą o to , ze nie pozwoliłam mu kontrolować telefonu mojego. Po tej ostatniej nie wytrzymałam odeszłam wczoraj.  mimo tych wszystkich kłutni potrafił być dobry dla mnie, otaczał mnie troską, starał sie by mi niczego nie brakowało. przeżylismy ze sobą wiele wspaniałych chwil,  nie chce sie juz bac, nie chce słyszeć , ze mnie zabije, że spali mój dom a pózniej przepraszam.  czy moge cos zrobic żeby go zmienić. Boje sie ze jak go zostawie to sobie nie poradzi bezemnie.

Ostatnio edytowany przez sandy613 (2009-01-28 16:31:08)

#2 2008-09-20 18:04:34

karolinapaula
Słodka Czarodziejka

Re: kiedy chłopak kontroluje i jest zaborczy ... wybaczyc ?

Myśle, że podjełaś słuszną decyzję. Z tego co piszesz ten facet stara się tylko wtedy, gdy czuje się zagrożony, a jak jest pewny Ciebie traktuje jak swoją własność. Wiem, że go kochasz prawdziwą miłością. To widać. Tyle złego przebaczyłaś. Jsteś wartościową kobietą, ale nie daj się tak traktować. Ten facet jest porywczy i agresywny. Bóg wie do czego jest zdolny, kiedy targają nim silne negatywne emocje. Podziwiam, życzę powodzenia.

#3 2008-09-20 18:54:54

asiulek
Mój jest ten kawałek podłogi

Dziewczyno zrobiłaś bardzo mądrze , że od niego odeszłaś! I moja rada : nie wracaj! Pamiętaj wiele kobiet zmarnowało sobie i dzieciom życie tylko dlatego, że uległy, uwierzyły zapewnieniom. Wy nie jesteście małżeństwem - więc pytam co będzie , gdy zostaniesz jego żoną? On już traktuje Cię jak własność i do tego jak kogoś gorszego. A po ślubie zawsze jest gorzej!
Człowiek tak niezrównoważony sam się nie zmieni. Jemu potrzebna jest fachowa diagnoza i pomoc. Co również nie jest gwarancją sukcesu. A swoją drogą wątpię żeby on chciał się leczyć.

Dlatego uciekaj jak najdalej a o niego się nie martw - napewno sobie poradzi!
Jesteś mądra i zasługujesz na kogoś kto będzie Cię traktował jak kobietę a nie jak .....
Trzymam kciuki!!!!

#4 2008-09-20 19:44:48

Miranda
Cioteczka Dobra Rada

A może postaw mu warunek- będziesz z nim jeśli skorzysta z pomocy specjalisty?I nie myśl że on może sobie coś zrobić,pomyśl lepiej co zrobiłby Tobie gdybyś nieodeszła od niego.Nie możesz poświęcić siebie i swojego życia z obawy że sam sobie nie poradzi.A zastanów się co by mógł Ci zrobić jakbyś wróciła do niego,może jakoś by Cię ukarał?Ja bym się go bała.A jeśli on kocha Cię tak jak Ty jego to zgodzi się na leczenie roll

#5 2008-09-20 23:38:33

ewccia
Wkręcam się coraz bardziej

Leczenie wątpię żeby tu pomogło, bo nie wyleczy się charakteru. Od takich trzeba się trzymać jak najdalej, bo dopóki jeszcze obrączki na palcu nie masz nie czuje się tak pewnie. Później niestety wybaczamy jedno spoliczkowanie drugie, trzecie rzucenie o ścianę, wyrwanie włosów "bo zupa była za słona"...a to i tak jeszcze optymistyczna wizja...

Polecam nową książkę Grocholi "Trzepot Skrzydeł" właśnie o takiej toksycznej parze, naprawdę mądrze napisana!

Ostatnio edytowany przez ewccia (2008-09-20 23:40:42)

#6 2008-09-21 00:56:37

Verissimo
Przyjaciółka Forum

zgadzam się z ewccią  tu nie ma na co czekac on ma prawie 3dych jak do tej pory nie nauczył się odnosic do kobiet z szacunkiem to już się nie zmieni. I przedewszystkim pomyśl o sobie jesteś młoda masz całe życie nie trac czasu na faceta który ma źle pod sufitem. Wiem że odejśc od kogoś nie jest łatwo i że my kobiety boimy się samotności jednak ratuje się zwiąski w których jest nadzieja a tu jej nie ma

#7 2008-09-21 13:12:27

sandy613

jak czytałam odpowiedzi na mojego posta popłakałam się nie sądziłam, że ktoś odpisze a co więcej poczułam, że nie jestem sama, że ktoś mnie wspiera. Teraz czuje sie silniejsza, chociaż muszę  poczekać aż sie rany zagoją.Wierze w to ,że pewnego dnia obudze sie uśmiechnięta. W głębi serca chciałabym wrócić, poszłabym na terapie z nim ale jest to dla mnie ryzyko, nie chce dopóscić do chwili w której znów sie będę bała, nie chce sie już bać. Mimo że go kocham całym sercem nie chce być już degradowana. Najgorsze jest to że cierpię bo wiem , że on cierpi, że jest mu cieżko bezemnie, kiedys był 5 lat w związku, póżniej przez 2 lata był praktycznie sam bo każda w krotkim czasie odchodziła, poznał mnie i wierzył,że jestem tą jedyną.

#8 2008-09-21 21:43:03

"kolejna"
Do zakochania jeden krok

karolinapaula napisał:

...ten facet stara się tylko wtedy, gdy czuje się zagrożony, a jak jest pewny Ciebie traktuje jak swoją własność. Ten facet jest porywczy i agresywny. Bóg wie do czego jest zdolny, kiedy targają nim silne negatywne emocje.

Zgadzam się, bo sama to przerobiłam... Sandy613 - podnieś głowę do góry i nie wracaj, bo nie ma do czego... Nie będzie łatwo zapomnieć tych dobrych chwil, ale nie zapomnisz tak szybko i tych złych - ja próbuję od 2 lat. A jesli chodzi o terapię tego faceta, to z doświadczenia wiem, że raczej nie da efektów - musiałby stać sie cud, a te jakoś rzadko się zdarzają... Mój były też zaczął chodzić na terapię do psychologa i do dziś twierdzi, że już panuje nad swoją agresją - tyle, że panuje wobec innych, a wobec mnie niestety nie... I nie wstrząsnął nim nawet rozwód...!!! Tak naprawdę, jeśli facet nie widzi w swoim postępowaniu nic złego, to powie psychologowi to co chce i jak chce i nici z terapii - to będą tylko pozory. Trzymaj sie swojej decyzji! Życzę ci siły, wytrwałości i powodzenia!!!

#9 2008-09-21 21:53:23

Ansja
100% Netkobieta

kolejna ma rację, nie ma do czego wracać..Poza tym to może nie on, ale Ty będziesz potrzebować pomocy, zeby poradzić sobie z tą sytacją i nie wrócić do niego.. Jego charakteru nie zmienisz, jak slusznie stwierdziły dziewczyny wcześniej.. Zadbaj o siebie i swoje zdrowie. Wtedy inaczej będziesz na to patrzeć i byc może któregoś dnia wstaniesz uśmiechnieta...Życzę Ci tego..
Mój poprzedni facet popchął mnie raz na ścianę i to wystarczyło żebym od niego odeszła.. Trudna decyzja, ale nie zaluję jej. Teraz znam smak prawdziwej miłości i co najważniejsze- nie boję się , że mój obecny partner mnie uderzy...

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

#10 2008-09-21 23:07:21

Krzyś
Przyjaciel Forum

Nie wracaj - robi się błędne koło. Znam wiele przypadków, jednak faceci to trudne bestie.
Przypadki maltretowania i pijaństwa to wg mnie te same przypadki. W tej sytuacji nie ma co rozczulać się nad tamtą osobą. Sama w to wpadła. Oczywiście są przypadki kiedy trzeba drugiej osobie pomóc, bo niekiedy są to przypadki na tle psychicznym a nie typu "podrażnione ego"....

Czasem wydaje mi się (bez urazy),  że kobiety zbyt często kierują się sercem, co często ma dla nich marne skutki.

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

#11 2008-09-22 08:30:56

Jeanne
Zbanowany

sandy613 , wrazliwosc , to piekne uczucie , tylko bardzo zgubne w wiekszosci przypadkow.Jesli masz do siebie szacunek , wierzysz w siebie , i chcesz normalnie i godnie zyc , to zostaw tego faceta dla swojego dobra.On nie jest dzieckiem , zeby nie mogl sobie bez Ciebie poradzic , a nawet jesli w jakis sposob bedzie probowal  brac Cie na litosc , szantazowac Cie emocjonalnie , to zachowaj zimna krew.Niejedna juz w ten sposob doprowadzila sie do takiego punktu , kiedy dotarlo do niej , ze przegrala dzieki takiemu postepowaniu swoje zycie , ze cos wartosciowego przecieklo jej przez palce , ze uwierzyla , ze jest szmata , dziwka , frajerzyca.Pozniej przychodzi refleksja na temat tego , jaka byla , jest glupia , ze nie bylo warto , ze nie wiadomo co teraz robic , kiedy sprawy zaszly za daleko...Tak wiec uciekaj z tego toksycznego zwiazku , poki nie zabrnelas w slepa uliczke.Kazdy jest kowalem wlasnego losu .Pomysl o sobie , to Twoje zycie , Twoj facet jakos sie o Ciebie nie martwi , a raczej o swoj psychiczny i emocjonalny komfort.

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2008-09-22 08:32:11)

#12 2008-09-22 10:23:21

Bianca
100% Netkobieta

Popieram moje przedmówczynie! Uciekaj od niego jak najdalej, nie daj się zwieść. On na pewno będzie próbował, będzie wzbudzał Twoja litość, ale nie wierz.( nasunęła mi się sytuacja z serialu "na wspólnej" - gdzie Zuza jest manipulowana przez Sławka)  Facet się nie zmieni, a gdy poczuje, że ma nad tobą władzę - nie będzie ratunku. Znajdziesz jeszcze faceta, który będzie Cie kochał i szanował, będziesz szczęśliwa, a to doświadczenie potraktuj jako przestrogę. Pamiętaj, że jak sama siebie będziesz szanowała to i inni będą Cię szanować. Nie daj sobie zmarnować życia.

Ostatnio edytowany przez Bianca (2009-11-16 10:42:44)

Życie ciągle płata mi figle. Myśli, że mam dość sił by iść ciągle pod wiatr...
...A ja mam już oczy pełne piasku, nie widzę nic...

#13 2008-09-22 12:36:52

atina
Przyjaciółka Forum

Popieram dziewczyny,moja wypowiedz nie będzie inna....zapomnij o tym facecie.
Jeżeli już raz uderzył nie zawacha się tego zrobić po raz kolejny.
Nie wiem czy pamiętasz bilbordy na ulicach,to było kilka lat tamu,kobieta z posiniaczoną twarzą i napis"BO ZUPA BYŁA ZA SŁONA..."-chcesz tak w przyszłości wyglądać.....

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#14 2008-09-22 13:02:35

un hombre
Net-facet

Popieram wszystkich powyzej, nie ma do czego wracac...
Sadze, ze nawet pare fajnych chwil nie jest warte strachu, niepewnosci. Z tego co piszesz, on jest niezrownowazony i nie wiadomo kiedy mogloby sie stac cos zlego... Tobie...

Nie mysl jak bylo fajnie kiedys, bylo, minelo. Pomysl jak moze byc z nim kiedys a z tego co piszesz, moze byc bardzo nieciekawie hmm

"Milsza mi niebezpieczna wolnosc, niz bezpieczna niewola."

#15 2008-09-29 08:49:45

sandy613

minął tydzien jest nieco lepiej, wreszcie zajełam sie sobą mimo iż Tomek ciągle pisze mi sms-y staram sie byc konsekwentna, chce zapomniec. nie odbieram telefonu, nie odpisuje nic, może mogłabym mu wybaczyc ale zablokowałam się na niego, wewnętrzny głos mówi mi nie. Widziałam go na imprezie przyszedł bo wiedział, że ja tam jestem. Był w strasznym stanie psychicznym, widac że naprawde cierpi i uwierzyłabym w jego zmiane ale po tym wszystkim cos z mojej strony do niego wygasło.

Ostatnio edytowany przez sandy613 (2008-10-03 20:21:30)

#16 2008-09-29 09:59:17

Verissimo
Przyjaciółka Forum

klin klinem dobra metoda na ucieczke z toksycznego zwiąsku. Jeśli faktycznie macie się ku sobie smile to i tak będziecie się zbliżac nie można całe życie oglądac się za siebie głowa do góry.

#17 2008-10-02 01:44:59

szalona25
Wkręcam się coraz bardziej

dziewczyno ratuj iebie i soje zycie!!!!!!bylam w identycznej sytuacjii 3lata z kolesiem bylam nie powiem bo 1,5roku bylo super,a pozniej zdrady itp,zeczy.wiem to ciezkie ale musisz sobie z tym poradzic on sie nie zmieni!!!!!uwierz mi,ja tez myslalam ze wszystko sie zmieni,ale zmienilo sie to ze kochal ale zdradzal.zrozumialam to dopiero gdy wyjechalam na 6tyg.a jego zlapano na igraszkach z dziewczyna mlodsza od siebie o 3lata i do tego chora umyslowo!!!!!
troche zeszlam z tematu,ale powracajac do twojego problemu,mowie DAJ SOBIE SPOKOJ POKI JESTES MLODA I MOZESZ SOBIE ULOZYC ZYCIE NORMALNIE,POZNIEJ BEDZIE ZA POZNO.
najlepiej zmien numer kontakty z jego znajomymi wiem ze ciezko bedzie,ale jesli doszlo juz do przepychanek to najwyzszy czas by dac temu spokoj,on sie nie zmieni!!!!powodzenia i wytrwalsci...
p,s-jak bedzie ci ciezko mysl o tym co ci wyrzadzil do tej pory....

Ostatnie tematy :

Stopka forum