Wstydliwy problem, glosne gazy (pierdzenie) - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-26 11:59:02

playplay9
Netchłopak

Wstydliwy problem, glosne gazy (pierdzenie)

Witam.
Mam bardzo glupia sprawe i wole poszukac odpowiedzi w internecie, poniewaz wstydze sie z tym isc do lekarza. Mam ten problem chyba od zawsze, a mianowicie gdy  korzystam w wc (kupa) to glosno pierdze przy tym sad Dawniej mi to nie przeszkadzalo gdy mieszkalem z rodzicami, ale teraz zamieszkalem z dziewczyna i doszlo do sytuacji, ze wstydze sie isc do wc i nie raz musze isc np do kibelka w markecie albo jakiegos publicznego gdzie bez skrepowania zalatwie swoj problem. Czasem gdy mam mozliwosc to np wychodze na balkon, zeby sie "wypierdziec" i po tym moge isc do wc i nie halasuje, albo minimalnie. Odzywiam sie w miare zdrowo, uprawiam sport wiec nie wiem w czym problem. Probowalem jogurtow na prace jelit, srodka colon C, ale i tak nic nie pomoglo. Prosze o rady, bo ciezko mi z tym zyc:(

#2 2010-08-26 15:43:58

Szczurunia
Przyjaciółka Forum

Re: Wstydliwy problem, glosne gazy (pierdzenie)

Najpierw powiedz jak wygląda twój przeciętny jadłospis. Jeśli jadasz jak 'typowi' studenci, tzn, dużo fast foodów, mało świeżych owoców, a w domu dominowała tradycyjna kuchnia polska (tzn, schabowe w panierce, sporo jajek, kapusty) no to nie ma się co dziwić smile

Jeśli odżywiasz się zdrowo, a mimo to problem jest duży, to idź do lekarza.

Jeśli chodzi o dietę to ja poleciłabym ci więcej świeżych owoców i ciemnego pieczywa. Uważaj na tłuste mięsa, kapustę i rośliny strączkowe.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

#3 2010-08-27 13:04:02

playplay9
Netchłopak

Wlasnie odzywiam sie w miare ok. Rano przewaznie serek czy jogurt. W pracy kanapki z wedlina i serem. Obiad to glownie chinszczyzna, czyli ryz, kurczak i warzywa. Potem jakis serek wiejski, czasem kanapki czy cos slodkiego, wiec niby odpowiednio. Sprobuje dodac troche owocow do tego, ale jakich szczegolnie? Codziennie biore witaminy Vigor.

#4 2010-08-27 13:07:24

CookieBitch
100% Netkobieta

Bialy chelb, tzn drożdże w nim zawarte moga powodować wzdęcia, niektóre warzywa,  a nawet gdzie,s czytałam, że własnie ryż. A powiem Ci, że ja zauważyłam, że właśnie źle trawię kurczaka, zwłaszcza pierś i wtedy mnie dopada taka dolegliwośc.

Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2010-08-27 13:08:44)

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#5 2010-08-27 13:39:10

Yvette
100% Netkobieta

Widzisz, nawet teoretycznie "zdrowe kanapki" mogą być byle jaką dietą, jeżeli robimy je z białego pieczywa. Z tego, co piszesz w Twojej diecie niemalże wcale nie ma owoców czy pełnoziarnistego pieczywa. Kiedyś ktoś wspominał, że jabłka są dobre na problemy z zaparciami na przykład - nie wiem, jak to by się przekładało na Twój problem.

Jeżeli się wstydzisz wizyty u lekarza, radzę go po prostu zapytać, jak masz się odżywiać - podstawy zdrowej diety są naprawdę proste i myślę, że w dużym stopniu mogłyby rozwiązać Twój problem.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#6 2010-08-27 13:50:59

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

Witaj Play smile
moim zdaniem wcale sie zdrowo nie odżywiasz, ale nie jest koszmarnie wink
Polecam zrobić tak: to co jesz na śniadanie- zjeść w pracy i na odwrót. Przejść się w czasie lunchu do normalnej jadlodalni i tam zjeść zupę (b. ważne) i jakies 2 danie (mieso +surówka). Ograniczyć słodycze, energetyki, nap. gazowane (sic!).
Poczytaj sobie na temat odżywiania. Chleb biały zastąp ciemnym. I zacznij uprawiać sport (chociaż godzinę dziennie).
Jedz jabłka, śliwki, surowe warzywa zamiast serków homog. czy sztucznie zrobionych jogurtów. Pij wodę niskozmineralizowaną niegazowaną.
Warto też iść do lekarza, nie znam składu tego suplementu.

#7 2010-08-27 17:49:02

Szczurunia
Przyjaciółka Forum

Moim zdaniem jadasz za dużo produktów mlecznych - są w każdym twoim posiłku, może to jest przyczyną wzdęć?
Musisz troszeczkę poeksperymentować, bo każdy organizm jest inny i co innego może wywoływać wzdęcia, poobserwuj po czym szczególnie zbierają ci się gazy i staraj się unikać tych produktów lub jeść ich niewielką ilość.
Ja bym zrobiła tak:

- ograniczyła produkty mleczne
- zmieniła pieczywo na pełnoziarniste (np. pumpernikiel)
- starała się jeść powoli, nie spiesząc się i dokładnie gryząc
- dodała do jadłospisu jakieś owoce (chodzi o błonnik i witaminy), najlepiej jadać polskie, sezonowe, jak najmniej przerobione. Teraz są to np. maliny czy borówki (tylko uwaga, bo borówki i jagody w dużych ilościach mogą powodować zaparcia) postaraj się żeby to były 3 porcje dziennie.
- wyłączyła z menu napoje gazowane, energetyczne i wysoko przetworzoną żywność.

Jeśli jednak będziesz czuł się wzdęty, wypij sobie herbatkę z kopru włoskiego, wypierdzisz się i po kłopocie:)

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

#8 2010-09-14 00:00:37

promemoria
Słodka Czarodziejka

a jaką masz grupę krwi?

"A Bóg map nie rozdaje, Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść..."

#9 2010-09-14 09:28:33

carboczar
Net - EKSPERT

promemoria
A co ma grupa krwi do pytania?

#10 2011-01-25 19:35:48

papayalove
Niewinne początki

Trzymamy kciuki!

Mamy nadzieje, ze problem juz dawno zniknal, bo data postu troche sobie liczy wink

Love n Light.

#11 2011-01-26 16:34:06

Juliette
Przyjaciółka Forum

ja mam problemy ze wzdęciami jak jem duzo pieczywa.To wtedy jest totalna masakra.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

Ostatnie tematy :

Stopka forum