Mamy maly problem: spoznia mi się okres - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-12-20 23:47:43

Majutkaa
Gość Netkobiet

Mamy maly problem: spoznia mi się okres

Hej wszystkim:**Mam mały problem otóż spóźnia mi się miesiączka i nie wiem co mam zrobić...
- ból piersi
- napuchnięty brzuch
- duży apetyt
- kłótliwość
- przezroczysty,delikatnie biały śluz

To są moje objawy przedmiesiączkowe i takie tez mam teraz, ale dziwnie się czuje tak jakby zmęczona cały czas śpiąca i w ogóle nie do życia...a najgorsze jest to ze mam wrażenie ze mam już ten okres a tak naprawdę go nie ma...Czy ja mogę być w ciąży?

P.S ostatni stosunek z moim chłopakiem miałam jakieś 1,5 albo 2 tygodnia temu...Pomocy...

#2 2008-12-21 00:09:24

paulla
Cioteczka Dobra Rada

Re: Mamy maly problem: spoznia mi się okres

Moze dla świętego spokoju zrob sobie test ciążowy. Wtedy sie okaże czy przyczyna jest ciąża. I chyba wizyta u ginekologa byłaby wskazana.

'Ze wszystkich życiowych tragedii miłość jest tą największą i tą najpiękniejszą.'

#3 2008-12-21 11:20:16

oazuu
100% Netkobieta

test. racja.

po co masz zyc domyslami.
albo do gina idz

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#4 2009-08-02 06:22:26

martadela
Dobry Duszek Forum

ja miałam mini okres (trwał 1,5 dnia) i cały czas bolą mnie piersi. Ale nic poza tym. Nawet temp. mierzyłam - normalna. Czy naprawde mozna mieć pierwsze obajwy tak wcześnie? Z jakich innych powodów mogą boleć piersi?

#5 2009-08-02 08:39:03

Nadis
100% Netkobieta

Mimo iż jesteś tylko netgościem obowiązuje Cie korzystanie z wyszukiwarki smile Pamiętaj o tym następnym razem. Tutaj już jest odobny temat : http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=4595

Mam nadzieję , że moderator przeniesie Twój post w odpowiednie miejsce.

A MY WCIĄŻ STARAMY SIĘ...

#6 2009-08-02 10:29:16

Delicious
Moderator

Niteczka temat został dziś rano podbity przez Martadelę, a nie dopiero założony przez gościa, czytaj uważniej wink
I nie widzę tym razem potrzeby przenoszenia postu, bo temat adekwatny do treści postu smile

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#7 2009-08-02 19:04:05

Nadis
100% Netkobieta

ah przepraszam nie zauważyłam smile nie wyzywaj mnie sad  ( tongue )

Ostatnio edytowany przez niteczka:) (2009-08-02 19:19:20)

A MY WCIĄŻ STARAMY SIĘ...

#8 2010-05-01 23:45:31

kasia0505
Niewinne początki

Witam. strasznie sie boje , nie moge nawet spac spokojnie. budze sie o 4 cała spocona  i mysle czy nie jestem w ciazy. Otóz mam regularnie miesiaczke ,  około co 33 dni.. ostatnia miałam 27 marca! kochałam sie z chłopakiem 4 dni po okresie najpierw był seks analny w prezerwatywie, skonczyl na zwnatrz. za 3 h kochalismy sie normalnie, takze w prezerwatywie ( durex extra safe). przed wytryskiem chłopak wyjął, nie zauwazylismy zadnego pekniecia ale mimo to straszne sie boje czy czasem nie było w tej gumce zadnych mikrouszkodzen przez które moglby wydostac sie płyn (kropelkowanie przed wytryskiem) i doszło by do zapłodnienia.. boje sie zrobic test prosze Was o rade:( czy moge byc w ciazy?? mam sucho w pochwie , tak jak zawsze przed okresem , pobolewaja mnie piersi) nie moge przestac o tym myslec, okres spóźnia sie juz 4 dzien. jak o tym mysle to czesto mi sie odbija, i czuje jakby scisk w zoładku, pobolewa mnie takze brzuch. czuje ze to z nerwow a co Wy myslicie? prosze o odpowiedź..

#9 2010-05-02 00:21:48

Noelle
Przyjaciółka Forum

nie istnieje wirtualny ginekolog.  testu też nikt za Ciebie nie zrobi...

Kasiu- oczywiście że istnieje szansa na to że jesteś w ciąży- żadna forma antykoncepcji poza ABSTYNENCJĄ nie zapewni Ci 100% pewności.

Jednak możliwe iż miesiączka spóźnia się z innego powodu, być może to stres, albo jakaś inna dolegliwość. tak czy inaczej nikt na forum nie odpowie Ci na to pytanie-konieczny jest test albo wizyta u ginekologa.

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#10 2010-05-02 00:34:50

Anemonne
Moderator

Kasiu, przy takich okolicznościach prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży, jest mniej więcej takie, jak prawdopodobieństwo, że jutro spadnie na Ciebie z nieba meteoryt, trafi w głowę i zabije. Okres nie zawsze jest jak w zegarku, na jego przesunięcie może mieć wpływ wiele czynników, a najpopularniejszym jest STRES. Wyluzuj.

#11 2010-05-02 11:44:34

kasia0505
Niewinne początki

Dziękuję Wam bardzo za rady , niestety okresu dalej nie ma poczekam jeszcze kilka dni i jak nie będzie to robie test:(

#12 2010-05-02 20:02:47

carboczar
Net - EKSPERT

Nie ma powodu do niepokoju,jak wiadomo może okres spóźniać się z różnych przyczyn,a w tej chwili stres może powodować takie objawy i wahania okresu.Nie ma 100% pewności w żadnej z metod zapobiegania(z wyjątkiem wstrzemięźliwości)Jeśli w ciągu 10 dni okresu nie będzie należy udać się do gina.Jednak z tego co opisujesz zajście jest prawie nie możliwe.

#13 2010-05-03 10:06:29

kasia0505
Niewinne początki

Dziś miałam zrobić test, wczoraj przestałam się tak zamartwiać i co? okres jest. Przez nerwy można wkręcić sobie wszystkie objawy. Jednak te 6 dniowe opóźnienie traktuje jako przestroge,że na przyszłość trzeba bardziej uważać. Dziękuję za rady dziewczyny:)

#14 2010-05-03 11:04:25

Anemonne
Moderator

Bardziej uważać...? Jeszcze bardziej...? W takim razie zaniechaj uprawiania seksu w ogóle, bo przy seksie z prezerwatywą już chyba bardziej uważać się nie da... Jesteś okropnie przewrażliwiona wink Choć to na pewno lepiej, niż gdybyś miała być lekkomyślna i uprawiać seks bez zabezpieczenia. smile

Ja bym się nie przejmowała opóźnieniem, bo nie ma chyba kobiety, która ma okres zawsze jak w zegarku i nie bierze przy tym hormonów. Ja mogę mieć np. 5 cykli z rzędu regularnych, trwających załóżmy 30 dni, a następny będzie trwał 35 dni albo 27. Potem mogę mieć znów regularnie, ale na przykład już co 32 dni itd.

#15 2010-05-11 21:56:06

ketrin
Zbanowany

mi raz się spozniał okres trzy miesiace!! mysłałam ze zwariuje, jadlam tony slodyczy, mialam wilczy apetyt, nabrzmiale piersi i po prostu wszytsko wskazywalo na ciaze. Na szczecie okazalo sie ze nie jestem w ciazy ale swoje przezylam. Nie wiem czym to moglo byc spowodowane, moze stres.

#16 2010-05-11 22:01:40

Anemonne
Moderator

Stres raczej nie spowoduje aż tak wielkiego opóźnienia. Brak okresu przez 3 miesiące wskazywałby na jakieś zaburzenia hormonalne, może warto byłoby się przebadać.

Swoją drogą nie poszłaś z tym wtedy do lekarza?

#17 2011-02-07 14:23:07

natusia989
Niewinne początki

kochałam się z chłopakiem tak z dwa tygodnie temu, to wyszło tak spontanicznie. Zrobiliśmy to bez zabezpieczenia, tzn stosunek przerywany. Wchodził we mnie i za chwilę wychodził. Teraz okres spóźnia mi się 3 dzień. Powinnam dostać 4 lutego a dzisiaj jest 7. Strasznie się denerwuje, bo nie chce być w ciąży, mam dopiero 17 lat, w lipcu skończe. Czy stres może powodować opóźnienie? chłopak na 100% się nie spuścił , nawet nie dochodził..

#18 2011-02-07 15:13:44

gabisiula
Netbabeczka

natusia989 a dlaczego nie zabezpieczaliście się?? wybacz ale trochę drażni mnie ten temat, jak słyszę lub czytam że siedemnastolatka uprawiała seks bez zabezpieczenia a potem boi się że jest w ciąży to aż mnie trzepie...
Myślę że w twoim przypadku jest to mało prawdopodobne że jesteś w ciąży, stres po prostu tak działa. I następnym razem pomyślcie o zabezpieczeniu! smile

#19 2011-02-07 15:24:19

AnnaMa
Słodka Czarodziejka

gabisiula podniosła Cię na duchu, to ja Cię trochę zdołuję (tak, żebyś na przyszłość nie zapominała się zabezpieczać) - facet nie musi się spuścić, żeby kobieta zaszła w ciążę..plemniki potrafią obejść się bez spermy wink

Ain't no sunshine when she's gone..

#20 2011-02-07 15:31:15

Juliette
Przyjaciółka Forum

natusia, najpierw weź książkę od biologii,poczytaj,a potem sex.
Plemniki znajdują się nie tylko w spermie,więc teoretycznie szansa na zajście w ciążę jest,ale mała.

Następnym razem zabezpieczcie się jakoś.Może chociaż prezerwatywy?

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#21 2011-02-08 10:21:18

gossipgirl
Netbabeczka

jedno jest pewne, stres na pewno nie przyspieszy okresu ale prawdopodobnie go jeszcze opóźni, więc może zainwestuj w test i zobaczysz czy jest sie czym denerwować..
a na następny raz weź sobie do serca to co dziewczyny wyzej napisały..

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

#22 2011-03-03 20:29:20

agata078
Niewinne początki

Witam wszystkie kobietki!Prosze Was o porade,bo juz normalnie zaczynam swirowac!Otóz spoznia mi sie okres:( Dzisiaj mam 28 dzien od poprzedniej miesiaczki a zazwyczaj dostawalam okolo 24-25 dnia!Wspolzylam z moim narzeczonym bodajze w 11 dniu cyklu bez zabezpieczenia(dokladnie to byly walentynki) i nie wiem czy czy moglam miec dni plodne czy nie!sad Zanaczam ze zadnych objawow typowych dla kobiet w ciazy nie mam!Raz mi sie tak zdarzyło,ze spoznil mi sie ze dwa moze trzy dni po terminie ale dostalam okres a teraz czekam na niego jak deszcz z nieba!!Prosze Was o rade,bo na prawde nie wiem co juz mam ze soba zrobic i caly czas mysle o tym ze moge byc w ciazy!Ratunku!!!Z gory serdecznie dziekuje!Pozdrawiam

#23 2011-03-03 21:39:30

ona32
Zbanowany

a jakie stosujesz zabezpieczenie??

smile   aha agata zadnego zabezpieczenia:) a zalozycielka forum -nie doczytalam.. no tak agato dzieci się rodzą.. wpisz w google jak to się dowiesz czy to moze byc ciąża, czekaj czekaj wpisz "seks bez zabezpieczenia - konsekwencje"  ile Ty masz lat??

Używaj opcji "edytuj". Moderatorka Noelle

Ostatnio edytowany przez Noelle (2011-03-04 19:55:48)

#24 2011-03-04 18:35:55

agata078
Niewinne początki

Stosuje prezerwatywy!I jak na razie dalej nie mam okresu

#25 2011-03-04 23:18:33

gossipgirl
Netbabeczka

może chorowałaś ostatnio? brałaś jakieś leki? może to przez to..
ja wystarczy że będę jadła witaminę C przez kilka dni a okres potrafi mi się o ponad tydzień przesunąć..

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

#26 2011-03-05 11:35:31

agata078
Niewinne początki

Nie,nie chorowalam i tez nie bralam zadnych tabletek!

#27 2011-03-06 00:08:32

agata078
Niewinne początki

Nie,nie chorowałam ani nie brałam zadnych tabletek!Ale dzięki Bogu dzisiaj dostałam okres!!!smilesmilesmile:)Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!!Gorąco pozdrawiam:)

#28 2011-03-06 01:31:38

hasi
Niewinne początki

witam. stres ze nie dostajesz okresu tez wplywa na jego brak...zajmij sie czyms...zapomnij na chwile. fakt ze uprawialas seks z chlopakiem bez zabezpieczenia nie oznacza ciazy. ja uprawiam seks bez zabezpeiczenia juz od 2 lat i nie zaszlam w ciaze...pewnie do czasu,ale mniejsza o to. nie przejmuj sie, poczekaj tydzien, jezeli nie bedzie to zrób test lub idz do ginekologa

#29 2011-03-18 11:05:46

asiulabe
Cioteczka Dobra Rada

jestem juz trzeci dzień od odstawienia tabletek, które żazywam na bolące miesiączki okres ostatnio dostaje na 4 lub 5 dzień od odstawienia tabletek, wcześniej miałam już na 3 dzień od odstawienia od wczoraj strasznie mnie boli brzuch jak na okres jak bym go już miała dostać a tu go nie ma, brzuch mam powiększony trochę się nie pokoje bo wcześniej mnie brzuch tak nie bolał przed @ do stosunku nie doszło żadnego jedynie przytulanie w ubraniach dwa miesiące temu oraz leżenie przytuleni do siebie chłopak w spodenkach ja w legginsach miałam już 2 okresy ale były krótsze czy to zmiany hormonalne że okres mam krótszy i dostaje później,

#30 2011-03-18 19:55:56

Domatorka
Dobry Duszek Forum

Najprawdopodobniej to wina zmian hormonalnych, skoro nie miałaś ostatnio stosunku i w dodatku bierzesz tabletki antykoncepcyjne, to szansa jest niewielka. Brzuch masz powiększony pewnie dlatego, że zbiera Ci się woda w organizmie, jak to przed okresem. Nie ma co panikować, ale może idź do ginekologa, żeby upewnić się, że masz dobrze dobrane tabletki.

#31 2011-03-19 11:40:51

asiulabe
Cioteczka Dobra Rada

o jakiej szansie mówisz chyba od leżenia przytuleni czy w ubraniu w ciąże się nie zachodzi, ale mam pytanie wyczytałam gdzieś ze długie zażywanie tabletek powoduje krótszy okres oraz skąpszy  czasem jego zanik prawda to

#32 2011-03-20 14:06:23

Lady_23
Niewinne początki

Hej, mam pytanie, podobne do autorki postu. Spóźnia mi się okres. Od dwóch miesięcy nie biorę tabletek. 28ego stycznia, tuż przed okresem, współżyłam. Kilka dni później dostałam okres, był krótki i mało obfity. Kolejny okres powinien był pojawić się w pierwszym tygodniu marca, jednak do tej pory się spóźnia. Stosunek był przerywany, nie mam jednak pewności, czy aby na pewno sperma nie znalazła się w środku. Nie czuję typowych przedokresowych objawów, tzn. nie boli mnie brzuch, ani piersi. Odczuwam jedynie (od dwóch - trzech dni) bóle w krzyżu. Pochłaniam olbrzymie ilości jedzenia, długo śpię i budzę się zmęczona. Czasem kręci mi się w głowie, 2 tygodnie temu miałam nudności przez 1-2 dni. Od dłuższego czasu obserwuję biały, mniej lub bardziej gęsty, śluz. Mam trochę stresów, zmieniłam nieznacznie klimat. W międzyczasie współżyłam bez zabezpieczenia jeszcze raz (w czasie, kiedy powinnam była dostać okres). Kilka dni temu zrobiłam test (wynik negatywny). Nadal czekam na miesiączkę i nic. Czy powinnam pójść do lekarza? Czy mogę być w ciąży?

#33 2011-03-20 14:15:52

aniula902
Cioteczka Dobra Rada

Lady_23 najlepiej jak pójdziesz do lekarza wtedy będziesz wszystko wiedziała

Miłość nie zna słowa "odległość"

#34 2011-04-29 16:08:35

Marissa1988
Dobry Duszek Forum

Witam mam 23 lata. Okres spóźnia mi się 7 dni. Zrobiłam dzisiaj test ciążowy wynik :brak ciąży. Współżyłam tylko w dni niepłodne. NIgdy nie doszło do kończenia w środku. Taki test uważam ,  że może nie być wiarygodny...
Miałam ostatnio trochę stresujące sytuacje. Nie wiem czy to właśnie przez dosyć silny stres związany z pobytem bliskiej osoby w szpitalu. Ale też  nie jestem pewna czy to przez to. Jeśli nie dostanę w przeciągu jeszcze kilku dni, to myślę tak sobie , że po weekendzie należało by iść do lekarza.

#35 2011-04-29 16:22:53

Selene1
Przyjaciółka Forum

Marissa1988, test najlepiej wykonać mimimum 2 tyg po stosunku. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo ciąży, ale niewiadomo czy doszło do zapłodnienia. Na pewno stres, choroba, złe odżywianie, zmiana klimatu mają wpływ na spóżniający się okres. Sama kiedyś byłam w podobnej sytuacji z tym że mi okres spożniał się prawie 3 tyg, test wyszedł negatywny i sama już nie wiedziałam co myśleć. No ale potem go dostałam, więc myślę, że u Ciebie będzie to samo jeśli rzeczywiście test wykonałaś przynajmniej 2 tyg po stosunku.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#36 2011-04-29 17:24:18

Marissa1988
Dobry Duszek Forum

Test wykonałam ze względu na to , że nie miałam okresu w określonym terminie. Okres powinnam dostać tydzień temu. Na teście jest napisane że wykrywa 6 dniową ciąże, skoro okres spóźnia mi się tydzień... to do zapłodnienia winno dojść ewentualnie wcześniej. Stosunki uprawiałam tylko  w dni niepłodne z i bez zabezpieczeniem. WIem, że ryzyko jest zawsze, więc biorę pod uwagę każdą ewentualność, aczkolwiek jestem przekonana , że na podstawie moich obserwacji i analizie kalendarzyka zajście w ciąże było średnio prawdopodobne. W dodatku test wyszedł NEGATYWNIE.
Miałam wcześniej przed tym stresem objawy okresu, nabrzmiałe piersi, wydzielina biała, nadwrażliwość i nerwowość, teraz mi to wróciło, jak założyłam dziś spodnie to tak jak kilka dni przed okresem, tzn. czuje się troche przepełniona wodą.
Mimo wszystko jestem zestresowana, tylko teraz już tym , że nie mam okresu i jestem w stanie sobie wkręcić , że jestem w ciąży.
Obecnie mam mało wydzieliny, lekko obolałe piersi, jestem mega zestresowana i spięta, bez kija nie podchodź, wynika to głównie z tego , że nie mam okresu i jestem wściekła. Wczoraj miałam ochotę na słodkie dziś na słone, takie zachciewajki mam przed okresem czasem też... ale to też objawy ciąży hmm
Wczoraj nie miałam testu temp. w pochwie 37,1 dziś rano 36,7 o ile to coś komuś mówi , bo ja się nie bawię w pomiary temperatur, aczkolwiek nie miałam testu i tak z ciekawości znalazłam , że temp. może coś sugerować.
Kiedyś przed sesją miałam taki straszny stres że okres też mi się mega spóźnił i był bardzo skąpy, było to ponad rok temu i w ciąży nie byłam.
Chłopak twierdzi, że też jest raczej pewien , że nic nie powinno być, ale stwierdził, że co by nie było to będzie zadowolony hmm heh faceci im łatwo powiedzieć wink

Ostatnio edytowany przez Marissa1988 (2011-04-29 17:31:18)

#37 2011-04-29 18:52:48

Selene1
Przyjaciółka Forum

Marissa1988, czekaj cierpliwie na okres, bo wydaje mi się ze ciąży z tego nie będzie, no ale nigdy nic niewiadomo smile ja też mialam takie wpadki i mamą jeszcze nie jestem smile stres też robi swoje. Jeśli okres dalej będzie się spóżniał, to idz do ginekologa po luteinę na wywołanie okresu. Tak, faceci mają to do siebie, że zazwyczaj mówią, żeby się nie martwić, ale nie zawsze tak się da.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#38 2011-05-01 11:12:22

Marissa1988
Dobry Duszek Forum

Uff. Wczoraj rano dostałam big_smile

Stopka forum