Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Tu mnie jeszcze nie było wink.
Czas mnie goni, więc postanowiłam, że zgłoszę się z prośbą o pomoc do większej grupy osób niż tylko do netkafejkowych 18+ kobitek wink.

Jestem teraz na praktykach w gazecie i dziś dostałam do napisania artykuł, dotyczący świąt, które w kalendarzu widnieją, ale o których mało kto słyszał.
Na przykład... Dzień Emo, Dzień Wikipedii, Światowy dzień drzemki w pracy, Światowy Dzień Budyniu, Międzynarodowy Dzień Mycia Brudnych Samochodów, Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń, Dzień Bez Stanika, Dzień Pracoholików, Dzień Leworęcznych, Międzynarodowy Dzień Zagrychy, Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów czy Dzień noszenia spódnic..
Są też oczywiście święta bardziej popularne, np. dzień lekarza, strażaka, sekretarki itd... Jeśli pracujecie, proszę, zerknijcie na poniższy kalendarz i powiedzcie, czy w jakiś sposób u Was w pracy obchodzi się taki dzień smile
Tu jest cały kalendarz: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d … /138953231

I nasuwają się pytania smile
Jak świętujemy tego typu dni, komu/czemu są poświęcone? Dlaczego i po co powstały? Czy nie jest to zaśmiecanie kalendarza? Kto to powinien świętować? czy istnieją tylko i wyłącznie w kategorii żartu?
Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat smile

Uznajmy te pytania za coś w rodzaju sondy ulicznej smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Wiesz według mnie są one po to aby umilić trochę ludziom czas dać im trochę odpoczynku tak jak dzień drzemki w pracy, jak i trochę dla zabawy. Dobrze że są, ponieważ urozmaicają nam życie,pracę.... Np dzień emo jest być może po to aby oni też mogli świętować żeby to uczcić. Moim zdaniem nie są złe, dobrze że takie są, dzięki nim można się rozerwać pośmiać ale nie wszyscy zauważyłam dostosowują się do nich gdyż niektórzy uważają że to głupoty itp. Ja popieram takie święta wink

3 Ostatnio edytowany przez alaclaudie (2010-08-12 14:48:17)

Odp: Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Absolutnie nie świętuje wszystkich dni. Nie znałam takiego kalendarza. Jest parę które mi się podobają, np. Św. Dz. pocałunku, czy przytulania, sprzątanie ziemi, bez papierosa, matki.
A dlaczego?- wydaje mi się ze mają za zadanie wyrwać nas z szarej codziennosci, bądz upamiętnić człowieka bądz wydarzenie, przypomnieć że inni ludzie ktorzy są w gorszej sytuacji od nas istnieją, sygnalizować że moze warto zacząć się z czym uporać.
Nie wydaje mi się zeby to było zaśmiecanie kalendarza ponieważ one są tak naprawde rzadko obchodzone. Pare z nich zostało nagłosnionych.
Jest kilka wg. mnie bardzo głupich wręcz bezsensownych---> dzień toalety.

4

Odp: Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Nie miałam do tej pory pojęcia ile dziwnych dni mamy w ciągu roku smile Ile bezsensownych świąt!!! Myślę że większość z nas nawet nie znała większości z nich..

Jeśli chodzi o święta wypadające ze względu na wykonywane zawody-to myślę że jest to fajna idea smile Pracownicy jakiegoś zakładu, czy firmy, mogą wspólnie celebrować swój dzień, i w pewnym sensie poczuć się wyjątkowo! Bo przecież taki Dzień Górnika, czy Nauczyciela jest czymś wyjątkowym smile

Popieram również ideę świąt typu Dzień przytulania, Dzień Pocałunku, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Ojca itd. Oczywiście wiadomym jest, że kochamy naszych bliskich przez cały rok, jednak zawsze miło jest gdy tego jednego specyficznego dnia ktoś doceni nas bardziej niż zwykle.. gdy Ukochany pocałuje bardziej namiętnie o poranku, albo gdy dziecko przyniesie laurkę wykonaną własnoręcznie w szkole, by pokazać że "Kocham Cię Mamo, Tato, Babciu, Dziadku" itd.

Poza tym jestem zdecydowanie fanką dni, takich jak "Dzień bez telefonu komórkowego, Dzień bez samochodu, Dzień ziemi, Dzień porządku na biurku "itd. Są to dni, w które możemy zmierzyć się sami ze sobą, sprawdzić na ile jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych udogodnień, możemy dostrzec to co nie jest zauważalne spoza codziennych spraw...

Nie jestem jednak zwolenniczką świąt typu Dzień Narkomana, Dzień znaczka pocztowego, Dzień buraka.. tych pomysłów nie rozumiem i jestem zdania że nie powinny znajdować się w kalendarzu. Są absolutnie zbędne, pozbawione sensu...

Generalnie o świętach znanych powszechnie pamiętam smile Chodzi głownie o te, które są dla mnie ważne z racji uczuć które posiadam względem moich bliskich... Natomiast o innych świętach zapominam, jedynie info w radiu jest mi w stanie o tym przypomnieć smile

Dodam, że kiedyś rozmawiałam z pewną Angielką i ona łapała się za głowę że mamy np Dzień Dziecka, albo dzień Wagarowicza smile czyli co kraj to obyczaj.

5

Odp: Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Jak dla mnie są tylko do pokolorowania kalendarza. smile Czasem aż trudno uwierzyć w to jakie powstały święta. Jest kilka świąt które mogę świętować, ale większość to istna przesada.

6

Odp: Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Matko... Te niektóre światowe czy narodowe dni nie są warte nawet krytyki.. Dzień narkomana to dla mnie jakiś obłęd.
Tak, na prawdę, to nie znałam z tej listy nawet połowy może to i dobrze, bo zaśmieciłabym sobie głowę banalnymi bzdurami.
Owszem, niektóre z nich świętuje, ale mieszczę się w przedziale 10-15 takich dni z tej listy. Komuś się chyba na prawdę nudziło, że wymyślił co po niektóre. Dzień Stawów i Oczek Wodnych,Dzień Toalet,Dzień Agugaga (co to takiego? yikes), Dzień Orgazmu i wiele innych. Absurd. hmm

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Dzień Stemplarza, Mleka, Ręcznika.. czym są dla nas "dziwne" święta?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024