Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez scooby_00 (2019-07-07 15:37:22)

Temat: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

Witam.
Skończyłem technikum, matura poszła mi dobrze i chce iść na studia dzienne do warszawy. Wiadomo ze Warszawa jest drogim miastem i przez myśl przeszło mi żeby zrobić sobie rok przerwy, pójść do pracy odłożyć pieniądze i za rok iść na studia. Pomyślałem sobie ze jeśli mam iść do polski do pracy i zarobić miesięcznie załóżmy 2500 netto to lepiej jechać do Niemiec na rok i zarobić trzy razy tyle. Niestety moje rodzina mi odradza hmm mówią ze dobrze będzie jak po roku przywiozę ze sobą 10 tyś i żebym nie wierzył w to co piszą w ogłoszeniach o prace. Rozglądam się za ogłoszeniami o kierowcę samochodu dostawczego. Patrząc na ogłoszenia na olx zarobki są od 1500 do 2500 euro miesięcznie. Zależy gdzie by się tym busem jeździło. W tym jest zakwaterowanie. Jeśli chodzi o wyżywienie to odliczyłem sobie od tego 15000 tyś złotych na cały rok ponieważ dostawałbym jakieś małe pieniądze tez z polski wiec po wszystkich wyliczeniach wyszło mi ze po roku do polski przewiózłbym około 70tyś złotych yikes z taką sumką pieniędzy na koncie iść na studia no to jest coś. Nie była by to wegetacja od miesiąca do miesiąca i myślenie czy starczy mi na to. Co mogę sobie kupić bo już mi się pieniądze kończą itp... co wy o tym sądzicie? Może ktoś z was pracował w Niemczech? Jak to wyglada? Jak firma pisze ze organizuje zakwaterowanie to jest to mieszkanie z najniższymi standardami czy da się tam mieszkać?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Szkot (2019-07-07 16:15:36)

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

Wiesz, na kobiecym forum pytasz o pracę typowo męską - może łatwiej będzie poszukać odpowiedzi na jakimś forum poświęconym pracy w Niemczech..?

3

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

Zarobisz i odłożysz przynajmniej 50K. Na studia nie pójdziesz bo po roku będziesz zarabiać więcej i ponownie postawisz sobie pytanie po co iść na studia skoro tu i teraz mam więcej niż w pl po studiach.
Dlatego skup się na tym żebyś mógł studiować zaocznie lub eksternistycznie i zrób wszystko by się udało.

4

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

Zarobki są zawsze podawane w kwotach brutto. Jak chcesz się dowiedzieć ile dostaniesz na rękę, to wejdź na brutto-netto-rechner kropa info. Życie w Niemczech nie jest wiele droższe niż w Polsce, ale żywność jest stosunkowo droga ( dolicz 50% do cen polskich). Odłożenie 15k € jest mało realne. Musiałbyś żyć jak mnich i każde zarobione euro pchać w skarpetę. Tym bardziej że jako kawaler będziesz w pierwszej klasie podatkowej, a to ciągnie z zarobków.
Co do zakwaterowania, nikt ci tego nie powie. To zależy od pracodawcy. Kolega pracował w fabryce i dostał z żoną mieszkanie w bloku. Inni lądują w Wohnheimie, albo Monteurzimmer, co oznacza czasem wieloosobowe pokoje, piętrowe łóżka i ogólnie spartańskie warunki.

5

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie
Szkot napisał/a:

Wiesz, na kobiecym forum pytasz o pracę typowo męską - może łatwiej będzie poszukać odpowiedzi na jakimś forum poświęconym pracy w Niemczech..?

Praca kierowcy typowo męska? To by się zdziwiły laski które spod mojego bloku busami wożą dzieci do szkoły.
Chłopie, mamy 21 wiek. Kobiety śmigają tirami na trasach miedzynarodowych, zostają kanclerzami Niemiec, były w kosmosie. Czasy gdy z kobietą tylko o przepisie na ogórkową już się skończyły.

6

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie
Lagrange napisał/a:
Szkot napisał/a:

Wiesz, na kobiecym forum pytasz o pracę typowo męską - może łatwiej będzie poszukać odpowiedzi na jakimś forum poświęconym pracy w Niemczech..?

Praca kierowcy typowo męska? To by się zdziwiły laski które spod mojego bloku busami wożą dzieci do szkoły.
Chłopie, mamy 21 wiek. Kobiety śmigają tirami na trasach miedzynarodowych, zostają kanclerzami Niemiec, były w kosmosie. Czasy gdy z kobietą tylko o przepisie na ogórkową już się skończyły.

No co Ty nie powiesz..? Kobieta kanclerzem Niemiec..? Niby kto?

A na serio to akurat kobiety za kółkiem samochodu dostawczego to nie widziałem. Co nie znaczy że nie ma oczywiście, ale chyba niezbyt wiele.

7 Ostatnio edytowany przez Lagrange (2019-07-08 09:09:05)

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie
Szkot napisał/a:

A na serio to akurat kobiety za kółkiem samochodu dostawczego to nie widziałem. Co nie znaczy że nie ma oczywiście, ale chyba niezbyt wiele.

Ja właśnie w Niemczech widuje ich dużo. Może w Polsce nie jest to zbyt popularne, ale widziałem kobiety na budowach, w tirach, praktycznie wszędzie. Jedyne tabu to firmy przeprowadzkowe, ale tam są paki po 80 kg i to jest dla kobiet zbyt dużo.

8

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

Wyjazd do pracy do NIEMIEC (nie "Niemczech"), pytanie o zarobki:

Otoz prawnie jest teraz tak, ze obowiazuje tzw. "Mindestlohn", czyli stawka minimalna dla KAZDEGO pracownika.
Wynosi ona 9,19 euro /godz/brutto.

9 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-04-28 14:22:48)

Odp: Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

ja też zaraz po szkole wyjeżdzałam żeby dorobić na studia i pracowałam jako opiekunka osób starszych smile
można tam sporo odłożyć, podszkolić język a jak sie trafi na fajną rodzine to nie odczujesz że jestes w pracy smile
ja szukałam zawsze ofert na portalu pitu pitu

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd do pracy do Niemczech- ile faktycznie zarobie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024