Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

Nigdy nie lubiłam prasować. Dlatego trochę zaoszczędziłam i myślę o zakupie suszarki kondensacyjnej. Słyszałam o niej dużo dobrego, ale jedna znajoma , która taką suszarkę ma : twierdzi ,że i tak trzeba czasem po niej dużo rzeczy doprasowywać. Poza tym po kilku razach stwierdziła, że ciuchy sie po suszeniu w niej szybciej niszczą. Także się waham i chciałam zasięgnąć porady. Może któraś z Was ma taką suszarkę kondensacyjną i ma jakieś doświadczenia ? Dobre lub złe smile? Będę Wam bardzo wdzięczna za opis Waszych doświadczeń o suszarkach kondensacyjnych.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

Sama wybieram teraz pralkę i szczerze mówiąc, uważam, że dobrym pomysłem jest pralka parowa. Wiadomo - to nie suszarka, ale przynajmniej po praniu w ten sposób nie trzeba prasować smile Poza tym - nie wszystko musi być uprasowane. Pralka LG, nad którą się zastanawiam ma możliwość "odświeżania" ubrań. Polega to na tym, że ubrania wrzuca się na 20 minut, a ta na sucho je "prasuje" i pozbawia zapachu. Naprawdę super sprawa. Ale wiem - to nie suszarka... neutral

3

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

a mi po szuszarce strasznie ciuchy sie poniszczyly;/

4 Ostatnio edytowany przez agileo (2010-03-25 21:35:18)

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

hej,
używam pralko-suszarki, ale hm.. nie do wszystkiego. Ogólnie moim zdaniem, to ciuchy są jakby milsze i miększe, zwłaszcza ręczniki frotowe. Pościele, koszulki itp., ale nie wkładam bielizny, skarpetek i wszystkiego co ma coś sztucznego, np. kurtki, dodatki koronkowe itp. Niszczy się i kurczy. Nie wiem jak reagują np. dżinsy czy inne spodnie.
Pa smile

5

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

No - ja dlatego, żeby nie niszczyć ubrań wybieram pranie parowe. A i tak zawsze piorę na lewej stronie na wszelki wypadek. Wiem, że taka suszarka to wygoda, ale jednak za dużo miejsca zajmuje. Wole pralkę LG z tym odświeżaniem ubrań - jedno urządzenie i z głowy wink

6 Ostatnio edytowany przez czerwony_kapturek (2010-09-23 20:31:30)

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

A w ogóle warto kupować taką suszarkę i czy rzeczywiście to takie wygodne? W folderach wszystko wygląda różowo, ale z tego co piszecie, jest wiele różnych rodzajów suszarek. Ja chyba skłaniałabym się w kierunku pralko suszarki, żeby zaoszczędzić trochę miejsca. Na kafeterii trafiłam dzisiaj na banner kierujący do forum ( może się przydać: electrolux.o2.pl), na którym "ekspert" odpowiada na pytania dotyczące suszarek. Szczerze mówiąc, sama nie do końca wiem o co pytać. Na co zwracać uwagę?

7

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

Przez pewnien czas uzywalam suszarki, ale szybko przestalam.
Po pierwsze - ubrania nie pachna taka "swiezoscia", tylko tak zwyczajnie, jakby z nich wyparowal plyn do plukania, a ja lubie jak sa pachnace.
Po drugie - rachunki za prad mnie dobily, doslownie. Moze nie byl to jakis super nowy sprzet (sprzed jakis 7 lat), no ale zzeral prad straszliwie.

8

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy
czerwony_kapturek napisał/a:

Ja chyba skłaniałabym się w kierunku pralko suszarki, żeby zaoszczędzić trochę miejsca.

Ja bym Ci jednak radziła osobno pralkę i osobno suszarkę -pralkosuszarki wysuszą ci na raz znacznie mniej rzeczy. Poza tym suszarki mają różne funkcje, których nie mają pralko suszarki. Ja mam np. taką z programami z użyciem pary. Mogę w kilkanaście minut odświeżyć sukienkę bez dodatkowego prania.

czerwony_kapturek napisał/a:

Na kafeterii trafiłam dzisiaj na banner kierujący do forum ( może się przydać: electrolux.o2.pl), na którym "ekspert" odpowiada na pytania dotyczące suszarek. Szczerze mówiąc, sama nie do końca wiem o co pytać. Na co zwracać uwagę?

Pytaj o programy, zużycie prądu, o to co można suszyć itp. Dzięki za namiary na forum, bo mam suszarkę Electrolux i gdzieś mi się instrukcja obsługi zapodziała smile


falka napisał/a:

Przez pewnien czas uzywalam suszarki, ale szybko przestalam.
Po pierwsze - ubrania nie pachna taka "swiezoscia", tylko tak zwyczajnie, jakby z nich wyparowal plyn do plukania, a ja lubie jak sa pachnace.
Po drugie - rachunki za prad mnie dobily, doslownie. Moze nie byl to jakis super nowy sprzet (sprzed jakis 7 lat), no ale zzeral prad straszliwie.

Ja używam takich chusteczek zapachowych do suszarek. Pachnące świeżością pranie to można mieć w środku lata, ale jesienią czy zimą - zapomnij. wink No, ja mam suszarkę z klasy energetycznej B, ale nie zauważyłam wielkich różnic w rachunkach.

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy
Achch napisał/a:

Nigdy nie lubiłam prasować. Dlatego trochę zaoszczędziłam i myślę o zakupie suszarki kondensacyjnej. Słyszałam o niej dużo dobrego, ale jedna znajoma , która taką suszarkę ma : twierdzi ,że i tak trzeba czasem po niej dużo rzeczy doprasowywać. Poza tym po kilku razach stwierdziła, że ciuchy sie po suszeniu w niej szybciej niszczą.

A może kup sobie suszarkę z pompą ciepła? Z tego co czytałam opinie, to jest energooszczędna i nadaje się do suszenia nawet delikatnych rzeczy, bo w przeciwieństwie do suszarek kondensacyjnych suszy w niskich temperaturach.

10 Ostatnio edytowany przez noelle (2010-10-23 22:56:58)

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy
czerwony_kapturek napisał/a:
Achch napisał/a:

Nigdy nie lubiłam prasować. Dlatego trochę zaoszczędziłam i myślę o zakupie suszarki kondensacyjnej. Słyszałam o niej dużo dobrego, ale jedna znajoma , która taką suszarkę ma : twierdzi ,że i tak trzeba czasem po niej dużo rzeczy doprasowywać. Poza tym po kilku razach stwierdziła, że ciuchy sie po suszeniu w niej szybciej niszczą.

A może kup sobie suszarkę z pompą ciepła? Z tego co czytałam opinie, to jest energooszczędna i nadaje się do suszenia nawet delikatnych rzeczy, bo w przeciwieństwie do suszarek kondensacyjnych suszy w niskich temperaturach.

Z suszarek z pompą ciepła, to zastanawialiśmy się nad zakupem Electrolux Heat Pump, dokładnie nad tą:
http://electrolux.pl/Additions/ImageResize/ImageExternal.aspx?src=http%3a%2f%2fwww.electrolux.ee%2fproducts%2fXMLLARGERIMAGE%2fPSEEDY100P000002.png&width=415&height=415&interpolation=HighQualityBicubic
Jest z klasy energetycznej A, więc to najbardziej energooszczędna półka sprzętów. W końcu jednak kupiliśmy z klasy energetycznej B, ze względu na programy parowe, czyli Electrolux Iron Aid:
http://electrolux.pl/Additions/ImageResize/ImageExternal.aspx?src=http%3a%2f%2fwww.electrolux.ee%2fproducts%2fXMLLARGERIMAGE%2fPSEEDY100P000011.png&width=415&height=415&interpolation=HighQualityBicubic

Achch, na Twoim miejscu kupiłabym suszarkę z jakimiś bajerami, a nie zwykłą kondensacyjną.

Proszę o nie wstawianie linków do innych stron internetowych!

11

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

Mieszkam w  centrum  dużego  miasta,  w  bloku.  Nigdy  nie  wieszam  prania  na  balkonie  ze  względów  estetycznych.  W  moim  bloku  jest  suszarnia  dla  wszystkich  lokatorów,  ale  nikt  z  niej  nie  korzysta,  ja  też.  W  łazience  suszę  tylko  prawdziwą  wełnę.  Wiele  lat  temu,  kupiłam  suszarkę  i  jestem  bardzo  zadowolona.  Po  wysuszeniu  wszystko  jest  miękkie  i  puchate.  Nawet  swetr  i  kurtka  puchowa,  które  były  kiedyś  po  praniu  tzw zbite,  po  ponownym  praniu  i  wysuszeniu  w  suszarce  odzyskały  puchatość  i  miękkość.  Fakt,  że  prąd  ciągnie  i  znika  zapach  płynu.  Ale  nie  muszę  prasować [ czego  wprost  nie  znoszę],  wszystkie  paprochy  z  tkanin  pozostają  na  filtrze  suszarki,  więc  tego  nie  wdycham.  Ustawiam  jedynie  odpowiedni  program  suszenia  jest  też  program  odświeżania.
Nie  polecam  kupowania  pralko-suszarki.

12

Odp: Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

no właśnie mi się wydaje, że to urządzenie jest zwłaszcza przydatne dla osób mieszkających w bloku, które nie zawsze mają taką możliwość by rozwiesić (zwłaszcza duże ilości) prania. Słyszałam, że Siemens ma dobre, akurat w Magicznej Planecie widziałam, że mają na nie promocje i dodają do zakupu konkretnego modelu (trzeba zobaczyć na ich stronę) 10 kilo proszku Persil.  Co do korzyści to przede wszystkim oszczędność miejsca, można ale nie trzeba właczyć funkcję suszenia, ustawia się czas procesu suszenia i różne programy. No i fajnie, że po wyjęciu pranie jest gotowe do prasowania.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Suszarka kondensacyjna - plusy i minusy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024