Ulubiona książka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Ulubiona książka

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 149 ]

1

Temat: Ulubiona książka

Jaka jest Wasza ulubiona książka ? Jaką pozycję polecilibyście do przeczytania ?
Ja jestem w trakcie czytania książki "Głód" G. Mastertona ... Jestem pod jej wielkim wrażeniem, choć jestem dopiero w połowie smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ulubiona książka

Ja niedawno zaczęłam odkrywać książki Kapuścińskiego, nikt nigdy nie zachęcił mnie do jego książek. Kupilismy z moim chłopakiem całą serię, która była wydawana z gazetą. I muszę powiedzieć, że to co napisał jest jego najlepszą biografią, dotychczas przeczytałam Cesarza, teraz jestm w trakcie Wojna futbolowa - polecam gorąco.
Poza tym - książki Pratchetta- seria Świat Dysku (niekoniecznie tylko dla tych co lubią fantastykę) - dużo rewelacyjnego humoru (tak potrzebnego w jesienno-zimowe wieczory), wspaniałe analogie do naszej rzeczywistości (!)... brak mi słów, trzeba przeczytać. smile

3

Odp: Ulubiona książka

ja jestem ostatnio na etapie Cobena,Freemana,Falletiego,jestem zachwycona ich książkami. one są troszke kryminalne a podoba mi się w nich głownie to że trzeba przy nich mysleć i się skupić,ponieważ każdy rozdział to inny wątek a one potem łączą się w całość.

4

Odp: Ulubiona książka

Jose Saramago i "Miasto Slepcow" oraz zdecydowanie na peirwszym miejscu A.Camus "Obcy"!

5

Odp: Ulubiona książka

katarzyna II

a na rozluznienie, lekka i zabawna "dziewczyna,ktorej jedno w glowie"

6

Odp: Ulubiona książka

Polecam Balzakiana Jacka Dehnela - bardzo wciagające opowiadania :-) w stylu balzakowskim, jesli lubicie prozę obyczajową.
Jeśli lubicie kryminały, to polecam sięgnięcie po ostarnie nowości polskie - kryminaly Marka Krajewskiego z serii o Breslau z lat 30-tych i Marka Konatkowskiego osadzone w Warszawie.
Ciekawą lekturą jest książka "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy", mozna zyskać inną perspektywę na stosunki damsko-męskie ;-)

7

Odp: Ulubiona książka

A ja polecam wszystkie pozycje Johna Irvinga, niesamowite historie + specyficzne poczucie humoru:)
Polecam też  "Cień wiatru" Carlosa Ruiz Zafóna - bardzo wciągająca i klimatyczna treść.
A już coś lzejszego, dla odprężenia - Monika Szwaja i Joanna Chmielewska.

8

Odp: Ulubiona książka

w taki razie dodam,ze nie mozna ominąć w tej rozmowie Charles'a Bukowskiego.
Mocne. ale fajne. wulgarne, ale przyswajalne. Oczywiscie nie dla wszystkich. smile mojej mamie nie podszedł... smile

9

Odp: Ulubiona książka

Znając proęe Bukowskiego, wcale sie nie dziwię ;-)

10

Odp: Ulubiona książka

"Diabeł ubiera się u Prady"


książa sto razy lepsza niż film.

11

Odp: Ulubiona książka

o GRENWOOD fajnie ,ze znasz bukowskiego smile

12

Odp: Ulubiona książka

"dziennik nimfomanki"

13

Odp: Ulubiona książka

bardzo lubię książki Dana Browna a zwłaszcza:
"Kod leonarda da Vici"
"Anioły i Demony"

14

Odp: Ulubiona książka

Ja tez uwielbiam ksiazeczki Browna;)sa bardzo tajemnicze i wciągające,lubie takie zawile historie i duzo emocji;)a napisal ostatnio cos nowego??

15

Odp: Ulubiona książka

Ja uwielbiam "Mistrz i Małgorzata"
"Samotność w sieci" nawet fajne

16

Odp: Ulubiona książka

Czytam dużo i raczej nie mam ulubionego autora,ale mogę polecić Sagę o Ludziach Lodu, Margit Sandemo.To są raczej "babskie" książki,ale nie są typowym romansem.Polecam na odstresowywanie się smile

17

Odp: Ulubiona książka

Saga o Ludziach Lodu jak najbardziej:)) Osobiście wolę trylogię Tolkiena. Choć ostatnio zdradzam ją na rzecz "Pod ciężarem nieba"

18

Odp: Ulubiona książka

ostatnia lektura mnie zachwyciła, przeczytałam jednym tchem. Dosłwonie nie mogłam sie oderwać -" Gonić króliczka" - romans, ale książka bardzo zyciowa i z ogromnym poczuciem humoru. Z czystym sumieniem polecam

19

Odp: Ulubiona książka

"Niekochani" Elżbiety Wojnarowskiej. Jedyna książka przy której czytaniu się popłakałam. Przeczytałam ją jednym tchem, nie zauwazyłam kiedy zaczęło wschodzić słońce, a miałam tylko zacząć czytać żeby było mi łatwiej zasnąć, mimo zmeczenia czytałam aż do końca.

20

Odp: Ulubiona książka

Wszystkie Marty Fox, a zwłaszcza "Czerwień raz jeszcze daje czerwień"

21

Odp: Ulubiona książka

rzadko kiedy mam czas żeby sobie usiąść i poczytać książkę.. w kolejce do pracy czytam notatki i ksiazki do szkoły... a gdy nie musze to gazetę... smile wczesniej czytałam dużo więcej.
duże wrażenie wywarła na mnie np. książka "pamiętnik narkomanki"
jakiś czas temu kupiłam sobie "Kaktus w sercu" Basi Jasnyk (z  teraz albo nigdy) zaczyna się ciekawie ale kasiązeczka czeka na swój czas tongue teraz przyszła wiosna pójdę do parku usiąde i będę czytać smile:)

22

Odp: Ulubiona książka

Oj ,tych książek jest zbyt wiele.Jednak,gdybym miała wybierać,to jest to"Płomień duszy"-Barbary Wood.Stąd moje pseudo-Selena.

23 Ostatnio edytowany przez Delicious (2009-04-16 17:10:57)

Odp: Ulubiona książka

Co do książek to polecam portal nakanapie.pl smile
Zakłada się bezpłatne konto i dodaje książki przeczytane przez siebie. Baza książek jest na prawdę duża, więc rzadko się zdarza, że jakiejś książki nie ma (przynajmniej w moim wypadku tak było). A jeśli nie ma, to sami możemy ją dodać. Serwis pozwala fajnie skontrolować ilość przeczytanych przez siebie książek. Mi uzbierały się na razie 183 pozycje. A jeszcze pełno tytułów, z tych, które przeczytałam nie pamiętam. Do tego możemy poczytać opisy, recenzje i komentarze do innych książek. Można stworzyć bazę książek, które mamy zamiar przeczytać oraz naszych ulubionych. Automatycznie wyszukiwane są z całej bazy książki o podobnej tematyce do tych, które mamy dodane na swoim koncie, więc nie trzeba bezsensownie szukać w tysiącach opisów i domyślać się czy to coś interesującego nas. Również automatycznie znajdywani są użytkownicy, którzy mają u siebie w profilu książki o tej samej tematyce, co nasze, więc możemy również podglądać to co oni czytali i znaleźć coś ciekawego dla siebie. Polecam jeśli komuś chce się w takie coś bawić smile

A co do ulubionej książki, to nie mam konkretnej. Uwielbiam książki Chmielewskiej. Jak ktoś pisał wcześniej, dosyć duże wrażenie również na mnie wywarł "Pamiętnik Narkomanki" jak i inne książki Barbary Rosiek. O i pamiętam jeszcze że z zawzięciem czytałam "Pamiętnik Matki" Marcjanny Fornalskiej. Strasznie gruba książka opowiadająca o życiu autorki od małego dziecka, przez I i II wojnę światową oraz wszystkim co z tym związane, aż do jej śmierci. Nie czytałam z zapartym tchem, albo całymi nocami, ale jakoś nie mogłam się oderwać, bo byłam ciekawa co się działo dalej. No i uwielbiam książki o tematyce II wojny światowej. "Los Utracony" Kertesza i "Podróż" Fink. Zresztą wzięłam je do matury z polskiego.

24 Ostatnio edytowany przez arachne (2009-08-07 22:30:38)

Odp: Ulubiona książka

Ciekawy taki serwis... W  wolnej chwili zaglądnę, jak to wygląda;) W kontekście literatury, ja korzystam tylko ze strony goneta.net. Wypatrzyłam tam już wiele książkę, które mam zamiar przeczytać. Część z nich już poznałam i uważam, że nie zmarnowałam na nie czasu:)
Jeśli mam jednak wymienić pozycje, które wywarły na mnie najsilniejsze wrażenie, to zdecydowanie muszę powołać się na kilka powieści: "Szata" lloyda Douglasa, "Jaszczur" Balzaka, "Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland" Murakamiego, "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" Lisy See,  "Złoty list" Bednarskiego. Mam nadzieję, że wakacje będą sprzyjały poszerzaniu się grona perełek w moim czytelniczym doświadczeniu:)

25

Odp: Ulubiona książka

Moją ukochaną książką jest "Idiota" F. Dostojewskiego.

Jeśli jednak miałabym Wam polecić coś bardziej współczesnego, byłaby to twórczość Magdaleny Kozak.
Jest ona autorką powieści fantastycznych (cykl o Nocarzach: "Nocarz", "Renegat", "Nikt"). Jej książki mają oryginalną i ciekawą fabułę, poza tym autorka świetnie operuje słowem.
Polecam wszystkim smile)

26 Ostatnio edytowany przez efilo (2010-03-31 20:46:52)

Odp: Ulubiona książka
Babeczka napisał/a:

Czytam dużo i raczej nie mam ulubionego autora,ale mogę polecić Sagę o Ludziach Lodu, Margit Sandemo.To są raczej "babskie" książki,ale nie są typowym romansem.Polecam na odstresowywanie się smile

Czytałam lata temu, ale chętnie przeczytałabym jeszcze raz, polecam smile

27

Odp: Ulubiona książka

Dzieci z Dworca Zoo

28

Odp: Ulubiona książka

A co myślicie o książkach podróżniczych? Poznawanie nowych miejsc, ich kultury, historii, religii? Jak oceniacie rolę kultury w naszym życiu?
Zachęcam do odwiedzenia strony www.kulturasieliczy.pl
Znajdziecie tutaj wiele artykułów dotyczących problematyki kulturowej.

29

Odp: Ulubiona książka

A ja lubię czytać wszystko co wyszło spod "pióra" Paolo Coelho i Stephena Kinga. Z tym,że ten drugi pisze książki z serii fantasy,ale i tak np. "Wielki marsz" czy "Macki"według mnie są godne uwagi smile.

30 Ostatnio edytowany przez cindy (2010-04-21 11:47:22)

Odp: Ulubiona książka

"I wciąż ją kocham" Nicholasa Sparksa. Najlepsza książka jaka kiedykolwiek czytałam. A poza tym książki Agaty Christie.

31

Odp: Ulubiona książka

Książki z serii "Owocowej" Izabeli Sowy.
W głowę zapadł mi też Znachor.
Parę lat temu ubóstwiałam tez typowe książki dla dziewczyn, aż tytułów spamiętać się nie da.... jeden szczególnie zapadł mi z tego chyba w pamięć "dziewczyna ameryki" Meg Cabot
Do ulubionych zaliczam tez romansidła rożnych autorów. Szczególnie dwa tytuły " koncert na 4 serca" i "w dobrej wierze"
I nie zapomniane do końca życia "stowarzyszenie umarłych poetów" mimo że to lektura to gdy sięgnęłam po tą książkę to nie mogłam się od niej oderwać.

32

Odp: Ulubiona książka

Jej, ja nie mam chyba takiej jednej ulubionej książki ale lubię czytać te pozycje, które sprawiają, że płaczę wink I tak było m. in. na "Oskarze i Pani Róży" ;P Ale poza tym lubię także Kapuścińskiego i czasami czytam ksiązki elektroniczne z goneta.net. Ale to już wersja elektroniczna.

33

Odp: Ulubiona książka
cindy napisał/a:

"I wciąż ją kocham" Nicholasa Sparksa. Najlepsza książka jaka kiedykolwiek czytałam. A poza tym książki Agaty Christie.

Zdecydowanie popieram koleżankę i w kwestii Sparksa i Christie ja jeszcze dodam do tego Jodi Picoult.

34

Odp: Ulubiona książka

Jestem po lekturze "Wielki marsz" \Kinga - nie jestem specjalną fanką jego książek, natomiast tym razem książkę pochłonęłam jednego wieczoru. Mogę polecić również książkę z nieco innej beczki - "Europejka" M. Gretkowskiej, szczególnie dla kobiet, które lubią jej styl pisania. Czytałam opinie o wulgarności języka i treści powyższej książki, osobiście jednak uważam, że nie jedna z nas przerabiała "cięższe" tematy na każdej 20 minutowej przerwie za czasów liceum. Ale to już kwestia pokolenia.

35

Odp: Ulubiona książka

Ja polecam kod leonarda da vinci, anioły i demony, zaginiony symbol dana browna. Również pamiętnik narkomanki barbary rosiek. Ta ostatnia wspaniała opisująca prawdziwe wydarzenia autorki książki. Wstrząsająca i ciekawa. Pozdrawiam wink

36

Odp: Ulubiona książka

Lubię dużo książek, za młodu zaczytywałem się w "Buszującym w zbożu". Podobały mi się - "Sto lat samotności" , "lord Jim" , "jądro ciemności",
Bowdena-"helikopter w ogniu".

37

Odp: Ulubiona książka
Darkman napisał/a:

Lubię dużo książek, za młodu zaczytywałem się w "Buszującym w zbożu".

Mi również podobały się losy Holdena. W sumie, jakby to była lektura w Polsce, większości by się spodobała moim zdaniem.

38 Ostatnio edytowany przez Horna (2011-07-09 08:56:13)

Odp: Ulubiona książka
Shanty napisał/a:
Darkman napisał/a:

Lubię dużo książek, za młodu zaczytywałem się w "Buszującym w zbożu".

Mi również podobały się losy Holdena. W sumie, jakby to była lektura w Polsce, większości by się spodobała moim zdaniem.

Czytałam milion razy i kolejny milion na pewno przeczytam,ma coś w sobie ta Książka.Polecam:)

39

Odp: Ulubiona książka

Nie przeczytałam w swym życiu wiele książek (ale planuję to teraz zmienić), więc na dzień dzisiejszy moją ulubioną książką jest "Zielona Mila" (Stephen King). Na drugim miejscu "Chudszy" (też Kinga). smile

40

Odp: Ulubiona książka

ostatnio wchłonęłam Myszy i ludzie Steinbecka, podobało mi się, piękna powieść.

41

Odp: Ulubiona książka

Z takich książek, które możemy nazwać "pięknymi powieściami - wybrałabym chyba "Sto lat samotności" Marqueza - to już w sumie taki klasyk. Natomiast w planach mam teraz przeczytanie książek z "mężczyznami" w tytule wink Bo i czekają na mnie: "Mężczyzna zmiennym jest" Raniszewskiego z gonety oraz "Samotny mężczyzna" S. Isherwooda.

42

Odp: Ulubiona książka

Bardzo polecam książki Chmielewskiej. Śmieszne i z wątkiem kryminalnym ^^ . No i oczywiście "Wiedżmin" Sapkowskiego, Saga "Ziemiomorze" Ursuli Le Guin, "Przygody Sherlocka Holmesa" Artura Doyle.

43

Odp: Ulubiona książka

Wszystkie (ostatnie) wyżej wymienione książki podobają się bardzo mojemu chłopakowi, który zdecydowanie gustuje  w fantastyce (stąd też i Sapkowski) oraz w książkach, w których wiele się dzieje czyli takich z wątkiem kryminalnym lub podobnym wink

44

Odp: Ulubiona książka

Witam:)

Chciałam zachecić was do przeczytania książki pt "Małe zbrodnie małżeńskie". Bardzo fajna książka mówiąca o tym jak czują sie ludzie w małżeństwie. Książka utrzymana jest w lekkim i zrozumiałym języku. Z pewnością przyda się w podróży pociągiem, w autobusie lub podczas jazdy na wakacje:) Ja zakupiłam ją w mksięgarni.pl

45

Odp: Ulubiona książka

Najbliższa memu sercu jest powieść Alessandro Baricco "Ocean morze". Poniżej link do kilku recenzji na biblionetce (gdyby ktoś miał ochotę);
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=11489

46 Ostatnio edytowany przez CherryBomb (2011-08-28 22:46:14)

Odp: Ulubiona książka

Jurgen Thorwald- "Stulecie chirurgów", "Triumf chirurgów"
Maciej Zaremba- "Higieniści"
Stanisław Grzesiuk- "Pięć lat kacetu"
Mam jeszcze parę ulubionych pozycji, ale są one w języku angielskim.

47

Odp: Ulubiona książka

Witam.
Moja ulubioną autorką jest Margit Sandemo norweska pisarka. Polecam "Sagę o Ludziach Lodu", "Sagę o Czarnoksiężniku", "Sagę o Królestwie Światła", "Opowieści Margit Sandemo".
Ostatnio zetknęłam się ze świetną książką polskiej autorki Dąbrówki Rosady "Wychodząc z mroku" wydanej w formie e-booka. Bardzo polecam tą książkę i zachęcam do napisania recenzji na jej temat.
Szczegóły na stronce http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H20/regulamin-konkursu.html
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich miłośników ksiażek.

Odp: Ulubiona książka

"Wiedźmin", "Wiedźmin" i jeszcze raz "Wiedźmin" wink
Poza tym pozostałe książki A. Sapkowskiego i... powieści H. Sienkiewicza.

49

Odp: Ulubiona książka

Dla dziewczyn,którw lubią popłakać prz czytaniu polecam książki JODI PICOULT "Krucha jak lód" , Bez mojej zgody"... Teraz czytam "Milion małych kawałków" Jamesa Freya - ciężka,ale warta przeczytania .

50

Odp: Ulubiona książka

czytałam kiedyś taką fajną, babską, do poduszki Kuźnia na rozdrożu wink polecam

51

Odp: Ulubiona książka

Ja jestem fanką sagi o Wiedźminie. Mogę te książki czytać na okrągło.

52

Odp: Ulubiona książka

Ja uwielbiam kryminały smile Ostatnio ktoś mi podpowiedział, żebym przeczytała "Imię róży". Byłam średnio przekonana, ale stwierdziłam, ze spróbuje i jestem zachwycona. Teraz zamierzam poczytać resztę powieści Eco. Podpbno niedługo ma być wydany "Cmentarz w Pradze" - też kryminalno-szpiegowska powieść. Czekam....

53

Odp: Ulubiona książka

Dla mięczaków
Zbrodnia i Kara F.Dostojewski
Z pamiętnika Poznańskiego Nauczyciela
Uprowadzone pisane przez życie
Medaliony Zofii Nałkowskiej
Kamizelka Bolesław Prus
Rozmowy z Katem
Nad Niemnem E.Orzeszkowa
Moralność Pani Dulskiej
Taniec na Cudzym Weselu H.Krall
Zdążyć Przed Panem Bogiem H.Krall

Większosc to lektury ale uwielbiam je czytac,dużo ich jeszcze jest.

54

Odp: Ulubiona książka

Uwielbiam "Bestię" Alex Flinn, ta książka jest niesamowita;-)

55

Odp: Ulubiona książka

Ulubiona książka. Zdecydowanie jest ich kilka i zaliczyć do nich spokojnie można:
1. "Imię Róży" Umberto Eco
2. "Akwarium" W.Suworowa
3. "Czarna kawa" A.Christie
4. "Morderstwo w Orient Expressie" A.Christie
5. "Baudolino" Umberto Eco
6. "Witaj Mroku" S.Brown
7. "Zapiski na pudełku zapałek" Eco

Ogólnie jestem wielką fanką Christie i Umberto Eco, więc jak coś mi wpadnie do ręki ich autorstwa to czytam od razu. smile

56

Odp: Ulubiona książka

Ja uwielbiam Sparksa. Każdą z jego książek czytam z wielkim zafascynowaniem. Lubię to, że u niego nie wszystko jest łatwe, proste i z happy endem. Polecam:
"I wciąż ją kocham"
"Ostatnia piosenka"
"Od pierwszego wejrzenia"
"Pamiętnik" (chyba najbardziej znana)
"Wybór"
I wiele innych. Poza tym Harlan Coben i Erica Spindler.

A, polecam także ostatnio przeczytaną: "Genevieve". Ciekawa ^^

57

Odp: Ulubiona książka

Uwielbiam czytać książki, jednak jak zatrzymałam się na obyczajówkach tak nie czytałam nic innego przez kilka lat. Jednak natknęłam się przypadkiem na książki Umberto Eco i tak zostałam do dzisiaj:D Uwielbiam jego kryminały, zaczęłam od przypadkowo znalezionej "Imię Róży" i pochłonęło mnie to na dobre;D Takim sposobem przebrnęłam z zafascynowaniem przez inne ksiązki Eco.
"Imię Róży" zafascynowała mnie kompletnie. A najbardziej uwielbiam w Eco jego styl pisania...rzadko kto teraz pisze jak on.

Fragment, który mnie jeszcze bardziej do tej książki przekonał:
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Było ono na początku u Boga i powinnością bogobojnego mnicha jest powtarzać dzień po dniu, jednostajnie i z pokorą, ów jedyny i niezmienny fakt, z którego dobyć można niezbitą prawdę. Ale videmus nunc per speculum et in enigmat [- teraz widzimy poprzez symbol i zagadkę], a prawda, nim staniemy z nią twarzą w twarz, wprzód pokazuje się nam po kawałeczku (jakże nieczytelnym) w błędach tego świata, winniśmy, zatem odczytywać z mozołem jej wierne znaki również tam, gdzie jawią się nam jako niejasne i prawie podsunięte przez wolę bez reszty oddaną złu."

58

Odp: Ulubiona książka

Wiele jest ulubionych:) ,ale najbardziej to "Spalona żywcem" Souad, "Pięć lat kacetu" Grzesiuka i "Przepis na torcik orzechowo-bezowy( czyli jak zrealizować marzenia) Agnieszki Forland

59

Odp: Ulubiona książka

"Potega milosci" Francine Rovers, bardzo madra i poruszajaca historia..

60

Odp: Ulubiona książka

ja mam ich bardzo wiele, teraz czytam "Hanna Bielicka. Umarłam ze śmiechu" bardzo dobra, z przymrużeniem oka smile

61

Odp: Ulubiona książka

Dla mnie nr 1 są pozycje książkowe autorstwa R. Riordana. Według mnie najlepszy rodzaj fantastyki, nie mogę się już doczekać książki "Syn Neptuna". Dziewczyny lubicie równie mocno fantastykę jak ja? smile

62

Odp: Ulubiona książka

Mistrz i Małgorzata smile

63

Odp: Ulubiona książka

lubię opowieść fantasy. Ostatnio przeczytałam "Dar" Alison Croggon i bardzo mi się spodobała ta książka;-)

64

Odp: Ulubiona książka

Udało mi się przeczytać w końcu wspomnianego przeze mnie wcześniej Syna Neptuna, muszę przyznać książka warta polecenia, nie zawiodłam się, mile i pożytecznie spędzony czas wieczorami w ferie zimowe smile wyczytałam niedawno, że organizowany w wakacje jest obóz dla młodych miłośników fantasy (dla zainteresowanych - rickriordan.pl/oboz-herosow )

65

Odp: Ulubiona książka

Czarodziejska Góra :-) . Mój faworyt.

Posty [ 1 do 65 z 149 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Ulubiona książka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024