Dieta Michaela Montignaca - znacie? korzystacie? :-) - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-01-29 09:47:33

Alexandra
Na razie czysta sympatia

Dieta Michaela Montignaca - znacie? korzystacie? :-)

Nie znalazłam takiego wątku, więc pozwalam sobie otworzyć. Dieta MM, to pewien sposób odżywiania, sposób komponowania posiłków, dzięki któremu właściwie bez wysiłku można zrzucić nadmiar kilogramów. Co jest fajne, jest bardzo zdrowa, pozwala dużo jeść, "minusem" jest to, że chudnie się dość powoli - ok. 1 do 1,5kg tygodniowo. Piszę "minusem" w cudzysłowiu, bo tak naprawdę tak właśnie powinno się odchudzać - czyli powoli, bez szkody dla organizmu. Ja swojego czasu schudłam na niej ok. 8 kg i od tego czasu jestem na wiecznej drugiej fazie z małymi odstępstwami (I faza chudnięcie, II utrzymanie wagi - właściwie II faza nie różni się zbytnio od prowadzenia po prostu zdrowego trybu życia). Czuję się wspaniale, mam zdrowe, jędrne ciało i nie tyję. :-)

Chciałam zapytać, czy korzystałyście z MM? Jak efekty? Co w niej jest fajne, a co nie? Podyskutujmy! :-)

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia. - Jonathan Caroll

#2 2010-02-02 17:06:03

gosia21
Niewinne początki

Re: Dieta Michaela Montignaca - znacie? korzystacie? :-)

Nigdy nie słyszałem o takiej diecie... Masz może ją rozpisaną albo możesz podać link? Będę bardzo wdzięczna i chętnie się zapoznam.

pzd

#3 2010-02-03 11:41:04

Alexandra
Na razie czysta sympatia

Hej! :-)

No dziwię się, że taki mały odzew, moje wszystkie koleżanki szaleją na punkcie MM. ;-)

http://dietamm.com/ - to jest fajny portal o MM, na którym poznasz zasady diety

Ale i tak najlepsze źródło wiedzy to:

http://forum.montignac.com.pl - dużo przepisów i jeszcze menu Ci sprawdzą, podtrzymają na duchu... Świetna sprawa!

#4 2010-02-08 22:07:49

dorinda
Zaglądam tu coraz częściej

Też się dziwię, że taki mały odzew wink Z czystym sumieniem moge dietke polecić. Szczególnie, że w ramach trzymania sie ogólnych zasad pilnowania IG można skomponowac posiłki zarówno dla mięsożercy jak i weganina smile Stronek o MM w sieci sporo. Jak ktoś chce spróbowac to i tak radziłabym przeczytać książki, żeby zamiast opierać się na szczegółpwych przepisach nauczyc się komponować posiłki zgodnie z własnymi upodobaniami kulinarnymi.

Podstawowa zaleta:  brzuszek pełny a po rozstaniu z dietką (co nie powinno mieć miejsca, bo po to jest 2 faza) i tak nie ma jojo ! Powrót do starej wagi zajmuje znacznie więcej czasu niz chudnięcie.

Wada: cóż dietka jest zgodna z zasadami zdrowego żywienia, co za tym idzie wymaga regularnego spożywania posiłków, i pilnowania odstepów czasu między nimi. Mimo, że nawet na imprezce czy w przydrożnym barze da się wykombinować coś, co podchodzi pod mm, to i tak czasem trudno w odpowiednich odstępach czasu zjeść te  +/- 5 posiłków dziennie.

Rezultaty: puki się pilnowałam (a obiadki czasem z 3 dań wink )zjechałam 12 kg w 5 m-cy. Teraz coś brak mi motywacji...a wypadałoby.

Ktoś ze mną przejdzie na MM??

Teraz jest mój czas ! Pora na ciebie smile info PW wink

#5 2010-02-11 10:34:27

buba26
Niewinne początki

bardzo polecam MM, daje świetne efekty u mnie ponad 10kg, teraz trzymam dzielnie 2gą fazę, czasem małe odstępstwa, ale nie są mi w gruncie rzeczy potrzebne bo ta dieta bardzo trafia w mój gust kulinarny

#6 2010-02-11 12:55:05

malinama
Na razie czysta sympatia

Ja dietę MM moge polecić każdemu. Zaczęłam ją stosować 5 lat temu. Właściwie do tej pory ja stosuję. Oczywiście mam małe przerwy i podjadam węglowodany, ale pożniej dietka i znowu wracam do wagi sprzed podjadania:). Ja w pierwsze 10 miesięcy schudłam na diecie MM ........ 39kg.

#7 2010-02-12 13:15:03

Kulka
Wkręcam się coraz bardziej

Znam, jednak nie stosowalam, ale mojemu przyjacielowi bardzo pomogla w zyciu, schudl prawie 50 kg smile, oczywiscie odbywalo sie to po okiem lekarza, ale to chyba najlepsza dieta o ktorej slyszalam smile, choc minelo juz wiele lat odkad schudl, to do tej pory trzyma sie scisle wskazowek i dzieki temu utrzymuje stala wage smile

#8 2010-02-19 12:03:46

Alexandra
Na razie czysta sympatia

Cieszę się, że jest nas coraz więcej! :-)

Jako ciekawostka podrzucę trochę blogów kulinarnych oscylujących wokół MM, które doskonale pokazują, że na tej diecie można jeść naprawdę sporo i dobrze. :-)

http://cynamonwkuchni.blox.pl/html - dziewczyna opisuje postępy w chudnięciu, nieźle jej idzie ;-)
http://kuchniasowy.blox.pl/html - szczęśliwie schudnięta, wrzuca przepisy z drugiej fazy
http://kociolstregi.blox.pl/html - czasem wrzuca coś MM

Znacie jeszcze jakieś fajne blogi o MM? :-)

#9 2010-03-15 00:27:04

jan1975
Zbanowany

Mam bardzo dobrą opinie o tej diecie. Mianowicie przez okres około 4 miesięcy spadek masy ciała o około 14 kg. Dieta poparta intenywnym terningiem. Co mogę powiedzieć więcej. Należy mieć silną wolę przy tym .

Stopka forum