Studiowanie brak motywacji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Studiowanie brak motywacji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Studiowanie brak motywacji

Na początek pragnę przeprosić za to, że piszę to na forum kobiecym natomiast może tutaj znajdę jakąś poradę....


Witam, mam nadzieję że tutaj znajdę pomoc w kwestii, która mi dolega. Otóż brak mi motywacji do działania. Konkretnie chodzi mi o studiowanie.

Opiszę może trochę siebie. Wiosną będę kończył 21 lat. Rok temu skończyłem technikum elektronicznie i za namową dziadków (jestem pół sierota) poszedłem na studia zaoczne trudny kierunek na politechnice poznańskiej. Przyjeżdżam na studia w sobotę rano i wracam w niedziele wieczorem. Bo od Poznania mieszkam dwie godziny jazdy pociągiem.  Prace mam ogólnie spoko natomiast bardzo mało zarabiam bo około 1200 zł na rękę. Pracuje od pon do pt 7-15.

No i tutaj jest lekki problem bo po pracy zamiast się uczyć to włączam komputer i siedzę na nim do wieczora i potem idę spać.  I tak dzień w dzień.  Jestem juz uzależniony od gier i ogólnie kompa. Znajomych miałem ale większość ćpa i kontakty się trochę pourywaly.

Bez nauki przez te studia nie przebrne. A ja w ogóle nie wiem jak się ZMOTYWOWAC... za studia płacą mi dziadki to jest 1500 zł za semestr czyli na pół roku.

Proszę o jakieś rady. Może pozostała mi tylko jedna opcja czyli psycholog? Nie wiem czekam za Waszym odpowiedziami.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Studiowanie brak motywacji

Witaj. Najpierw to się zastanów, czy w ogóle lubisz te studia, czy wyobrażasz siebie w zawodzie, związanym z tym kierunkiem. Jeśli nie, to nie ma sensu na nich być. A jeśli tak, to spróbuj zmotywować się, myśląc o tym, co chcesz osiągnąć i że musisz konkretne działania wykonać, by to mieć. Myśl o efekcie, o sukcesie w przyszłości, a będzie wtedy łatwiej.

3

Odp: Studiowanie brak motywacji

Nic o tym nie piszesz, ale zakładam, że pierwszy semestr na studiach zaliczyłeś. Więc nie jest źle. Do następnej sesji jeszcze trochę czasu jest, więc spokojnie.
Na początek postarałabym się odseparować od komputera. Idzie wiosna, więc spróbuj po przyjściu z pracy nie patrzeć nawet w stronę komputera (prawdopodobnie to laptop, więc schowaj do szafy, żeby się nie rzucał w oczy, albo wogóle wynieś z domu). I nie, że Cię gonię zamiast tego do nauki - zrób sobie jakiś fajny wypad na przykład na rowerze. Piszesz, że jesteś półsierotą - może by było miło
rodzicowi jak byś w domu trochę pomógł, albo dziadkom - tym bardziej że płacą za Twoją edukację. Taka jakaś praca fizyczna z widocznymi efektami powinna poprawić samopoczucie. Odseparowanie od komputera z każdym dniem powinno być łatwiejsze.
Następną motywacją może być to, że skończenie studiów to jednak nadzieja wyższej płacy. No i zjazdy na studiach to też fajna przygoda (przynajmniej ja to tak wspominam smile).
No i chyba też trochę szkoda tak marnować pieniądze dziadków...
Wszystko jest w Twoich rękach.

4

Odp: Studiowanie brak motywacji

Przychylam się do zdania Zakłopotanej. Ciężko wykrzesać z siebie jakąkolwiek motywację, gdy np. nie lubi się ani swojej pracy, ani studiów. Z pracą wiadomo jak jest na początku, nie ma co wybrzydzać. Natomiast gdybyś nie lubił studiów, to już ciężko, bo jak potem ma wyglądać Twoje życie i praca w zawodzie? Może też jesteś zwyczajnie przemęczony łączeniem tych 2 rzeczy, a wtedy szuka się różnych sposobów na odmóżdżenie. big_smile Najpierw zlokalizowałabym przyczynę tego zniechęcenia i braku motywacji, a wtedy można myśleć jak ją wyeliminować albo chociaż zneutralizować.

5 Ostatnio edytowany przez Iris7 (2016-03-19 15:56:51)

Odp: Studiowanie brak motywacji
vegas793 napisał/a:

Bez nauki przez te studia nie przebrnę. A ja w ogóle nie wiem jak się ZMOTYWOWAĆ...

Mogę jedynie podzielić się moim sposobem na motywację do nauki. Zauważyłam, że od czasu do czasu wpadam w pułapkę, że muszę coś zdać, muszę dostać konkretną ocenę, zamiast skupić się na tym, by się nauczyć. Taka nauka jest o wiele przyjemniejsza. Inna sprawa, że są też przedmioty strasznie nieprzyjemne, które najzwyczajniej w świecie trzeba odhaczyć - im szybciej weźmiesz się za naukę, tym szybciej z bańki.

bbasia napisał/a:

Na początek postarałabym się odseparować od komputera. Idzie wiosna, więc spróbuj po przyjściu z pracy nie patrzeć nawet w stronę komputera (prawdopodobnie to laptop, więc schowaj do szafy, żeby się nie rzucał w oczy, albo wogóle wynieś z domu). I nie, że Cię gonię zamiast tego do nauki - zrób sobie jakiś fajny wypad na przykład na rowerze.

Dokładnie o tym samym pomyślałam. Przyjść do domu, dać sobie chwilę na odpoczynek, coś zjeść, trochę się pouczyć, a potem trochę ruchu. Może załóż sobie, że komputera będziesz używał dopiero od pewnej godziny? Siedzisz na kompie, bo nie masz nic innego do roboty, tak mi się wydaje.

Samo zmęczenie materiału raz na jakiś czas to normalna sprawa - doskonale to rozumiem. Trudne studia potrafią dać w kość.

6

Odp: Studiowanie brak motywacji

przeczytaj książkę "Obudz w  sobie olbrzyma" Robinsa. Moze ksiazka jest gruba, ale bardzo Ci pomoże, ja tez tak miałam, ale zaczelam się nagradzać za różne czyny i motywować.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Studiowanie brak motywacji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024