Prośba o porady. RODK - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Prośba o porady. RODK

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Prośba o porady. RODK

Witam wszystkie Panie.
W przyszłym tygodniu czeka mnie wizyta w RODK. Bardzo się nią stresuję.
Znalazłam co prawda tematy o RODK ale nigdzie nie znalazłam informacji jak skończyły się te historie. Czy odczucia jakie miałyście na spotkaniu były zbiezne z opinią? Czy szczerość w stosunku do psychologów opłaciła? Czy badanie faktycznie decyduje o tym, z kim zostanie dziecko?
Bardzo proszę o jakieś informacje, które pomogą mi się przygotować.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Prośba o porady. RODK

O tym kim zostanie dziecko, decyduje nikt inny jak dziecko.

3

Odp: Prośba o porady. RODK

Trudno mi uwierzyć, aby niespełna 3 latek podejmował taką decyzję, ale skoro piszesz, to pewnie wiesz.

4

Odp: Prośba o porady. RODK

Podejmie taką decyzje jak dorośnie i nikt nie powinien tego robić za nie ani Ty ani psycholog.

5

Odp: Prośba o porady. RODK

Opinia RODK jest jednym z  bazowych dowodów w sprawach dot. powierzenia władzy rodzicielskiej. Gdy zostanie wydana i nie podważona sąd nie może jej zignorować. Po jej sporządzeniu na piśmie można jeszcze wezwać biegłych z RODK na rozprawę, domagać się powołania innego zespołu albo opinii np biegłych z RODK w innej miejscowości czy z  KOPD, jeżeli podważy się wiarygodność tej pierwszej. Trudno, żeby wizyta w RODK czy w sądzie w tak istotnej sprawie nie była stresująca. Nie ma tam jednak jakichś poza tym dodatkowych stresorów. Idziesz z dzieckiem, odbywasz rozmowę, odpowiadasz na pytania, mówisz o kwestiach najistotniejszych, nie opowiadasz historii całego swojego życia, nie ubarwiasz, nie dramatyzujesz. Dziecko sobie porysuje. Zabierz dziecku jakąś zabawkę czy kolorowankę, bo czasami może potrwać oczekiwanie.
Małpa, dzieci to najczęściej chcą być i z mamą i z tatą...

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Prośba o porady. RODK

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024