Porady makijażowe ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Porady makijażowe ;)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Porady makijażowe ;)

Może zabrzmi to zabawnie, ale zupełnie nie znam się na makijażu. Tak, mam 22 lata tongue Po prostu moja mama nigdy się nie malowała i nie miałam się od kogo nauczyć, a i też nie czułam potrzeby. Ale chciałabym spróbować, więc pytam: jak się malujecie? Od czego zaczynacie, co jest istotne? Co zrobić, żeby makijaż się nie rozmazał? Czy warto oszczędzać na kosmetykach tego typu, czy niekoniecznie? Jedyne czego czasem używam to mascara, czasem kredka do oczu. Cienie się u mnie w ogóle nie sprawdzają, bo bardzo mi się rozmazują przy każdym mrugnięciu okiem. Co z podkładami? Nakłada się to na krem, czy zamiast kremu?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Porady makijażowe ;)

Ja robię tak:
Najpierw wklepuję krem, czekam troszkę aż się wchłonie. Później nakładam podkład i przelatuje lekko oczy pudrem, robię kreski kredką i maluje oczy tuszem, po czym pudruje trochę twarz. Nie wygląda to w 100% naturalnie ale też nie wygląda jakbym miała mega tapetę. Staram się troszkę podkreślić oczka, bo mam duże xD
A cieni używam ciemnych jeżeli gdzieś wychodzę, a że są Dior'a to nie narzekam na nie, bo się nie rozmazują ani nic takiego:P

3

Odp: Porady makijażowe ;)
kaisa_malene napisał/a:

Od czego zaczynacie, co jest istotne?

Od samego początku to powinno być tak:
- krem,
- korektor,
- fluid,
- cienie, kredka/ eye-liner,
- puder,
- tusz,
- róż do policzków,
- błyszczyk, pomadka

Zależnie od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, jaki makijaż, no i jaką masz cerę.

kaisa_malene napisał/a:

Co zrobić, żeby makijaż się nie rozmazał? Czy warto oszczędzać na kosmetykach tego typu, czy niekoniecznie?

kaisa_malene napisał/a:

Cienie się u mnie w ogóle nie sprawdzają, bo bardzo mi się rozmazują przy każdym mrugnięciu okiem.

Tu się właśnie jedno z drugim wiąże. Tańsze kosmetyki szybciej się rozmazują, krócej utrzymują itp. Więc uważam, że lepiej zawsze dorzucić te kilka złotych i kupić coś z wyższej półki. Ja kupuję przeważnie kosmetyki nie najtańsze i nie najdroższe - po prostu te w średniej cenie.

kaisa_malene napisał/a:

Co z podkładami? Nakłada się to na krem, czy zamiast kremu?

Zawsze na krem. Nakładasz krem, odczekujesz trochę i nakładasz dopiero fluid. Trzeba odczekać, aż krem dobrze się wchłonie, żeby później nie rozmazały się kosmetyki połączone z nim.

Kolory zależą oczywiście od Twojej karnacji, ale wybór jest ogromny, także nie obrażaj się na cienie, tylko próbuj wink

4

Odp: Porady makijażowe ;)

Na co dzień maluję się skromnie, na większe wyjścia robie trochę mocniejszy makijaż. Z racji tego, że jestem jeszcze młoda nie chcę oszpecać się makijażem, a także nie lubię mieć tony kosmetyków na twarzy. A więc:
1. płyn miceralny Vichy
2. krem nawilżająco regenerujący Soraya (wklepuję, czekam aż się wchłonie)
3. na policzki fluid Dermacol, na resztę twarzy podkład Lirene
4. na powieki nakładam puder w kamieniu matujący (gdzies czytałam że lepiej trzymają się cienie i tusz)
5. kredką podkreślam brwi (wcześniej robiłam hennę w gabinecie u kuzynki, ale z każym razem coraz bardziej rozjaśniały mi się brwi)
6. nakładam tusz
7.pomadka i błyszczyk

Na większe wyjście dokladam cienie. Na kącik wewnętrzny oka nakładam jaśniejszy cień na zewnętrzny ciemniejszy, po środku rozcieram żeby nadać efekt przejścia, i czasem kredka.

5

Odp: Porady makijażowe ;)

A jaki masz typ urody? Blondynka, brunetka? Cera jasna, oliwkowa, opalona? Z trądzikiem czy "brzoskwinka"?
Chciałabyś zacząć malować się na co dzień czy tylko raz na jakiś czas?

6

Odp: Porady makijażowe ;)

A ja kupiłam sobie taki podkład z kremem (2 w 1) z under 20 bodajże i jestem zadowolona:) nie nakładam już kremu na twarz tylko od razu ten podkład, czekam chwilkę aż się wchłonie. Rzadko kiedy maluje się jeszcze różem czy pudrem. I oczywiście bez tuszu z domu nie wychodzę. Kredkę używałąm kiedys, ale zrezygnowałam. A jesli masz podkład bez kremu, to najlepiej nałożyc krem, poczekac z 10 minut i wtedy nakłądac podkład, puder, kredka, tusz, błyszczyk/szminka:)
Nie wiem, jak Wam dziewczyny, ale mi strasznie brudza ubrania, kurtki te podkłady sad mialam juz kilkanascie innych podkadow, ale wszystkie brudziły hmm znacie moze jakies sposoby na to?

7

Odp: Porady makijażowe ;)

Selene, te kremy z podkładem to kremy koloryzujące. Są dobre dla osób, które mają bezproblemową albo piegowatą cerę. Wyrównują koloryt skóry.

8

Odp: Porady makijażowe ;)

Już dawno miałam takie 2 w 1. Z Nivea, takie sobie.

9

Odp: Porady makijażowe ;)
Delicious napisał/a:

Od samego początku to powinno być tak:
- krem,
- korektor,
- fluid,
- cienie, kredka/ eye-liner,
- puder,
- tusz,
- róż do policzków,
- błyszczyk, pomadka

Dżizas, strasznie tego dużo... Mam wrażenie, że jak użyję tego wszystkiego naraz to będę wyglądała jak lalka Barbie tongue A do czego w sumie ten korektor?

Delicious napisał/a:
kaisa_malene napisał/a:

Co zrobić, żeby makijaż się nie rozmazał? Czy warto oszczędzać na kosmetykach tego typu, czy niekoniecznie?

kaisa_malene napisał/a:

Cienie się u mnie w ogóle nie sprawdzają, bo bardzo mi się rozmazują przy każdym mrugnięciu okiem.

Tu się właśnie jedno z drugim wiąże. Tańsze kosmetyki szybciej się rozmazują, krócej utrzymują itp. Więc uważam, że lepiej zawsze dorzucić te kilka złotych i kupić coś z wyższej półki. Ja kupuję przeważnie kosmetyki nie najtańsze i nie najdroższe - po prostu te w średniej cenie.

Nie miałabym problemu z wydaniem większej kasy na kosmetyki, ale nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto, więc wolałabym mieć niejako gwarancję, że to zadziała i że będę używać. Już się wiele razy przejechałam na kremach do twarzy. Kupiłam, bo niby dobra firma, "efekt matujący", a twarz i tak mi się świeci, szkoda kasy... Toteż nie wiem jak to jest z innymi kosmetykami. Jakieś konkretne firmy polecasz? Btw. ponoć to też jest kwestia tego jak się ma osadzone oczy. Moja koleżanka stosuje bardzo tanie, gówniane cienie i nic jej się nie rozmazuje, a mi owszem...

FollowMe napisał/a:

A jaki masz typ urody? Blondynka, brunetka? Cera jasna, oliwkowa, opalona? Z trądzikiem czy "brzoskwinka"?

Brunetka, bladoróżowa cera, niebieskie oczy, dość czerwone usta, czyli niemalże Królewna Śnieżka. Nie mam problemu z trądzikiem, ale cerę mam dość tłustą.

FollowMe napisał/a:

Chciałabyś zacząć malować się na co dzień czy tylko raz na jakiś czas?

I jedno i drugie. Chciałabym na co dzień wyglądać naturalnie, bo raczej nie potrzebuję korekty makijażem, proporcje mam zachowane. Chciałabym jedynie coś zrobić, żeby mi się twarz tak nie świeciła i może trochę zatuszować ten różowawy koloryt, ale jednocześnie nie mieć uczucia kilograma tapety na twarzy wink
Chciałabym też pomalować się jakoś bardziej do pracy, bo właśnie zaczęłam pracować jako kelnerka i chyba wypada, a poza tym dostaje się lepsze napiwki tongue

Mika09 napisał/a:

Nie wiem, jak Wam dziewczyny, ale mi strasznie brudza ubrania, kurtki te podkłady  mialam juz kilkanascie innych podkadow, ale wszystkie brudziły  znacie moze jakies sposoby na to?

Ano właśnie, tego bym baardzo nie chciała. Nie chcę się przytulić do chłopaka i go całego wypaćkać, czy podrapać się po nosie i wszystko sobie zmazać...

Mam w ogóle podkład, ale jeszcze nie używałam: Rimmel Stay Matte foundation. Któraś testowała?

10

Odp: Porady makijażowe ;)

kaisa_malene w takim razie co mogę Ci polecić. Delikatny, z drobinkami odbijającymi światło podkład Affinitone Maybelline w cenie ok. 35zł. Jest bardzo wydajny, mi mimo,że maluję się czasem dwa razy dziennie starcza na ok. 4 miesiące. Bardzo łatwo się go rozprowadza, jest lekki, nie pozostawia żadnych śladów na ubraniach. Kolor musisz sobie już wybrać sama, jest ich bardzo dużo-Pani w drogerii chętnie Ci w tym pomoże jeśli sama nie dasz rady:-)

Piszesz,że masz niebieskie oczy proponuję tusz do rzęs koloru brązowego, ja używam firmy Chanel INIMITABLE INTENSE (pewnie podróbka bo kupuje na allegro ale i tak świetnie robi rzęsy i jest bardzo tani). Kredka do oka (miękką) w kolorze który otworzy oko z delikatnymi drobinkami np. beż, szampan z beżem itp. Nakładany na górną powiekę.

Brązer z delikatnymi refleksami różu na policzki, jasny błyszczyk-łatwizna i bardzo naturalny efekt:-)

11

Odp: Porady makijażowe ;)

FollowMe bardzo dobrze tu napisała, więc nie będę powtarzać. Co do mojego wcześniejszego posta - oczywiście nie musisz używać tego wszystkiego zawsze. Napisałam po kolei co się używa, a co będziesz używać zależy tylko od Ciebie i od tego, jaką masz cerę. Czy masz coś do zamaskowania, czy nie. Do tego np jest korektor. Którego używac nie musisz, jeśli nie masz potrzeby. Ja używam baaaaardzo rzadko. Dlatego tez kupiłam korektor w kredce, bo nie wysycha. Mam go kilka lat. Konkretne kosmetyki poleciła Ci już FollowMe, a to czy się u Ciebie sprawdzą to jest sprawa indywidualna. Dla jednej z nas są idealne, dla drugiej już do kitu. Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś się wybrała do jakiejś drogerii i albo skorzystała z porady makijażystki (często są organizowane takie akcje darmowych konsultacji i próbnego makijażu), albo po prostu poprosiła o kilka próbek np. fluidów i sama sobie dopasujesz odpowiedni smile

12

Odp: Porady makijażowe ;)
FollowMe napisał/a:

kaisa_malene w takim razie co mogę Ci polecić. Delikatny, z drobinkami odbijającymi światło podkład Affinitone Maybelline w cenie ok. 35zł. Jest bardzo wydajny, mi mimo,że maluję się czasem dwa razy dziennie starcza na ok. 4 miesiące. Bardzo łatwo się go rozprowadza, jest lekki, nie pozostawia żadnych śladów na ubraniach. Kolor musisz sobie już wybrać sama, jest ich bardzo dużo-Pani w drogerii chętnie Ci w tym pomoże jeśli sama nie dasz rady:-)

No z tymi podkładami będę się pewnie musiała natestować jak głupia, żeby znaleźć odpowiedni, ale przy najbliższej okazji zobaczę sobie ten Maybelline. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby właśnie nie brudził.

FollowMe napisał/a:

Piszesz,że masz niebieskie oczy proponuję tusz do rzęs koloru brązowego, ja używam firmy Chanel INIMITABLE INTENSE (pewnie podróbka bo kupuje na allegro ale i tak świetnie robi rzęsy i jest bardzo tani). Kredka do oka (miękką) w kolorze który otworzy oko z delikatnymi drobinkami np. beż, szampan z beżem itp. Nakładany na górną powiekę.

Omg, brązowy tusz? Ale ja mam czarne rzęsy tongue  A beżowej kredki nie mam, muszę się zatem zaopatrzyć.

Delicious napisał/a:

Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś się wybrała do jakiejś drogerii i albo skorzystała z porady makijażystki (często są organizowane takie akcje darmowych konsultacji i próbnego makijażu)

Byłam jakieś 2 razy i mnie panie szczególnie nie przekonały, bo zrobiły mi makijaż dość ciężki w moim odczuciu. Efekt na oczach mi się całkiem podobał, ale twarz wyglądała jak maska pod wpływem tej ilości fluidu i pudru. Toteż miałam mieszane odczucia. I raz też pytałam, czy nie będę brudzić tym pudrem etc, pani powiedziała, że nie, ale okazało się, że owszem. Ehh, ciężka sprawa z tym makijażem. Szkoda, że mój czas na testowanie niejako minął i ode mnie jako 22latki wymaga się już raczej perfekcyjnej znajomości tych wszystkich kosmetyków, więc czasem się zastanawiam, czy jest sens się teraz wygłupiać z tym...

A jeszcze wracając do fluidu: jakieś wskazówki odnośnie techniki nakładania tego cuda? big_smile

W ogóle to dzięki za odpowiedzi i porady smile

13

Odp: Porady makijażowe ;)
kaisa_malene napisał/a:

A jeszcze wracając do fluidu: jakieś wskazówki odnośnie techniki nakładania tego cuda? big_smile

Kolor zawsze sprawdzasz na krawędzi żuchwy i szyi w dziennym świetle i wybierasz jak najbardziej zbliżony do odcieniu skóry. Jak nie możesz trafić w idealny kolor, zawsze lepiej wziąć o ton jaśniejszy, niż ciemniejszy. Na twarz nakładasz od środkowej części na zewnątrz. Albo palcami - wtedy wklepujesz, albo gąbeczką - trochę podkładu na zewnętrzną część dłoni, "maczasz" gąbeczkę i delikatnie przeciągasz od środka twarzy na zewnątrz.

14

Odp: Porady makijażowe ;)

Podpisuję się pod prośbą kaisa_malene i proszę o poradę dot. makijażu.
Mam prawie 19 lat, ale do tej pory mój makijaż wyglądał tak: pociągniecie rzęs czarną mascarą + nałożenie bezbarwnego błyszczyka lub pomadki.
Chciałabym coś zmienić, pomalować się odważniej, ale nie potrafię. Te wszystkie pudry, podkłady, korektory i bronzery to dla mnie magia;-)
Mam b. jasną cerę, latem twarz usianą piegami i kilkoma plamkami od słońca(niestety, skóra naczyniowca, wrażliwa na słońce), niebiesko-szare oczy(niezbyt wielkie) i duże malinowe usta(jedyny atut;p).
Chciałabym, abyście doradziły mi jak mogę wykonać nieskomplikowany makijaż, ale aby trzymał się jak najdłużej. Wiadomo, inaczej na uczelnię, a inaczej na imprezę wieczorem. Help!:D

15

Odp: Porady makijażowe ;)

A to proponuję przeczytać temat od początku, sporo informacji już z dziewczynami napisałyśmy smile

16

Odp: Porady makijażowe ;)

Ja dodam od siebie, że robię makijaż troszkę w innej kolejności niż Delicious.

1. Krem
2. Podkład w płynie/musie
3. Korektor pod oczy, przy nosie i na ewentualne pryszcze
4. Puder
5. Cienie/kredki na powieki i maskara (czasem używam zalotki)
6. Cień na brwi + odżywka
7. Róż na policzki
8. Bronzer do konturowania twarzy
9. Rozświetlacz nad kośćmi policzkowymi, pod łuk brwiowy, grzbiet nosa i na łuku Kupidyna
10. Kredka na usta i szminka

Gdy się spieszę to stosuję tylko punkty 1-5

To naprawdę nic trudnego smile
A jak dla mnie to sama przyjemność!

17

Odp: Porady makijażowe ;)

Ok, dziewczyny, a co byście proponowały na wieczór? Żeby jakoś bardziej podkreślić oczy? No i bardzo bym prosiła o jakieś niezawodne rady odnośnie nierozmazywania się cieni na oczach etc. Fakt, cieni nie mam dobrej firmy, ale np. eye liner mam Elizabeth Arden i też się cholerstwo rozmazuje... Już nie wiem co z tym robić...

18

Odp: Porady makijażowe ;)

Mozesz uzyc lekkiego podkladu w plynie jesli tego buzia wymaga i dodatkowo np. czarne kreski i tusz do rzęs.

19 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-04-26 00:29:19)

Odp: Porady makijażowe ;)

ja cię doskonale rozumiem, moja mama też się nigdy nie malowała, no może tylko usta szminką, tyle żadnego podkładu pudru etc. więc mnie nie nauczyła, co więcej raczej jest z tych, że makijaż oszpeca każdą kobietę nawet jeśli jest dobrze zrobiony. No ale nie o tym my tu będziemy rozmawiać. chciałam tylko powiedzieć, że nie mam zdolności do tego, żeby się pomalować, co więcej moja cera jest dość problematyczna więc mam też problem doborem odpowiednich kosmetyków. Dlatego moim zdaniem warto korzystać z wszelkiego rodzaju porad dotyczących i makijażu i tego jakich kosmetyków najlepiej używać. Nie wiem, czy słyszałyście, że Douglas wychodzi na przeciw tym wszystkim problemom. W różnych miastach są organizowane akcje z konsultacjami dotyczącymi makijażu poza tym biorą udział bardzo fajne marki, jak Cilinic, a teraz w spam, będzie specjalne stoisko, gdzie się można poradzić w kwestii makijażu, a tylko trzeba się wcześniej telefonicznie umówić.

20

Odp: Porady makijażowe ;)

Tak w ramach odświeżenia wątku: nadal się codziennie nie maluję, ale zdarza mi się częściej niż przedtem. Poprzedni fluid wywaliłam do kosza po pierwszym użyciu, bo cała twarz mnie zaczęła piec i swędzieć hmm Niemniej jednak zaryzykowałam i kupiłam IsaDorę Light Touch i jestem bardzo zadowolona. Nie uczula, ładnie się rozprowadza i wygląda bardzo naturalnie. A na dodatek niezbyt brudzi. Toteż prawdopodobnie będę jej używać na co dzień. Twarz faktycznie wygląda o wiele lepiej, bo fluid zakrywa lekko moje rumieńce i cienie pod oczami i wyglądam jakoś tak promienniej.

21 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-04-26 00:26:47)

Odp: Porady makijażowe ;)

A ja wiem co powinnaś zrobić smile Też tak miałam jak Ty, moja mama w ogóle nie robiła makijażu a ja umiejętności do tego miałam raczej kiepskie smile Nie mówiąc już o doborze podkładu czy koloru cieni... I wpadłam na wspaniały pomysł smile Poszłam z koleżanką do salonu kosmetycznego i poprosiłam o poradę... To był salon spam. Panie oceniły jaką mam skórę, co powinnam nakładać, jakiego rodzaju kosmetyków kolorowych używać i w jaki sposób się malować, żeby wyglądać atrakcyjnie. Poleciły mi też parę podkładów do twarzy, korektorów itd.. pomogły w dobrze odcieni smile Może masz taki salon w swoich rejonach, który pomógłby Ci w podobny sposób?

22

Odp: Porady makijażowe ;)

Przestałam kombinować z jaskółkami przy kresce, które bardzo mi nie pasują i ciężko się malują na mojej budowie oka. Zwyczajne kreski bez jaskółek też są super. No i na mój wiecznie zasmarkany nos - klej do brokatu na skrzydełka nosa, na to korektor - w końcu coś mi się utrzymuje w tamtym miejscu i nie ściera się przy ciągłym smarkaniu.
Jeśli macie słąbe brwi, warto jest wziac pod uwagę makijaz permanentny:
https://perfecteyes.eu/makijaze-permanentne/
Daję tutaj namiar na doświadczone studio.

23

Odp: Porady makijażowe ;)

Szkoda, ze te tematy kosmetyczno pielęgnacyjne w ogóle nie funkcjonują na tym forum. W sumie to najciekawsze wątki tutaj.
To ja odświeżę, może ktoś się dołączy.
Obecnie szukam podkładu oraz inspiracji makijażowych.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Porady makijażowe ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024