Nauka chodzenia - w butach czy boso? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1

Temat: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Mam dylemat... Moja 12-miesięczna córeczka zaczyna stawiać pierwsze kroczki. Nasza lekarka radzi, aby zakładać jej buciki całe z miękkiej skóry, żeby były jak najbardziej naturalne, bez żadnych wkładek i usztywnień, żeby przypominały "drugą skórę". I tym samym weszłam w konflikt z moją mamą, która absolutnie się z tym nie zgadza i wręcz nakazuje mi zakładać Małej buciki z podeszwą, bo "na boso nie ma możliwości stabilnego poruszania się", "będzie miała koślawe nóżki", "gdybym zakładała jej usztywniane buciki, już dawno potrafiłaby chodzić" itd, itd, itd...

Jak to jest u Was? Nauka chodzenia w skarpetkach (lub w miękkich bucikach ze skóry) czy w butach z usztywnianą, wyprofilowaną podeszwą?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

zgadzam się z opinia mamy.
Najlepsze są buciki (trzewiki), z profilowana podeszwą ( firmy bartek), zapinane na rzepy, zakrywające kostki. ( cholewka sięga ponad kostkę !)
Dziecko zaczynające chodzić stawia  nóżki ze zgiętymi kończynami w stawach biodrowych i kolanach. Taka postawa ułatwia utrzymanie równowagi ciała.
Buty powinny byc na rzepy, by odpowiednio dopasować je , indywidualnie do grubości nogi. U dzieci charakterystyczne są wachlarzowato ułożone palce, dlatego buty powinny mieć obszerny czubek, który zapewni prawidłowe ułożenie stopy dziecka i swobodne poruszanie paluszkami.
Trzeba zwrócić uwagę, by tylna część buta była sztywna- specjalna zakładka,  która wspomaga prawidłowe ustawienie stopy i zapobiega zniekształcaniu się butów. ( pieta).

Cały but powinien być miękki i elastyczny, a spody muszą łatwo się zginać  mniej więcej 2/3 długości buta licząc od pięty – miejsce, w którym zaczynają się paluszki dziecka. Sztywne spody wymuszają nienaturalny chód – dziecko przestawia nóżki jak kaczka. Najlepsze są więc lekkie, sprężyste i elastyczne spody, które wspomagają naturalny chód dziecka.

Buty ze skóry, gdyż dzieciom pocą się nogi.

Nie rozumiem, jak lekarka, mogła powiedzieć, że najlepsze miękkie buty bez wkładek. Również dobrze mogła zaproponować skarpety antypoślizgowe. Tylko proszę pamiętać, że buty ( trzewiki) profilowane, zapobiegają rożnym wadom rozwoju stopy. Natomiast zwykłe buciki nieprofilowane, pogłębiają wady stopy- płaskostopie.

3 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2016-01-01 12:58:14)

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

A ja się z maskotek000 absolutnie nie zgadzam. Dziecko powinno jak najwięcej chodzić boso lub właśnie w skarpetkach antyposlizgowych. Zakładanie butów dziecku uczącemu się chodzić jest blędem, bo wymusza nienaturalne pozycje np. przy wstawaniu czy kucaniu. Sama sobie kucnij na boso i w butach za kostkę. To samo tyczy się wstawania. Zobacz jak dziecko wstaje, a potem załóż mu buty za kostkę.

Do póki dziecko nie domaga się chodzenia na dworze to możesz poczekać z kupnem butów na wiosnę. A potem wybierz lekkie, sprężyste. Co do tego czy zapietek ma byc usztywniany a wkładka profilowa to opinie są podzielone nawet wśród rehabilitantow i ortopedow. Do mnie jednak przemawia pogląd, że naturalny rozwój trzeba wspierać poprzez jak najmniejszą ingerencje

4 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-01-01 13:08:53)

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Absolutnie nie w butach! Większość WAD stóp bierze się właśnie z chodzenia w butach.  Dla pewności najlepiej wybrać się do ortopedy i sprawdzić, czy dziecko nie ma żadnych wad stóp - tak, czy inaczej - jakie buty do nauki chodzenia?! Przez 2 miliony lat Natura kształtowała nasz organizm do postawy pionowej - stopa  to doskonała maszyna do poruszania się i gdyby do chodzenia potrzebne były buty to byśmy się w butach rodzili big_smile

Na bosaka! I to jak najdłużej!

5

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Ja mam znajomego ortopedę i kategorycznie kazał jak najdłużej puszczać dziecko na boska/w skarpetkach antypoślizgowych.
Syn do tej pory nie nosi kapci - ma 2 i pół roku. Buty tylko na wyjścia.

6

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Jak najpóźniej zakładać buty dziecku. Stopa niech ćwiczy boso i co ważne, dzieciakom najlepiej kupować NOWE buty, żeby stópka się ułożyła "po swojemu"w używanych butach nie jest zalecane... ja ostatnio będąc na zakupach z koleżanką piękne buty widziałam w ryłko własnie dla dzieciaków, ale na pierwsze buty przyjdzie spokojnie czas i trzeba poczekać:)

7

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Polecam artykuły na "dzieci są ważne" gdzie można znaleźć zarówno powody, dla których jak najpóźniej należy dziecku zakładać buty, najlepiej zachęcać do chodzenia na boso w każdej sytuacji, zawsze i wszędzie gdzie się da. Są też różne porady, gdzie i jakie kupować buciki.

8

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Oczywiście, że najlepiej jakby były jak najbardziej elastyczne, żeby współpracowały ze stópką. Na początku najlepiej jak dziecko będzie chodziło bez bucików, w samych skarpetkach antypoślizgowych. Później lepiej jest kupić buciki z elastyczną podeszwą, sztywnym zapiętkiem. Ja swojej małej pierwsze buty kupiłam w Ryłko. Zwykłe  skórzane sandałki, za kostkę i na rzepy. Według ortopedy były w porządku. Moja mama natomiast od razu chciała, żeby pchać nóżki w ortopedyczne buciory hmm ale pytam się po co? Bez sensu zdrowe nóżki pchać w jakieś ortopedyczne buciory

9

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Tylko ważne jest żeby na bosaka nie po całkiem płaskich powierzchniach, najlepiej to w ogrodzie, po trawniku, albo super stópka się ćwiczy na plaży!

10

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Im szybciej się do butów przyzwyczai tym chyba lepiej big_smile u mnie maluchy strasznie nie lubiły butów zakładać, no ale trzeba było, przecież na spacer do parku boso nie pójdą smile poszukujcie dobrych butów, najlepiej trochę doinwestować i kupić coś markowego, żeby się potem z platfusami po gimnastykach korekcyjnych nie tułać. Polecam taki sklep internetowy Krasnal, tam jest duży wybór butów markowych i z atestami, a ja sama już zamawiałam kilka par, nawet czasem troche większe biorę, bo zawsze noga podrośnie w razie czego, a dobry but to podstawa jest smile

11

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Wg mnie i boso i w bucikach jest odpowiednio. Ale nie mogą to być byle jakie buciki, bo stópka dziecka dopiero się kształtuje i złe obuwie może sprzyjać wadliwemu stawianiu stopy, płaskostopiu, złej postawie ciała itp. Mi podobają się buciki profilaktyczne Danielki z ministore są wykonane z naturalnej skóry, leciutkie i przy tym prześlicznie wyglądają

12

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Nie wolno zakładać dziecku, które uczy się chodzić, sztywnych butów. To jest tak, jakbyśmy sobie założyli buty narciarskie. Rodzice często popełniają ten błąd, chcąc chronić stopy dziecka. A stopy potrzebują "ruchomosci", stawy rozruszania. Po domu najlepiej na boso lub miękkie buciki ze skóry.

13

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

A ja mam takie pytanie: zauważyłam, że 16-miesięczna córeczka moich znajomych cały czas chodzi na paluszkach. Czy to w bucikach, czy na bosaka.
Zaczęłam się zastanawiać, czy to dobrze? Nie zapytałam koleżanki jeszcze jak mała uczyła się chodzić, ale wiem, że teraz po domu najczęściej chodzi na boso. I ciągle na tych paluszkach, w ogóle nie stawia pięt na ziemi... a przynajmniej ja jeszcze nie widziałam.

14

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Mojej koleżanki syn też na początku chodził na paluszkach ale ponoć przez chodzik...jak odstawili chodzik to po pewnym czasie sam zaczął całą stopę układać

15

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

BOSO, chodzenie boso jest naturalne i zdrowe dla ciala.  Nauka chodzenia w butach to jakies poronione pomysly.

16

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Moje dziecko uczyło się chodzić boso lub w skarpetkach antypoślizgowych, nie kupowałam do tego celu żadnych specjalnych butów. Oczywiście przebywając na dworze swoje pierwsze kroki syn stawiał w obuwiu (tu zwracałam dużą uwagę, żeby było zdrowe dla nóżek), ale nigdy w domu.

17 Ostatnio edytowany przez Olinka (2019-08-20 11:07:18)

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

. :Odsyłam do posta Dlaczego warto kupić buty do nauki chodzenia marki [spam]? z bloga [spam] w którym opisane jest jakie buciki są idealne do nauki chodzenia)

18

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?
JuliaNawrot napisał/a:

. :Odsyłam do posta Dlaczego warto kupić buty do nauki chodzenia marki [spam]? z bloga [spam] w którym opisane jest jakie buciki są idealne do nauki chodzenia).

Spam, ale za to jaki szkodliwy.

Fizjoterapeuci trąbią, żeby dzieciom butów nie zakładać! Buty nie pomagają, bardzo przeszkadzają.

19

Odp: Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Moje dzieci uczyły się chodzić na bosaka

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Nauka chodzenia - w butach czy boso?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024