samodzielna nauka języka obcego - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-20 17:07:02

Kasai
Dobry Duszek Forum

samodzielna nauka języka obcego

Czy wedlug Waszych doswiadczen mozna uczyc sie skutecznie jezyka obcego samodzielnie?
Chcialabym zabrac sie za siebie, pouczyc sie jezyka angielskiego. Chce popracowac nad swoja motywacja. Jakos nie widzi mi sie chodzenie na zorganizowany kurs.
Czy komus udalo sie owocnie samodzielnie pracowac nad szlifowaniem jezyka? Zdaje sobie sprawde, ze sama nie naucze sie go tak do konca bezblednie, ale chodzi mi o to, by w ogole go opanowac, a drobne bledy ewentualnie korygowac z czasem.

"Świat widzieć w jednym ziarenku piasku,
Niebo- w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność
A wieczność zamknąć w godzinie"

#2 2011-02-20 17:23:26

aero_90
Netbabeczka

Re: samodzielna nauka języka obcego

Jasne, że można smile Wystarczy trochę się zmobilizować.
Na początek proponowałabym pogrzebać na necie jakiegoś słownika tematycznego i codziennie uczyć się po pare słówek.Na początek 5 dziennie, a potem zwiększać sobie tą liczbę.Dobrym sposobem na naukę języka obcego jest oglądanie filmów właśnie w tym języku(bez tłumaczenia:) albo rozmowa przez facebook:) Na początek możesz pisać ze znajomymi,którzy umią ten język  (w razie czego Cię poprawią:), a potem możesz popłynąć na głębszą wodę big_smile mam tu na myśli jakiś obcokrajowców smile

♥ ♥ ♥ Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ♥ ♥ ♥  ;-*

#3 2011-02-20 20:53:17

tatyana84
O krok od uzależnienia

Samodzielna nauka angielskiego jest o tyle łatwa, że tak naprawdę jesteśmy bombardowani tym językiem z każdej strony:) jest mnóstwo stron internetowych, filmów, piosenek. Można z kimś nawiązać kontakt przez różne skapjy i tego typu rzeczy:) niewielkim nakładem finansowym,  a przy odrobienie chęci i silnej woli można się wiele nauczyć:) żeby nie być gołosłowną, to dodam, że mam znajomego, który dla zasady nie bierze udziału w żadnych zorganizowanych kursach, tylko języków uczy się sam, nawet tych nieco "egzotycznych" wink
Powodzenia! smile

#4 2011-02-21 14:28:21

kate1234
Szamanka

Ja się  sama douczam tego języka smile Miałam w szkole, ale niestety na studiach tylko przez rok miałam  język obcy => wybrałam niemiecki. I teraz ściągam sobie różne audiobooki po ang, na mp3 i słucham sobie smile Od koleżanki pożyczyłam książkę i się za nią zabieram, coś powoli aleee hehehe big_smile
Ale najlepszą i najskuteczniejszą metodą jest według mnie oglądanie filmów raz, tylko z napisami, a dwa od czasu do czasu oglądam filmy, seriale z napisami po angielsku i jak nie rozumiem jakiegoś słówka zaraz googluje smile I powtarzam sobie w ten sposób to co umiem i nowe słówka wchodzą do głowy big_smile A w ramach sprawdzenia włączam sobie to samo, ale z napisami polskimi i oceniam ile udało mi się poprawnie zrozumieć smile
Na polonii bodajże puszczają polskie seriale z napisami ang i też fajna sprawa.

Ostatnio edytowany przez kate1234 (2011-02-21 14:29:07)

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! big_smilebig_smile

#5 2011-02-21 17:59:04

Małgorzatka
100% Netkobieta

Ja także zabieram się za samodzielną naukę języka angielskiego i niemieckiego. Niemiecki mam na studiach, angielski był tylko w szkole.
Myślę, że najważniejsza jest systematyczność. Codziennie przeznaczyć np. 30 min na naukę języka i się tego trzymać.
Właśnie jeżeli chodzi o kanał polonię, to oglądałam kiedyś klan tylko właśnie ze względu na to, aby czytać te napisy po angielsku. smile

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

#6 2011-02-21 18:49:49

joanna049
Dobry Duszek Forum

Oooo widzę, że nie tylko ja chcę samodzielnie uczyć się angielskiego, sprawiłam już sobie słownik i na razie jestem w zastoju bo nie wiem od czego zacząć....

#7 2011-02-21 19:29:21

Małgorzatka
100% Netkobieta

Ja zaczynam od książki właśnie do samodzielnej nauki. Stopniowo będę rozbudowywała słownictwo.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

#8 2011-03-02 14:08:38

caramel
Do zakochania jeden krok

Najlepszą metodą jest oglądanie filmów i nawiązanie z kimś współpracy rozmowy w obcym jezyku. Czytanie artykułów. Samodzielna nauka TYLKO z książek jest mało skuteczna.
Wiem na własnym przypadku.

#9 2011-03-02 18:32:07

AnetkaNetkobietka
Na razie czysta sympatia

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze to powiem, że ja trenowałam swój angielski wchodząc na zagraniczne czaterie i czatując po angielsku z obcokrajowcami. Bo nic tak nie nauczy, żadna super książka, słownik jak rozmowa z drugą osobą.
Oczywiście wszystkie podręczniki przydają się bardzo jeśli np chcesz zdawać z tego języka jakiś egzamin, potrzeba Ci znać zasady gramatyki, itp., ale jeżeli chcesz po prostu nauczyć się komunikacji to rozmowa jest najważniejsza.
Mi moje "angielskie" czatowanie dużo dało bo przed moim pierwszym wyjazdem na Wyspy nie bardzo umiałam porozumieć się w tym języku. Jak już tam byłam to początki były trudne, ale sama byłam w szoku, że po miesiącu umiałam się prawie z każdym dogadać. Rozmowa, rozmowa, jeszcze raz rozmowa. Jeśli ma się okazje pobyć za granicą to nigdzie indziej nie nauczymy się języka szybciej. Ale jeśli nie ma okazji do wyjazdu to czat dużo daje. Nawet przeglądanie obcojęzycznych stron, czytanie wiadomości, dodawanie komentarzy.
Można także sięgnąć po książki napisane w języku obcym i czytać sprawdzając czy się coś zrozumie.
Mogę jeszcze powiedzieć, że jak w szkole uczyłam się języka (tym razem niemieckiego) to w pokoju na każdym meblu, sprzęcie miałam poprzyklejane kolorowe karteczki z napisem odpowiednika w j. niemieckim i zawsze przed snem to wszystko ogarniałam wzrokiem i rano po przebudzeniu sprawdzałam co pamiętam.

Pozdrawiam Aneta

Co mam poradzić na wspólne milczenie.. coraz chłodniejsze oczu spojrzenie.. musisz mi pomóc przegnać te cienie.. ponieważ sama tego nie zmienię!!

#10 2011-03-03 10:10:47

Kostka.Czekolady
O krok od uzależnienia

Sądzę, że do samodzielnego opanowania angielski jest właśnie najłatwiejszy, ponieważ tak jak inne kobietki już wspomniały - otacza nas z każdej strony. Wiem, że niełatwo jest się za to zabrać i mimo rad innych osób i tak nie wiadomo od czego zacząć. Ja sama uczę się obecnie esperanto i rosyjskiego, ale przyznam się że mam przyjaciela Rosjanina który mieszkając jeszcze w Rosji wykładał Esperanto - więc mam łatwiej, jest się kogo zapytać. Myślę jednak że i Ty masz w swoim otoczeniu kogoś, kto w mniejszym bądź większym stopniu opanował angielski i mógłby Ci czasem pomóc. Z Twojego postu wynika że nie jest to Twoje pierwsze zetknięcie z angielskim więc proponuję książki! Ale nie tłumacz słów jak nie rozumiesz, co najwyżej później - ile zrozumiesz, tyle zrozumiesz, trzeba być wytrwałym.

Jeśli nie znajdę drogi, zbuduję ją.

#11 2011-04-25 13:47:47

letmedomyway
Do zakochania jeden krok

Ja sama zbierałam się dłuugo do samodzielnej kontynuacji nauki języka hiszpańskiego ale nic z tego nie wyszło... Jedynym rozwiązaniem jest więc dla mnie albo zapisanie się na prywatne korepetycje / konwersacje albo do szkoły językowej (ale tutaj już na angielski). I tak - znajomi polecają mi axona, bo mamy blisko no i program nauki mają motywujący ale z kolei uczyłam się też już prywatnie i było w porządku. Z tym, że tym razem musiałabym się jeszcze rozglądnąć za osobą, która mogłaby mnie uczyć - a tutaj najlepsze bedzie polecenie osoby. Na razie takiej nie mam.

#12 2011-05-01 11:53:17

majster
Net-facet

czy ja wiem czy to dobry pomysł? Kiedyś były takie kasety easy english co sie kupowało w kiosku. Znajomy ma wszystkie, wszystkie słuchał a i tak za dużo z tego nie umie więc śmiem wątpić w skuteczność takiej nauki. Lepiej wybrać jakąś dobrą szkołę, najlepiej która daje jakąś gwarancje. Może nauka na komputerach tak jak w Speak Up. Dużo jest możliwości. Mnie się wydaje ze nauka w domu to dobry dodatek. Bo kto ma nas motywować? Samemu trudno to robić.

#13 2011-05-01 16:41:08

Yvette
100% Netkobieta

Wierzę w to, że języka można uczyć się samodzielnie, ponieważ mam tego najlepszy przykład płynący z rodziny. Moja mama nauczyła się jęz. angielskiego poprzez kursy ESKK (poziom podstawowy i średniozaawansowany). Z tym tylko, że miała w sobie niesamowitą systematyczność i rzeczywiście codziennie słuchała płyt, robiła każde zadanie domowe, które odsyłała nauczycielowi. Miała swój cel i udało jej się.

Ja z kolei wykupiłam kurs podstawowy z hiszpańskiego (też ESKK) i nigdy nie umiałam zmotywować się na tyle, żeby dojść choćby do połowy kursu. Po prostu tak jak ktoś tu wspomniał potrzebuję obecności nauczyciela, żeby robić postępy i mieć motywację do systematycznej pracy.
Ale jeżeli ktoś wie, że umie być takim "kijem i marchewką" dla samego siebie, mogą sięgać po dobrze opracowane materiały z dużą szansą na powodzenie.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#14 2011-05-02 08:53:27

smutna123
Przyjaciółka Forum

Yvette napisał:

kursy ESKK

Yvette, jeżeli można zapytać: co sądzisz o tych kursach ESKK? Bo tak szczerze to się zastanawiam, czy nie zamówić sobie, ale boje się, że wywalę pieniądze w błoto. Chciałam sobie zamówić odnośnie języka włoskiego i się zastanawiam.

Akcja: "karmimy psiaki"

#15 2011-05-16 13:39:49

crossover
Mój jest ten kawałek podłogi

Wydaje mi się, że to jeszcze wszystko zależy od języka, którego się uczymy. Angielskiego, czy hiszpańskiego na pewno można nauczyć się samodzielnie, z niemieckim czy francuskim już chyba byłby większy kłopot. Chociaż i tak uważam, że najskuteczniejsza nauka odbywa się w szkołach językowych. Np. w krakowskim Axonie gdzie są małe grupy i bardzo fajna atmosfera można miło spędzić czas i przy okazji sporo się nauczyć. Także taka forma nauki jest na pewno ciekawsza, niż samodzielne siedzenie nad książkami.

#16 2011-05-17 23:47:49

ona89
Tajemnicza Lady

Oczywiście,że możecie się same uczyc języka. Sama studiuję filologię angielską, ale po godzinach zajęć douczam się hiszpańskiego. Jeśli chcesz znać język komuniktywnie, to polecam kontakt bezpośredni (lub przez internet). Poszukajcie jakiejś osoby, komunikującej się w danym języku, zaopatrzcie się w słownik i jakieś rozmówki. Gramatyka raczej średnio będzie Wam potrzebna, i do dzieła:) Słownik tematyczny to też dobra sprawa, ale jakiś nieskomplikowany z setkami tysiącami słów tylko taki podstawowy i uczcie się słówek, pójdzie Wam sprawniej komunikacja. Jak będziecie rozmawiać z obcokrajowcem, używajcie cześtwo słówek, których się ostatnio nauczyłyście.

Jeśli chcecie zdawać egzamin z jakiegoś języka to już niestety nie obejdzie się bez książki przygotowującej do egzaminu i dobrej książki z ćwiczeniami i teorią do gramatyki.

Ogólnie aby nauczyć się jezyka potrzeba systematyczności i trochę samomotywacji. smile trzymam kciuki

#17 2011-05-18 01:50:47

whitelady
Do zakochania jeden krok

Kurcze własnie mam z tym problem, mieszkam w Angli od 3 miesiecy, przyjechałam zielona staram sie uczyc codziennie ale czasem nie wychodzi.. jestem zła na siebie bo chciałabym w końcu umiec się porozumiewac najgorsze jest to ze własnie przez brak znajomosci jezyka nie moge dostać pracy...sad i siedze jak ciołek.. ja jestem z tych osob co potrzebują nauczyciela.. a nie ma takowego..

#18 2011-05-18 12:17:22

ona89
Tajemnicza Lady

Spróbuj rozmawiać z ludźmi w sklepie (ze sprzedawcą) o rzeczach trywialnych jak np, które pomarańcze są lepsze. Zapytaj stojącego na przystanku czlowieka jaka jest pogoda, jak się czuje. Jesteś otoczona językiem, wystarczy tylko usiąść i słuchać smile

#19 2011-05-26 11:22:34

Annula90
Zaglądam tu coraz częściej

Jak zawsze - dużo zależy od wewnętrznej motywacji, choć ja akurat uważam, iż ucząc się języka warto jednak mieć kontakt z druga osobą, znajacą język

#20 2011-05-26 12:38:26

Marysienka82
Wkręcam się coraz bardziej

Ja też próbuję się uczyć języków, chodziłam na kursy, uczyłam się samodzielnie. I muszę przyznać, że:

1. Chyba najlepsza jest metoda nauki z korepetytorem, ale wymagającym (Jak pani nie opanowała tego materiału, to o czym mamy teraz rozmawiać?).
2. Dużo mówienia, to podstawa; by potem nie było mętliku w głowie i lęku. W grupie np. 12 osób trudno w ciągu 45 minut się nagadać.
3. Samodzielna nauka - wymaga dużej samodyscypliny i walki z tendencją do odkładania pracy na jutro.
4. Żywy i ciągły kontakt z językiem - oglądanie filmów bez lektora, słuchanie piosenek i próba zrozumienia o czym śpiewają. Dobra metoda to też oglądanie wiadomości po polsku i angielsku, w różnej kolejności (łatwiej zrozumieć bądź sprawdzić czy się dobrze zrozumiało).

#21 2011-06-12 22:48:48

Mallena
Niewinne początki

Ja mysle ,ze tak na dobra sprawe i duzej dawce wytrwalosci nie tylko jezyka obcego mozna nauczyc sie samodzielnie .
Z wlasnego doswiadczenia moge dorzucic kilka uwag : masz jak widac dostep do internetu , sprobuj posluchac audycji radiowych , ogladac filmy na poczatku z napisami , jesli lubisz zagraniczna muzyke mozesz sprobowac tlumaczyc teksty , zapamietywac frazy smile Mnostwo mozliwosci . Powodzenia smile

#22 2011-06-17 15:04:23

Horna
Woman In Red

Oczywiście że tak:) Sama wiem ze swojego doświadczenia,biegle władam niemieckim i angielski,i zaczęłam się uczyć rosyjskiego i fajnie mi to poszło,chociaż ostatnio przygnieciona nawałem spraw całkiem o nim zapomniałam,no ale zbliżają się wakacje i znowu sobie to wszystko odświeżę:) Myślę też że jest różnica w tym jaki to będzie język...bo nie wszystkie są łatwe,ale życzę powodzenia! smile

Jestem innym człowiekiem.

#23 2011-06-17 17:45:20

Triss
Zaglądam tu coraz częściej

Niedawno też zadawałam sobie pytanie, czy można samodzielnie nauczyć się języka.
Ostatnio odżyła we mnie chęć poduczenia się francuskiego, miałam go w szkole przez dwa lata. Po francuskim zamierzam opanować w miarę podstawy niemieckiego. Angielski umiem w miarę, rozumiem co do mnie się pisze i mówi ale z kolei mam problem z odpowiedziami pod względem gramatycznym xd Mi pomaga stronka interpals, gdzie pisać można z ludźmi z całego świata. smile

#24 2011-06-22 00:04:21

truskaweczka19
100% Netkobieta

Można ! smile  Mam zamiar samodzielnie trochę powtarzać angielski. Trochę brak mi motywacji, nie chcę mi się, ale postaram się. W szkole mam go bardzo rzadko, raz na miesiąc , więc wiele zapomniałam. Nie byłam nigdy za granicą, wątpię, bym dogadała się obecnie z obcokrajowcem, bo u nas w szkole na angielskim zawsze mało mówiliśmy, a nawet jakbym umiała się dogadać, to pewnie zeżarłby mnie stres i lipa. Kiedyś chyba nawet jakiś Anglik spytał mnie o coś i chyba umiałam odpowiedzieć mu na pytanie, lecz tak zeżarł mnie stres, że powiedziałam tylko po angielsku, że nie wiem i tyle. Taka blokada.. No chociaż , gdybym ćwiczyła, to by było lepiej. Nie planuje żadnego wyjazdu za granicę , więc nie jest mi to potrzebne tak bardzo, ale dla własnej satysfakcji. Nawet nie chodzi mi o to, by nauczyć się dogadać, bo z kim ja mam gadać po angielsku, ale żeby rozumieć dużo po angielsku jak np trafię na angielską stronę, żeby czasem poczytać coś angielskiego - a teraz jak pisałam dużo zapomniałam i ciężko by mi było zrozumieć jakiś długi tekst po angielsku.
Filmów angielskich nie chcę, bo mało rozumiem, nie  jestem słuchowcem, wolę te z angielskimi napisami zdecydowanie.

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2011-06-22 00:05:55)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#25 2011-06-22 12:23:16

Shanty
Przyjaciółka Forum

znam biegle angielski, ze szkoły niemiecki , a sama dla siebie z Internetu, płyt, książek-
uczę się holenderskiego, czeskiego i hiszpańskiego.
uczę się na tyle, aby się dogadać, miło zagadać,poza tym , lubię się uczyć języków, sprawia mi to przyjemność.

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

#26 2011-06-22 12:38:43

Horna
Woman In Red

Shanty napisał:

znam biegle angielski, ze szkoły niemiecki , a sama dla siebie z Internetu, płyt, książek-
uczę się holenderskiego, czeskiego i hiszpańskiego.
uczę się na tyle, aby się dogadać, miło zagadać,poza tym , lubię się uczyć języków, sprawia mi to przyjemność.

Czeski jest fajny,niektóre słowa powalają! ;D

#27 2011-06-22 17:41:46

Shanty
Przyjaciółka Forum

dokładnie smile
ale powiem Wam, że nie tylko sama nauka daje przyjemność, iść czasem ulica i wiedzieć jak jest ławka, drzewo i tak dalej w innym języku to fajne uczucie.
poza tym, nauka nowego języka świetnie wpływa na naszą pamięć, ciągłe zapełnianie tych neuronów i tak dalej, nie ma jak dobra kondycja umysłowa !

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

#28 2011-06-22 19:49:30

Horna
Woman In Red

Shanty napisał:

dokładnie smile
ale powiem Wam, że nie tylko sama nauka daje przyjemność, iść czasem ulica i wiedzieć jak jest ławka, drzewo i tak dalej w innym języku to fajne uczucie.
poza tym, nauka nowego języka świetnie wpływa na naszą pamięć, ciągłe zapełnianie tych neuronów i tak dalej, nie ma jak dobra kondycja umysłowa !

A jaka satysfakcja no i można "poszpanować" wśród Znajomych,hehe:D

#29 2011-06-22 20:03:11

Shanty
Przyjaciółka Forum

mi się zdarzyło poklnąć na kogoś po niemiecku-sama wiesz jak to groźnie brzmi smile
poza tym, moja koleżanka także włada niemieckim i w autobusie nikt mnie nie podsłuchiwał, jak miałam coś krępującego jej do powiedzenia tongue taki plus, ba, same plusy

#30 2011-06-22 21:11:33

majster
Net-facet

Marysienka82 napisał:

Ja też próbuję się uczyć języków, chodziłam na kursy, uczyłam się samodzielnie. I muszę przyznać, że:

4. Żywy i ciągły kontakt z językiem - oglądanie filmów bez lektora, słuchanie piosenek i próba zrozumienia o czym śpiewają. Dobra metoda to też oglądanie wiadomości po polsku i angielsku, w różnej kolejności (łatwiej zrozumieć bądź sprawdzić czy się dobrze zrozumiało).

to najważniejsze bo inaczej się pozapomina. Swojego czasu była przerwa i totalnie wiele rzeczy wyleciało z głowy. Gdzieś tam siedzą ale trzeba mocno przypominać sobie a przeciez przy bezpośrednim kontakcie najważniejsze by jak najwięcej słówek i zwrotów było w pamięci podręcznej.

#31 2011-06-22 22:55:59

Horna
Woman In Red

Shanty napisał:

mi się zdarzyło poklnąć na kogoś po niemiecku-sama wiesz jak to groźnie brzmi smile
poza tym, moja koleżanka także włada niemieckim i w autobusie nikt mnie nie podsłuchiwał, jak miałam coś krępującego jej do powiedzenia tongue taki plus, ba, same plusy

Oczywiście...tylko wiesz byłby cholerny niefart ,gdyby Osoba za Wami siedząca znała niemiecki xD
Ale prawdopodobieństwo tego jest 1:1000000000:D

#32 2011-06-23 09:38:42

Szczurunia
Przyjaciółka Forum

Z tym niemieckim to zależy gdzie mieszkacie dziewczyny. Ja mieszkam na naszym "dzikim zachodzie" big_smile i tutaj niemiecki zna wiele osób big_smile

Do takiego porozumiewania się polecam łacinę - biorąc pod uwagę liczbę studentów filologii klasycznej czy filozofii raczej marna szansa że ktoś zrozumie smile

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

#33 2011-06-23 12:18:29

Horna
Woman In Red

Szczurunia napisał:

Z tym niemieckim to zależy gdzie mieszkacie dziewczyny. Ja mieszkam na naszym "dzikim zachodzie" big_smile i tutaj niemiecki zna wiele osób big_smile

Do takiego porozumiewania się polecam łacinę - biorąc pod uwagę liczbę studentów filologii klasycznej czy filozofii raczej marna szansa że ktoś zrozumie smile

U mnie jest z tym słabo, ale wiadomo że są rejony w Polsce gdzie trzeba  uważać,na to co się mówi po niemiecku:)

Łacina ?
Brrr..hmm

#34 2011-06-23 18:57:42

flores18261
Przyjaciółka Forum

O widzę, że nie tylko ja chcę samodzielnie uczyć się Angielskiego,ale mi chyba to nie wychodzi nie miałam z tym językiem do czynienia w Szkole a na google coś tam rozumiem tego tłumacza ale chyba to nie dla mnie .(Szkoda)

-Najgorzej być nikim dla kogoś kto dla Ciebie jest całym światem. ♥ -♥ -♥ "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

#35 2011-06-23 19:27:10

Shanty
Przyjaciółka Forum

z łaciny znam kilka sentencji życiowych, pięknie brzmią i mają piękne znaczenie.

#36 2011-06-23 20:10:21

truskaweczka19
100% Netkobieta

No ja też znam kilka, ale to naprawdę mało. Po łacinie mogę napisać tylko te sentencje, ale nie dogadałabym się ani nie napisałabym jakiejś wypowiedzi po łacinie, więc języka nie znam. W liceum uczyłam się tego na odwal.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#37 2011-06-23 21:59:15

Szczurunia
Przyjaciółka Forum

Dla mnie jest jak matematyka (tyle że nigdy nie kopnę się w obliczeniach:D) jasny, przejrzysty, logiczny. Po przebrnięciu przez wrycie tabelek odmian na pamięć naprawdę można się nim cieszyć - mi mówienie po łacinie sprawia trudność, bo nie mam nawet kiedy wyćwiczyć tego, zresztą nie jest mi potrzebne. Stawiam na bierną znajomość, teksty.
Ale to prawda, że co by nie powiedzieć po łacinie (nawet najbardziej głupie teksty czy obraźliwe) będzie dla nas brzmiało dumnie smile

Moje ulubione słówko wynalezione w słowniku to volutabrum - miejsce do tarzania się w błocie lub po prostu błoto big_smile

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

#38 2011-06-27 11:04:09

artistic_girl
Tajemnicza Lady

Heh, co za słowo wink

A wracając do samodzielnej nauki języka obcego - ja sama też chciałam kontynuować naukę ale nigdy nie wychodziło - zawsze znajdowałam sobie coś innego do robienia no i jednak wolę jak ktoś kto dobrze zna dany język mi coś wytłumaczy. Dlatego nie mówię nie szkołom językowym. Sprawdziłam sobie teraz np. axona bo w wakacje chciabym zapisać się przynajmniej na miesięczny kurs intensywny. Samodzielnie też będę chciała sobie nadrabiać ale nie wiem czy starczy mi motywacji wink

Stopka forum