Zazdrosna i zaborcza koleżanka w pracy, co robić ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zazdrosna i zaborcza koleżanka w pracy, co robić ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Zazdrosna i zaborcza koleżanka w pracy, co robić ?

Witajcie, mam problem z zazdrosną i zaborczą koleżanką z pracy. Gdy jesteśmy we dwie jest wszystko ok, zwierza mi się, mówi że będę jej starszą na weselu, że jestem dla niej kimś więcej niż kumpelą. Jednak , gdy jesteśmy w pracy widzę że konkuruje ze mną, chce być lepsza, jest zazdrosna kiedy z kimś rozmawiam, śmieję się, patrzy krzywo i od razu ma focha, zawsze musi później rzucić jakiś komentarz typu:"Gaduła, widziałam, słyszałam jak się śmialiście, rozmawialiście/ Czemu zaczepiasz żonatych?" Mówi to niby żartem ale wyczuwam w tym ironię. Gdy rozmawiamy w grupie, ona nigdy nie podejdzie, wtedy akurat zaczyna bardziej intensywnie pracować. Poza tym wszystkich krytykuje, obraża, jest miła kiedy jej to jest do czegoś potrzebne, a zwykle wydaje innym komendy, lubi rządzić. Inni w pracy też zauważyli jej zazdrość. Zwłaszcza gdy rozmawiam z jednym kolegą, ona właśnie w tej chwili go woła, że czegoś akurat od niego potrzebuje. Męczy mnie to już strasznie, nie wiem co zrobić. Nie mogę całkiem zerwać znajomości bo pracujemy razem i często się widzimy, do tej pory uchodziłyśmy za papużki nierozłączki. Ona ma faceta, ja jestem sama już od dłuższego czasu i mam wrażenie, że ta dziewczyna mnie blokuje, że przez to nie mogę się z nikim związać i ułożyć sobie życia, tkwię w jednym punkcie. Proszę o rady i dziękuję smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zazdrosna i zaborcza koleżanka w pracy, co robić ?

Czekol.ada27, jeśli nie możesz zakończyć tej znajomości, to ją zwyczajnie ukróć, ogranicz, stwórz dystans, który pomoże zachować Ci swoją własną odrębność. Z nikim nie warto tworzyć relacji na zasadzie "papużki nierozłączki", nawet ze swoim partnerem, każdy człowiek jest odrębnością i każdy z nas powinien mieć jakiś margines wyłącznie dla siebie.
Rozwiązania są dwa: albo nie będziesz zwracać uwagi na komentarze koleżanki (nie będzie widzieć Twojej reakcji i dojdzie do wniosku, że na darmo się produkuje) albo powiesz jej wprost co o tym myślisz, wtedy jednak możesz sprowokować otwarty konflikt.
Powodzenia!

3

Odp: Zazdrosna i zaborcza koleżanka w pracy, co robić ?

Cóż za okropna osobowość Twojej koleżanki, myślę że jest to osoba cholernie zazdrosna, niezbyt zadowolona ze swojego życia,a  przede wszystkim boi się tego że ktoś (w tym przypadku Ty) może mieć lepiej niż ona w sensie być bardziej lubianym, osiągać większe sukcesy w pracy.
Powinnaś się zdystansować do niej, rozmawiać niby normalnie, ale się nie zwierzać nie rozmawiać na sprawy osobiste.
Możesz też zaryzykować i zapytać ją wprost czemu taka jest, przytoczyć pewnie sytuacje... jest jednak ryzyko, że jak się obrazi może jeszcze bardziej starać się dokuczyć itp.

4

Odp: Zazdrosna i zaborcza koleżanka w pracy, co robić ?

Swoją drogą powinnaś szukać ludzi samotnych a nie żonatych, powiedz jej wprost że też chcesz mieć faceta a jeśli jej się nie podoba to niech da przykład od siebie i odejdzie ze swojego chłopa.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Zazdrosna i zaborcza koleżanka w pracy, co robić ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024