Czy wrócić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez PotrzebującaPorady (2013-09-01 13:45:45)

Temat: Czy wrócić?

Witajcie! Mam na imię Justyna i potrzebuję waszej porady, gdyż nie wiem już co dalej zrobić.

Miesiąc temu zerwałam z chłopakiem z którym byłam rok. Zakończyłam tę znajomość z powodu jego zazdrości o minie. Chciał ciągle wiedzieć co robię i z kim. Wymagał ode mnie informowania się o moich planach. Przez ostatnie 2 miesiące związku robił mi awantury nawet o to, ze spotykam się z przyjacielem z którym przyjaźnię się dużo dłużej niż z nim byłam.

On chciał spędzać ze mną bardzo dużo czasu przez co czułam się jakbym była zamknięta w klatce. W końcu poczułam, ze uczucie które do niego żywiłam wypaliło się.

On twierdzi, że jego zachowanie było związane z tym, że przez brak zbliżeń poczuł się niemęski i nieatrakcyjny dla mnie. Że w momencie kiedy się kłóciliśmy i lepiej dogadywałam się z przyjacielem niż z nim był o to zazdrosny. Twierdzi, ze z tego powodu stracił poczucie własnej wartości i nie chcąc mnie stracić starał się zrobić wszystko co tylko mógł aż w końcu po prostu się pogubił. Zarówno dla niego jak i dal mnie był to pierwszy poważny związek.

Nie chcę, żeby wyszło, że ma same wady. Zawsze był przy mnie kiedy tego potrzebowałam. Udzielał mi wsparcia najlepiej jak tylko mógł. Dostawałam kwiaty i prezenty bez żadnej okazji, zabierał mnie ze sobą na imprezy, przyjeżdżał po mnie na uczelnię, zabierał do kina, przygotowywał dla mnie jedzenie które lubię i bardzo się o mnie starał. Po prostu dbał o mnie tak jak tylko potrafił. Był naprawdę wspaniałym i kochającym facetem. Wydaje mi się, ze kochał mnie aż za bardzo.

Mija miesiąc od rozstania, a on twierdzi, że zrozumiał swój błąd. Mówi, ze dużo o tym czytał i wie, że ma problem z zazdrością. Mówi, ze można to zwalczyć z pomocą specjalisty. Chce zapisać się na terapię do psychologa. Chciałby też spróbować się spotykać by pokazać mi, ze możemy się dobrze dogadywać i że nie musimy spędzać ze sobą każdego dnia by być razem. Twierdzi, że to rozstanie otworzyło mu oczy.

Ja cały czas za nim tęsknię. Kocham go, ale mam wrażenie, że już nie tak. Boję się jeszcze raz zaangażować.

Jak sądzicie, czy warto spróbować jeszcze tej relacji? Mówią, ze nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki... Czy taka terapia może w czymkolwiek pomóc? Czy lepiej starać się zapomnieć i czekać aż znajdzie się ktoś kogo pokocham tak jak jego albo jeszcze bardziej?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy wrócić?
PotrzebującaPorady napisał/a:

Jak sądzicie, czy warto spróbować jeszcze tej relacji? Mówią, ze nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki... Czy taka terapia może w czymkolwiek pomóc? Czy lepiej starać się zapomnieć i czekać aż znajdzie się ktoś kogo pokocham tak jak jego albo jeszcze bardziej?

Z tym wchodzeniem dwa razy do tej samej rzeki chodzi o to, że NIE DA SIĘ wejść drugi raz do tej samej, bo rzeka płynie i to już nie będzie ta sama woda - tak samo w związku - to już nie będzie ten sam związek jak przed rozstaniem i w Waszym przypadku to akurat argument na plus, tym bardziej, że facet chce się zmienić, czyta na temat swojego problemu, chce iść na terapię - więc zmieni się na LEPSZE. Nie interpretuj zatem tego powiedzenia na opak, jak większość ludzi i podaj dalej prawidłową interpretację innym, bo przez takie powtarzanie w nieprawidłowym kontekście tego powiedzenia tworzy się błędny niemalże imperatyw - nie wolno dwa razy wiązać się z tą samą osobą, nie wolno do siebie wracać (bo ludzie tak mówią, a że ludzie nie wiedzą, o czym mówią, to już inna sprawa).

Facet ma mnóstwo zalet, o których napisałaś i tylko jedną wadę - jest zazdrosny. Czy to naprawdę powód, aby odpuścić sobie ten związek, tym bardziej, że go kochasz i tęsknisz za nim? Fakt, robił awantury - to nie jest dobre, ale on chce to zmienić - daj mu szansę - każdy zasługuje na drugą szansę, a ponadto niewielu jest facetów, którzy doszukują się problemu w sobie, czytają na ten temat i chcą podjąć terapię - doceń to, bo w przyszłości możesz nie spotkać już takiego faceta, kolejni mogą szukać winy w Tobie i po prostu odpuścić sobie przy pierwszym problemie w związku. Rozstanie naprawdę otwiera oczy w niektórych przypadkach - wiem to po sobie, bo jestem w sytuacji podobnej do Twojego faceta. Słuchaj głosu serca, nie zaś ludzi, którzy powiedzą Ci, że nie da się zmienić, że nie ma sensu wracać, że zerwanie to już koniec wszystkiego. To my sami tworzymy swoją rzeczywistość i od nas zależy, jak ona będzie wyglądać.

3

Odp: Czy wrócić?

Piszesz ze uczucue sie wypalilo , potem ze tesknisz i nadal kochasz ... moze sama jestes nie do konca zdecydowana czego chcesz . Jesli chodzi o zazdrosc to zastanow sie czy czasami sama nie dajesz powodow do zazdrosci i nie dziwi mnie fakt ze Twoj byly chlopak byl zazdrosny o to ze podczas gdy Wy klociliscie sie Ty lepiej dogadywalas sie z innym przyjacielem -moim zdaniem poczul sie odrzucony . Widac ze mu zalezy a teraz Ty sobie zadaj pytanie czy Tobie ... zycze powodzenia smile

4

Odp: Czy wrócić?

warto spróbować raz jeszcze, mało jest takich dbających facetów smile

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024