bardzo mi potrzebny wzór pozwu -gdzie go znalezc -podpowiedzcie mi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » bardzo mi potrzebny wzór pozwu -gdzie go znalezc -podpowiedzcie mi

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: bardzo mi potrzebny wzór pozwu -gdzie go znalezc -podpowiedzcie mi

troche  mi  sie  pogmatwało -niby  mam  :trzeba  napisac tak  i  tak  ale  jak  opisac mam  dla  sadu -ten cały  opis po koleji  co  i  jak  i dlaczego -chce  rozwodu -bede  sie  starała  o  udowodnienie  mu  winy -bo  to  jego  wina jest ze  sie  rozstalismy - czy  potrzebne  sa  jakies  dowody- wypisac  trzeba  swiadków ?
i od  razu   chce  uregulowac  alimenty i moze  ktos  wie jak  wyglada  sprawa z  podziałem  majątku -to  składa sie  w  trakcie  rozwodu  czy  juz  po  sprawie?
Nie  mam  pieniedzy  na  prawnika  jak  na  razie -musze  radzic  sobie sama -było by  mi  łatwiej  zeby  mi  któras podpowiedziała z  Pań  jak  pisały  w swojej sprawie  i  jak  sady  patrza  na ta  opieke  nad  dziecmi -czy  nadal my matki  mamy  wieksze  prawa -
on  sie  pozuje  teraz  na  skrzywdzonego  tatusia ze taki  teraz  biedny jest i  biega  po   instytucjach-podobno  ma sie  zgłosic do  jakiegos  zgrupowania  pokrzywdzonych  ojców.Oczywiście  robi   to  wszystko  mi  na  złośc i  traktuje   dzieci  jako  karte  przetargowa  aby  mi  dokuczyc .
Kobietki -  doradzcie  mi  co  mam  robic  bo  juz  wymiekam ....te  papiery  mnie  przerazaja ....

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: bardzo mi potrzebny wzór pozwu -gdzie go znalezc -podpowiedzcie mi

W pozwie piszesz po kolei Wnoszę o :orzeczenie rozwodu z winy męża, powierzenie opieki nad dziećmi tobie i o zasądzenie alimentów w uzasadnieniu piszesz że strony zawarły związek tam i tam dowody skrócone odpisy małżeństwa i urodzenia dzieci .
W uzasadnieniu opisujesz przebieg małżeństwa jak mąż ciebie traktował i dzieci  jeśli posiadasz świadków podajesz imiona i nazwiska jeśli masz dowody zdrady podajesz je sms maile cokolwiek dobrze by było gdybyś zbierała rachunki za zabawki ubrania dla dzieci że to ty dbasz o ich byt.
Wzory znajdziesz w internecie wpisz pozew o rozwód ja tak napisałam o separacje im dokładniejszy opis małżeństwa tym lepiej istotne jest od jak dawna jesteście w separacji czy mieszkacie razem czy śpicie razem opisz to dokładnie ważne są też daty chodzi o lata kiedy co miało miejsce im dokładniejszy opis tym łatwiej będzie na pierwszej rozprawie.
Co do porady prawnika to są darmowe np. przy siedzibach dziennika polskiego. a jeśli chodzi o podział majątku to dopiero po rozprawie o rozwód.

3

dzieki  Fenix- najgorzej  ze  nigdy  mi  nie  przyszło do głowy  zbierac  rachunków - i  teraz  mu  nie  udowodnie ze mi   od  kilku  lat  nie  dokładał  do  dzieci ...w  ogóle  to nic  na  niego  prawie  nie  mam a  gad  grozi   mi  smiercią -( próbuje  mnie  zastraszyć)a  policja  jest  bezradna -dlaczego  tak   jest ? Sasiedzi  ( jego )tez  nie  chca  sie  wtrącac -czy  moja  rodzina  tez  moze   byc  swiadkami na  rozprawie?

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu
Reklama

4

tak to mają być twoi świadkowie koleżanki rodzina ale jeśli ci grozi to go sprowokuj i nagraj na komórkę lub dyktafon to idealny dowód co do rachunków to zbieraj od dziś nawet na owoce słodycze, do sprawy jest zawsze dużo czasu ja złożyłam pozew w maju i czekam dalej a usłyszałam że terminy są od 3do 6 miesięcy więc masz czas na zbieranie dowodów.Jeśli zgłosisz to na policje to założą mu zieloną karte czy jakoś tak będzie załatwiony przemoc w rodzinie może być również psychiczna jeśli czujesz się maltretowana psychicznie zgłoś się do psychologa to również ogromny atut w sądzie.

5

on ma  załozona  niebieska  karte-w  tamtym  roku  jak jeszcze z nim  mieszkałysmy -ale  dobry  pomysł  bede z bierac  rachunki -od  jutra ...Ale  mimo ze  z nim  nie mieszkamy on nadal mi  zatruwa  zycie i ciagle  mnie  przesladuje .Jak go  nagram  to załoze  mu sprawe o  grozby  karalne-grozenie smiercia -ale  faktycznie  to on zachowuje  sie  jak niezrównowazony ...takiego  go   nie  znałam  ...był  zły  a  taraz  to  podły  potwór

Reklama

6

Wzór pozwu

Sąd Okręgowy w ........................Wydział Cywilny

Powód: imię i nazwisko, zawód, zam. miejscowośc, ulica, nr domu, lokalu

Powódka: imie i nazwisko, zawód, zam. miejscowośc, ulica, nr domu, lokalu

Pozew o rozwód

Powódka wnosi o:
1. Rozwiązanie przez rozwód małżeństwa powódki (imię i nazwisko z domu nazwisko rodowe) z pozwanym (imię i nazwisko), zawartego w dniu...........................roku przed Kierownikiem Urzedu Stanu Cywilnego w................................,nr aktu małzeństwa.................- z winy pozanego (imię i nazwisko)
2. Powierzenie powódce (imię i nazwisko) wykonywania władzy rodzicielskiej nad wspólnym dzieckiem stron (imie i nazwisko) urodzonym..........................r. w ............................
3. Zobowiązanie pozwanego (imię i nazwisko) do ponoszenia kosztów utrzymania małoletniej(ego) córki/syna w wysokosci ...............(słownie:....................................) złotych miesięcznie
4. Zasądzenie od pozwanego na rzecz powódki kosztów procesu według norm przypisanych

UZASADNIENIE

Strony zawarły zwiazek małzeński w dniu.............................roku przed .....................................Z małżeństwa tego pochodzi córka/syn (imię i nazwisko) urodzona(y)......................................r. w .............................................

dowód:
- odpis aktu małżeństwa
- odpis aktu urodzenia

Pożycie stron początkowo układało się pomyslnie i harmonijnie. Od blisko .............lat pozwany zmienił swoje zachowanie. Stał się konfliktowy, wybuchowy i arogancki. Zaczął w stanie nietrzeźwym późno przychodzic do domu, a zdarzało się, iż przez kilka dni przebywał poza domem.
W czasie swej bytnosci w domu urzadzał awantury bez zadnego powodu, podczas których wyzywał powódkę wulgarnymi słowami. Często też sytuacje takie zdarzały się, gdy był pod wpływem alkoholu.
Nieporozumienia te są z zasadzie niewytłumaczalne, gdyż powódka nie daje powodu do ich wszczynania. Jedynym wytłumaczeniem jest to, iż pozwany związał się z inną kobietą. Powódka widziała pozwanego kilkakrotnie z młodą, atrakcyjna kobietą w restauracji, kinie oraz na ulicy. O bliskich stosunkach pozwanego z tą kobieta powiedzieli powódce znajomi i sąsiedzi.

dowód:
- zeznania (imie i nazwisko, adres zamieszkania)
- zeznania - "-

Od......................strony nie utrzymują stosunków cielesnych. Pozwany nie dąży do zblizenia cielesnego.............................itd (każdy fakt nalezy uzasadnic powołując stosowny dowód(zeznania swiadków, zdjęcia, smsy itp)

W tym stanie rzeczy żądania pozwu są uzasadnione

Załaczniki

7

dzieki   teraz  cięzka  praca  w  spisaniu  histori  swego  zycia ...ojej musze  to  zrobić  do  jutra

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » bardzo mi potrzebny wzór pozwu -gdzie go znalezc -podpowiedzcie mi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018