Samotnosc w związku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Samotnosc w związku

Zawsze brakowało mi pewności siebie.Nigdy do końca nie bylam zadowolona z siebie.Niby uważam się za istote rozumną ale ... wszyscy mamy zle w glowach ze zyjemy.Mam 41 lat jestem atrakcyjna wysportowana swiadoma i bardzo nieszczesliwa bo nie radze sobie z życiem.Bo -gdyby była wojna bylabym spokojna bo nie myslalabym jak zyc tylko być chciałabym pewnie tylko być i problemy z glowy jak po co dlaczego ???//Tworzymy z mezem zgrany duet przynajmniej do tej pory .Od 7 lat mieszka w Holandi.Dzisiaj po 7 latach czuje się wyizolowana samotna znerwicowana i całkowicie wyzuta z wartości i wiare w ludzi.Owszem może troszkę przesadzam ale wlasnie dzisiaj mój mąż mój najlepszy przyjacie wyznal ze jak będę dalej tak nieudolna to mnie zostawi i co wy na to.Czy jestem nieudolna no może  i troszkę tak jestem niepewna siebie i zawsze czuje się gorsza wiem czytałam na tematy niedowartościowania itp.Mam jakiś kryzys tylko nie wiem o co w tym wszystkim cho=dzi na razie czuje samotność i wielki strach.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Samotnosc w związku

Może wybierz się do psychologa i wygadaj? Jeśli opowiesz mu o swoich problemach i sama się z nimi zmierzysz to będzie Ci łatwiej ruszyć z miejsca i zrobić coś pozytywnego ze swoim życiem. Powinien Ci też poradzić, co masz robić, żeby polubić siebie. Zapisz się na kurs asertywności, wyznaczaj małe i łatwe do osiągnięcia cele i ciesz się jeśli uda Ci się je osiągnąć. I porozmawiaj z mężem o swoich uczuciach, o strachu. Że chcesz coś zrobić, ale go teraz bardzo potrzebujesz, bo sama nie dasz sobie rady. A może jakiś wspólny wyjazd na dłużej? Małe wakacje? To pomaga nabrać dystansu. Pozdrawiam

Odp: Samotnosc w związku

Wybacz, że się czepiam, może twój wpis jest przeznaczony tylko dla płci pięknej ale wydaje mi się , że jeśli chcesz pomocy to powinnaś rozwinąć  każde zdanie.

holenderka napisał/a:

Zawsze brakowało mi pewności siebie.Nigdy do końca nie bylam zadowolona z siebie.

Dobrze się zastanów kiedy to się wszystko zaczęło. Czasami uwaga kogoś z rodziny, znajomych może spowodować poważny kryzys. Tu wszystko jest ważne, nawet najmniejsze "wywołanie poczucia winy" mogło sprawić, że jesteś tam gdzie jesteś dzisiaj.

Mam 41 lat jestem atrakcyjna wysportowana swiadoma i bardzo nieszczesliwa bo nie radze sobie z życiem.

Co dla Ciebie znaczy Twoja "świadomość"? Co to znaczy, że nie radzisz sobie z życiem? Jakiś przykład może ....

Od 7 lat mieszka w Holandi.

Czyli jesteś w Polsce sama, tak?

Dzisiaj po 7 latach czuje się wyizolowana samotna znerwicowana i całkowicie wyzuta z wartości i wiare w ludzi.

Samotna i wyizolowana oznacza bez bliskiej rodziny, przyjaciół? Co sprawiło, że jesteś "całkowicie wyzuta z wartości i wiare w ludzi"?

Co to znaczy, że jesteś nieudolna? Czym to się objawia? Skoro mąż chce Cię z tego powodu zostawić to chyba jakaś poważna sprawa.

Pozdrawiam

4

Odp: Samotnosc w związku

A problemy nie zaczęły narastać, od kiedy mąż zamieszkał w Holandii? Związki na odległość bardzo źle wpływają na psychikę, szczególnie ludzi wrażliwych, czy Ty się do nich zaliczasz? Może rozbija Cię mentalnie brak bliskości drugiej połówki, co rzutuje na całokształt?

Poza tym w tej chwili, patrząc na to co się dzieje w kraju i na świecie, jak masa ludzi walczy bezcelowo jak ryby w sieci, spora część społeczeństwa ma kryzys psychiczny, chandrę, objawy depresji. Nawet przedłużająca się zima dała popalić. I najgorsze, że nie widać zmian na lepsze.

Może jesteś zbyt świadoma, dlatego wszystko Cię trapi? "Głupsi" ludzie mają chyba jednak mniej zmartwień, mniej potrzeb i mniejsze wymagania, dlatego im łatwiej żyć.

Napisz coś więcej smile Co zachwiało Twoją wiarą w ludzi? Czemu wyzuta z wartości? Musiały być tego poważne przyczyny.

5

Odp: Samotnosc w związku

Też czuje się samotna. Ostatnio cały czas o tym rozmawiam z partnerem, ale to nic nie daje.

6

Odp: Samotnosc w związku

A mnie zastanawia w czym on widzi  ta Twoja nieudolnosc bo pewnosc siebie to zupelnie cos innego. Mysle ze jako facet powinien cie wspierac i pomagac sie rozwijac a nie tkwil w tym tyle lat i nagle zaczelo mu cos nie pasowac.

7

Odp: Samotnosc w związku

Związki małżeńskie w ogóle przypominają coraz bardziej spółki cywilne na wzajemne świadczenie usług.
Więzi duchowe buduje się codziennie, co chwilę dokładając nowe cieniutkie nitki, które tworzą mocną linę spajającą wspólnotę a jak to robić na odległość?

Kobieta tworzy sobie jakiś własny iluzoryczny świat i czeka w nadziei a facet to zupełnie inna psychika i sposób na życie.
Musi mieć ster i wyznaczony kurs, bo inaczej zaczynie dryfować.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024